Pożyczki online na raty

Spotkał Cię nieoczekiwany wydatek? Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Mamy rozwiązanie, które rozwiąże Twoje problemy finansowe. Pożyczki ratalne mogą okazać się dla Ciebie najlepszym wyjściem. Sprawdź, czym dokładnie jest tego typu produkt finansowy, co warto o nim wiedzieć i przeczytaj opinie aby wybrać najlepsza dla siebie pożyczkę ratalną.

Ranking pożyczek na raty – grudzień 2023

Ostatnia aktualizacja 09.12.2023
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 36 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
5 - 48 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!

1 000 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies
Okres spłaty
1 godzina
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
2 000 - 60 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 96 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
23 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
1 - 48 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
20 - 76 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 10 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 36 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
21 - 82 lata
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 3 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 36 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
2 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 50 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
23 - 65 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
42 - 48 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 36 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
200 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
1 - 48 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 15 000 zł
Kwota pożyczki
24 - 30 mies.
Okres spłaty
30 minut
Czas wypłaty
20 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 60 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Czym jest pożyczka na raty?

Pożyczka ratalna to szybki i prosty sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. Tak jak sama nazwa wskazuje – pożyczka ratalna jest spłacana w regularnych miesięcznych ratach. Dodatkowo tego typu pożyczkę zaciągamy przez Internet, dzięki czemu możemy liczyć na minimum formalności. Pożyczka online na raty jest także produktem szeroko dostępnym. Z łatwością znajdziemy ją na stronach poszczególnych instytucji finansowych.

Dla wielu klientów największą zaletą będzie możliwość wzięcia pożyczki bez zaświadczeń
o zarobkach
. Oczywiście jest to kwestia indywidualna poszczególnych instytucji finansowych, natomiast większość parabanków nie wymaga żadnych dokumentów potwierdzających naszych zarobków. Najczęściej najważniejszym dokumentem przy ubieganiu się o pożyczkę ratalną jest jedynie aktualny dokument tożsamości.

Pieniądze na dowolny cel? Jest to możliwe. Pamiętaj, że ubiegając się o pożyczkę na raty, nie musisz przestawiać celu, na który przeznaczysz otrzymane środki.

Wiele instytucji pożyczkowych ma w swoich ofertach tzw. darmowe pożyczki. Co to oznacza w praktyce? Zaciągasz pożyczkę na kwotę 2 000 zł i zwracasz dokładnie identyczną sumę, czyli 2 000 zł.

Jakie są najpopularniejsze pożyczki na raty?

Pozabankowa działalność pożyczek n raty cieszy się ogromną popularnością ze względu na wygodę i szybkość działania. Nie wychodząc z domu możemy pożyczyć nawet do 25 tys. złotych w okresie do 60 miesięcy w takich firmach jak Hapi Pożyczki, Super Grosz czy Kasa Stefczyka! Jest to długoterminowe zobowiązanie, warto więc dokładnie przekalkulować nasze potrzeby, aby dobrać idealną pożyczkę dla siebie. Oferty różnią się pomiędzy instytucjami pożyczkowymi, dlatego ważne jest, by dokładnie przeczytać warunki umowy i porównać, która z nich pokryje koszty remontu, zakup nowego samochodu, wymarzony wyjazd czy inny dowolny cel.

Co warto wiedzieć o pożyczce ratalnej?

Decydując się na pożyczkę ratalną klient musi być świadomy, iż jest to zadłużenie na większą kwotę i dłuższy okres spłaty niż w przypadku tradycyjnych chwilówek. W razie trudności ze spłatą przedłużenie może być nieodpłatne tylko w przypadku jednorazowego wniosku klienta, zazwyczaj na okres około 3 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania tym większe koszty pożyczki, gdyż oprócz zmniejszonej raty kapitałowej, wydłuża się również okres spłaty raty odsetkowej. W niektórych parabankach jest możliwość uzyskania ‘’wakacji kredytowych’’ czyli zamrożenia spłat rat, jednak nie trwa on długo, zazwyczaj dostępny jest tylko raz do roku i to w przypadku dużych sum pożyczki.

Wspominając o potencjalnych kosztach pożyczki ratalnej w przypadku problemów ze spłatą jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wiedzieć z czego składają się wszystkie pożyczki ratalne i na jakie koszty musimy być przygotowani. Oprócz wspomnianej wcześniej raty kapitałowej i odsetkowej ( na co składa się rata miesięczna), istnieje również pojęcie oprocentowania czyli najprościej ujmując procentowo wyrażony wskaźnik kosztów odsetek w skali roku.

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to nic innego jak całkowity koszt pożyczki, który ponosi pożyczkobiorca, wyrażony w skali roku jako wartość procentowa. Podawanie tego wskaźnika jest obowiązkowe, wynika z ustawy o kredycie konsumenckim. Ważne jest, aby każdy potencjalny klient decydując się na pożyczkę ratalną mierzył siły na zamiary, ponieważ tylko wtedy spłata będzie bezproblemowa i komfortowa, zaoszczędzi sobie nerwów, uniknie dodatkowych kosztów, a także zrealizuje swoje plany.

Jakie są największe zalety pożyczki na raty?

 • długi okres spłaty, nawet do kilku lat
 • wygodne raty
 • gotówka na dowolny cel
 • szybkość uzyskania gotówki
 • dostępność pożyczki
 • bez zbędnych formalności
 • pożyczka prawie dla każdego
 • dowolny cel
 • błyskawiczna weryfikacja
 • możliwość złożenia wniosku online
 • dopasowany harmonogram spłat
zalety pożyczek na raty

Czym jest pożyczka ratalna?

Jest formą pośrednią pomiędzy kredytem w banku, a chwilówką. Jak sama nazwa wskazuje, jest podzielona na raty, najczęściej miesięczne. Jest rozwiązaniem dla osób, którym zależy na większej kwocie, na dowolny cel i dłuższym okresie kredytowania. Dzięki temu osoba biorąca pożyczkę ma możliwość zaplanowania wydatków, a zadłużenie może spłacić w mniejszych, dogodnych dla niej ratach. Indywidualne skonfigurowanie pożyczki czyli dopasowanie do potrzeb i możliwości finansowych klienta to zaleta, którą warto przeanalizować przy wyborze pożyczki na raty.

W dzisiejszych czasach dostępna jest wersja online – szybka, prosta i wygodna forma, preferowana przez klientów. Pozabankowa działalność pożyczkowa cieszy się ogromną popularnością ze względu na wygodę i szybkość działania. Nie wychodząc z domu możemy pożyczyć nawet do 25 tys. złotych w okresie do 60 miesięcy! Jest to długoterminowe zobowiązanie, warto więc dokładnie przekalkulować nasze potrzeby, aby dobrać idealną pożyczkę dla siebie. Oferty różnią się pomiędzy instytucjami pożyczkowymi, dlatego ważne jest, by dokładnie przeczytać warunki umowy i porównać, która z nich pokryje koszty remontu, zakup nowego samochodu, wymarzony wyjazd czy inny dowolny cel.

Pożyczki ratalne online

Pożyczka na raty przez Internet daje możliwość w szybkim czasie zdobycia dodatkowej gotówki. Największym atutem pożyczki online jest wygoda wnioskowania. Cały proces składania wniosku odbywa się całkowicie online. Klient nie musi osobiście odwiedzać placówki wybranego parabanku, ponieważ wszystko odbywa się przez Internet. Jest to na pewno duża wygoda dla osób, które cenią sobie swój czas lub z jakichś przyczyn nie mogą udać się osobiście do wybranej placówki. Niektórzy klienci podchodzą sceptycznie do tego typu opcji pożyczki. Jest to zrozumiałe ze względu na brak osobistego kontaktu z doradcą czy przedstawicielem firmy. Jednak nie powinniśmy martwić się o nasze bezpieczeństwo podczas ubiegania się o pożyczkę online. Decydując się na tę opcję pożyczki w zaufanym parabanku, nasze dane są w pełni bezpieczne. Ponadto uzyskane środki w błyskawicznym tempie powinny zasilić nasze konto.

Pożyczki na raty miesięczne przez Internet

Rynek pożyczkowy w Polsce rozwija się i w coraz większej liczbie firm możemy wnioskować i uzyskać pieniądze w formie pożyczki online na raty przez Internet. Wystarczy dostęp do Internetu z naszego komputera lub telefonu komórkowego, aby złożyć wniosek w firmie pożyczkowej. Nie musimy w takim wypadku iść do placówki pożyczkodawcy, czy nawet rozmawiać przez telefon, ponieważ pożyczka na raty bez weryfikacji telefonicznej jest także możliwa do uzyskania w 100% przez Internet. Często, nie musimy nawet przedstawiać żadnych dokumentów o dochodach, wystarczy potwierdzenie tożsamości za pomocą systemu np. Kontomatik i możemy otrzymać pożyczkę ratalną w 15 minut na nasze konto.

Jak działa pożyczka ratalna?

W 3 prostych krokach przeprowadzimy Cię przez proces wnioskowania o pożyczkę online na raty. Sprawdź, jak szybko uzyskać pożyczkę:

Krok pierwszy

Na stronie wybranego parabanku za pomocą zamieszczonego kalkulatora pożyczkowego wybierz kwotę oraz termin spłaty pożyczki. Następnie kliknij: „weź pożyczkę”.

Krok drugi

Wypełnij zamieszczony formularz rejestracyjny. Zostaniesz poproszony o podanie swoich danych, które są niezbędne do prawidłowego wypełnienia wniosku. Po tym czeka Cię weryfikacja tożsamości (za pomocą tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego lub specjalnych systemów weryfikacyjnych).

Krok trzeci

Ostatnim krokiem jest oczekiwanie na decyzję firmy pożyczkowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pozostaje Ci cieszyć się pieniędzmi, które w szybkim tempie zasilą Twoje konto.

W jaki sposób można zawnioskować o pożyczkę ratalną?

Najprostszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku online do odpowiedniej firmy pożyczkowej, po uprzednim porównaniu ofert. W oparciu o wypełniony przez nas wniosek firma pożyczkowa posiada zadeklarowaną sytuację finansową klienta, na podstawie źródła dochodu i rodzaju umowy o pracę. Istnieją instytucje, które udzielają pożyczek ratalnych dla zadłużonych lub emerytów i rencistów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pożyczka ratalna online jest bardziej przystępna dla przeciętnego człowieka niż długa procedura kredytowa w banku. Niezbędnym elementem jest posiadanie obywatelstwa polskiego, ważnego dowodu osobistego, stałego miejsca zamieszkania, konta bankowego oraz numeru telefonu komórkowego. Niektóre z instytucji mają wgląd w BIK lub ERIF, gdzie oceniają naszą wypłacalność weryfikując zawarte tam dane. Niekwestionowaną różnicą pożyczki ratalnej pomiędzy bankiem a firmą poza bankową jest szybka decyzja kredytowa -pieniądze możemy mieć tego samego dnia lub w ciągu kilku dni na swoim koncie.

Dla kogo jest pożyczka na raty?

Pożyczki ratalne działają podobnie jak chwilówka – najczęściej przy ubieganiu się o nią wystarczy dowód osobisty. Dlatego jest to doskonała okazja dla tych osób, które w krótkim czasie chcą podratować swój budżet domowy. Zasadnicze pytanie brzmi, kto więc może ubiegać się o pożyczkę na rady? Praktycznie każdy konsument, który niezwłocznie potrzebuje gotówki.

Podstawowym warunkiem jest bycie pełnoletnim, chociaż niektóre instytucje udzielają pożyczki dopiero od 21-23 lat. Jednak większość firm pożyczkowych wymaga jedynie ukończonych 18 lat.

Poza dowodem osobistym oraz pełnoletnością powinniśmy spełniać kilka innych warunków, takich jak stały adres zamieszkania, obywatelstwo polskie czy aktualny numer telefonu. Również wymagane jest posiadanie konta bankowego, na które zostaną przelane otrzymane środki.

A co z naszą zdolnością kredytową? Naturalnie parabank ma prawo sprawdzić naszą historię kredytową. Dla większości instytucji finansowych jest to najważniejszy warunek decydujący o przyznaniu lub odmowie pożyczki. Jeśli figurujemy w poszczególnych bazach dłużników, to musimy liczyć się z odmową. Jednak nie musi być to powód do zmartwień. Wiele parabanków posiada specjalne oferty dla osób zadłużonych, przykładowo pożyczki bez BIK lub pożyczki dla zadłużonych.

Na ile rat można rozłożyć pożyczkę na raty?

Pożyczka na raty jak sama wskazuje jest spłacana wa ratach miesiecznych. Liczba rat zależy od tego na jaki okres czasu chcemy pożyczyć, oraz od możliwości jakie daje nam dana firma pożyczkowa. Zwykle jest to od 3 do nawet 84 miesięcy. Musimy pamiętać, że czym większy okres spłaty, tym pożyczka ratalna będzie droższa, za to wpłynie to na posiadanie niższej raty co miesiąc. Każdy składający wniosek o pożyczkę ratalną musi sam dostosować okres spłaty i liczbę rat do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Najpopularniejsze pożyczki na raty są na okres 12 miesięcy, stosunek ceny takiej pożyczki do kwoty jest też zwykle najwyższy. Minusem pożyczek ratalnych jest jednak ich maksymalna kwota. Najczęsciej jest to maksymalnie 10 000 czy 20 000 zł. Jeśli potrzebujemy pożyczyć większą liczbę pieniędzy, powinniśmy zapoznać się z rankingiem kredytów gotówkowych, w których pożyczymy nawet do 160 000 zł online.

Pożyczka ratalna na 36 miesięcy – 3 lata

Najdłuższy okres spłaty w pożyczkach ratalnych wynosi nawet 6-8 lat, jednak jedną z najpopularniejszych okresów spłaty przy większych kwotach jest 36 miesięcy. Dzięki rozłożeniu pożyczki na spłatę w ciągu 3 lat, mamy do spłacenia 36 równych rat miesięcznych, których kwotę możemy dostosować w zależności od naszych możliwości finansowych.

W przypadku kiedy potrzebujemy wydłużyć okres spłaty i rozbić pozostałą kwotę do spłaty na mniejsze raty miesięczne, z pomocą przychodzą niektóre firmy pożyczkowe. W naszym rankingu pożyczek ratalnych znajdziesz firmy takie jak np. Provident czy Hapi Pożyczki które pozwalają na przedłużenie okresu spłaty pożyczki ratalnej.

Na czym polegają pożyczki ratalne bez weryfikacji w BIK-u?

Biuro Informacji Kredytowej, czyli w skrócie BIK, gromadzi dane o wszystkich pożyczkobiorcach w Polsce. Niektóre instytucje finansowe współpracują z BIK-iem na zasadach wymiany informacji o konsumencie. Na rynku pozabankowych istnieje jednak furtka dla wszystkich, którzy widnieją na liście w BIK-u jako osoby zadłużone. Są to pożyczki bez BIK. Klient wnioskujący w konkretnej firmie pozabankowej o pożyczkę na raty nie jest sprawdzany w bazach, ponieważ firmy te biorą na siebie spore ryzyko pożyczania pieniędzy osobom zadłużonym.

Zdają sobie sprawę, że często osobami widniejącymi na listach w BIK-u mogą być np. osoby młode, które nie są w stanie pogodzić wydatków bieżących lub takie, które właśnie straciły pracę w związku z pandemią wirusa. Nie widnieją tam ze swojej winy, a jak wiadomo bardzo łatwo jest wpaść w finansowe tarapaty. Dużo gorzej się z nich wydostać, podobnie jak z wykreślić z listy dłużników. Klientami zazwyczaj są osoby o złej historii kredytowej, w trakcie postępowania windykacyjnego lub te, nieposiadające odpowiedniej zdolności kredytowej wymaganej w banku. Warto jednak zauważyć fakt, iż oferty chwilówek na raty są obciążone większymi kosztami, takimi jak dodatkowe zabezpieczenia lub wyższe oprocentowanie, dla zniwelowania ewentualnego ryzyka ponoszonego podczas pożyczania.

Cały proces ułatwi nam porównywarka ofert super-pozyczka.pl czyli narzędzie bardzo proste w użyciu i niezwykle potrzebne, aby szybko zorientować się w szczegółach umowy produktu. Podobnie jak w przypadku pożyczki ratalnej z weryfikacją klienta, trzeba wypełnić wniosek online i posiadać dokument tożsamości. Pieniądze mogą być dostarczone nawet tego samego dnia!

Koszty związane z pożyczką ratalną online

Oferta pożyczek na raty online jest bardzo szeroka, a najlepsza jest taka, która jest dopasowana do indywidualnych potrzeb danego klienta. Ważne, aby pożyczając pieniądze, było nas stać na spłacanie miesięcznych rat, tak żeby nie obciążały naszego budżetu domowego. W momencie kiedy pożyczamy pieniądze nie mając możliwości spłaty, możemy wpaść w spiralę zadłużenia i musieć zaciągać kolejne pożyczki online na spłatę poprzednich, przez co w ostateczności ratunkiem dla takich osób może być już tylko ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek.

Jak uniknąć takich problemów? To proste, przede wszystkim należy zapoznać się z kosztami pożyczki ratalnej. Zanim podpiszemy umowę pożyczki, musimy przeanalizować naszą sytuację finansową i obliczyć jaką ratę maksymalnie damy rade spłacać każdego miesiąca.

Co wlicza się w koszty pożyczki na raty i co wpływa na podniesienie jej kosztu?

 • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – pokazuje całkowity koszt spłaty pożyczki w ujęciu rocznym. Im niższe RRSO tym oferta korzystniejsza i tańsza dla klienta
 • Maksymalna wartość oprocentowania
 • Koszty przedłużenia spłaty pożyczki
 • Kary umowne za niedotrzymanie terminów spłaty

Porównanie kosztów pożyczek ratalnych na grudzień 2023

PożyczkodawcaKwota pożyczkiOkres spłatyDodatkowe koszty pożyczkiRRSOCałkowita kwota do spłaty
Super Grosz10 000 zł40 mies.Prowizja od 449,67 zł16,44%od 12 831,02 zł
Hapi Pożyczki10 000 zł36 mies.9,80 %od 11512,08 zł
Smartney10 000 zł40 mies.od 3 260,94 zł28,07 %od 15585,60 zł

Pożyczki na raty bez zaświadczeń

Każdy z nas wie, że w nagłej potrzebie finansowej możemy skorzystać z chwilówek online, które wypłacane są nawet w 15 minut na nasze konto. Ogranicza je najczęsciej kwota pożyczki, dlatego alternatywą są pożyczki na raty bez zaświadczeń. Korzystając z tego sposobu finansowania, możemy szybko i bez zbędnych dokumentów takich jak np. zaświadczenie o dochodach czy zamieszkaniu, pożyczyć większą kwotę online przez Internet. Taka pożyczka bez zaświadczeń jest równie szybka co chwilówka, jednak pozwala pożyczyć dużo większą kwotę którą będziemy mogli spłacać w niskich ratach co miesiąc, a nie jak w przypadku chwilówek będziemy zobowiązani do spłaty całej kwoty w 30 dni.

Jakie są zalety i wady pożyczek na raty bez zaświadczeń?

Poznaj największe zalety pożyczek na raty bez zaświadczeń:

 • bez zaświadczeń o dochodach – większość firm nie wymaga przedstawiania dokumentów potwierdzających dochód, a do złożenia wniosku jest potrzebny dowód osobisty oraz konto bankowe za pomocą którego potwierdzimy naszą tożsamość
 • bez zaświadczeń o pracy – podczas składania wniosku o pożyczkę musisz jedynie podać informacje dotyczącą swoich dochodów, nie musisz przedstawiać dokumentów potwierdzających swoje zatrudnienie
 • elastyczny okres spłaty pożyczki – dzięki rozbiciu pożyczki na wiele rat, możemy co miesiąc spłacać część naszego zobowiązania
 • wysokie kwoty pożyczek – w porównaniu do chwilówek, pożyczka na raty bez zaświadczeń daje nam możliwość pożyczenia nawet do 20 000 zł
 • pieniądze dla każdego – każdy ma możliwość otrzymania pieniędzy jeśli posiada minimum 18 lat (niektórzy pożyczkodawcy wymagają wieku 21 lat), posiada dowód osobisty, konto bankowe oraz stałe źródło dochodów

Czy pożyczka na raty i chwilówka różnią się?

Chwilówka pozwoli w szybkim czasie uzyskać dodatkową gotówkę na krótki okres. Zdecydowanie ten typ pożyczki jest najpopularniejszą ofertą w firmach pożyczkowych. Chwilówki doskonale sprawdzą się w niespodziewanych sytuacjach, gdzie niezwłocznie potrzebujemy podratować nasz budżet domowy.

Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy pożyczką na raty a chwilówką?

Chwilówka jest zaciągana na krótki okres, zazwyczaj na 30 dni. Tak samo wygląda okres spłaty tej pożyczki. Chwilówka musi zostać spłacona w określonym terminie, który również jest zazwyczaj krótkim okresem. W przypadku pożyczki na raty jej spłata odbywa się według określonego harmonogramu. Pożyczka na raty jest zobowiązaniem długoterminowym.

Przez bardzo wielu ludzi pojęcie pożyczki ratalnej i chwilówki traktuje identycznie. W rzeczywistości można określić, iż obie możliwości są formami pomocy finansowej. Jest jednak sporo znaczących różnic:

Pożyczka ratalnaChwilówka tradycyjna
kwoty nawet do 25 tys. złotychkwoty do około 6 tys. złotych
weryfikacja klienta w BIK-u/ERIF/KRDbrak weryfikacji klienta w BIK-u
dłuższy okres spłatykrótszy okres spłaty
spłata następuje w dogodnych dla klienta ratach najczęściej miesięcznychspłata jednorazowa całej kwoty, na koniec okresu kredytowania

O czym powinniśmy pamiętać biorąc pożyczkę na raty?

Osoby, które decydują się na pożyczkę, powinny pamiętać o kilku istotnych zasadach. Nie tylko pomogą one w dokonaniu właściwego wyboru, ale również w uniknięciu niepotrzebnych problemów.

Przede wszystkim pamiętaj o sprawdzeniu wiarygodności wybranego parabanku. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie zostaniesz oszukany. Jak masz jakiekolwiek wątpliwości, to skorzystaj z naszych specjalnych rankingów albo skontaktuj się bezpośrednio z nami.

Przed złożeniem wniosku przeczytaj szczegółowo wszystkie warunki umowy. Jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych problemów, przeczytaj umowę nawet kilka razy, aby mieć stuprocentową pewność. Na co głównie powinieneś zwrócić uwagę? Na kwotę pożyczki, okres jej spłaty, wysokość raty oraz RRSO.  

I co najważniejsze – zastanówmy się, czy będzie nas stać na spłatę zaciągniętego zobowiązania. W przypadku pożyczki na raty jesteśmy o tyle w komfortowej sytuacji, że ten typ pożyczki jest zobowiązaniem długoterminowym oraz posiada dogodne raty.

Pożyczki ratalne – czy warto wziąć taką pożyczkę?

Jesteś zainteresowany pożyczką na raty, ale mimo to ciągle się wahasz nad podjęciem ostatecznej decyzji? Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę ratalną?

Pożyczka na raty pozwoli Ci w dogodny sposób uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel. Jest to nie tylko dobry sposób na zdobycie środków na podratowanie domowego budżetu, ale także na wyjście z długów. Pożyczka na raty to świetna alternatywa dla tych osób, które z jakichś przyczyn nie mogą osobiście udać się do wybranej placówki. Dodatkowo harmonogram spłaty rat zostanie dopasowany do naszych potrzeb, dlatego nie musimy martwić się o problemy z nieterminową spłatą.

Jak każda zaciągnięta pożyczka, wiąże się ona z kosztami. Decyzja o wzięciu pożyczki jest bardzo poważna, więc tym bardziej nie powinna zostać pochopnie podjęta. Pamiętajmy jednak o tym, że wybierając rozsądnie, nie musimy obawiać się niepotrzebnych kosztów. Wszystkie koszty pożyczki są jawne, dlatego możemy łatwo je sprawdzić. Podsumowując całość, jesteśmy zdania, że zdecydowanie warto skorzystać z pożyczki na raty. 

2 komentarze

Tomek

Dostałem w Takto 5000 zł bez żadnych problemów

Odpowiedz
  Jowita

  Szkoda, że TakTo już nie działa bo też u nich ostatnio wnioskowałam. Skorzystałam teraz z promocji SuperGrosza, na razie wszystko zapowiada się bardzo w porządku 🙂

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone