mBank

Nasza ocena: 3.9

Zalety i wady banku mBank

Dane banku

Nazwa firmy: mBank S.A.
adres: ul. Prosta 18 00-850 Warszawa
KRS: 0000025237
NIP: 526-021-50-88
Kapitał zakładowy wpłacony: 169 539 536,00 zł

Dane kontaktowe

Zadzwoń do mBanku: +48 426 300 800 lub 783 300 800
Strona: www.mbank.pl

Choć dziś mBank działa tak, jak każdy inny bank, nie zawsze tak było. Pojawiając się na rynku mBank dał się poznać jako nowoczesna instytucja finansowa. Wiele uwagi przykładano wtedy do dostępności usług banku w sieci. Internetowy bank, aplikacje mobilne, czy rozbudowany serwis transakcyjny na stronie www były w momencie powstania mBanku nowością. O ile dziś każdy bank oferuje takie funkcjonalności, w dużej mierze zawdzięczamy taki stan rzeczy właśnie mBankowi. Dziś ten bank wciąż kładzie duży nacisk na dostarczanie swoim klientom nowoczesnych rozwiązań, co każdy z nas dostrzega dzięki licznym reklamom telewizyjnym i nie tylko. W dzisiejszej recenzji mBank postaramy się sprawdzić, co oferuje ten bank. Czy wciąż jest nowoczesny i godny polecenia? Jakie są opinie na temat tej instytucji? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą banku.

mBank – czy warto wybrać ten bank?

Wszystkie banki działające w Polsce są ogromnymi instytucjami ze sporym zapasem środków finansowych. Z tego względu bez trudu przeznaczają sporo pieniędzy na działania reklamowe. Tak jest też w przypadku opisywanego banku. Oferta mBank jest dość rozbudowana, o czym możemy się dowiedzieć oglądając telewizję lub trafiając na reklamy banku w innych mediach. Bank ten kieruje swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Nie koncentruje się na konkretnej grupie odbiorców – można powiedzieć, że to bank dla każdego. Niezależnie od tego, jakich usług bankowych szukasz, zapewne znajdziesz je więc w portfolio mBank. Ale czy warto? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym opisie banku.

Dane mBanku

Adres siedziby: mBank S.A., ul Senatorska 18, 00-950, Warszawa

Strona www: www.mbank.pl

Numer na infolinię dla klientów indywidualnych: 801 300 800 i 783 300 800

Numer na infolinię dla przedsiębiorców: 801 300 800 i 783 300 800

Infolinia dla korporacji:  801 273 273 i +48 32 357 00 24

Numer NIP: 5260215088

Numer KRS: 001254524

KRS: 0000025237

Informacje o banku. Krótka historia mBanku

Bank mBank jest polską instytucją komercyjną. Profil banku zdecydowanie jest uniwersalny – niemal każdy znajdzie w ofercie banku usługi na miarę swoich potrzeb. Sporo klientów to osoby fizyczne, choć są też liczne produkty mBank dla firm, czy kierowane do dużych korporacji.  Poza licznymi usługami finansowymi i bankowymi, znajdziemy tu również sporo usług skierowanych do inwestorów.

Początki mBanku sięgają 1986 roku. Wtedy w Polsce założony został Bank Rozwoju Eksportu S.A (BRE Bank). Kilka lat później ta polska instytucja została notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W połowie lat 90-tych podjęto współpracę z Commerzbank (niemiecki bank). Po raz pierwszy o mBanku usłyszeliśmy w 2000 roku. Wtedy była to jednak jedynie internetowa odsłona BRE Banku. Kilka lat później grupa kapitałowa zdecydowała się na podobne działania w Czechach i na Słowacji, gdy Commerzbank miał już aż 70% udziałów w BRE Banku.

Internetowy serwis transakcyjny ruszył ponad 10 lat temu!

Historia mBank przyspieszyła w 2011 roku. Wtedy powstał serwis transakcyjny online. Od tego czasu bank stał się znacznie mocniejszą marką, niż sam BRE Bank i MultiBank (należący do tego samego właściciela).Zdecydowano się więc na wcielenie pozostałych marek do mBanku. Dziś jest to bardzo popularna i ciesząca się uznaniem milionów klientów instytucja na rynku bankowym. Nie ma w Polsce zbyt wielu innych banków, które cieszyłyby się aż taką rozpoznawalnością. Pomaga w tym rozbudowana oferta kierowana do dużego grona odbiorców. Niezależnie od tego, jakiego produktu lub usługi szukamy, zapewne znajdziemy je w mBanku.

Opinie klientów o mBank

Chcąc skorzystać z oferty danego banku, warto poznać opinie dotychczasowych klientów. Dzięki nim poznajemy nie tylko marketingowy przekaz płynący ze strony firmy, ale zdanie innych osób, które na co dzień używają danego produktu. Wpisujemy więc w wyszukiwarce hasło “mBank opinie” i znajdujemy ich naprawdę dużo. Zdecydowana większość jest korzystna.

Klienci banku chwalą go za proste w obsłudze konto osobiste i firmowe. Rewelacyjne opinie zbiera aplikacja mobilna mBank – działa szybko i sprawnie. Dostęp mobilny pozwala załatwić niemal wszystkie sprawy związane z usługami i produktami mBanku. Zapomnijmy więc o konieczności wizyty w banku, czy dzwonieniu na infoliinię. Ewentualne problemy rozwiążemy dzięki kontaktowi poprzez chat wbudowany w aplikację mobilną. To nie koniec zalet mBanku. Należy do nich zaliczyć również możliwość szybkiego wzięcia kredytu gotówkowego na atrakcyjnych warunkach, czy przeznaczenie części swoich środków na inwestycje (fundusze inwestycyjne, lokaty oszczędnościowe, konto oszczędnościowe, itp.)

Negatywne opinie o mBank

Nie ma na polskim rynku usług bankowych instytucji, która uniknęłaby negatywnych opinii. Nie inaczej jest w przypadku banku. Negatywne opinie o mBank dotyczą w dużej mierze częstotliwości zmian w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej. Spora część użytkowników wolałaby, aby nikt nie zmieniał interfejsu, do którego są przyzwyczajeni. Cóż, mBank najwyraźniej chce pozostawać nowoczesny, często sprawdza więc różne rozwiązania.

Ze słabym odbiorem dotychczasowych klientów wiąże się też jakość kontaktu poprzez infolinię. Dla tego banku najwyraźniej nie jest to najlepiej wspierany sposób komunikacji z klientami. Znacznie lepiej więc zdać się na rozmowę poprzez chat wbudowany w aplikację mobilną.

Aplikacja mobilna na smartfony

Tym, na co wiele osób zwraca uwagę podczas wyboru banku, jest jakość aplikacji mobilnej. Dziś niemal każdy nosi w kieszeni smartfona, sporo osób ma też w domu tablety. Chcemy więc, aby obsługiwać usługi bankowe w wygodny sposób – z poziomu swojego urządzenia mobilnego. Aplikacja mobilna mBank to umożliwi. Jest do tego jedną z najlepszych tego typu aplikacji na polskim rynku. Aplikacja mBank jest w pełni funkcjonalna, pozwala między innymi na:

 • dostęp do swojego konta osobistego i firmowego
 • wygodne transakcje – przelewy, płatności BLIK, przelew BLIK na telefon
 • wgląd w historię operacji, jest w niej też szybka wyszukiwarka
 • obsługę kart płatniczych i kredytowych (także karty płatniczej dziecka)
 • wnioskowanie o nowe usługi (np. kredyt, lokatę)
 • wiele innych opcji

Aplikacja mobilna jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android (znajdziesz ją w Sklepie Google Play) i iOS (App Store). Pobieranie, instalacja i korzystanie są w pełni darmowe.

Trzeba dodać, że aplikacja bankową umożliwia logowanie na kilka bezpiecznych sposobów. Najlepiej wybrać w tym celu zabezpieczenie biometryczne – wykorzystanie dostępnego w urządzeniu skanera odcisków palca lub FaceID (w iPhone).

Oferta mBank

Usługi bankowe mBanku kierowane są do wszystkich odbiorców – od kont dla dzieci, aż po produkty dedykowane dla przedstawicieli największych firm. Lista dostępnych w tej instytucji możliwości jest naprawdę imponująco długa. Produkty mBank:

 • konta osobiste i konta dla firm
 • konto oszczędnościowe, lokata oszczędnościowa
 • rachunek dla młodych
 • konta walutowe
 • kredyt gotówkowy, pożyczka, kredyty hipoteczne, konsolidacja, kredyt na samochód
 • karta kredytowa, limit odnawialny w rachunku
 • opcje dla inwestorów (giełda, usługi forex, fundusze)
 • faktoring
 • składanie wniosku o 500+
 • usługi emerytalne, konto dla emeryta
 • leasing
 • ubezpieczenia
 • okazje zakupowe, zniżki, cashback
 • i wiele innych

mBank dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni zwykle zaczynają od założenia konta osobistego w mBank. Mając je, otrzymujemy też dostęp do aplikacji mobilnej i serwisu transakcyjnego w sieci. Z ich poziomu możemy łatwo wnioskować o inne produkty – wydanie karty płatniczej, kredyt, założenie lokaty, itp. To bardzo wygodne, dodatkowo nie musimy kolejny raz udawać się do placówki banku. Samo otworzenie rachunku też tego nie wymaga – możemy założyć konto online, a umowę podpisać w obecności kuriera we własnym domu. Lista dostępnych usług jest dostosowana do konkretnego klienta. Dodatkowo, opisywany bank podsuwa swoim klientom cenne wskazówki na temat zarządzania swoimi finansami, czy inwestowania. Możemy też zobaczyć wnikliwe raporty na temat tego, jak wydajemy swoje środki. Wspomniane usługi są darmowe.

Mając konto w mBank możemy dość łatwo oszczędzać część pieniędzy. W tym celu warto skorzystać z możliwości, jakie są dostępne w aplikacji mobilnej. Możemy ustawić cek, przelewać cyklicznie pewną sumę na konto oszczędnościowe lub lokatę, czy oszczędzać “końcówki” podczas każdej płatności. Niemal niezauważalnie zaczniemy w ten sposób zbierać coraz więcej środków, do których mamy też dostęp przez cały czas.

mBank dla innych klientów

Poza rozbudowaną ofertą dla klientów indywidualnych, mBank ma też sporo do zaproponowania firmom i przedstawicielom korporacji. W ofercie mBank dla firm mamy między innymi konta firmowe z kartami, także dla współpracowników i w obcych walutach. Dobrą opcją wydaje się wsparcie przy księgowości – mBank oferuje swoim klientom usługę biura rachunkowego online. Firmy mogą też liczyć na wsparcie finansowe, m.in. kredyty dla firm, leasing, faktoring, czy kredyt na inwestycje. mBank okazuje się też pomocny przy samym założeniu firmy. Warunkiem będzie oczywiście posiadanie konta firmowego w mBanku.

Dla klientów korporacyjnych bank także ma kilka propozycji. Począwszy od bieżącej obsługi finansowej (rachunki, przelewy, zarządzanie wierzytelnościami i płynnością, obsługa gotówkowa, itp.), przez finansowanie – kredyty obrotowe, na inwestycje, itp. Ciekawą opcją jest finansowanie handlu w banku, bank ten może pomóc przy transakcjach zagranicznych, dać gwarancję, czy pomóc w finansowaniu transakcji handlowych.

Co oferuje mBiznes Konto Standard w mBank?

Wspomnieliśmy już, że podstawą do korzystania z większości produktów mBanku jest posiadanie konta. Podstawowe konto dla osób firm nazywa się mBiznes Konto Standard. Co je charakteryzuje? Konto przez pierwsze 2 lata (24 miesiące od dnia założenia konta) jest zupełnie bezpłatne. Nie mamy też żadnych opłat za założenie konta, przelewy i korzystanie z karty płatniczej. Także wypłaty z bankomatów są bezpłatne. Po upływie 24 miesięcy opłata za konto kosztuje 9 złotych, chyba że wciąż z niego korzystamy do opłacania ZUS-u – wtedy jest darmowe. Przelewy natychmiastowe to koszt 10 złotych.

Jest to więc w pełni funkcjonalne konto, które także obsługujemy z poziomu aplikacji mobilnej. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób, które wcześniej używały konta mBank jako osoby indywidualne. Zakładając konto firmowe nie musimy wtedy martwić się zawiłościami jego obsługi – wszystko działa, jak w wersji dla osób fizycznych..

Założenie konta mBiznes Konto Standard jest banalnie proste. Można zrobić to w placówce mBank lub drogą elektroniczną. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie mBanku, podając tam m.in. dane ze swojego dowodu osobistego. Aktywacja konta odbywa się przy pomocy kodu SMS, który otrzymasz w momencie podpisania umowy. Cały proces jest szybki, intuicyjny i przebiega sprawnie.

Co wyróżnia mBank na tle innych banków?

Od początku swojej działalności mBank postawił na dostarczanie usług przez Internet. Staż banku na rynku nie jest zbyt długi, firma cieszy się jednak uznaniem klientów i sporą rozpoznawalnością. Kiedyś bank był pierwszym internetowym bankiem detalicznym w Polsce (rok 2000), dziś przez wiele osób uznawany jest za najlepszy bank tego typu. W 2023 roku większość banków ma udane aplikacje mobilne i rozbudowane serwisy transakcyjne, Opisywany bank wciąż stawia jednak na innowacyjność i stara się być o krok przed konkurencją. W zależności od tego, kto korzysta z usług mBanku (konta osobiste, konta firmowe, itp.) zmienia się kolorystyka aplikacji i strony www. Funkcjonalności działają jednak w podobny sposób, przez co mając kilka kont w mBanku nie pogubimy się podczas korzystania z nich.

Przez kilkanaście lat działalności w obecnej formie, mBank zdobył liczne wyróżnienia.W kategorii bankowości internetowej udało się nawet zdobyć wyróżnienia na skalę europejską.

Recenzja mBank – czy warto wybrać ten bank?

Sprawdziliśmy całą ofertę mBank, przeczytaliśmy dostępne na temat mBank opinie i poznaliśmy bliżej aplikację mobilną mBank. Nasza opinia może być tylko jedna. Zdecydowanie warto zainteresować się usługami tego banku. Plusy zdecydowanie przeważają nad minusami. Potwierdzają to tysiące komentarzy. Bank działa sprawnie, szybko, ma świetne usługi elektroniczne (serwis transakcyjny, aplikacja na smartfony), a kontakt z pracownikami banku jest miły i konkretny (przez chat w aplikacji). Spośród wielu usług i produktów każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko to sprawia, że uznajemy mBank za jeden z najlepszych banków działających dziś w Polsce.

Zobacz też inne przydatne artykuły”

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0