Ranking kont osobistych

Wybór konta osobistego nie zawsze jest prosty, biorąc pod uwagę szeroką ofertę bankową i różnice między poszczególnymi usługami. W jaki sposób wybrać wygodne i korzystne konto osobiste? To proste! Wystarczy sprawdzić ranking kont osobistych, aby szybko znaleźć najlepszą ofertę. Nie musisz już dłużej spędzać czasu na własnoręcznym porównywaniu dostępnych opcji, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych kont osobistych.  

Ranking kont osobistych – kwiecień 2024

0 zł
Konto
0/7 zł
karta za 0 zł, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe na minimum 350 zł miesięcznie
Karta
0/2,5 zł
0 zł - jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł 2,50 zł - jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 100 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0/6 zł
0 zł dla osób do 26 roku życia. Dla pozostałych zwolnienie w przypadku zapewnienia 500 zł wpływu i jednej transakcji kartą/Blikiem, w innym wypadku opłata 6 zł.
Konto
0/8 zł
0 zł dla osób do 26 roku zycia zwolnienie z opłaty po jednej transakcji Blik/Kartą. Dla pozostałych osób warunkiem jest wpływ 500 zł i 1 transakcja kartą/Blik. W innym wypadku opłata 8 zł
Karta
0 zł
0 zł wszystkie bankomaty dla osób do 26 roku życia. Dla pozostałych osób 0 zł za bankomaty własne, pozostałe 5 zł. Możliwość wykupienia pakietu darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w cenie 7 zł/m-c.
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0/8 zł
0 zł w przypadku wpływów na konto min. 1000 zł oraz dokonania min. jednej transakcji bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata za konto wynosi 8 zł /mies
Konto
0/7 zł
0 zł w przypadku wpływów na konto min. 1000 zł oraz dokonania min. jednej transakcji bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata za kartę wynosi 7 zł
Karta
0 zł
0 zł bankomaty Millennium 1zł bankomaty BZWBK i Planet Cash 0/ 5 zł pozostałe
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0/3 zł
0 zł (0 zł w przypadku dokonania jednej transakcji bezgotówkowej (brak spełnienia warunku – 3zł/mc)) 0 zł (w przypadku zapewnienia wpływów 500 zł/mc oraz dokonania min jednej transakcji bezgotówkowej (brak spełnienia warunku – 4zł/mc)
Karta
0 zł
0 zł bankomaty Pekao i bankomaty obce – 2 pierwsze wypłaty/m-c, kolejne wypłaty 2.3% min. 5 zł 0 zł wszystkie bankomaty w przypadku spełnienia warunków zwalniających z opłat za prowadzenie konta)
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0/6 zł
Karta
0/5 zł
Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard 0 zł – bankomaty własne i Planet Cash 5 zł – pozostałe bankomaty (opłata nie jest pobierana, jeśli użytkownik nie skończył 26. roku życia)Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard oraz Karta Otwarta na Świat Mastercard - 0 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0/10 zł
Karta za darmo, jeżeli w ciągu miesiąca wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą (w tym: Apple Pay) lub Blikiem, w innym wypadku 10 zł
Karta
0/10 zł
0 zł - bankomaty własne banku 10 zł - pozostałe bankomaty
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0 zł
Karta
0 zł
0 zł za bankomaty własne (tylko 22 urządzenia w kraju). Dodatkowo pakiet 4 darmowych wypłat/m-c z bankomatów obcych
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online

Ranking kont osobistych – czym jest?

Ranking kont osobistych to zbiór ofert rachunków bankowych przeznaczonych dla każdego od 18 roku życia. Ranking jest ułożony w formie listy, z ofertami i ich szczegółami. Nasi analitycy analizują wnkilkiwie ofery wszystkich kont osobistych, aby wybrać najlepsze. Konta w rankingu ustawione są w takiej kolejności, aby na pierwszych miejscu było najtańsze i najlepsze konto dla klienta. Nasi analityce, układając ranking biorą także pod uwagę bonusy za założenie konta i promocje bankowe. Konta analizowane są pod względem funkcjonalności, opłacalności usług, wszcechsronności, opłat za korzystanie z konta, karty, wypłat z bankomatów i innych opłat związanych z korzystaniem z konta. Z rankingu możesz skorzystać za darmo i niezobowiązująco. Nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z rankingu, zależy nam oby pomóc klientom w decyzji wybraniu najlepszego konta osobistego lub zmiany swojego aktualnego rachunku bankowego na korzystniejsze w innym banku. Aby założyć konto w wybranym przez siebie banku, wystarczy kliknąć w przycisk „otwórz konto”. Zostaniesz przekierowany na stronę banku i dokończysz proces zakładania konta.

Jak korzystać z rankingu?

Korzystanie z rankingu kont osobistych jest bardzo proste. W rankingu znajduje się lista ofert kont bankowych z ich parametrami dotyczącymi miesięcznego kosztu korzystania z konta, opłaty za kartę, kosztu wypłaty za bankomatów czy opłat za przelewy online. Ranking na naszej stronie jest ułożony na podstawie analizy ekspertów finansowych, którzy dokładnie sprawdzają wszystkie konta osobiste dostępne na Polskim rynku, a następnie ustawiają je w kolejności, tak aby na pierwszych miejscach były najtańsze i najlepsze konta. Jeśli chcesz skorzystać z rankingu, sprawdź jakie oferty się w nim znajdują, jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat danego konta, to rozwiń szczegóły o nim, lub kliknij w przycisk „otwórz konto”. Zostaniesz przekierowany na stronę banku i będziesz mógł sprawdzić więcej szczegółów dotyczących oferty tego banku. Aby korzystać z rankingu nie musisz podawać nam żadnych danych osobowych, ani dokonywać płatności. Korzystanie z rankingu jest anonimowe i w pełni darmowe. Jeśli wybierzesz już konto które chcesz założyć, przejdź na stronę banku, aby złożyć wniosek o konto. Najcześciej wystarczy podać swoje podstawowe dane osobowe a na końcu procesu zweryfikować się przelewem z innego konta bankowego lub robiąc weryfikacje na „selfie” czyli skan Twojego dowodu osobistego i zdjęcie twarzy, aby potwierdzić swoją tożsamość.

Czym jest konto osobiste?

Dla wielu osób konto osobiste jest nieodłączną częścią codziennego życia. Jest to produkt finansowy, za pomocą którego możliwy jest dostęp do bankowości i zarządzania swoimi pieniędzmi. Założenie rachunku osobistego daje klientom wiele wygodnych opcji, takich jak wykonywanie przelewów, korzystanie z płatności zbliżeniowych, a także wypłaty gotówki z bankomatów. Biorąc pod uwagę liczne zalety takiego rozwiązania, nie dziwi fakt, iż obecnie niemal każdy ma swoje własne konto w banku.

Obecna oferta kont osobistych jest szeroka i zróżnicowana, ponieważ podmioty bankowe starają się trafić do jak największej grupy odbiorców. Znajdziemy konta bankowe nastawione na oszczędzanie, a także takie, które pozwolą na dokonywanie płatności w obcych walutach przy korzystnym kursie. Biorąc pod uwagę to, jak różne mogą być od siebie konta osobiste, skorzystanie z rankingu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Ranking kont osobistych daje wgląd w najlepsze produkty finansowe, które dostosowane są do potrzeb i oczekiwań konsumentów. 

Ile kosztuje korzystanie z konta osobistego?

Koszty konta osobistego to jeden z najważniejszych czynników, jakie klienci biorą pod uwagę, wybierając swój przyszły rachunek. Poszczególne banki pozwalają na prowadzenie konta i karty płatniczej za darmo, co będzie na pewno dobrą opcją dla osób, które nie chcą nadwyrężać swojego budżetu. Może zdarzyć się, że użytkownik będzie zwolniony z opłat za konto osobiste dopiero po spełnieniu warunków stawianych przez bank, takich jak konieczność wykonania określonej ilości przelewów w danym miesiącu. 

Banki naliczają opłaty za takie czynności jak:

 • wypłata gotówki z obcych bankomatów
 • wydanie karty płatniczej
 • przelewy internetowe 
 • transakcje w walutach innych niż złotówki

Aby wybrać konto osobiste, które będzie atrakcyjne finansowo, warto zajrzeć w nasz ranking kont osobistych. Decydując się na wybranie konta osobistego z naszego zestawienia, możecie mieć pewność, że wybieracie korzystną usługę. 

Gdzie znajdę darmowe konto osobiste?

Obecnie pobieranie opłat za prowadzenie konta i karty dotyczy zazwyczaj mniej aktywnych użytkowników, którzy korzystają ze swojego rachunku osobistego sporadycznie. Jeżeli jednak chcemy uniknąć dodatkowych kosztów za wszelką cenę, to warto szukać konta osobistego, które nie wymaga spełnienia określonych warunków.

Gdzie znajdę konto osobiste za darmo?

 • Alior BankKonto Jakże Osobiste dostępne jest za darmo dla osób do 26. roku życia, a także dla tych, którzy zapewniają jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 złotych miesięcznie. 
 • Bank MillenniumKonto Millennium 360° dostępne jest za darmo bez dodatkowych warunków.
 • Nest BankNest Konto dostępne jest za 0 złotych, i nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych wymagań.  
 • BNP ParibasKonto osobiste dostępne jest za darmo, bez konieczności spełniania żadnych wymagań. 

Nasz ranking darmowych kont osobistych zawiera także inne oferty, które nie generują dodatkowych kosztów. Aby upewnić się, że konto dostępne jest za darmo, należy dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem. W przypadku kwestii wzbudzających wątpliwości, warto skontaktować się z bankiem i zapytać o szczegóły. 

Konto osobiste w celach oszczędzania – czy warto?

Konto oszczędnościowe to produkt finansowy, który pozwala na lokowanie i oszczędzanie swoich środków. Nie każde konto osobiste jest oprocentowane, ponieważ często w ramach rachunków możliwy jest dostęp do osobnej lokaty. W obu przypadkach zasada pozostaje taka sama, i im wyższe jest oprocentowanie, tym większe zyski będzie generować odłożona suma.

Zyski generowane przez oprocentowanie konta osobistego odczuwalne są szczególnie w przypadku większych kwot, dlatego też wielu użytkowników traktuje kwestię oprocentowania rachunku jako priorytet. Co więcej, często posiadanie konta oszczędnościowego działa jako motywacja do oszczędzania, co pozwala szybciej uzbierać kwotę na wymarzony cel. Jest to korzyść także dla samego banku, u którego pozostaną nasze środki.

Jakie jest najlepsze konto osobiste?

Samodzielny wybór konta osobistego może być trudny i przytłaczający, ponieważ nie każdy klient wie, na co zwracać uwagę. Postanowiliśmy sporządzić listę cech, które czynią dane konto bankowe korzystnym, abyście mogli znaleźć najlepszą usługę wśród obecnie dostępnych.

Najlepsze konto osobiste – czym się cechuje?

 • daje dostęp do korzystnej formy oszczędzania poprzez oprocentowanie konta lub lokatę
 • pozwala na płatności internetowe, np. poprzez BLIK
 • cechuje się niskimi opłatami za prowadzenie konta i powiązanej z nim karty płatniczej
 • daje dostęp do bankowości elektronicznej z poziomu smartfona

Trudno jednoznacznie wskazać, które konto osobiste jest obecnie najlepsze. Oczekiwania i potrzeby użytkowników różnią się od siebie, przez co każdy kieruje się innymi kryteriami. Ranking kont osobistych pozwala na znalezienie dobrego rozwiązania niezależnie od preferencji. 

Jak założyć konto osobiste?

Idąc z duchem czasu, banki coraz częściej pozwalają użytkownikom na założenie konta osobistego przez internet. W takich przypadkach nie trzeba udawać się do stacjonarnej placówki, dzięki czemu klienci mogą zaoszczędzić swój cenny czas. Podpis na umowie składa się elektronicznie, a formalności uproszczone są do niezbędnego minimum. W ten sposób można założyć konto osobiste online, poświęcając na to zaledwie kilkanaście minut wolnego czasu. 

Podczas zakładania rachunku osobistego przez internet warto zachować szczególną czujność. W obecnych czasach nie brak internetowych oszustów, którzy podszywają się pod znane podmioty bankowe w celu wyłudzenia wrażliwych informacji. Aby uniknąć takiego ryzyka, warto upewnić się, że dana strona faktycznie należy do banku. Ranking kont osobistych zawiera jedynie bezpieczne odnośniki do sprawdzonych i rzetelnych podmiotów. 

Czy można posiadać kilka kont osobistych?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć kolejne konto osobiste, posiadając już jeden rachunek bankowy. Takie postępowanie może być korzystne w przypadku, gdy dana osoba chce rozdzielić swoje oszczędności od bieżących wydatków. Jeżeli jednak zamierzamy zmienić bank na inny, to możemy także zamknąć poprzednie konto osobiste. Zamknięcie konta jest bezpłatne i dostępne dla każdej osoby, która nie ma ujemnego salda na bieżącym rachunku. 

Drugie i kolejne konto osobiste może zostać otworzone zarówno w tym samym, jak i innym banku. Biorąc pod uwagę ofertę kont, która jest w stałej rotacji, takie działanie zdaje się być uzasadnione. Nie warto przywiązywać się do jednego konta osobistego, ponieważ w międzyczasie na rynku może pojawić się nowa, lepsza oferta. Ranking kont osobistych podlega nieustannym aktualizacjom, dzięki czemu niezależnie od pory jest to najlepszy sposób na znalezienie atrakcyjnego rachunku bankowego. 

Czy mogę otworzyć konto osobiste, jeśli mam komornika?

Osoby zadłużone z komornikiem mogą otworzyć konto na takich samych warunkach, jak użytkownicy bez długów. Problemem może być natomiast skorzystanie z produktów finansowych, w przypadku których niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa. Dłużnik może korzystać z konta w standardowy sposób, ale wniosek o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony przez bank. 

Dłużnik może nie tylko otworzyć konto osobiste, ale także zamknąć je w dowolnym momencie. Takie działanie często stosowane jest jako próba przechytrzenia komornika, jednak warto wiedzieć, że nie przynosi to skutku. Poza rachunkiem osobistym, komornik może zająć także fizyczną gotówkę, cenne przedmioty, a nawet nieruchomości. 

Jak wybrać konto bankowe?

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć przed wyborem konta osobistego, jest określenie swoich priorytetów i potrzeb. W ten sposób można łatwo dowiedzieć się, jakiej usługi szukać. Interesuje Cię oszczędzanie i pomnażanie swoich środków? W takim razie wybierz konto osobiste z korzystną lokatą. Chcesz dokonywać transakcji w zagranicznych sklepach? Wybierz konto walutowe. 

Sprawa nieco komplikuje się, gdy użytkownik chce mieć uniwersalne konto osobiste, ponieważ takich ofert jest zdecydowanie najwięcej. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie ranking kont osobistych, który pomoże porównać ze sobą wiele ofert w krótkim czasie. Szukanie na własną rękę może natomiast być czasochłonne i bezowocne, biorąc pod uwagę, jak wiele rachunków osobistych jest obecnie do wyboru.  

Porównanie kont osobistych to nie wszystko! 

Samo porównanie dostępnych kont bankowych i wybór najlepszej usługi to tylko jeden z kroków. Równie istotne jest sprawdzenie nie tylko dostępnej oferty, ale też właściwości i cech samego banku. Przykładowo, zwolennicy tradycyjnych rozwiązań powinni sprawdzić, czy wybrany bank posiada stacjonarną placówkę niedaleko ich miejsca zamieszkania. Miłośnicy nowoczesnych, wygodnych technologii powinni z kolei upewnić się, że najważniejsze formalności będą mogli załatwić poprzez bankowość internetową. 

O większości niezbędnych szczegółów dowiemy się, zaglądając na stronę wybranego banku. Jeżeli jednak mamy wątpliwości co do danego konta osobistego, to warto skontaktować się z bankiem. Wiele banków pozwala nie tylko na kontakt w placówce i przez infolinię, ale także przez wiadomość e-mail lub specjalny formularz. 

Często zadawane pytania – FAQ

Jak skorzystać z rankingu kont osobistych?

Wystarczy, że przejrzysz oferty zaproponowane w rankingu i wybierzesz najlepsze dopasowane do Twoich potrzeb. Nasi analitycy finansowi, układają ranking, tak aby oferty były jak najkorzystniejsze i najtańsze dla klienta.

Ile maksymalnie mogę przelać z konta osobistego?

Nie istnieje maksymalna kwota przelewu, jaką można wykonać, dopóki regulamin bądź umowa banku nie stanowią inaczej. Warto jednak pamiętać o tym, że informacje o przelewach na kwotę wyższą niż 15 000 euro są przekazywane do Generalnego Inspektoratu Informacji Finansowej.

Z jakiego bankomatu mogę wypłacić pieniądze z konta bankowego?

Konto osobiste pozwala na wypłatę pieniędzy zarówno z bankomatów danej instytucji, jak i z obcych bankomatów. W tym drugim przypadku klient może ponieść dodatkowe koszty, dlatego należy uprzednio sprawdzić cennik. 

Czy mogę płacić kontem osobistym w internecie?

Tak, dzięki nowym rozwiązaniom możliwe jest dokonywanie zakupów z pomocą konta bankowego przez internet. Rozwiązania takie jak BLIK, PayPal, a także bramki płatnicze takie jak Przelewy24, pozwalają klientom na wygodne zakupy online. 

Czy komornik może zająć konto osobiste?

Niestety, komornik może zająć konto bankowe dłużnika. Nie oznacza to całkowitego braku dostępu do konta osobistego, lecz brak możliwości korzystania z zajętych przez komornika środków. Więcej o kontach bez dostępu dla komornika przeczytasz w tym wpisie.

Czy mogę założyć konto osobiste bez wychodzenia z domu?

Obecnie konto bankowe można założyć przez internet, co zajmuje jedynie kilkanaście minut. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, i dokument potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty. 

Jak zamknąć konto osobiste?

W większości przypadków konto bankowe można zamknąć osobiście lub listownie. Coraz częściej banki pozwalają także na dodatkowe opcje zamykania rachunku bankowego, np. przez infolinię i bankowość internetową. To do użytkownika należy wybór w tej kwestii. 

Czy konto bankowe to bezpieczne rozwiązanie?

Banki dokładają wszelkich starań, aby oferowane konta osobiste spełniały wszelkie standardy bezpieczeństwa. Warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, i wybrać konto bankowe poprzez internetowy ranking kont osobistych

Specjalna promocja na konto osobiste – czym jest?

Często można natknąć się na tymczasowe promocje, w ramach których banki oferują nowym użytkownikom bonusy za założenie konta osobistego. Mogą to być dodatkowe pieniądze, gadżety, czy też wyjątkowo korzystne warunki użytkowania konta bankowego. 

Czy warto mieć kilka kont bankowych?

W przypadku częstych zakupów w innych walutach, bądź chęci oszczędzania, warto założyć drugie konto bankowe do tego celu. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć kilka dedykowanych kont osobistych, i skuteczniej zarządzać swoimi finansami. Dodaj pytanie

Co daje mi konto osobiste?

Konto bankowe daje dostęp do takich opcji jak płatności zbliżeniowe, szybkie przelewy, płatności internetowe przez BLIK, a także wgląd w swoje finanse i historię transakcji. Dodaj obrazek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone