tarata.pl

Nasza ocena: 4.6
tarata.pl logo
Kwota pożyczki: 100 - 30000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy tarata.pl

Dane firmy

Nazwa strony:  tarata.pl
kwota pożyczki: od 100 zł do 30 000 zł
okres pożyczki: od 3 do 36 miesięcy

Dane kontaktowe

E-mail: kontakt@findao.pl
Strona: www.tarata.pl

Pożyczki i chwilówki cieszą się niesłabnącą popularnością, od lat stanowiąc dobrą alternatywę dla innych produktów finansowych. Trudno się temu dziwić, patrząc na to, że dodatkowe środki przydadzą się niemal każdemu. Niezależnie od tego czy celem będzie pokrycie nagłych wydatków, realizacja własnych planów, czy też całkowicie inny powód, internetowa pożyczka może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Problematyczne może okazać się wybranie najlepszej oferty. Zainteresowani nie są jednak zdani tylko na siebie. Z pomocą przychodzą rozwiązania, takie jak taRata. Czy tarata.pl to dobry sposób na znalezienie pożyczki? 

Tarata.pl, czyli pożyczki przez internet

Tradycyjne rozwiązania w postaci pożyczek udzielanych w placówkach powoli odchodzą w zapomnienie. Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której firma pożyczkowa decyduje się na przeniesienie swojej działalności do sieci. Dla klientów jest to pozytywne zjawisko, ze względu na to, jak szybkie i wygodne jest wnioskowanie o pożyczkę online. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że wystarczy zaledwie kilkanaście minut, aby przejść przez proces ubiegania się o dodatkowe środki. 

Serwis taRata gromadzi oferty różnych firm pożyczkowych, jednak takowych nie udziela. Mamy tutaj więc do czynienia z pośrednikiem. Obecność takiego rozwiązania jest uzasadniona, ponieważ nikt nie chce spędzać godzin na samodzielnym porównywaniu i dobieraniu pożyczek. Według zapewnień serwisu, w ciągu kilkunastu minut można złożyć wniosek i skorzystać z pożyczki bez zaświadczeń i formalności. Przekonajmy się, czy faktycznie tak jest i czy wiąże się to z dodatkowymi opłatami. 

Jak działa tarata.pl i ile kosztuje?

Wspomnieliśmy już o tym, że taRata nie jest pożyczkodawcą, a pośrednikiem. Nie jest to w żadnym stopniu wadą, a wręcz przeciwnie. Za pomocą jednego wypełnionego formularza klienci mogą wnioskować u wielu pożyczkodawców naraz, aby następnie wybrać odpowiadającą im ofertę. Takie rozwiązanie ma sporo zalet: pozwala zaoszczędzić czas, jest wygodne, a przede wszystkim zwiększa szansę na otrzymanie pożyczki online. Wysyłając wniosek do wielu firm pożyczkowych jednocześnie, prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji jest znacznie wyższe. 

W tym miejscu należy rozwiać wątpliwość, jaka może pojawić się w związku z opisywaniem pośrednika pożyczkowego i napisać wprost: korzystanie z tarata.pl nic nie kosztuje. Za złożenie wniosku i wyszukiwanie pożyczek nie jest pobierana żadna prowizja. Wszelkie opłaty związane z pożyczką zależne są od firmy, która jej udziela. Klienci nie muszą obawiać się o dodatkowe uszczuplenie swojego budżetu, co jest sporą zaletą. 

Jakie pożyczki znajdę w taRata? 

Internetowe pożyczki kojarzą się najczęściej z niewielkimi kwotami, które nie przekraczają kilku tysięcy złotych. Nie jest to jednak regułą, a tarata.pl pozwala znaleźć pożyczki na maksymalną kwotę 30 000 złotych, z czasem spłaty sięgającym od 3 do nawet 36 miesięcy. Oczekiwane parametry pożyczki można ustalić jeszcze przed złożeniem wniosku, co ułatwia dobranie ofert do indywidualnych potrzeb. 

Serwis weźmie pod uwagę jedynie te firmy pożyczkowe, które proponują swoje usługi zgodnie z ustalonymi parametrami. Klienci nie tracą więc swojego cennego czasu na przeglądanie niedopasowanych ofert. O każdą zaproponowaną pożyczkę można wnioskować przez internet, więc nie musisz obawiać się o konieczność wizyty w placówce. 

Czy w tarata.pl znajdę darmową pożyczkę?

Każda firma pożyczkowa ma inną ofertę i zasady przyznawania pożyczek i chwilówek. Jedynie część firm proponuje nowym klientom pierwszą darmową pożyczkę, która zazwyczaj opiewa na mniejszą kwotę, niż zobowiązanie na standardowych warunkach. Nie można zagwarantować znalezienia darmowej pożyczki, ale istnieje na to szansa. Wszystko zależy od bieżących ofert pożyczkodawców współpracujących z serwisem i parametrów ustalonych przez klienta. 

Kto może skorzystać z pożyczki w tarata.pl?

Wniosek w taRata może złożyć każdy, jednak to jakie wymagania należy spełnić, aby dostać pożyczkę, zależy od danej firmy. Z racji tego, że wysłanie jednego formularza pozwala ubiegać się o pożyczkę w wielu firmach naraz, szansa na spełnienie kryteriów chociaż jednego pożyczkodawcy jest bardzo duża. 

Część obowiązujących kryteriów jest uniwersalna, np. wiek pożyczkobiorcy. Klient musi być osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych. Może zdarzyć się, że firma pożyczkowa będzie preferować osoby w przedziale wiekowym od 21 do 70 lat. Poza samym wiekiem, konieczne będzie również spełnienie wymogów formalnych, czyli posiadanie polskiego obywatelstwa z adresem zamieszkania lub zameldowania na terenie kraju. 

Jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

 • ukończony 18. rok życia i pełna zdolność do czynności prawnych,
 • polskie obywatelstwo z adresem zamieszkania/zameldowania na terenie Polski,
 • aktualny numer telefonu i adres e-mail (w celach kontaktowych),
 • ważny dokument tożsamości, najczęściej dowód osobisty, 
 • przejście przez proces weryfikacji, np. za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub skanem dowodu,
 • odpowiednie dochody, zdolność kredytowa i historia kredytowa (zależnie od wymagań pożyczkodawcy).

Czy pożyczki od taRata sprawdzają bazy dłużników?

Strona tarata.pl nie weryfikuje baz dłużników, toteż mogą z niej skorzystać wszyscy. Na stronie internetowej tarata.pl znajdziemy informację o tym, że dostaniemy pożyczkę nawet jeśli figurujemy w bazach BIK. Jest to prawdą, ponieważ sporo firm pożyczkowych reklamuje się tym, że udziela pożyczek bez sprawdzania zdolności kredytowej i dochodów. W takim przypadku wystarczy wypełniony wniosek i dowód osobisty, aby móc otrzymać dodatkowe pieniądze na konto. 

Nie należy jednak nastawiać się na to, że każda pożyczka będzie w zasięgu naszej ręki. Zobowiązania opiewające na większe sumy wymagają odpowiedniej zdolności kredytowej, więc nie obejdzie się bez weryfikacji w bazach i rejestrach zobowiązań. Od zdolności i historii kredytowej zależy więc nie tylko sam fakt udzielenia produktu finansowego, ale również jego kwota i czas spłaty.  

Pożyczka w taRata – krok po kroku

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, ale nigdy wcześniej nie korzystałeś z pozabankowych rozwiązań, a tym bardziej z usług pośredników pożyczkowych? Wbrew pozorom, całość nie jest skomplikowana, i sprowadza się do zaledwie paru kroków. Wystarczy kilka minut swojego czasu, aby przekonać się, jakie pożyczki są dostępne.

Jak wnioskować o pożyczkę?

 1. Dobierz parametry pożyczki – korzystając z interfejsu w postaci suwaków, wybierz odpowiadającą Ci kwotę finansowania i czas na spłatę. Następnie kliknij w przycisk “Wnioskuj o pożyczkę”. 
 2. Wprowadź podstawowe informacje – będzie to imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu i adres e-mail. Należy również zaznaczyć wymagane zgody, dotyczące zapoznania się z regulaminem i polityką prywatności, oraz akceptacji ich treści. 
 3. Uzupełnij wniosek o pożyczkę – wprowadzenie kolejnych informacji będzie niezbędne, aby złożyć wniosek. Podane w nim informacje wystarczą, aby wnioskować u wielu pożyczkodawców jednocześnie. 
 4. Przejrzyj oferty – w niedługim czasie dostaniesz propozycję taRata dotyczącą dostępnych pożyczek. Zaakceptuj tą, która Ci odpowiada, aby z niej skorzystać. Środki na konto możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia!

Jak wygląda spłata internetowej pożyczki?

Spłata pożyczki zaciągniętej za pośrednictwem tarata.pl nie różni się od spłacania chwilówek, kredytów i innych zobowiązań. Wystarczy płacić raty zgodnie z wyznaczonym przez firmę pożyczkową harmonogramem, a ten przesyłany jest klientowi wraz z kopią umowy. Terminowa spłata jest kluczowa, aby uniknąć konsekwencji takich jak naliczanie karnych odsetek. 

Samą pożyczkę można wydać na dowolny cel. Może to być spłata innych zobowiązań, sfinansowanie wymarzonych wakacji, czy też naprawa auta. Nie trzeba podawać przyczyny zaciągania pożyczki ani tłumaczyć się ze swoich wydatków. Całość jest więc dyskretna, wygodna i bezproblemowa. 

Opinie o tarata.pl – co sądzą klienci?

Mimo iż taRata to względnie nowe rozwiązanie, to już cieszy się sporym powodzeniem. Internauci chętnie korzystają z narzędzia, które oszczędza im czas i pozwala znaleźć dobrą pożyczkę, dopasowaną do potrzeb i oczekiwań. Nie dziwi więc fakt, iż znalezione opinie o tarata.pl są bardzo pozytywne. Zadowoleni użytkownicy jako zalety wskazują na wygodę, przejrzysty interfejs i szybką wypłatę środków na konto. 

Poszczególne głosy wskazują również na pewną wadę, a mianowicie fakt, że opisywane narzędzie jest dostępne na polskim rynku od stosunkowo niedawna. Warto jednak zastanowić się, czy rzeczywiście jest to minusem? Korzystanie ze świeżych rozwiązań napędza branżę produktów finansowych, a ostatecznie klient podpisuje umowę z firmą pożyczkową, a nie pośrednikiem. 

taRata – nasza recenzja wyszukiwarki pożyczek

Wyszukiwarka pożyczek na stronie tarata.pl jest rozwiązaniem, które zdecydowanie możemy polecić. Sprawdzenie dostępnych pożyczek nic nie kosztuje, a całość jest niezwykle wygodna i intuicyjna. Co najważniejsze, nawet po znalezieniu dopasowanych pożyczek, nie ma obowiązku podpisywania umowy. Korzystając z tego narzędzia zainteresowani nic nie stracą, ale mogą wiele zyskać. Liczne zalety serwisu sprawiają, że samodzielne szukanie pożyczek i wnioskowanie o każdą z osobna to już przeszłość. Wystarczy jeden formularz, aby mieć dziesiątki ofert na wyciągnięcie ręki.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

9 komentarzy

Andrii

dzień dobry,jestem obcokrajowcem ,ale posiadam karte pobytu do maja 2025 roku , chciałem zapytać czy moglem by wziąć pożyczkę o kwocie 5000 zl na 3 miesięcy,ale informuju ze w tej chwili splacam tez jeszcze pożyczkę

Odpowiedz
Hubert

Witam jaka rata miesięczna przy kwocie 20tysięcy na 24 miesięcy

Odpowiedz
Justyna

Dzień dobry chciała bym wziaść pożyczke 1000zł ale utrzymuje sie z 500plus alimenty i rodzinne czy mi przysługuje?

Odpowiedz
Hubert

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaka będzie rata za wzięcie pożyczki w kwocie 9000zł
Pozdrawiam.

Odpowiedz
Natalia

witam nie potrafię wypełnić Wniosku z uwagi na to iż system Wasz cały czas pokazuje iż e-mail jest zły co nie jest prawdą. mój e-mail jest aktualny od prawie 10 lat. proszę coś z tym problemem zrobic. NATALIA NOWAK

Odpowiedz
  Doradca ds klienta - taRata.pl

  Dzień dobry Pani Natalio, problem wynikał z końcówki adresu e-mail, który znajdował się na zablokowanej liście. Zaktualizowaliśmy ją i tym samym Pani wniosek powinien teraz przejść bezproblemowo. Zachęcamy do ponownego złożenia wniosku.
  Pozdrawiamy,
  zespół taRata.pl

  Odpowiedz
Mirosław

Witam
interesuje mnie pożyczka w kwocie 15 000,00zł na jak najdłuższy okres , proszę o podanie miesięcznej raty

Odpowiedz
  Doradca ds klienta - taRata.pl

  Dzień dobry Panie Mirosławie, miesięczna rata przy założeniu rozłożeniu na 36 miesięcy może wynieść od 600 zł/miesiąc. Zachęcamy do złożenia wniosku.
  Pozdrawiamy,
  zespół taRata.pl

  Odpowiedz
Mirosław

Witam
interesuje mnie pożyczka w kwocie 20 000,00zł na jak najdłuższy okres , proszę o podanie miesięcznej raty

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0