W sektorze bankowym młody człowiek bez wymaganej zdolności kredytowej, wyliczanej na podstawie stałego dochodu, nie ma szans na pomoc finansową. Naprzeciw potrzebom każdego studenta i nie tylko, wychodzi branża pozabankowa, która umożliwia dostęp online do pożyczek bez zaświadczenia o dochodach i pożyczek bez sprawdzania w BIKu. Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, zainteresowaną szybką pożyczką, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ofert pożyczki od 18 lat.
Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!
Pożyczka na karcie teraz do 10 000 zł!
Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!
Pożyczka od 18 lat – co ją charakteryzuje?
W Polsce każdego roku studiuje ponad milion młodych ludzi, którzy potrzebują pieniędzy na mieszkanie, dojazd czy naukę. Wiele rodzin nie jest w stanie wykształcić swoich dzieci z powodu złej sytuacji finansowej, w wyniku czego są one pozbawione możliwości studiowania. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, dlatego oferty pozabankowe są idealną propozycją dla każdego, kto potrzebuje szybkich pieniędzy. Także bez liczenia zdolności kredytowej. Już sama nazwa wskazuje, że podstawowym warunkiem do przyznania pożyczki jest pełnoletność potencjalnego klienta, który szuka wsparcia finansowego. Jeśli jesteśmy osobą zadłużoną i chcemy podratować sytuację materialną- nic prostszego. Mamy do dyspozycji pożyczki dla zadłużonych, w których nie ma konieczności sprawdzania pożyczkobiorcy w BIK-u czy przedstawiania źródła jego dochodu. Nie musimy podawać także celu naszej pożyczki, jest on całkowicie dobrowolny. Jeśli chodzi o kwoty, to i w tym przypadku parabanki mają dość zróżnicowane oferty. Mamy do dyspozycji dwie formy pożyczek dostępnych od 18 roku życia:
- chwilówki wyróżniające się kwotami sięgającymi 5 tysięcy, zazwyczaj z okresem kredytowania do paru miesięcy
- pożyczki długoterminowe z kwotami nawet do 20 tysięcy złotych i okresem spłaty do kilku lat
Dodatkową opcją dla każdego jest oferta pierwszej, darmowej pożyczki, kiedy decydujemy się współpracować z daną firmą po raz pierwszy. W takiej sytuacji nie obowiązują nas odsetki, prowizja czy kwota ubezpieczenia. Oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, dlatego jest to najlepsza możliwość, jeśli potrzebujemy pieniędzy jednorazowo. Na niespodziewany wydatek lub nasze możliwości finansowe nie pozwalają na zadłużenie większej kwoty. Ważną informacją, o której zawsze należy pamiętać, jest terminowa spłata zadłużenia. W przeciwnym razie instytucja finansowa ma prawo zażądać od nas dodatkowych pieniędzy, tzw. odsetek karnych. Wiele z firm decyduje się na pomoc dla młodych w ramach pożyczki na raty. Zapożyczona kwota jest oddawana w miesięcznych ratach, wcześniej indywidualnie ustalonych przez konsumenta.
Wymagania dotyczące pożyczki od 18 lat :
- pełnoletność
- ważny dokument tożsamości
- konto bankowe
- numer telefonu
- adres zamieszkania
- adres e-mail
- w przypadku osób pełnoletnich nieposiadających żadnego dochodu, firma może zażądać poręczenia ( np. rodzica), który wykaże stały dochód.
Pożyczka od 18 lat. Jak to działa?
Najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby pożyczyć pieniądze w sektorze pozabankowym jest skorzystanie z porównywarki ofert. Dostarczy nam informacje o ofertach dostępnych na rynku i przedstawi w zrozumiały sposób najważniejsze szczegóły.Wybieramy kwotę i czas spłaty a następnie klikamy ‘’Weź pożyczkę’’. Po wybraniu odpowiedniej propozycji, udajemy się na stronę internetową danej firmy, by dowiedzieć się więcej o pożyczce, która nas interesuje. Jest to bardzo ważny etap, gdyż regulaminy różnią się między sobą, a wszelkie zapisy w nim są wiążące, a my jako konsument podpisujemy zgodę na ich działanie. Wypełniając wniosek z danymi osobowymi, zaznaczamy również zgody marketingowe i regulamin. Tutaj kończy się etap ze strony klienta.
Następnym krokiem jest weryfikacja klienta przez firmę pożyczkową. Może on następować przez system Kontomatik, Instantor lub przelew 1 grosza na podany rachunek bankowy. W przypadku młodych osób powyższe systemy nie weryfikują jego zdolności kredytowej, lecz mają wgląd w historię ostatnich transakcji. Po przyznaniu pozytywnej oceny pożyczkowej, klient dostaje wiadomość, a następnie kwota jest przelewana na podane wcześniej konto osobiste. W zależności od banku, w którym posiadamy konto, czas oczekiwania na przelew to maksymalnie doba ( jeśli pożyczkobiorca korzysta z tradycyjnych przelewów). Osoby, które wolałyby dostać gotówkę do ręki, mają taką możliwość. Tylko niektóre z firm oferują przyjazd swojego przedstawiciela do domu i przekazanie środków. Trzecim sposobem na otrzymanie pieniędzy jest czek GIRO. Podczas wizyty na poczcie okazujemy ważny dokument tożsamości pracownikowi poczty oraz kod z SMS, przesłany przez instytucję. W zamian dostajemy naszą pożyczoną kwotę.
Jakie firmy oferują pożyczki od 18 lat?
Sektor pozabankowy staje się poważnym konkurentem dla tradycyjnych banków. Statystyki dostępne w różnych raportach i badaniach mówią, że co roku kilka milionów ludzi chętnie korzysta z usług firm pożyczkowych. Z roku na rok coraz bardziej się rozwija, a wszystko to dzięki 3 zasadom, jakimi się kieruje :
- Ilość – przychody = klienci = zysk
- Jakość – atrakcyjne oferty = klienci = zysk
- Progres – innowacyjne rozwiązania
Wymienione niżej firmy wdrażają coraz więcej zróżnicowanych ofert i posiadają dostępność dla każdego konsumenta ,który osiągnął wiek do czynności cywilno-prawnych :
- WONGA – oferuje nawet do 20 tys. złotych na 2 miesiące ( 60 dni). Proces przebiega całkowicie online, decyzje otrzymasz nawet w ciągu 5 minut, a pomoc konsultanta dostępna jest pod numerem telefonu lub przez chat
- Hapi Pożyczki – proponują do 25 tys. złotych na maksymalny okres 48 miesięcy. Wraz z ubezpieczeniem ‘’hapispokój’’, możliwość wzięcia pożyczki na raty, bez zdolności kredytowej,
- Rapida Money – maksymalna kwota to 25 tys. złotych na 60 miesięcy. W swojej ofercie przedstawiają pomoc finansową adresowaną osobom ze złą historią kredytową
Złote zasady pożyczania:
Dobieraj odpowiednią kwotę i okres spłaty do twoich oczekiwań i możliwości finansowych
- Pamiętaj o regularnym spłacaniu rat lub terminie całkowitej spłaty pożyczki
- Czytaj regulaminy i umowy, które podpisujesz
- Unikaj ,,spirali zadłużenia’’
- Zweryfikuj potencjalnego pożyczkodawcę pod względem wiarygodności i legalności
- Porównuj i śledź rankingi pożyczek w porównywarkach
- Zwróć uwagę na pierwsze, darmowe pożyczki, a w przyszłości programy lojalnościowe i niższe prowizje
- Pamiętaj, że masz 14 dni na odstąpienie od każdej pożyczki, również tej, branej przez Internet