Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Ubieganie się o pożyczkę wiąże się z pewnymi procedurami. Weryfikacja danych klienta za pomocą tradycyjnego przelewu do niedawna była niezbędnym procesem dla niektórych firm pożyczkowych. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ pożyczkodawcy mają możliwość sprawdzenia prawdziwości danych klienta. Co jeśli zależy Ci na czasie? Ze względu na różne godziny zaksięgowania przelewów ten sposób weryfikacji wiążę się wydłużeniem procesu wnioskowania. Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego są możliwe. Na szczęście coraz więcej firm znajduje alternatywy dla procedury weryfikacji konta bankowego.

Ranking pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego – czerwiec 2024

Ostatnia aktualizacja 18.06.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
100 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 36 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
3000 zł
pierwsza pożyczka za darmo
Pierwsza pożyczka za darmo

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo
1 000 - 15 000 zł
Kwota pożyczki
5 - 30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
TAK
3000 zł na 30 dni
Pierwsza pożyczka za darmo
200 - 15 000 zł
Kwota pożyczki
30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
TAK
od 200 do 3000 zł na 30 dni
Pierwsza pożyczka za darmo
1 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo
500 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
61 dni - 48 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
TAK
Pierwsza pożyczka za darmo
500 - 5 000 zł
Kwota pożyczki
14 - 30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo

Tradycyjna metoda sprawdzenia tożsamości klienta oparta na przelewie weryfikacyjnym bywa procesem długotrwałym. Jak to wygląda w praktyce? Klient wykonuje przelew na symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł na konto pożyczkodawcy. Jeśli bank klienta oraz pożyczkodawcy różnią się, wtedy zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego potrwa dłużej. W rezultacie cały proces przyznania pożyczki także wydłuży się. Dlatego firmy pożyczkowe, wychodząc naprzeciw klientowi, znalazły inne sposoby weryfikacji tożsamości klienta. W każdej chwili możesz wziąć pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego. Sprawdź!

Alternatywne sposoby weryfikacji tożsamości klienta, czyli pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

1. Weryfikacja przez aplikacje

Ze względu na zwiększające się grono zainteresowanych niektóre firmy pożyczkowe wprowadzają coraz to wygodniejsze sposoby weryfikacji klientów. Przykładem są specjalne aplikacje, które pozwalają na szybkie zweryfikowanie tożsamość pożyczkobiorcy. Do najpopularniejszych należą Kontomatik, KontoConnect oraz Instantor. Wybierając ten sposób weryfikacji, niezbędne jest posiadanie konta w banku. Aplikacje te łączą się z Twoim kontem bankowym za pośrednictwem szyfrowanego połączenia i pobierają z niego dane. Nie musisz się obawiać – jest to całkowicie bezpieczna usługa.

Jak działa Instantor? Za pomocą specjalnego algorytmu pobiera on dane z konta z ostatnich 12 miesięcy. W ten sposób pożyczkodawca weryfikuje Twoje dane oraz historię transakcji. W porównaniu z tradycyjnym przelewem weryfikacyjnym cała procedura za pomocą Instantor przebiega o wiele szybciej. Przede wszystkim jest to duża zaleta dla osób, którym zależy na czasie. Nie powinieneś martwić się o bezpieczeństwo swoich danych, ponieważ nigdzie nie zostaną one zapisane.  

W przypadku usługi Kontomatik więcej informacji możesz uzyskać w naszym artykule Kontomatik jako nowoczesna metoda weryfikacji klienta. Dowiesz się, jak działa ta aplikacja oraz jak prawidłowo z niej korzystać

2. Weryfikacja przez telefon

Kolejnym sposobem jest telefoniczna weryfikacja tożsamości. Jeśli zaznaczysz opcję weryfikacji telefonicznej, to tuż po złożeniu wniosku musisz oczekiwać na telefon od konsultanta. W trakcie tej rozmowy zostaniesz poproszony o podanie najważniejszych informacji dotyczących Twoich danych. Jest to niezbędny krok, żeby prawidłowo przejść weryfikację tożsamości.

3. Weryfikacja przez kuriera lub przedstawiciela firmy

Ten sposób wybierają zazwyczaj osoby starsze lub te, które nie posiadają konta bankowego. Podczas domowej wizyty kuriera lub przedstawiciela firmy pożyczkowej weryfikacja przebiega za pośrednictwem dowodu tożsamości. Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, pieniądze zostaną Ci wypłacone na miejscu.

4. Weryfikacja w placówkach pocztowych

Swoje dane osobowe możesz potwierdzić również w wybranych punktach Poczty Polskiej. W celu zweryfikowania danych musisz wykazać dowód osobisty pracownikowi poczty. Niektóre firmy pożyczkowe korzystają z tzw. szybkich pożyczek na czek GIRO. W rezultacie chwilówki wypłacane są na poczcie.

Jak widać powyżej, zdecydowanie najszybszą opcją jest weryfikacja poprzez aplikacje. Umożliwiają one błyskawiczne przesyłanie danych z Twojego konta bezpośrednio do pożyczkodawcy. Przede wszystkim korzystanie ze specjalnych aplikacji, takich jak Kontomatik czy Instantor, jest naprawdę bardzo proste. I co najważniejsze – skraca czas wnioskowania o pożyczkę. Pamiętaj, że weryfikacja rachunku bankowego musi być zarejestrowana tylko i wyłącznie na Twoje dane. Nie może być to rachunek Twojego partnera czy kogokolwiek z rodziny.

Czemu służy weryfikacja danych klienta?

Warto zauważyć, że większość legalnych i zaufanych firm pożyczkowych weryfikuje tożsamość swoich klientów. Głównym przeznaczeniem weryfikacji tożsamości klienta jest oczywiście bezpieczeństwo. Wówczas firma ma pewność, że udziela pożyczki właściwej osobie. Jest to zabezpieczenie obydwu stron. Pozwala to uniknąć kilku nieprzyjemnych sytuacji. W momencie, gdy zgubisz dowód osobisty, masz pewność, że nikt nie zaciągnie pożyczki w Twoim imieniu.

Weryfikacja poprzez przelew 1 gr lub 1 zł może wydłużyć czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy. Natomiast wybierając aplikacje weryfikujące musisz liczyć się z tym, że Twoja historia bankowa zostanie dokładnie prześwietlona. Wiele firm oferuje pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego, dlatego zastanów się, jaki sposób weryfikacji tożsamości będzie dla Ciebie najlepszy