Kontomatik co to jest i jak działa aplikacja do weryfikacji tożsamości?

Kontomatik - jak działa?

Dla większości instytucji finansowych weryfikacja danych jest niezbędnym krokiem w procesie wnioskowania o usługę finansową. Pożyczkodawcy szukają coraz to nowszych rozwiązań, aby ułatwić ten proces nie tylko sobie, ale przede wszystkim swoim klientom. Dlatego Ty, jako klient, możesz spotkać się z kilkoma metodami weryfikacji, między innymi właśnie z systemem Kontomatik. Sprawdź, czym właściwie jest i czy warto z niego skorzystać.

Kontomatik – czym jest?

Kontomatik jest nowoczesnym systemem weryfikacji tożsamości klienta wykorzystywanym przez instytucje finansowe. Za jego pośrednictwem firmy pożyczkowe mogą sprawdzić dane osobowe oraz transakcje bankowe klienta bez potrzeby wykonywania przelewu. Jest to więc świetna alternatywa dla tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego. Co najbardziej wyróżnia tę usługę? Przede wszystkim skuteczność i szybkość działania. Kontomatik jako usługa szybkiej identyfikacji pozwala weryfikować klienta za pomocą jego rachunku bankowego. Ten oto system obok Instantor AB oraz KontoConnect należy do nowoczesnych technologii weryfikujących w sektorze finansowym.

Jakie są zalety aplikacji Kontomatik?

 • szybkość,
 • wygoda,
 • sprawność w weryfikacji zdolności kredytowej,
 • gwarantowane bezpieczeństwo danych,
 • oszczędność czasu,
 • sprawność działania,
 • krótszy czas wnioskowania o pożyczkę.

Jak działa kontomatik?

Korzystanie ze specjalnych aplikacji weryfikacyjnej jest bardzo proste. Poniżej przedstawimy Ci krótki poradnik, jak prawidłowo skorzystać z tej usługi:

 1. Pierwszym krokiem jest staranne wypełnienie wniosku na stronie wybranej firmy pożyczkowej. Musisz pamiętać o tym, żeby we wniosku zawrzeć prawdziwe informacje dotyczące Twoich danych. To, jakie informacje lub dokumenty będą wymagane we wniosku, zależy od wyboru oferty pożyczkowej.
 2. Po prawidłowym wypełnieniu wniosku zostaniesz poproszony o wybranie sposobu weryfikacji danych. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ to tutaj musisz zaznaczyć, że chcesz skorzystać z usługi weryfikacji przez Kontomatik.
 3. Po wybraniu aplikacji Kontomatik zostaniesz przekierowany na podstronę, gdzie musisz wybrać z listy swój bank, a następnie zalogować się na swoje konto bankowe. Nie bój się podawać swoich danych do logowania – jest to w pełni bezpieczna i szyfrowana usługa.
 4. Po wykonaniu tych czynności Kontomatik będzie mógł automatycznie pobrać z konta informacje dotyczące Twoich danych osobowych oraz wykonywanych transakcji bankowych. Warto zauważyć, że dzięki usłudze Kontomatik cały proces wnioskowania o pożyczkę przebiegnie o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnych sposobów weryfikacji.
 5. Ostatnim krokiem jest oczywiście oczekiwanie na decyzję pożyczkodawcy.

Kontomatik – czy jest bezpieczny?

Udostępnienie danych osobistych, szczególnie danych do konta bankowego, może wiązać się z pewnym ryzykiem. Jednak pamiętaj, że ryzyko to występuje przede wszystkim w przypadku usług z niesprawdzonego źródła. Proces weryfikacji tożsamości z podaniem danych do banku może wydawać się po prostu niebezpiecznym. Dlatego niektóre osoby podchodzą do niego bardzo sceptycznie. Jest to zrozumiałe, w końcu bezpieczeństwo danych osobowych
w Internecie jest bardzo ważne.

Kontomatik - czy jest bezpieczny?

Jednak nie musisz się martwić – usługa Kontomatik jest całkowicie bezpieczna. Twoje dane z banku nie będą zapisywane w systemach. Wgląd do nich przebiega jednorazowo. Nie powinieneś obawiać się o ujawnienie Twoich danych do logowania oraz haseł. Wszystkie dane przesyłane przez Kontomatik są szyfrowane i zabezpieczone certyfikatem. Kontomatik jest zaufaną aplikację, z której korzysta wiele znanych firm pożyczkowych.

Kontomatik – czy warto z niego korzystać?

Naszym zdaniem tak, warto. Usługa Kontomatik pozwala na o wiele szybsze otrzymanie pożyczki niż w przypadku tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego. Nie musisz czekać na zaksięgowanie przelewu, co zdecydowanie przyspiesza proces starania się o pożyczkę. Usługa ta działa na rynku już od kilku lat i jest dostępna w kilku krajach. Bezsprzecznie zastosowanie coraz to nowszych technologii w sektorze finansowym staje się ułatwieniem dla klientów.

Chcesz ubiegać się o pożyczkę? Zależy Ci na jej szybkim otrzymaniu? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to powinieneś skorzystać z szybkiej pożyczki z możliwością weryfikacji Kontomatik. Korzystanie z nowych technologii weryfikacji danych jest bezpiecznym zabiegiem. Pamiętaj, że nie musisz bać się utraty swoich danych.

Zasadnicze pytanie brzmi, czy Kontomatik posiada jakieś wady? Potwierdzenie danych przez tego typu aplikacje może być kłopotliwe dla osób ze słabą historią kredytową. Aplikacja bardzo dokładnie weryfikuje historię płatności w serwie transakcyjnym. Dzięki temu pożyczkodawca może przewiedzieć, czy będziesz w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązania. Klient, który nie ma stałych przychodów na rachunku lub posiada zadłużenia ściągane z konta, powinien zastanowić się, czy warto wybrać pożyczkę online z weryfikacją Kontomatik. Jeśli należysz do grona tych osób, pomyśl o pożyczce bez zdolności kredytowej .

Nie wiesz, jaką pożyczkę wybrać? Sprawdź nasz artykuł o porównaniu ofert pożyczek.

Daria Owczarzak
Daria Owczarzak
Absolwentka filologii polskiej. Zajmuje się przygotowaniem treści oraz tworzeniem grafik. Prywatnie wegetarianka z zamiłowaniem do fotografii i powieści kryminalnych. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły