GOmobile – aplikacja BNP Paribas. Kompleksowa recenzja i opinie o aplikacji

GOmobile

BNP Paribas od wielu lat z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku usług bankowych. Bank ma sporo klientów w naszym kraju. Nic dziwnego, że przygotował dla  nich funkcjonalną i intuicyjną w obsłudze aplikację mobilną. GOmobile, bo tak nazywa się aplikacja BNP Paribas, poddamy dziś ocenie. Nasi eksperci dokładnie poznają dostępne w aplikacji funkcje i opcje. Czy aplikacja GOmobile może w pełni zastąpić serwis transakcyjny w przeglądarce, a użytkownik zapomni o dzwonieniu na infolinię lub wizytach w placówkach banku? Zapraszamy do naszej recenzji w której przedstawimy najważniejsze plusy i minusy aplikacji BNP Paribas.

GOmobile – aplikacja BNP Paribas

Banki w Polsce mają różne sposoby na pozyskanie nowych klientów. Niektóre po prostu dostarczają wysokiej jakości usługi, które do tego są oferowane w atrakcyjnych cenach (lub za darmo). Często magnesem na klientów jest prosta w obsłudze i funkcjonalna aplikacja mobilna banku. Niestety, BNP Paribas ciężko jest zaliczyć do wspomnianej grupy banków. Bank ten słynie z cyklicznie organizowanych promocji. Za założenie konta lub skorzystanie z usług banku (karta kredytowa, itp.) można liczyć na bonusy, często o wartości nawet kilkuset złotych. Klienci zachęceni w ten sposób do skorzystania z oferty BNP Paribas ostatecznie i tak muszą pobrać aplikację GOmobile – co ich wtedy czeka?

W dzisiejszej recenzji postaramy się przybliżyć, co oferuje aplikacja mobilna BNP Paribas. Jak wypada na tle konkurencji o do jakich odbiorców jest kierowana?

Jak zainstalować aplikację GOmobile BNP Paribas?

Aplikacja mobilna GOmobile BNP Paribas przeznaczona jest dla klientów banku. Aby zainstalować ją na swoim urządzeniu w pierwszej kolejności musimy pobrać aplikację. Znajdziemy ją w sklepach z aplikacjami dla urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi Android oraz iOS (Apple). W zależności od tego, jaki posiadasz smartfon, tam poszukaj odpowiedniej aplikacji:

Oba rozwiązania są zupełnie darmowe. Bez dodatkowych opłat możemy zarówno pobrać i zainstalować program, jak i z niego korzystać. Do korzystania z aplikacji GOmobile BNP potrzebne jest jej wcześniejsze aktywowanie.

Aktywacja aplikacji BNP Paribas

Po ściągnięciu aplikacji i jej pomyślnej instalacji, uruchom ją. Na ekranie głównym wybierz opcję “Aktywuj aplikację”.Przechodząc dalej zobaczymy opcję wpisania loginu i identyfikator bankowości GOmobile.W celu weryfikacji podajemy nazwisko panieńskie matki.

Na numer telefonu przypisany do konta BNP Paribas, otrzymasz kod SMS. Należy go przenieść w aplikacji. Gotowe, możesz już rozpocząć korzystanie z aplikacji GOmobile.

Recenzja funkcji aplikacji BNP Paribas

Po wejściu do aplikacji zobaczymy sporo funkcji. Wśród opcji związanych z kontem osobistym w BNP mamy te związane z płatnościami, transakcjami, kartami płatniczymi i inne funkcje.

Transakcje i przelewy w GOmobile

W aplikacji mobilnej BNP mamy kilka dostępnych przelewów: przelew zwykły, natychmiastowy i przelew w walucie obcej. Po wypełnieniu wymaganych opcji przelew potwierdzamy mobilną autoryzacją w swoim smartfonie – kodem lub odciskiem palca. Tak samo potwierdzamy zresztą płatności BLIK:

Aplikacja mobilna daje nam też możliwość doładowania telefonu na kartę, czy komfortowe płatności za rachunki. Bezpośrednio z poziomu GOmobile możemy spłacać kartę kredytową, również jeśli posiadamy ją w innym banku. Podczas zakupów możemy ich koszt rozłożyć na raty. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, aby to zrobić. Mobilna aplikacja BNP Paribas może być połączona z Google Pay do wygodnych płatności.

Operacje w aplikacji mobilnej związane z kartą płatniczą

Dostęp do danych karty płatniczej to podstawa. Znajdziemy go w każdej aplikacji mobilnej banku, także BNP Paribas.  Możemy tu ustawiać limity płatności kartą (jednorazowe, dzienne, miesięczne) lub zablokować kartę w razie jej utraty.Jeśli nie masz pewności, czy zgubiłeś kartę w domu, czy została skradziona, nie musisz jej trwale zastrzegać. Aplikacja umożliwia bowiem czasową blokadę karty płatniczej.  Aplikacja służy też do aktywowania karty płatniczej i ustanowienia dla niej kodu PIN, który możemy też w każdej chwili zmienić.

Z poziomu aplikacji możemy też złożyć wniosek o nowy produkt, także o nową kartę płatniczą. Niestety, sporym brakiem są tu opcje wymiany walut. Nie znajdziemy ich w aplikacji BNP Paribas.

Dodatkowe opcje i wnioski w Gomobile

Logowanie do aplikacji jest dla BNP Paribas dobrym potwierdzeniem tożsamości użytkownika. Z tego względu nie ma potrzeby udawania się do stacjonarnej placówki banku w celu złożenia wniosku o nowe konto, kredyt gotówkowy i inne produkty. Poza tym aplikacja BNP daje też możliwości przydatne na co dzień. Chodzi o opcję kupowania biletów na komunikację bezpośrednio z aplikacji, doładowania telefonu, czy opłaty za miejsce parkingowe. 

Czy aplikacja BNP jest wygodna?

Pozas możliwością skorzystania z wielu funkcjonalności, bardzo ważna jest też wygoda użytkowania aplikacji bankowej. W przypadku aplikacji GOmobile mówimy o przeciętnych udogodnieniach.  Aplikacja jest dość intuicyjna w użytkowaniu, posiada też między innymi możliwość automatycznego wylogowania, co podnosi bezpieczeństwo Twoich danych i pieniędzy. Możemy ustawić tryb ciemny, co dla wielu osób znacznie podnosi czytelność treści na ekranie.

Numery kont bankowych możemy udostępniać SMS-em, mailem lub przez komunikator internetowy. Nie mamy natomiast możliwości kopiowania numeru do schowka, co jest sporym niedopatrzeniem. Dla usprawnienia codziennych płatności możemy ustawiać zlecenia stałe dla przelewów (np. opłat za rachunki).

Opinie o BNP Paribas GOmobile

W popularnych serwisach aplikacja BNP Paribas GOmobile osiąga zwykle średnią ocen między 3 a 4 na pięć możliwych gwiazdek. Nic dziwnego, program jest “w porządku”, ma jednak parę bardziej lub mniej odczuwalnych braków. Samo korzystanie z aplikacji od momentu jej pobrania i aktywacji jest bardzo intuicyjne i każdy sobie z tym poradzi. 

Chcąc sprawdzić, co dotychczasowi użytkownicy myślą na temat programu, szukamy komentarzy w sieci. W wyszukiwarce wpisujemy “GOmobile opinie” i ukazuje nam się sporo pochwał aplikacji. Są też jednak pewne słowa krytyki. Do największych wad aplikacji należy brak opcji walutowych. Ogólnie, większość osób ocenia jednak aplikację BNP Paribas dość pozytywnie.Największy problem mają z nią natomiast osoby, które korzystają też z aplikacji innych banków. W porównaniu z niektórymi z nich GOmobile wypada po prostu blado.

Jakie zalety i wady ma aplikacja GOmobile BNP Paribas?

Aplikacja BNP Paribas ma sporo zalet, choć nie jest też pozbawiona wad. Wielu klientów będzie z niej w pełni zadowolonych, niektórzy mogą jednak odczuć pewne braki. Niestety, aplikacja GoMobile wygląda bardzo dobrze tylko do momentu, gdy porównamy ją z aplikacjami innych banków. PeoPay (Pekao SA), aplikacja IKO (dla klientów PKO BP) lub aplikacja mBanku są pod praktycznie każdym względem lepsze. Nie oznacza to jednak, że aplikacja BNP Paribas jest słaba. Ma wiele możliwości wykonywania przelewów, do zdefiniowanych odbiorców zlecimy je jeszcze przed zalogowaniem. GOmobile pozwala też korzystać z licznych rabatów i promocji – BNP Paribas ma pod tym względem niezłą ofertę. Ogromnym plusem w przypadku konta dla Ukraińców, jest też obsługa aplikacji w ukraińskiej wersji językowej.

Do największych wad aplikacji możemy natomiast zaliczyć brak usług walutowych. Klienci, dla których jest to kluczowa funkcjonalność (np. często wyjeżdżają za granicę) będzie to dyskwalifikującym problemem. Osoby, które mają już konto w BNP Paribas mogą się natomiast uratować w tej sytuacji kartą wielowalutową Revolut lub podobną usługą w zewnętrznej firmie. Zestawiając GOmobile z konkurencją dostrzeżemy też dość ograniczone możliwości zarządzania produktami banku.Aplikacja ma też mało ustawień, nie możemy jej więc w prawie żaden sposób dostosować do swoich potrzeb.

BNP Paribas GOmobile – podsumowanie recenzji

Ciężko wydać jednoznaczną ocenę na temat tej aplikacji. Klienci BNP Paribas z pewnością nie dostali jednej z najlepszych aplikacji na rynku. Nie jest to jednak jednoznacznie zły program – znajdziemy tam większość przydatnych funkcji. Jeśli wybierasz konto bankowe pod kątem jak najlepszej aplikacji mobilnej, szukaj dalej. Jeśli natomiast i tak chcesz skorzystać z usług BNP Paribas (lub już jesteś ich klientem), GOmobile powinno spełnić swoje zadanie. Największą wadę, czyli brak opcji walutowych, można dość łatwo zrekompensować posiadając konto wielowalutowe w innym banku (lub np. aplikację Revolut). Dla wielu klientów opcje walutowe w ogóle nie są jednak istotne. 

Finalnie pozytywnie oceniamy ten program i warunkowo możemy go polecić. Niewiele brakuje, by aplikacja BNP Paribas osiągnęła kompletną funkcjonalność. Być może w przyszłości doczekamy się tych zmian.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły