Wiele instytucji finansowych wymaga od osoby zainteresowanej kredytem wykazania źródła dochodów, takiego jak samozatrudnienie, umowa o pracę czy kontrakt menedżerski. Niestety, wskutek pandemii tysiące Polek i Polaków padło ofiarą redukcji etatów oraz bankructw miejsc pracy. Czy to oznacza, że droga do dodatkowego finansowania została całkowicie zamknięta? Na szczęście nie – istnieją podmioty finansowe, które są skłonne pożyczyć pieniądze osobom bezrobotnym. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa ranking pożyczek dla bezrobotnych i bez umowy o pracę w których bez problemu otrzymacie pożyczkę.
Ranking pożyczek dla bezrobotnych – bez umowy o pracę – październik 2024
Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!
Nowa pożyczka na rynku!
Pożyczka na karcie teraz do 10 000 zł!
Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!
Dla kogo jest pożyczka dla bezrobotnych?
Aby pożyczka dla bezrobotnych była możliwa, należy spełnić następujące przesłanki:
- być osobą pełnoletnią,
- mieć adres zameldowania na terenie Polski,
- mieć aktualny dowód osobisty, e-mail oraz aktywny numer telefonu,
- brak zadłużeń w instytucji finansowej, w której staramy się o pożyczkę,
- rachunek bankowy w Polskiej instytucji finansowej.
Pożyczka dla bezrobotnych online
Dawniej, aby wziąć pożyczkę nawet w banku, należało się do niego udać osobiście na szczęście dziś, to przeszłość. Dzisiaj pożyczkę dla bezrobotnych można uzyskać bez wychodzenia z domu jako pożyczkę online. Wniosek wypełniany jest zazwyczaj stronie instytucji, która udziela stosownej pożyczki, kredytu. Wybierając opcję wypłaty na konto, pieniądze możliwe, iż otrzymamy tego samego dnia. Pożyczka dla bezrobotnych jest wyjściem awaryjnym dla tych, którzy chwilowo nie posiadają dochodów.
Pożyczka dla bezrobotnych została stworzona jako jedno z najwygodniejszych narzędzi, które ma stosowne zabezpieczenia przed osobami, które dokonują np. kradzieży dowodów osobistych. Wyłudzenia są częstym przypadkiem, dlatego każda instytucja finansowa dba o standardy związane z udzielaniem kredytów.
Dlaczego banki oczekują potwierdzenia zatrudnienia?
Każda osoba, która przynajmniej raz odwiedziła bank w celu zweryfikowania zdolności kredytowej zetknęła się z pytaniem o miejsce zatrudnienia. Pracujący na etat zostali poproszeni o przedłożenia zaświadczenia z zakładu pracy lub obecnie obowiązującej umowy z pracodawcą. Właściciele firm – w zależności od zakresu finansowania – proszeni byli o dostarczenie księgi przychodów i rozchodów, rozliczenia z urzędem skarbowym oraz zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami. Zanim zaczniemy poszukiwać dokumentów w domu, rodzi się pytanie: po co tak naprawdę jest tyle dokumentów? Co z nich mogą wyczytać analitycy kredytowi, którzy nie widzieli nas na oczy?
Podstawową informacją, jaką w ten sposób przedkładamy bankowi, jest wiedza na temat naszych zarobków. Istotne jest przede wszystkim to, jaki jest nasz podstawowy rodzaj wynagrodzenia oraz jego wysokość. Dodatkowo, analitycy zwrócą uwagę na ewentualne premie, dodatki finansowe oraz inne benefity uznaniowe, które ostatecznie powiększają comiesięczny przelew. Na tej podstawie ustalany jest tzw. bufor kredytowy, czyli określana część pensji, którą wnioskodawca może przeznaczyć na spłatę pożyczki. Większość banków przyjmuje, że suma miesięcznych zobowiązań kredytowych nie może być większa niż 40% sumy uśrednionych wpływów. Dla osoby zarabiającej średniomiesięcznie 5000 PLN netto oznaczać to będzie możliwość wydzielenia 2000 PLN na spłatę rat kredytu.
Kolejne informacje pozwalają na ustalenie tzw. ryzyka niewypłacalności klienta oraz stabilności jego zatrudnienia. Jedno jest bezpośrednio powiązane z drugim, ponieważ w sytuacji niestabilnego zatrudnienia (np. branże wrażliwe na rotacje kadrowe lub praca sezonowa) wzrasta ryzyko niewypłacalności i odwrotnie – praca w sektorach państwowych, jak np. policja czy urząd miasta sprawia, że ryzyko bankructwa, a co za tym idzie: ryzyko niestabilnej pracy, praktycznie niweluje się do zera. Zasada przy określaniu bezpieczeństwa zatrudnienia jest taka, że im dłużej jesteśmy zatrudnieni na danym stanowisku pracy, tym mniejsze ryzyko niespodziewanej utraty pracy. Pojawia się zatem pytanie: co zrobić, jeśli jednak dojdzie do redukcji etatów i otrzymamy wypowiedzenie?
Brak zatrudnienia a pożyczka – czy to możliwe?
Choć media regularnie donoszą o spadku bezrobocia w Polsce, to w dalszym ciągu istnieje pewien odsetek osób, który ma przejściowe lub dłuższe trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Tak jak każda osoba, tak i bezrobotni mogą znaleźć się w potrzebie uzyskania dodatkowych środków, mało tego – dodatkowa gotówka może się okazać niezbędna, by uzyskać pracę poprzez np. zakup samochodu w celu dojazdu do pracy czy jako kapitał na start własnej firmy. Brak możliwości wykazania dochodu w postaci pracy zarobkowej, samozatrudnienia, emerytury czy renty jest dla banku przeszkodą niemal całkowicie wykluczającą z procedury kredytowej. Nie oznacza to jednak, że drzwi w drodze po dodatkowe środki są całkowicie zamknięte. Istnieją takie podmioty, które zajmują się udzielaniem pożyczek – także osobom pozostającym bez pracy.
Wspomniane podmioty nazywane są parabankami, a ich przedmiotem działalności jest oferowanie dodatkowej gotówki osobom, które z pewnych powodów nie mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego. Jest to świetna alternatywa dla osób bezrobotnych lub zatrudnionych na umowy cywilnoprawne (a więc umowa o dzieło, umowa zlecenie), figurujących na liście dłużników w BIK, BIG i KRD oraz dla tych, którzy dostali odmowę kredytową. Wbrew pozorom, nie jest to wcale wąskie grono Polaków, co pokazują raporty Biura Informacji Kredytowej oraz zainteresowanie instytucjami parabankowymi. Poniżej przygotowaliśmy uproszczoną instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi przez procedurę wnioskowania o pożyczkę dla bezrobotnych.
Pożyczka dla bezrobotnych – jak ją uzyskać? Instrukcja krok po kroku
Dodatkowe środki są na wyciągnięcie ręki dla każdego – nawet dla osób bez aktualnego zatrudnienia. Wystarczy wykonać pięć niezwykle prostych kroków, by uzyskać nawet do 15.000 złotych w kilkanaście minut.
- Znajdź parabank, który proponuje najkorzystniejsze finansowanie dla Twoich potrzeb. Może się okazać, że osoba potrzebująca 500 złotych na naprawę auta otrzyma lepszą propozycję od innego parabanku niż ta, która potrzebuje 12.000 złotych na urządzenie pokoju dziecięcego. Nie jest to nic dziwnego – firmy dopasowują swoją ofertę pod różne profile klientów; jedni wolą udzielać dużych, jednorazowych pożyczek, inni wolą wręczać małe kwoty pieniężne. Skorzystaj więc z porównywarki ofert lub samodzielnie zapoznaj się z propozycjami interesujących Cię firm.
- Złóż wniosek, wprowadzając wnioskowaną kwotę oraz ustalając liczbę rat. Większość parabanków oferuje kwoty od 100 do 60.000 złotych, a okres spłaty od 1 do 60 miesięcy. Przy pierwszej pożyczce te kwestie mogą się zmienić, np. parabank może zaproponować przedział kwotowy od 100 do 15.000 złotych, a okres spłaty może zostać skrócony do 36 miesięcy. Warto też wnioskować tylko o tyle, ile faktycznie potrzebujesz – zbyt mała pożyczka nie ma sensu, a przy zbyt dużej mogą wystąpić problemy z terminowym spłacaniem.
- Wypełnij formularz danych osobowych. Do tego kroku potrzebny będzie dowód osobisty jako dokument poświadczającego autentyczność podanych informacji. Niektóre firmy mogą także wymagać podania numeru rachunku bankowego, na który zostaną wypłacone pożyczone środki. Podając adres e-mail lub telefon kontaktowy spodziewaj się wiadomości weryfikacyjnej, która pozwoli ustalić sposób komunikacji między parabankiem a pożyczkobiorcą. Pamiętaj, by każdą rubrykę wypełnić w sposób rzetelny – sprawdź cały formularz dwa razy, gdyż nieprawidłowe dane mogą zostać uznane za próbę wyłudzenia, a w konsekwencji wniosek może zostać odrzucony.
- Wybierz sposób podpisania umowy i dostarczenia gotówki. Większość firm oferuje procedurę w stu procentach internetową – dokumenty wypełniamy na oświadczenie, składamy podpis elektroniczny, a środki zostają wypłacone w ciągu kilku minut na konto. Przy wyborze procedury online konieczne może być wykonanie tzw. przelewu weryfikacyjnego, czyli wysłania kwoty 0,01 PLN na rachunek parabanku, która zostaje później zwrócona. Dla osób, które nie mają rachunku bankowego lub wolą spotkanie z konsultantem, istnieje możliwość umówienia spotkania w domu wnioskodawcy, jak również w jednej z placówek firmy.
- Poczekaj na odpowiedź zwrotną. Zdecydowana większość poprawnie wypełnionych wniosków skutkuje akceptacją, a środki wypłacane są jeszcze tego samego dnia. Jeżeli któraś dana została wprowadzona nieprawidłowo lub w ogóle nie została podana, przedstawiciel parabanku może do nas zadzwonić lub wysłać wiadomość mailową. Jeśli wszystko jest w porządku – przelew na konto lub przedstawiciel z gotówką zjawią się lada moment.
Sposoby weryfikacji klientów
Weryfikacja należy do stałych elementów związanych z udzieleniem pożyczki również na rynku pozabankowym. Ma to zapewnić bezpieczeństwo zarówno dla klienta, jak również dla instytucji finansowej. W przypadku przejścia procedury potwierdzenia tożsamości, następnie są trzy sposoby związane z końcowym potwierdzeniem:
- przelew bankowy – musi być wykonany z konta osoby, która ubiega się o pożyczkę w kwocie złotówki,
- rozmowa telefoniczna – następuje próba potwierdzenia posiadanych danych, jak również numeru telefonu, który jest przypisany w rejestrach do danej osoby,
- Instantor – jest to w pełni zautomatyzowana opcja, która zyskuje na popularności na rynku finansowym, technologie szyfrujące odpowiadają za potwierdzenie tożsamości osoby, która ubiega się o pożyczkę.
Nie bój się pożyczki bez dochodu
Pożyczki udzielane przez instytucje finansowej spoza rynku bankowego są współcześnie w pełni bezpieczne. Każdy klient powinien mieć świadomość procedur związanych z bezpieczeństwem, służących przede wszystkim jemu. Przy składaniu wniosku o pożyczkę, należy uwzględnić swoje możliwości finansowe, aby nie popaść w spiralę niewypłacalności. Analizie podlega przede wszystkim roczna stopa oprocentowania, jak również termin spłaty zobowiązania. Bez dochodów nie będziemy w stanie spłacić żadnej pożyczki, czy też kredytu. Bądźmy świadomi naszych możliwości, aby nie tylko nasze życie było łatwiejsze, ale również instytucji udzielających pożyczek.
Pożyczka na dowód 4000
Witam chciałem pożyczyć 4000 na dowód
pozycze na dowód 3000
witam serdecznie chciałabym pożyczyć 500 zł na dowód osobisty
witam chciałbym bym pożyczkę na dowód osobisty 3000
potrzebowala bym pozyczki na kwote 2500
Witam serdecznie chciałam pożyczkę na 4000zl