Fanko

Nasza ocena: 3.9
fanko logo
Kwota pożyczki: 1000 - 15000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Fanko

Dane firmy

Dane firmy: Astra Formance Sp. z o.o. Aleje Jerozolimskie 181 B l 02-222 Warszawa,

NIP: 5223222906,

REGON: 52171868800000,

KRS: 0000965516

Dane kontaktowe

Obecnie na rynku produktów finansowych znajdziemy wiele propozycji pożyczek ratalnych. Firmą, która posiada takie usługi w swojej ofercie jest również Fanko. Pożyczkodawca ten wyróżnia się szerokim zakresem kwot, o jakie można wnioskować bez wychodzenia z domu. W celu sprawdzenia, czy jest to opcja godna uwagi, warto dowiedzieć się więcej o oferowanych rozwiązaniach. Sprawdźmy, jakie pożyczki na raty są dostępne dla klientów Fanko, ile kosztują, i czy warto z nich skorzystać. 

Co znajduje się w ofercie Fanko?

Opisywany pożyczkodawca posiada w swoim asortymencie pożyczki na raty przez internet. Oznacza to, że z usług tej firmy można skorzystać bez wychodzenia w domu, czekania w kolejkach i wypełniania papierowych formularzy. Fanko oferuje tzw. pożyczki bez zaświadczeń, więc podczas wnioskowania nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów. Jest to więc dobra alternatywa dla kredytów bankowych i innych bardziej skomplikowanych rozwiązań. 

Pożyczki w Fanko – kwota finansowania

Jedną z najistotniejszych kwestii wszelkich pożyczek i chwilówek jest kwota, jaką można uzyskać. Produkty finansowe oferowane przez Fanko mogą poszczycić się wyjątkowo elastycznymi warunkami. Kwoty wynoszą od 1 000 złotych do nawet 15 000 złotych. To, jaka suma zostanie przyznana, zależne jest jednak od rozpatrzenia wniosku, toteż indywidualna zdolność kredytowa ma spore znaczenie w tej kwestii. 

Ile wynosi czas na spłatę?

Dobra pożyczka to taka, którą można bezproblemowo spłacić. Ile wynosi czas trwania spłaty pożyczek świadczonych przez Fanko? Czas na rozliczenie się wynosi minimalnie 24 miesiące, a maksymalnie aż 30 miesięcy. W porównaniu do wielu pozabankowych chwilówek i pożyczek, propozycje od tego pożyczkodawcy wypadają wyjątkowo pozytywnie pod tym względem. 

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Instytucje bankowe z reguły stosują bardzo restrykcyjne kryteria oceny możliwości finansowych swoich klientów. Pozabankowe rozwiązania w postaci pożyczek i chwilówek są z kolei całkowitym przeciwieństwem, wyróżniając się wysoką przyznawalnością. Jak Fanko weryfikuje zdolność kredytową swoich klientów?

Jeszcze na etapie składania wniosku, klienci proszeni są o wskazanie własnego konta bankowego. Preferowany rachunek to ten, na który wpływa wynagrodzenie, co pozwoli ocenić firmie pożyczkowej dochody wnioskodawcy. W celu potwierdzenia, że dane konto należy do klienta, konieczne będzie także zalogowanie się do usługi Blue Media. Wówczas na podstawie zebranych informacji, Fanko może wyliczyć zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. 

Jakie inne wymagania obowiązują?

 • Odpowiedni przedział wiekowy: od 25 do 70 lat
 • Pełna zdolność do czynności prawnych
 • Posiadanie i zweryfikowanie konta bankowego
 • Odpowiednia zdolność kredytowa (dochody, historia zobowiązań itp.)
 • Aktywny numer telefonu komórkowego i adres e-mail
 • Polskie obywatelstwo z adresem zamieszkania na terenie kraju

Jak uzyskać pożyczkę w Fanko? 

Dla wielu osób wnioskowanie o pożyczkę ratalną przez internet to coś zupełnie nowego. Z tego powodu zrozumiałym jest to, że mogą pojawić się liczne obawy. Postanowiliśmy pomóc naszym czytelnikom przejść przez całą procedurę, i opisaliśmy ją w kilku prostych krokach. 

Wnioskowanie o pożyczkę w Fanko – krok po kroku:

 1. Będąc na stronie internetowej Fanko, wybierz preferowaną kwotę finansowania i okres spłaty. Interfejs w postaci czytelnych suwaków sprawi, że nie będziesz mieć problemu z nawigacją po witrynie!
 2. Po wybraniu odpowiednich wartości, kliknij w przycisk “Złóż wniosek”. Konieczne będzie uzupełnienie pól informacjami zgodnymi ze stanem faktycznym, a także akceptacja niezbędnych zgód. 
 3. Kolejnym krokiem jest weryfikacja konta bankowego za pomocą usługi Blue Media. W ten sposób obie strony będą miały pewność, że nie doszło do oszustwa ani wyłudzenia. 
 4. Po zweryfikowaniu rachunku płatniczego należy wysłać wniosek i oczekiwać na odpowiedź zwrotną. Ta przyjdzie do wnioskodawcy w postaci wiadomości e-mail lub SMS.

Jeżeli decyzja Fanko w sprawie udzielenia pożyczki jest pozytywna, to następną formalnością będzie akceptacja umowy. Przed złożeniem podpisu na umowie, dokładnie ją przeczytaj. Unikniesz w ten sposób potencjalnych nieporozumień i niejasności. Po zaakceptowaniu umowy, należy jeszcze raz potwierdzić decyzję kodem SMS, po czym pieniądze w niedługim czasie trafią na konto klienta. 

Jak wygląda spłata pożyczki w Fanko?

Pożyczając pieniądze, musisz mieć na uwadze to, że spłacie podlega nie tylko sama kwota finansowania. Obowiązujące prowizje i odsetki sprawiają, że suma należna do zwrotu jest większa niż pierwotna kwota, o którą się wnioskowało. Nie musisz jednak obawiać się o konieczność ręcznego wyliczania rat. Jeszcze przed akceptacją umowy zostanie Ci przedstawiony harmonogram spłaty, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. 

Zaletą pożyczek w Fanko jest to, że każda rata opiewa na tą samą kwotę (z wyjątkiem ostatniej). Dzięki temu klienci wiedzą, jaką sumę trzeba będzie płacić przez kolejne miesiące, co pozwala zaplanować swoje przyszłe wydatki. Ponadto, klienci mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia w spłacie, takie jak wcześniejsza spłata całej pożyczki lub poszczególnych rat. Na uwagę zasługuje także możliwość przesunięcia terminu płatności miesięcznej raty po terminowym uregulowaniu pierwszej raty.

Co, jeśli nie spłacę zaciągniętej pożyczki? 

Terminowa spłata zobowiązania to priorytet dla każdego pożyczkobiorcy. W przypadku obaw o brak możliwości rozliczenia się z rat w terminie, należy jak najszybciej skontaktować się z działem obsługi klienta Fanko. Wówczas możliwe jest znalezienie alternatywnego rozwiązania, odpowiadającego obu stronom. Unikanie kontaktu przy jednoczesnym zwlekaniu z zapłatą rat może natomiast prowadzić do negatywnych skutków. Wierzyciele mogą naliczać karne odsetki za opóźnienie, a nawet podjąć się działań windykacyjnych. 

Pożyczka w Fanko – ile kosztuje? 

Wybierając kwotę pożyczki i czas jej spłaty na stronie internetowej Fanko, dowiesz się natychmiast, jaki będzie jej koszt. Tabela widoczna pod suwakami aktualizuje się na bieżąco, toteż wszelkie informacje zostają przedstawione w przejrzysty sposób. Dotyczy to także Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Jest to wskaźnik pokazujący całkowity koszt zobowiązania w skali rocznej, wliczając w to odsetki, prowizję i wszelkie dodatkowe opłaty. RRSO pożyczek ratalnych od tej firmy wynosi od 139,92% do 150,48%, zależnie od wybranej kwoty i ilości rat. 

Chcecie dowiedzieć się więcej o tym, czym jest RRSO pożyczek i jak jest obliczane? Dodatkowe informacje znajdziecie w naszym wpisie na ten temat: RRSO – czym jest i jak obliczyć?

Na co można przeznaczyć pożyczkę?

Sięgając po pożyczkę ratalną w Fanko, nie musisz obawiać się o ograniczenia w kwestii tego, na co wydać pieniądze. Otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny cel, niezależnie od tego czy jest to remont mieszkania, czy też zakup nowego smartfona. Nie musisz tłumaczyć się wierzycielowi ze swoich wydatków, dzięki czemu całość jest komfortowa i dyskretna. 

Jak skontaktować się z pożyczkodawcą?

W przypadku wszelkich obaw, wątpliwości lub pytań, możesz bez problemu skontaktować się bezpośrednio z Fanko. W tym celu uruchomiona została infolinia, która działa w dni robocze od godziny 9 do 17. 

Numery infolinii:

 • 22 417 01 23 – do informacji ogólnych 
 • 58 733 55 66 – kontakt w sprawie już udzielonych pożyczek 

Dla osób, które preferują inne formy kontaktu, istnieje także możliwość wysłania wiadomości mailowej na adres kontakt@fanko.pl. Z racji tego, że Fanko jest firmą zarejestrowaną i działającą w Polsce, można również złożyć osobistą wizytę w placówce. Jest ona dostępna w dni robocze, w godzinach od 9 do 17.

Adres siedziby:

ul. Aleje Jerozolimskie 181B

02-222 Warszawa

Pożyczki ratalne Fanko – opinie klientów 

W sieci nie znajdziemy zbyt wielu opinii na temat opisywanego dziś pożyczkodawcy. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być to, że ofert pożyczek i chwilówek w sieci jest naprawdę sporo, toteż nie każde rozwiązanie cieszy się równie dużą popularnością. Na jednym z portali branżowych, można znaleźć wzmiankę o tym, że około 67% klientów ocenia usługę pozytywnie. Jest to całkiem dobry wynik, jednak brak konkretnych informacji nie pozwala stwierdzić, co klienci cenią w usługach tej firmy, a co sprawiło na nich negatywne wrażenie. Z tego względu zachęcamy czytelników do wyrobienia sobie własnej opinii na podstawie dostępnych informacji i naszej recenzji. 

Czy warto sięgnąć po pożyczkę w Fanko? Nasza opinia

Wśród wielu dostępnych pozabankowych produktów finansowych, Fanko pozytywnie wyróżnia się na wielu płaszczyznach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim relatywnie wysoka kwota, jaką można uzyskać. Docenić należy także przejrzystość przedstawianych informacji i łatwy kontakt z firmą. 

Niestety, wysokie RRSO dostępnych pożyczek może przekreślać tą ofertę w oczach wielu klientów. W każdym przypadku, kwota należna do zapłaty będzie wynosić ponad dwukrotnie więcej, niż kwota finansowania. Rekompensatą takiego stanu rzeczy jest długi czas na spłatę zobowiązania. Ci, którzy chcą szybciej pozbyć się obowiązku płacenia rat, mogą skorzystać z opcji wcześniejszej spłaty. 

Fanko może być dobrą opcją dla tych, którzy szukają długoterminowej pożyczki ratalnej bez względu na koszt. Jeżeli chcecie znaleźć alternatywne rozwiązanie w tej kategorii, to polecamy nasz ranking pożyczek na raty

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

1 komentarz

Jan

nie polecam , w pkt umowy jest napisane ,że moga dokonąc cesji umowy i podają na kogo , po wpływie pierwszej raty to robią . Pozyczasz 10 000 oni wypisują ,że to netto i pozyczyłeś 15 000 brutto mniej więcej i gdy chcesz odstąpić od umowy to musisz ….oddać od razu 15 000 …oraz odsetki 🙂 Taki wałek aby ominąc regulacje rządowe dotyczace pożyczek – następna firma od razu Cie wpiuje do wszystkich baz KRD , BIK itp i widnieje ,że masz 15 tyś zadłużenia …ogólnie jesli chcesz sie wten sposób ratowąć , to nie jest dobry pomysł , nie polecam

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0