Nie da się dobrze poprowadzić firmy bez solidnego zaplecza finansowego. Gdy go zabraknie, nawet najlepszy biznesplan nie podała. Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem jest kredyt dla nowych firm, zaciągany przez internet. By nie tracić czasu, możesz sprawdzić dostępne rankingi kredytów.
Ranking kredytów dla nowych firm – grudzień 2023
- Ranking kredytów dla nowych firm – grudzień 2023
- Kredyt na start
- Zalety kredytu dla nowych firm
- Jakie dokumenty i informacje są wymagane do wzięcia kredytu firmowego?
- Kredyt firmowy bez zabezpieczeń i warunki jego uzyskania
- Koszt zobowiązania kredytowego
- Gdzie szukać najlepszych ofert kredytów firmowych?
- Zasady działania kredytu inwestycyjnego
- Korzyści płynące z kredytu dla nowych firm
- Jak korzystać z porównywarek kredytów firmowych?
- Podsumowanie
Kredyt na start
Na rynku finansowym występuje bardzo duże zapotrzebowanie na kredyty dla nowych firm. Te przedsiębiorstwa potrzebują dofinansowania, by rozpocząć swoją działalność i móc ją kontynuować.
Firmy poza wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, oferują różne warianty pożyczek. Warto sprawdzić je pod kątem RSSO, prowizji, maksymalnego czasu spłaty, czy wielkości kredytu.
Zalety kredytu dla nowych firm
Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że przedsiębiorstwo nie musi czekać długich lat na rozwinięcie skrzydeł i może od razu wprowadzić swoje plany, prężnie rozwijając swoją działalność.
Wiadomym jest, że nowe przedsiębiorstwa nie mają w pełni rozwiniętej dokumentacji. Jednak pewna zdolność kredytowa, determinowana aktywami i innymi dochodami może znacząco wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie kredytu, jeżeli dodatkowo przedstawi się w banku pewne dokumenty.
Jakie dokumenty i informacje są wymagane do wzięcia kredytu firmowego?
Zwykle najbardziej pożądanymi są:
- Nr NIP i REGON
- Wpis do CEIDG
- Odpis KRS
- Zaświadczenia składkowe z ZUS-u i Urzędu Skarbowego
- Biznesplan
- Gotowość do zabezpieczenia kredytu
Pożyczka dla firm – pozabankowe pożyczki bez BIK i zaświadczeń z US
Kredyt firmowy bez zabezpieczeń i warunki jego uzyskania
Banki udzielając kredytów, podejmują ryzyko. Dlatego decydując się na podpisanie umowy z nowo powstałą firmą, mogą nie oferować jej pełnego wachlarzu usług. Preferują zwykle firmy z większym stażem, od 6 do 12 miesięcy, jednak od każdej reguły znajdzie się wyjątek – coraz więcej banków udziela kredytów nawet od pierwszego dnia rejestracji firmy.
W tym przypadku niezmiernie ważna jest gotowość do zabezpieczenia kredytu (np. gwarancja de minimis, zastaw, hipoteka). Na plus będzie także przedstawienie opinii z innego banku, jeśli z tym, w którym wnioskuje się o kredyt, dopiero zaczyna się współpracę.
Koszt zobowiązania kredytowego
Pobierając kredyt na rozpoczęcie działalności, nie wnioskuje się raczej o małą kwotę. Z tego względu należy zwrócić szczególną uwagę na Oprocentowanie kredytu, by jak najbardziej zminimalizować jego koszt. Mniejsze odsetki oznaczają więcej gotówki na koncie firmowym.
Nie bez znaczenia jest również wysokość stopy procentowej na polskim rynku międzybankowym.
Niektóre banki ciągle pobierają prowizję za udzielenie kredytu, sprawdź zatem, od jakiej kwoty będzie Cię ona obowiązywać. Przejrzyj również koszty jednorazowe oraz stałe kredytu.
Bank pobierać może dodatkowe środki na zabezpieczenie kredytu, oferować ubezpieczenie od zdarzeń losowych.
Wybierając kredyt zwrócić uwagę na opcję dostępu wirtualnego biura księgowego, czy za prowadzenie konta firmowego będą pobierane opłaty oraz czy w ofercie banku występuje karencja w spłacie zatrudnienia.
W przypadku, gdy uzyskanie kredytu z banku wydaje się nie do pokonania warto rozpatrzyć oferty firm pozabankowych.
Gdzie szukać najlepszych ofert kredytów firmowych?
Według rankingów, w pierwszej kolejności rekomenduje się rozpatrzenie ofert z:
- mBanku
- Nest Banku
- Alior Banku
- Citi Handlowy
- Banku BNP Paribas.
Dlaczego? Pozwalają na wypłatę dużych świadczeń ze stosunkowo długim okresem spłaty i zachęcają krótkim czasem realizacji przelewu.
Zasady działania kredytu inwestycyjnego
Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z produktu stricte przeznaczonego dla nowych przedsiębiorstw. Chodzi o kredyty inwestycyjne. Nie mają one górnego limitu kredytowego, a okres spłaty może być rozłożony na bardzo długo nawet na dwie dekady. Okazuje się, że procedura otrzymania kredytu inwestycyjnego, nie jest aż tak skomplikowana, na jaką mogłaby wyglądać.
Właściwie główną różnicą od wnioskowania o normalny kredyt, jest obowiązek przedstawienia dokumentów rejestrowych i finansowych, tj. głównie biznesplanu.
Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego?
To właśnie ten typ kredytu jest dostępny od dnia rozpoczęcia działalności. Z jego środków sfinansować można praktycznie wszystko, co jest niezbędne do wprowadzenia firmy na obroty działalności. Są to np. maszyny, patenty, środki transportu, udziały w innej firmie, czy papiery wartościowe.
Korzyści płynące z kredytu dla nowych firm
Największą korzyścią jest oczywiście możliwość rozpoczęcia działalności i natychmiastowego rozbudowywania firmy, gdy środki własne na to nie pozwalają.
O taki kredyt warto ubiegać się w swoim banku, gdyż to usprawni całą procedurę. Bank zgromadził już bowiem wszystkie informacje o swoim kliencie.
Wnioskować o niego można przez internet oraz dodatkowo istnieje szansa że pieniądze zostaną przelane nawet tego samego dnia. Dzięki temu nie mając wkładu własnego, można zacząć działać od razu.
Produkt ten jest niejako szyty na miarę – do możliwości firmy dopasowuje się jego wysokość i okres spłaty.
W przypadku negatywnych kolei losu, klient może skorzystać z zabezpieczenia, które oferuje mu karencja w spłacie zadłużenia.
Co to jest karencja w spłacie kredytu? Kto i kiedy może z niej skorzystać?
Jak korzystać z porównywarek kredytów firmowych?
Mówi się, że czas to pieniądz, dlatego przy wyborze najlepszej oferty kredytu inwestycyjnego, skorzystaj z porównywarki kredytów. W łatwy i przystępny sposób porównują on różne parametry ofert bankowych. Dzięki temu bez odwiedzania profili internetowych każdego z banków, znajdziesz to, czego potrzebujesz, czyli najbardziej atrakcyjny kredyt inwestycyjny dla nowych firm
Podsumowanie
Nie każde przedsiębiorstwo stać, by rozpocząć działalność tylko kosztem w środków własnych, nie każde przedsiębiorstwo też stać, by na te środki czekać. Z racji tego, wiele banków oferuje coraz to bardziej atrakcyjne oferty kredytów inwestycyjnych. Dla nowych przedsiębiorstw są bardzo przystępne ze względu na mało skomplikowany proces wnioskowania i szybką realizację płatności.
Założyłeś właśnie firmę? Sprawdź poniższe artykuły:
Ewidencja działalności gospodarczej. Czym jest i jak działa CEIDG?
Pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej – start dla przedsiębiorców.