Opena

Nasza ocena: 4.0
Logo Opena
Kwota pożyczki: 1000 - 20 000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Opena

Dane firmy

Nazwa firmy: Paytree SA
adres: ul. Polanki 19, 80-308 Gdańsk

Kapitał zakładowy: 666 700 zł
KRS: 0000996923
NIP: 5842733734
REGON: 221973237

Dane kontaktowe

E-mail: kontakt@opena.pl

Strona: https://opena.pl

telefon: 58 733 55 66

Godziny pracy:
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 27:00

Długoterminowe pożyczki to coś, z czego chętnie korzystają klienci mierzący się z wysokimi wydatkami bądź chcący zrealizować własne cele. Stanowią one dobrą alternatywę dla bankowych rozwiązań, które nie są dostępne dla wielu zainteresowanych ze względu na swoje wysokie wymagania. Naprzeciw potrzebom klientów postanowiła wyjść pozabankowa firma Opena, oferując pożyczki online z długim czasem spłaty i względnie wysoką kwotą finansowania. Jak skorzystać z pożyczek od tej firmy i czy warto to zrobić? W dalszej części tekstu poznacie odpowiedzi na te pytania. 

Czym jest Opena i jak działa?

Opena to pozabankowy pożyczkodawca, należący do firmy PayTree SA. Usługi oferowane są jedynie przez internet – nie znajdziemy tu stacjonarnego oddziału, w którym możliwe byłoby złożenie wniosku. Oferta wyróżnia się na tle innych rozwiązań elastycznością w doborze parametrów. Można ubiegać się zarówno o małe kwoty, jak i większe wsparcie finansowe. Każda z udzielanych pożyczek cechuje się relatywnie długim czasem na spłatę. 

Skorzystanie z pożyczki w Opena nie wymaga utworzenia konta. Zainteresowani będą musieli jedynie złożyć wniosek i przejść przez proces weryfikacji. Podpisywanie umowy odbywa się za pomocą wiadomości SMS. Niska ilość formalności i wygodna procedura uzyskiwania pożyczki to spore zalety, szczególnie jeśli pożyczkobiorcy zależy na czasie.

Oferta dostępnych pożyczek

Udzielane przez firmę pożyczki pozwalają na uzyskanie od 1 000 do nawet 20 000 złotych. Kwotę finansowania można przeznaczyć na dowolny cel, co pozwoli rozliczyć się z zaległych zobowiązań, sfinansować naprawę auta, czy też wyjechać na wymarzone wakacje. Wybór należy do klienta, który nie musi się tłumaczyć ze swoich wydatków. 

Czas spłaty pożyczki wynosi od 42 do 48 miesięcy. Brakuje tutaj krótkoterminowych opcji, preferowanych przez sporą część użytkowników. W przypadku Opena mamy do czynienia z długoterminową pożyczką ratalną, i próżno szukać w ofercie niezwykle popularnych chwilówek. 

Ile kosztują pożyczki w Opena?

Wybierając produkt finansowy, jednym z najważniejszych kryteriów są koszty, jakie należy ponieść. Nikt nie chce przesadnie obciążać swojego budżetu, tym bardziej gdy znajduje się w nieciekawej sytuacji finansowej. Zobaczmy, jak całość prezentuje się pod względem dodatkowych opłat . 

RRSO pożyczek wynosi od 53,55% do 57,57%. Z racji tego, że jest to długoterminowe zobowiązanie, suma należna do zapłaty będzie znacznie większa, niż kwota finansowania. Przykładowo, pożyczając zaledwie 1 000 złotych na 42 miesiące, będziemy musieli oddać 2 045,75 złotych. Niestety, usługi opisywanego pożyczkodawcy nie należą do najtańszych.

Kto może skorzystać z pożyczki?

Pożyczkodawcy stawiają przed swoimi klientami wymagania, jakie należy spełnić, aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Opena nie jest wyjątkiem od tej reguły, jasno określając kryteria do otrzymania pożyczki. Zaskakujące okazuje się kryterium wiekowe, z usług firmy mogą korzystać jedynie osoby powyżej 25. roku życia. Jakie są inne wymogi? Sprawdźmy. 

Wymagania do otrzymania pożyczki:

 • ukończony 25. rok życia i pełna zdolność do czynności prawnych,
 • aktualny numer telefonu komórkowego i adres e-mail,
 • posiadanie konta w banku,
 • dochód miesięczny w kwocie minimum 1 000 złotych,
 • miejsce zamieszkania na terenie Polski i numer PESEL, 
 • udzielenie wymaganych zgód i upoważnień,
 • otrzymanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej

Czy Opena sprawdza bazy dłużników?

Mimo iż odpowiednia zdolność kredytowa jest wymagana aby otrzymać pożyczkę, to na stronie internetowej ani w regulaminie nie ma żadnej wzmianki o wglądzie do baz i rejestrów zobowiązań. Oznacza to, że nawet osoba z wpisami w bazach BIK i BIG ma szansę na skorzystanie z pożyczki, pod warunkiem, że uzyskuje dochody w odpowiedniej wysokości, a ocena ryzyka kredytowego jest pozytywna. Lista akceptowanych źródeł dochodu dostępna jest podczas składania wniosku.

Jak wygląda procedura wnioskowania o pożyczkę?

Opena stosuje standardową procedurę ubiegania się o pożyczkę i nie odbiega pod tym względem od innych pozabankowych podmiotów. Całość jest naprawdę prosta, a użytkownik potrzebuje zaledwie kilku minut, aby złożyć wniosek. Jeśli jednak pierwszy raz korzystacie z pożyczki, to możecie mieć wątpliwości. Postanowiliśmy opisać proces wnioskowania krok po kroku, aby je rozwiać! 

Pożyczka w Opena – krok po kroku:

 1. Dobierz parametry pożyczki za pomocą interfejsu w postaci suwaków i kliknij przycisk “Złóż wniosek”.
 2. Wypełnij formularz wszystkimi wymaganymi informacjami i upewnij się, że zostały one wprowadzone poprawnie oraz że są zgodne ze stanem faktycznym.
 3. Przejdź przez proces weryfikacji, używając do tego swojego konta bankowego. Weryfikacja odbywa się za pomocą usługi Kontomatik. Wyślij wniosek i czekaj na odpowiedź zwrotną.
 4. Wybierz ostateczną ofertę i potwierdź decyzję podpisania umowy kodem SMS. Może zdarzyć się, że po podpisaniu umowy firma skontaktuje się z Tobą telefonicznie. 

Jak długo czeka się na pieniądze z pożyczki?

Czas oczekiwania na wypłacenie środków z pożyczki uzależniony jest od sesji wychodzących, które odbywają się w godzinach 8:00, 11:45, 14:15. Wypłata pieniędzy odbywa się jedynie w dni robocze. Warto o tym pamiętać i złożyć wniosek w odpowiedniej porze, jeśli zależy nam na szybkim dostępie do kwoty finansowania. 

Jak spłacić pożyczkę w Opena?

W celu rozliczenia się z pożyczki, klient musi zapłacić raty w wyznaczonym czasie. Kwoty i terminy wszystkich rat zawarte są w harmonogramie, który przesyłany jest klientowi wraz z kopią umowy. Widniejące w dokumencie terminy wskazują dni, w których wpłaty muszą zostać zaksięgowane, co oznacza że użytkownik musi pamiętać o zapłacie rat odpowiednio wcześniej. 

Ratę pożyczki można zapłacić za pomocą przelewu bankowego, wpłaty na poczcie lub zleceniem stałym. Ta ostatnia opcja może okazać się najlepszą, gdyż chroni użytkownika przed sytuacją, w której zapomniałby on opłacić ratę zobowiązania. Podobnym udogodnieniem w spłacie jest wcześniejsza całkowita lub częściowa spłata pożyczki. Rozliczenie się przed wyznaczonym terminem nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Skutki braku spłaty pożyczki na czas

W przypadku problemów ze spłatą lub obaw o powstanie takich problemów, firma zachęca do niezwłocznego kontaktu z działem obsługi klienta w celu znalezienia optymalnego rozwiązania. W ten sposób obie strony mogą wypracować kompromis, taki jak zmiana terminów spłaty rat.

Problem może natomiast pojawić się, gdy użytkownik zalega z płatnością, a przy tym nie kontaktuje się w tej sprawie z pożyczkodawcą. Wówczas należy liczyć się z konsekwencjami, takimi jak odsetki za opóźnienie, działania windykacyjne, a w najgorszym przypadku przeniesienie sprawy na drogę sądową, co może wiązać się z egzekucją komorniczą

Opinie klientów o pożyczce Opena

Opinie klientów o pożyczce w Opena są trudne do znalezienia. Na dobrą sprawę, udało nam się znaleźć jedną ocenę wystawioną przez portal branżowy, wynoszącą 4.4 na 5 gwiazdek. Jako zalety wymienione zostały: wysokie kwoty pożyczek, prosty proces składania wniosku i możliwość otrzymania środków na podstawie oświadczenia o dochodach. Wskazaną wadą jest natomiast fakt, iż pożyczki przyznawane są jedynie osobom powyżej 25. roku życia. 

Czy niewielka ilość opinii na temat opisywanego pożyczkodawcy powinna wzbudzać wątpliwości? Niekoniecznie, ponieważ firma Paytree, czyli właściciel Openy, posiada znacznie więcej serwisów pożyczkowych. Te z kolei cieszą się większą ilością wystawionych ocen. Pozwala to stwierdzić, iż Opena ma po prostu znacznie mniejszą popularność, niż inne rozwiązania. 

Opena – nasza recenzja pożyczki

Opena może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które od pożyczki oczekują więcej, niż kilku tysięcy złotych. Szeroki zakres kwot i długi czas na spłatę zobowiązania to istotne zalety, dzięki którym oferta może trafić w gusta wielu użytkowników. Na pochwałę zasługuje również przejrzysty interfejs i niezwykle prosta procedura wnioskowania o pożyczkę. 

Niestety, propozycja od Paytree nie jest pozbawiona wad. Największą z nich są koszty pożyczki, które mogą zniechęcić do sięgnięcia po nią. Znaczącym minusem jest również zaskakująco wysokie kryterium wiekowe i brak możliwości dobrania krótszego czasu spłaty. Mimo tego, opisywana pożyczka może sprawdzić się w wielu przypadkach, gdy koszty nie mają znaczenia, a szczególnie istotny jest czas. 

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

1 komentarz

Wacław

Dramat. Po uzyskaniu pożyczki przestają być mili. Chamska obsługa. Nękanie telefonami. Nie wywiązują się z postanowień własnej umowy. Dno.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0