Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy jest jedną z popularniejszych form finansowania. Przede wszystkim tego typu kredyt charakteryzuje się łatwą dostępnością oraz szybkością. Instytucje finansowe posiadają szeroki wybór ofert, dzięki czemu mamy w czym wybierać. Dla niektórych jednak może to być pewnego rodzaju problem. Z powodu tak szerokiej oferty trudno wybrać tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinieneś bliżej zapoznać się z kredytem gotówkowym.

Ranking kredytów gotówkowych – czerwiec 2024

Ostatnia aktualizacja 23.06.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
2 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 60 000 zł
Kwota pożyczki
10 - 84 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!

1 000 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies
Okres spłaty
1 godzina
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
23 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 500 - 160 000 zł
Kwota pożyczki
9 - 96 mięs
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
od 4 do 5 lat
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
5 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
18- 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
1 dzień
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 300 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
20 - 76 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Czym jest kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy należy do jednych z najpopularniejszych instrumentów finansowych w chwili kryzysu. Właściwie dobrany kredyt gotówkowy w zgodzie z naszymi potrzebami oraz możliwościami finansowymi, może nam bardzo pomóc. Większość z nas nie jest w stanie zgromadzić wystarczających oszczędności, aby sprostać niektórym, nagły wydatkom. Z tego powodu coraz więcej konsumentów decyduje się na kredyt gotówkowy. Warto skorzystać z porównywarek kredytowych, gdyż wtedy zauważymy w jakiej instytucji finansowej kredyt gotówkowy będzie najkorzystniejszy. Bo, o ile są świetnym sposobem na urzeczywistnienie marzeń – o tyle niesprawdzone pod kątem RRSO i całkowitych kosztów, mogą zwyczajnie być mało opłacalne.

Każda decyzja wydawana w sprawie kredytu wydawana jest indywidualnie, a kluczowym aspektem staje się wiarygodność kredytowa klienta. Nie oznacza to jednak, iż nie warto zwracać uwagę na klasyczne elementy ofert kredytów. Obecnie banki umożliwiają złożenie wniosku szybko i wygodnie i wzięcie kredytu przez Internet. Jednakże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się osobiście do siedziby banku lub zadzwonić na infolinię. Porównywarki biorą zazwyczaj pod uwagę takie elementy oferty, jak:

 • pochodzące od sprawdzonych podmiotów na rynku,
 • o określonym poziomie RRSO,
 • okres spłaty,
 • maksymalna kwota kredytu,
 • oprocentowanie.

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

 • kredyt na dowolny cel – dla kredytodawcy nie jest ważne, na co przeznaczymy otrzymane środki
 • szybka decyzja kredytowa
 • minimum formalności
 • bogaty rynek ofert
 • atrakcyjne oprocentowanie oraz całkowity koszt zadłużenia
 • dogodny okres kredytowania

Kredyt gotówkowy – dla kogo?

Osoby, które będą ubiegać się o kredyt gotówkowy, muszą spełniać kilka podstawowych warunków:

 • pełnoletność
 • aktualny dokument tożsamości
 • rachunek w banku
 • zdolność kredytowa

Ostatni warunek zdecydowanie jest bardzo ważny dla kredytodawcy. Dla instytucji bankowych najważniejsza jest nasza zdolność kredytowa. Jej weryfikacja jest o tyle ważna, że dzięki temu banki oraz parabanki mogą sprawdzić, czy stać nas na spłatę zadłużenia.

Kredyt gotówkowy – na co uważać?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, musimy mieć na uwadze kilka ważnych parametrów. Na co więc najbardziej zwrócić uwagę przy zaciągnięciu kredytu?

 • RRSO, czyli na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania
 • wysokość miesięcznej raty
 • prowizję
 • maksymalny okres spłaty

Na pewno jednym z ważniejszych parametrów będzie Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która uwzględnia wszystkie podstawowe koszty poniesione za sprawą zaciągnięcia kredytu.

Jakie są koszty kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy należy do dość złożonych zobowiązań, gdyż obliczenie jego ostatecznych kosztów dla wielu jest problemem. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, jaką ilość gotówki chce się pożyczyć oraz na jaki czas. Dzięki temu, będziemy wiedzieć, jak wysoka będzie nasz rata miesięczna, jak również odsetki. Na koszt kredytu gotówkowego składają się:

 • miesięczna rata, która mówi o ostatecznym koszcie kredytu, który trzeba będzie zapłacić bankowi,
 • prowizja za udzielenie kredytu ustalana jest przez bank indywidualnie, a składają się na nią różne parametry,
 • RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która pokazuje podsumowanie kosztu kredytu w skali rocznej,
 • całkowita kwota do zapłaty pokazuje ostateczną kwotę związaną ze wszystkimi parametrami,
 • RSO to Roczna Stopa Oprocentowania, która w przeciwieństwie do RRSO nie bierze pod uwagę dodatkowych opłat i kosztów,
 • Opcja wcześniejszej spłaty kredytu nie zawsze oferowana jest przez banki, gdyż przede wszystkim obniża jego ostateczny koszt.

Jeśli, spłacono kredyt, który został wzięty na 3 lata w ciągu dwóch, to można się również domagać zwrotu części prowizji, odsetek od kredytu oraz kosztów ubezpieczenia. Trzeba mieć jednak na uwadze, iż banki robią to bardzo niechętnie, a nawet oznaczają takich klientów w systemie. Można mieć potem problemy z uzyskaniem kredytu w praktyce.

Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać kredyt gotówkowy

Posiadając konto w banku, w którym chcemy uzyskać kredyt, możemy liczyć na uproszczoną procedurę. Instytucja bankowa sprawdzi zaledwie naszą historię kredytową oraz historię rachunku. Podstawą jest jednak:

 • dokument, który potwierdzi naszą tożsamość z uwagi na dane, które musi potwierdzić kredytodawca, jak: imię i nazwisko, wiek, rok urodzenia, PESEL oraz narodowość,
 • zaświadczenie o dochodach, które najczęściej otrzymamy od pracodawcy.

Aby otrzymać kredyt, należy spełnić określone warunki:

 • zdolność kredytowa – bank musi mieć pewność, iż osoba ubiegająca się o kredy, ma możliwości związane z jego spłatą. Analiza zdolności kredytowej obejmuje weryfikację sytuacji finansowej klienta, która sprawdza uzyskiwane dochody, miesięczne koszty utrzymania, a także obecne zadłużenie,
 • historia kredytowa – to nasza wiarygodność kredytowa w oczach banku, sprawdzane są wszelkie należności, które wcześniej były spłacane, ogromne znaczenie ma tutaj terminowość, jak również stopień zadłużenia. Celem tej procedury jest minimalizacja ryzyka związanego ze spłatą zobowiązania kredytowego. Bank sprawdza różne bazy dłużników, między innymi BIK dlatego warto sprawdzić BIK za darmo przed wzięciem kredytu
 • stałe zatrudnienie – najłatwiej uzyskać jest kredyt osobom, które pracują na umowę na czas nieokreślony, są to najbardziej wiarygodne osoby dla instytucji finansowych,
 • przy analizie kredytowej bank będzie brał również pod uwagę – np. stan cywilny, miejsce zamieszkania, status mieszkaniowy.

Kredyty gotówkowe w dobie pandemii koronawirusa COVID19

Konsekwencja związane z pandemią dotknęły również bardzo mocno sektor finansowy. Początkowo banki całkowicie zaniechały udzielanie kredytów mieszkaniowych z uwagi na kryzys powstały w gospodarce światowej. Zgodnie z raportami banki w tym roku przyznały ok 30% mniej kredytów, aniżeli analogicznie w latach poprzednich. Najmocniej oberwało się oczywiście kredytom hipotecznym, gdzie banki zaczęły żądać minimum 20% wkładu własnego, co dla wielu stało się ogromnym problemem.

Czym jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

 Kredyt gotówkowy z zasady nie wiąże się z wieloma obostrzeniami. Wyjątkiem jest oczywiście kwota takiego kredytu, która może zasugerować bankowi, aby wnikliwiej zainteresował się osobą, która się o niego stara. Znacznie prościej wygląda to w przypadku kredytu gotówkowego bez zaświadczeń o dochodach. Tego typu zobowiązanie można zaciągnąć, nie wychodząc z domu na tzw. Oświadczenie. Nie trzeba będzie udać się do pracodawcy oraz poprosić o zaświadczenie o wysokości dochodów. Łatwiej jest również ubiegać się o niego osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Aby się o niego ubiegać trzeba spełnić określone przesłanki, do których należy:

 • skończone 18 lat,
 • stałe źródło dochodu,
 • konto w polskiej instytucji bankowej,
 • dowód osobisty,
 • zdolność kredytowa.

Kredyt gotówkowy zazwyczaj kojarzony jest z tzw. chwilówkami w instytucjach pozabankowych. Jednakże oferują go również instytucje bankowe, które dla wielu są wiarygodniejsze. Dzięki dostępowi do konta konsumenta, znają one jego historię kredytową, wysokość wynagrodzenia oraz bieżące zobowiązania. To jest zazwyczaj podstawą do tego, aby uzyskać kwotę, które leży w spektrum naszego zainteresowania. Jest to bardzo elastyczna forma pozyskania kapitału, który będzie potrzebny np. z uwagi na powstałe wydatki, których się nie spodziewaliśmy.

Najważniejsze szczegóły umowy kredytowej

W każdym przypadku jako konsument należy zwrócić uwagę na elementy umowy kredytowej. Część z nich zapewne w praktyce okaże się mało atrakcyjna, a lepiej jest to zauważyć przed złożeniem podpisu na umowie. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

 • strony umowy,
 • kwota oraz waluta kredytu jest to bardzo ważna sprawa, co widać po tzw. kredytach frankowych,
 • cel kredytu,
 • wysokość oprocentowania oraz jego warunki,
 • wysokość prowizji,
 • warunki dokonywania zmian w umowie,
 • sposób zabezpieczenia jego spłaty,
 • zakres kontroli instytucji bankowej.

Zawsze należy zapoznać się z treścią umowy, choć z uwagi na współczesne tempo życia wielu tego nie robi. Korzystają na tym nierzetelne instytucje finansowe, które żerują na swoich klientach, popadających w długi. Pomijając ten krok, to przede wszystkim kredytobiorca może mieć problem, gdyż jest słabszą stroną umowy kredytowej.

Kredyt gotówkowy – jak złożyć wniosek o kredyt online?

Niezrozumiałe procedury lub problemy z prawidłowym wypełnieniem wniosku bardzo często odstraszają potencjalnych klientów. Na szczęście wniosek o kredyt gotówkowy nie jest tak skomplikowany jak w przypadku ubiegania się o inne kredyty. Przede wszystkim ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej oferty. Musimy zastanowić się nad tym, o jaką kwotę chcemy się ubiegać, na jak długo i czy będzie nas stać na spłatę rat. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie konkretne oferty najbardziej będą nas interesować. Gdy już wybierzemy najkorzystniejszą dla nas ofertę, czeka nas proces wnioskowania. Musimy liczyć się z tym, że niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wniosek online, przez telefon czy osobiście w instytucji finansowej, będziemy proszeni o przygotowanie odpowiednich informacji oraz dokumentów. Są to podstawowe informacje, takie jak dane osobowe oraz teleadresowe. W kolejnej części wniosku musimy podać dane, które będą podlegać ocenie naszej zdolności kredytowej. Dlatego powinniśmy przygotować dokumenty potwierdzające naszą formę zatrudnienia oraz wysokość dochodów. Dodatkowo możemy zostać poproszeni o wykazanie miesięcznych kosztów utrzymania, czyli wszystkich stałych rachunków. 

Kredyt przez internet

Jeśli zdecydujemy się na wnioskowanie przez Internet, możemy liczyć na większą wygodę. Wniosek online jest bardzo wygodną opcją dla osób, które cenią sobie swój czas lub po prostu nie chcą wychodzić z domu. Formularz elektroniczny jest na tyle czytelny, że nie powinniśmy mieć problemu z jego wypełnieniem. Weryfikacja klienta przebiega szybko ze względu na wykorzystywanie specjalnych systemów potwierdzających tożsamość klienta. Przykładowo system Kontomatik zdecydowanie skraca i upraszcza proces wnioskowania
o kredyt lub pożyczkę. 

Po prawidłowym wypełnieniu pozostaje nam czekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego. Jeśli składaliśmy wniosek online, to możemy liczyć na szybszą decyzję. 

PAMIĘTAJ! We wniosku zamieszczaj tylko prawdziwe i poprawne informacje

Bank odmówił mi kredytu. Co mam zrobić?

Nagła sytuacja powoduje, że musisz wziąć kredyt? A może po prostu potrzebujesz kredytu na wymarzone mieszkanie albo samochód? Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć niektórych sytuacji. Co jeśli niezwłocznie potrzebujesz gotówki, a bank odmówił Ci kredytu? Mamy na to sposób. 

Odmowa kredytu przez bank to nie koniec świata. Oczywiście zawsze możesz starać się o tego typu kredyt w innej instytucji finansowej, dlatego warto sprawdzić ranking pożyczek na raty lub ranking kredytów dla zadłużonych. Jednak warto się najpierw zastanowić, co spowodowało tę odmowę. 

Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na czynniki, które są najbardziej istotne przy ocenie potencjalnego klienta:

 • zdolność kredytowa!
 • wiek
 • stan cywilny
 • wykształcenie
 • koszty utrzymania

Powinniśmy pamiętać, że nasza historia kredytowa jest bardzo ważna dla banku. Weryfikacja klienta polega na sprawdzeniu jego zdolności kredytowej. Dana instytucja finansowa sprawdza nasze dane w poszczególnych bazach dłużników (KRD – Krajowy Rejestr Dłużników – sprawdź raport KRD za darmo albo BIK – Biuro Informacji Krajowej – sprawdź swój raport BIK) . Dzięki weryfikacji zdolności kredytowej bank podejmuje decyzję o przyznaniu finansowania lub odrzuceniu wniosku. Kredyt lub pożyczkę możemy również uzyskać w postaci krótkoterminowej pożyczki w parabanku. 

Jak uniknąć odrzucenia?

Jakakolwiek odmowa przez bank musi zostać uzasadniona przez tę instytucję. Powinna ona zawierać objaśnienia informacji o czynnikach, które wpłynęły na dokonaną ocenę zdolności kredytowej. Taka informacja jest o tyle ważna, że dzięki niej mamy obeznanie co do naszej szansy na otrzymanie kredytu gotówkowego. Dlatego dokonując wyboru o wzięciu kredytu, musimy liczyć się z możliwością odrzucenia wniosku. Jeżeli Twój wniosek został odrzucany, to skontaktuj się z super-pozyczka.pl. Gwarantujemy, że nasi doradcy dołożą wszelkich starań, abyś w każdej sytuacji uzyskał kredyt gotówkowy.

Dlaczego bank odrzucił mój wniosek o kredyt?

Przyczyn odmowy wniosku może być wiele. Na pewno istotne jest także to, o jaki produkt finansowy będziemy chcieli się starać. Przyjrzyjmy się bliżej najczęstszym powodom odmowy kredytu:

Przez brak zdolności kredytowej

W skrócie zdolność kredytowa jest możliwością kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami. Ocena zdolność kredytowej polega na analizie m.in. rodzaju i okresu zatrudnienia klienta, jego miesięcznych zobowiązań oraz ogólnie historii kredytowej. Przykładowo jeśli nasz staż pracy jest za krótki, może to być dla banku jednoznaczne, że szybciej zostaniemy zwolnieni niż w przypadku o wiele dłuższego stażu. 

Z powodu Twojego zatrudnienia

Tak jak było wspomniane powyżej, rodzaj oraz okres zatrudnienia są bardzo istotne dla banku. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie lub umowę o dzieło możemy liczyć się z odmową kredytu. Podobnie jest z posiadaniem własnej działalności gospodarczej. Niestety nie gwarantuje to, że na pewno dostaniemy kredyt w banku. Najlepszą formą zatrudnienia przy ubieganiu się o kredyt jest umowa o pracę na czas nieokreślony. 

Ponieważ masz opóźnienia w spłacie zobowiązań

Opóźnienia w spłacie zaciągniętych zobowiązań mogą mieć dla nas negatywny skutek. Jeśli
z jakichś przyczyn odwlekamy z regularną spłatą zobowiązań, prawdopodobnie zostaniemy wpisani do baz dłużników (KRDBIK). To natomiast może całkowicie skreślić nasze szanse na ubieganie się o kredyt. 

Masz zbyt wiele zapytań kredytowych

Dla instytucji finansowych wiele zapytań w krótkim czasie zmniejsza naszą wiarygodność. Zbyt duża ilość zapytań w BIK (Biurze Informacji Krajowej) działa na niekorzyść. Posiadanie na swoim koncie kilka negatywnie rozpatrzonych wniosków o kredyt, sugeruje innym bankom, że z jakichś przyczyn nie byliśmy wiarygodni dla tych instytucji. Czasami jesteśmy nieświadomi, że zbyt wiele zapytań kredytowych może przyczynić się do odmowy wniosku. 

Podsumowanie

Jeżeli w przyszłości chcesz uniknąć odmowy kredytu, to nie działaj na własną rękę tylko skontaktuj się z super-pozyczka.pl. Z ich pomocą możesz mieć pewność, że wszelkie niejasności związane z ubieganiem się o kredyt lub z jego odmową, zostaną Ci bardzo dokładnie wytłumaczone. Nasi doradcy są specjalistami w swoim fachu, a co najważniejsze – do każdego klienta podchodzą indywidualnie. Jesteś zainteresowany? To świetnie! Czekamy na Ciebie.

1 komentarz

DANUTA KUMOR

Witam serdecznie i proszę o pożyczkę gotówkową lub na konto może też być przez pocztę
Mam nadzieję że dostanę pomoc w postaci pożyczki i będę mogła żyć normalnie bez
długu z góry dziękuję Danuta Kumor Katowice dnia 22 07 2022 .

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone