Smartney

Nasza ocena: 4.3
smartney
Kwota pożyczki: 3000 - 60000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Smartney

Dane firmy

Dane firmy: Smartney Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 46,

02-255 Warszawa,

Kapitał zakładowy: 25500000,00 PLN
KRS: 0000747738
NIP: 5272859012

Dane kontaktowe

Numer telefonu: +48 22 528 88 88
Email: kontakt@smartney.pl
Strona: smartney.pl

Firma pożyczkowa, należąca do francuskiej grupy Oney Bank, zrzeszająca ludzi na całym świecie. Na polskim rynku finansowym działa od niedawna, bo została zarejestrowana w 2018 r.. Łączy tradycyjną bankowość z innowacyjnymi pomysłami. Smartney oferuje pożyczki online, które zawierają w sobie najlepsze cechy kredytu konsumenckiego, na jednocześnie prostych warunkach, opartych na nowoczesnych technologiach. W związku z narastającymi potrzebami finansowymi klientów, Smartney udoskonalił produkt, który bez dwóch zdań wyróżnia się na tle propozycji kredytowych w Polsce.

Pożyczka w Smartney

To, czym charakteryzuje się firma Smartney to produkt finansowy, którego parametry rzadko spotyka się na gruncie pozabankowym czy pożyczek ratalnych. Pożyczkobiorca ma do wyboru od 3000 do 60000 zł z terminem spłaty wynoszącym nawet 7 lat. Jak przedsiębiorstwo zapewnia, pożyczka oparta jest na dogodnych warunkach cenowych. Idealna perspektywa dla każdego, kto potrzebuje większego zastrzyku gotówki lub woli rozplanować każdą ratę. Aktualna promocja polega na spłaceniu pożyczki w okresie 60 dni. Wtedy klient uniknie kosztów związanych z prowizją lub odsetkami, całkowity koszt pożyczki wyniesie 0 zł, tym sposobem klient oddaje więc sam kapitał. Jeżeli chcemy spłacić zobowiązanie w terminie, pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu harmonogramu spłat, który dostajemy w momencie podpisywania umowy. Realizować płatności możemy za pomocą tradycyjnego przelewu lub podpięcia karty kredytowej do konta, co pozwala na automatyczne przelewy.

Jeśli chodzi o nowoczesne technologie, którymi chwali się Smartney jest to na przykład opracowanie raportu, z którego wynika, że ponad 77% procesów udzielonych pożyczek trwało mniej niż 4 minuty. Usługa ,,Szybkie Przelewy’’ Dotpay to prędkość i sprawność działania, czyli cecha sektora pozabankowego, który jest na rękę każdemu zainteresowanemu pożyczką. Może być przyznana o każdej porze dnia i nocy, także w weekendy lub święta. Do dyspozycji mamy obsługę telefoniczną lub mailową, z której możemy skorzystać w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Wymagania dotyczące pożyczkobiorców:

 • wiek: 23-70 lat
 • dowód osobisty, jedynym wymaganym dokumentem
 • rachunek bankowy, na który zostaną przelane pieniądze
 • status osoby fizycznej
 • zdolność kredytowa pozwalająca na terminową spłatę
 • adres e-mail, numer telefonu komórkowego
 • polskie obywatelstwo i zameldowanie

Proces wnioskowania i weryfikacja klienta w Smartney

Jak podkreśla firma, ale i klienci, którzy skorzystali już z sług Smartney, cały proces odbywa się w kilku prostych krokach, system jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Całość działań odbywa się poprzez stronę internetową. Za pomocą suwaków ustalamy kwotę i okres spłaty, jaki nas interesuje. Następnie przechodzimy do formularza osobowego, wybieramy czy mamy już konto, czy chcemy skorzystać po raz pierwszy. Dane osobowe mogą być weryfikowane na 3 możliwe sposoby: przelew tradycyjny dla osoby, która nie posiada bankowości elektronicznej, szybki przelew Blue Media, dla każdego, kto lubi nowoczesne technologie i zależy mu na czasie, a także aplikacja Kontomatik, która łączy portal z kontem bankowym, co pozwala na natychmiastową, systemową weryfikację dochodów. Dwie pierwsze metody pozwalają na zaciągnięcie pożyczki na maksymalną kwotę 15.000 zł. Za pomocą ostatniego sposobu, klient może wnioskować nawet o 60.000 zł. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej szybki system DotPay gwarantuje wypłatę środków i zaksięgowanie ich na koncie osobistym pożyczkobiorcy.

Czy Smartney sprawdza bazy danych dłużników

Smartney sprawdza zdolność kredytową swoich klientów w bazach danych, z których korzystają również banki lub inne przedsiębiorstwa finansowe. Tradycyjną dokumentację o dochodach, firma zastąpiła właśnie systemem Kontomatik, który pozwala na tymczasowy wgląd w sytuację finansową wnioskującego. Jednocześnie dbając o dane osobowe,a więc zapewniając bezpieczeństwo, Smartney ma nadzieję na dostęp do wartościowych informacji dotyczących klienta, niezbędnych do oceny ryzyka kredytowego i decyzji o współpracy.

Smartney, a Covid-19

W związku z pandemią, firma Smartney na swojej stronie internetowej poinformowała o możliwości wsparcia każdego pożyczkobiorcy, który ma trudności ze spłatą długu. Forma wsparcia to zawieszenie wykonania pożyczki. Klient może jednorazowo, maksymalnie do 3 rat kapitałowo – odsetkowych zawiesić spłatę. Aby zrealizować tę możliwość, trzeba spełnić przynajmniej dwa z trzech warunków:

 • stracić pracę lub główne źródło dochodu po 13.03.2020 r.
 • zawrzeć umowę kredytową przed 13.03.2020 r., której zakończenie przypada nie wcześniej niż 14.09.2020 r.
 • wypełnić wniosek o zawieszeniu spłaty rat i przekazać go firmie mailem lub pocztą

Należy pamiętać, że Smartney jako wierzyciel, przekazuje informację o naszej decyzji do Biura Informacji Kredytowej. Koszty pożyczki nie ulegną zmianie, natomiast wydłuży się okres spłaty, proporcjonalnie do ilości zawieszonych rat. Klient ma prawo 14 dni do odstąpienia od wniosku, z możliwością spłacania go na pierwotnych warunkach.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

9 komentarzy

Urszula

Niestety firma udostępnia lub odsprzedaje dane osobowe swoich klientów. Podałam tylko im nowo zakupiony numer – nie wyraziłam zgody na udostępnianie danych a po dwóch dniach zaczęły się telefony z innych firm – i to nie związanych z pożyczkami. Jak powołałam się na RODO i zagroziłam sądem Pani przyznała że numer mają z firmy smartney

Odpowiedz
  Robert

  Dokładnie tak robią – raz nawet ich konsultant przyznał to milcząco.

  Odpowiedz
andrzej

Chciałem się zapytać , czy smartney dokonuje weryfikacji tożsamości i zdolności kredytowej tylko poprzez zalogowanie się na konto bankowe i sprawdzenie aktywności na nim.Czy jest jakiś inny sposób .Proszę o odpowiedz.

Odpowiedz
Mike

Nie polecam tej firmy
Obsługa bezczelna
Nękają telefonami po deklaracji wpłaty ciągłe kontakty nawet co 10 minut
Przestrzegam unikać

Odpowiedz
Jerzy

Nie polecam tej firmy .Jak można nazwać ją firma.Obsluga bezczelna .Żadnej ugody.Xa parę złotych zastraszają telefonami spam.Boja się swych klientów.Zadnych wakacji kredytowych.Maja swoje niezgodne mi się z prawem przepisy.Inne firmy mają i dostajesz wakacje kredytowe tu jest inaczej Prawo w Polsce mamy jedno.Widocznie u ich nie jest realizowane.Nie polecam.Omijajcie szerokim lukieZastraszanie i dzwonienie to ich broń .Ugody nie.ma.

Odpowiedz
Mikolaj

Najgorsza firma lichwiarską Nie polecam .Żadnej ugody,żadnych wakacji kredytowych.Firma tylko zastrasza klientów.Neka.Tylko jej prawdziwe oblicze.Najgorsza firma jaką znam.

Odpowiedz
Piotr

ABSOLUTNIE NIE POLECAM !!! Nie dajcie się nabrać na niskie oprocentowanie !! Na przestrzeni 10 miesięcy oprocentowanie zmieniło się 6 razy i z kredytu 1300 zł zrobiło się 1600 !!!! Zwykli oszuści i naciągacze !!!

Odpowiedz
anna

NIE POLECAM, NIGDY WIĘCEJ , UWAŻAJCIE NA TĄ FIRMĘ !!

21 każdego miesiąca mam termin spłaty (21 niestety dopiero wieczorem zrobiłam przelew ) 22 o godzinie 11 informacja że do BIK zostanie zaraportowane moje opźnienie , że mam oddzwonić i ustalić termin spłaty zaległości, ja rozumiem że termin jest ważny i że data księgowania się liczy a nie przelewu ale bez przesady.

Ludzie myślałem że tak działaja para banki, myśle że gdybym opóźniła się 2 dni to stałyby karki w drzwiach mojego domu

Odpowiedz
DANIEL

ABSOLUTNIE NIE POLECAM, INNI POŻYCZKODAWCY TAK NIE ROBIĄ dopiero po 30 dniach !! TYLKO 4 DNI OPÓZNIENIA W SPŁACIE PRZEZ OKRES ŚWIĄTECZNY I WPIS DO BIK O OPÓZNIENIU W SPŁACIE PORAŻKA, JESZCZE KŁAMIĄ CO DO ZWROTU PROWIZJI ZA WCZEŚNIEJSZĄ SPŁATĘ, TWIERDZĄ ŻE NIE ODDAJĄ I NIE MOŻNA ODZYSKAĆ, ALE ADWOKAT TWIERDZI ZE MOŻNA I JUŻ TAKIE SPRAWY WYGRAŁ.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0