Provident

Nasza ocena: 4.8
provident
Kwota pożyczki: 500 - 20000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Provident

Dane firmy

Dane firmy: Provident Polska S.A.
ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

Kapitał zakładowy: 8790000,00 PLN
KRS: 0000009389
NIP: 5251571292

Dane kontaktowe

Provident jest jedną z najpopularniejszych firm, świadczących usługi pozabankowe na polskim rynku finansowym. Jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych już od 1997 r. Provident Polska należy do IPF- International Personal Finance, czyli międzynarodowej grupy finansowej, która wchodzi w skład indeksu FTSE250 oraz już od ponad 14 lat jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Członkami grupy IPF jest nie tylko Polska, ale również Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Meksyk. Celem grupy, jak i bezpośrednio firmy Provident jest zapewnienie jak najwyższej jakości produktów i usług finansowych poprzez indywidualne podejście do klienta i dostosowanie oferty, w taki sposób, aby zrozumieć i zrealizować jego potrzeby finansowe. Przejrzystość, odpowiedzialność i zaufanie to trzy słowa klucze, które umożliwiły firmie Provident zbudować silne grono stałych klientów. Instytucja potwierdza, że z jej usług skorzystało już ponad 4 mln ludzi , z czego ponad 90% deklaruje satysfakcję ze współpracy.

Jakim klientom Provident udziela pożyczkek?

Klientem Providenta może zostać każda osoba pełnoletnia, posiadająca polskie obywatelstwo, numer PESEL, rachunek bankowy oraz aktywny numer telefonu komórkowego. Warunkiem jest również stały dochód. Firma nie będzie jednak kontaktować się z pracodawcą klienta, wystarczy okazać dokument, że klient faktyczna otrzymuje regularne źródło dochodu.

Jakie produkty znajdziemy w ofercie Providenta? Jak zawnioskować o pożyczkę?

Firma Provident udoskonalając swoje usługi wprowadziła do oferty dwa rodzaje pożyczek:

Pożyczka samoobsługowa, przez internet

 • Pożyczka samoobsługowa PRO:
  • kwota: 500 zł- 15000 zł
  • czas spłaty: 12-36 miesięcy
 • Pożyczka na 48 miesięcy
  • kwota: 5000 zł- 20 000 zł
  • czas spłaty: 48 miesięcy
  • długoterminowe zobowiązanie pozwoli na niższą ratę miesięczną
 • Pożyczka Wynajmowana:
  • kwota: 500 zł- 4000 zł
  • czas spłaty: 5 miesięcy ( przez 4 miesiące klient spłaca jedynie koszty pożyczki, a w ostatniej piątej pozostałą część kosztów + pożyczoną kwotę)
  • każde pożyczone 1000 zł to około 41 zł kosztu

Zalety pożyczek samoobsługowych:

 • możliwość zawnioskowania o pożyczkę w dogodnym dla nas czasie
 • bez wychodzenia z domu
 • długoterminowe zobowiązanie pozwoli na niższą ratę miesięczną
 • wnioski nie są rozpatrywane poprzez konsultanta; automatyczne rozpatrywanie
 • pożyczki są wypłacane 7 dni w tygodniu, 24h na dobę

Pożyczka Dopasowana, domowa (wraz z przedstawicielem firmy):

 • pożyczka miesięczna na konto: kwota wynosi do 15000 zł na maksymalny okres 24 miesięcy, klient dokonuje spłaty pożyczki w równych miesięcznych ratach
 • pożyczka miesięczna w gotówce: dokładnie takie same parametry jak przy pożyczce miesięcznej na konto, z tym, że spłat dokonuje się przynajmniej raz na miesiąc w formie gotówki
 • pożyczka tygodniowa w gotówce: klient może pożyczyć do 15000 zł na okres 45-104 tygodnie, dług spłacany jest w tygodniowych miesięcznych ratach w formie gotówkowej

Zalety pożyczek Dopasowanych:

 • dogodna forma regulowania długu, klient wybiera czy woli w formie przelewu lub gotówki,
 • elastyczne terminy rat, pożyczkobiorca ma do wyboru, miesięczne lub tygodniowe raty

Jak wnioskować o pożyczkę w firmie Provident?

Klient ma możliwość wnioskowania o wybrane pożyczki przez internet, jak również ustalenia spotkania z przedstawicielem firmy. To klient decyduje, jaką formę woli. Jeżeli zależy mu na błyskawicznym rozpatrzeniu wniosku, jest to możliwe za pomocą internetu. Po określeniu parametrów, portal provident.pl intuicyjnie prowadzi klienta przez wszystkie etapy wnioskowania. Najpierw formularz informacyjny, gdzie podaje dane osobowe, teleadresowe; następuje weryfikacja telefonu komórkowego, trzeba mieć również dokument potwierdzający te dane, czyli dowód osobisty i inny dokument poświadczający o prawdziwości danych adresowych. Weryfikacja konta bankowego polega na przelaniu 1 zł, który będzie zwrócony przez firmę, jest to opłata, która ma na celu potwierdzić rachunek klienta. Kolejnym krokiem jest zaświadczenie o dochodach. Tutaj w zależności od wybranej pożyczki, niezbędny będzie chociaż jeden dokument o dochodach, może to być np. odcinek emerytury lub wpływ środków na konto, z umowy o pracę.

Czy Provident weryfikuje dochody klienta?

Provident nie weryfikuje dochodu z pracodawcą jest to pożyczka online bez weryfikacji. Po wypełnieniu wszystkich danych, wysyłamy wniosek i w ciągu kilkunastu minut otrzymamy odpowiedź. Jeśli decyzja będzie pozytywna, pieniądze trafią na nasze konto bankowe, podane w formularzu.

Weryfikacja klienta w bazach danych:

Wszystkie wnioski jakie zostały wysłane, zostaną rozpatrzone albo automatycznym systemem rozpatrywania wniosków albo przez osobę konsultanta. Nie zmienia to jednak faktu, że badana jest zdolność kredytowa, np. poprzez weryfikację danych w bazach lub zbiorach konkretnego kredytodawcy. Zdolność finansowa decyduje o maksymalnej kwocie, jaka może być przyznana osobie ubiegającej się o pomoc finansową. Jeśli mamy negatywne wpisy do baz BIK, powinniśmy spróbować poszukać pożyczki w rankingu pożyczek bez BIK.

Co w przypadku trudności ze spłatą długu?

Provident udostępnia swoim klientom możliwość odroczenia spłaty długu tzw. Okresowa Przerwa w Spłacie bez podania przyczyny. Każde przesunięcie to jeden miesiąc doliczany do okresu kredytowania. Możliwości tej usługi zależą od długości i rodzaju podpisanej umowy, podobnie jak koszty z nią związane. W przypadku braku regularnych rat, firma ma prawo nałożyć na klienta dodatkowe odsetki karne. Następnym krokiem są czynności windykacyjne, mające na celu wyegzekwowanie należności. W sytuacji całkowicie biernej postawy ze strony klienta, następuje egzekucja komornicza oraz negatywny wpis, gdzie pożyczkobiorca figuruje jako dłużnik.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

8 komentarzy

Edwin

Uwazajcie na nich. Zostałem słupem w pożyczce. Prowidentka Aleksandra B. ze Szczecina na wszystko pozwoliła i dała kredyt innej osobie na moje nazwisko. Provident umył ręce os tego że zostałem zmuszony do wzięcia kredytu.

Odpowiedz
Justyn

Proszę uważać! Sprawa zgłoszona już do UOKiK. Biorąc pożyczkę trzeba wykupić abonament medyczny w kwocie 249 zł – 2449 zł, o którym nie ma informacji w Umowie Pożyczki. Koszty pakietu medycznego od firmy JP Medica Sp. z o.o. są podpięte pod „Kwotę wypłacaną Klientowi w gotówce/przelewem na rachunek Klienta”, a to nie jest prawda, gdyż koszt pakietu medycznego jest przelewany przez Provident bezpośrednio firmie JP Medica.. W rezultacie, całkowity koszt pożyczki wynosi ponad 220%.

Odpowiedz
Dagmara

Prosze by panstwo Provident do mnie nie przychodzili nawet swoja wiara w dobre zycie… Zadam byscie zostawili mnie w spokoj.

Odpowiedz
Tomek

Drodzy Państwo to nie jest żadna firma oferują kredyt a żądają żeby oddać im czterokrotność pożyczonej kwoty a co chodzi o zwroty z wcześniejszej spłaty to tylko marzenie bo tego nie oddają choć mówią zawsze że oddają więc to jest ich kłamstwo ta firma jest tylko żeby ciągnąć do siebie pieniądze a co się ludziom należy to już nie ma potrafią tylko straszyć sądem i komornikiem więc moi drodzy odradzam wam brania pieniędzy od tych ludzi w tej firmie

Odpowiedz
Matt

problem z oddaniem wcześniej spłaconej pożyczki już nie wspomnę że za każdy miesiąc powinni odsetki płacić chyba mają problem z wypłacalnością:)

Odpowiedz
Katarzyna

Problem ze zwrotem procentu z wcześniej spłacona pożyczka . To moje zastrzeżenie. Katarzyna Mencel

Odpowiedz
  Paulina

  Nie polecam .
  Raz spłaca się dużo więcej niż się wzięło jak jest problem ze spłata i się z nimi rozmawia to narzucają takie kwoty że maksara .

  Odpowiedz
Paweł

Mają problem z wypłaceniem procentu z związku wcześniejszą spłata. Zwrot miał być w listopadzie do tej pory nie ma. Paweł Mencel

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0