Monedo Now

Nasza ocena: 3.9
monedo
Kwota pożyczki: 1500 - 20000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Monedo Now

Dane firmy

Nazwa firmy: Monedo Polska Sp. z o. o.
adres: ul. Prosta 51, 00-838 Warszawa

KRS: 0000429058
NIP: 5252534005
kapitał zakładowy 200.000,00 zł.
godziny pracy:9:00 – 12:00

Dane kontaktowe

Nr. Telefonu: +48 22 652 60 60

E-mail: info@monedo.pl
Strona: https://www.monedo.pl/

Firma będąca członkiem międzynarodowej grupy finansowej Kreditech SSL GmbH, z siedzibą w Hamburgu. Oferuje swoje usługi aż w 5 krajach: Polsce, Rosji, Niemczech, Indiach i Hiszpanii. Na polskim rynku pozabankowym jest obecna od 5 lat. Charakterystyką firmy jest rozbudowana technologia umożliwiająca dobór parametrów pożyczki pod sytuację finansową klienta. Bezpieczeństwo, to kolejna kwestia, która jest niezwykle ważna dla firmy. Ochrona danych osobowych jest możliwa poprzez specjalne systemy zapór sieciowych, kodów dostępu oraz uwierzytelnianiu elektronicznemu.

Oferta Monedo Now

Monedo Now oferuje głównie pożyczkę długoterminową, ratalną, tj. ze spłatą od 6 do 48 miesięcy i to na niej skupia swoją działalność. Maksymalna kwota wynosi 20000 zł. Aby uzyskać pożyczkę wystarczy dowód osobisty, żaden inny dokument nie jest wymagany. Rejestracja i cały proces przebiega bardzo sprawnie, dzięki intuicyjnemu systemowi, który pokieruje klienta na każdym etapie procesowania wniosku. Wbrew powszechnej praktyce stosowanej w firmach pożyczkowych, kwota pożyczki nie jest zależna od okresu spłaty. To oznacza, że zarówno bardzo małą, jak i najwyższą kwotę pożyczki możemy rozłożyć na tą samą ilość rat. Elastyczne warunki dotyczą również spłaty. Istnieją dwa typy regulowania długu do wyboru: można wybrać przelew tradycyjny lub podpiąć kartę do profilu użytkownika, aby dokonywać spłat automatycznie. Jest to wygodna opcja, szczególnie dla osób zapominalskich, a wiadomo, że terminowość w branży finansowej jest bardzo istotna.

Firma oferuje swoje usługi nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla firm ( maksymalnie 10 tysięcy złotych na okres 24 miesięcy) i osób bezrobotnych. Najlepszą opcją w obu przypadkach jest kontakt telefoniczny w celu omówienia szczegółów z przedstawicielem firmy.

W tym samym czasie może nam zostać przyznana tylko jedna pożyczka, natomiast zaraz po jej spłacie, jeśli istnieje taka potrzeba, możemy ubiegać się o kolejną. Po podpisaniu warunków umowy firma nie umożliwia przedłużenia okresu spłaty. Jeśli jednak klient ma taką możliwość, może dokonać wcześniejszej lub całkowitej spłaty pożyczki. Na bieżąco w zakładce ,,Moje Monedo’’ są aktualizowane informacje dotyczące terminów rat, ich wysokości, a także całkowitej kwocie do zapłaty. Tak jak w przypadku każdego innego produktu kredytowego, pożyczkobiorca ma prawo odstąpić od umowy w okresie do 14 dni od jej podpisania.

Warunki dotyczące pożyczkobiorców w Monedo Now

Żeby aplikować o pożyczkę trzeba mieć:

  • ukończone 18 lat
  • dowód osobisty
  • rachunek bankowy
  • kartę bankową
  • telefon komórkowy
  • adres e-mail

Ważne jest , aby nie podawać danych ani osobowych ani kontaktowych osób trzecich. Wszelkie informacje dotyczące pożyczki, jej przyznania, przebiegu czy spłaty będą przekazywane poprzez numery podane w formularzu. Zawnioskować o pożyczkę można tylko za pośrednictwem internetu.

Proces wnioskowania o pożyczkę

Proces aplikacyjny Monedo Now składa się z kilku podstawowych kroków, których zazwyczaj wymagają instytucje finansowe. Za pomocą suwaków dostępnych na stronie internetowej ustalamy kwotę i wysokość rat. Klikamy ,,Weź pożyczkę’’, a portal przeniesie nas bezpośrednio do formularza rejestracyjnego, gdzie podajemy dane osobowe i adresowe. Aby przyznać pożyczkę, Monedo potrzebuje historii transakcji bankowych z ostatnich 6 miesięcy, zapewnia jednak o bezpieczeństwie szyfrowania danych. Po otrzymaniu wniosku następuje jego weryfikacja, a dzięki nowoczesnej technologii już po paru minutach dostajemy decyzję. Jeśli jest pozytywna, wnioskowana kwota będzie przelana na konto bankowe.

Weryfikacja klienta w Monedo Now

Podstawowymi parametrami, które są brane pod uwagę w ocenie zdolności kredytowej, szczególnie w bankach jest historia kredytowa, negatywne lub pozytywne wpisy o (nie) terminowości w rejestrach BIK lub KRD, a także wysokość comiesięcznych dochodów oraz wydatków. Te dane mogą znacząco pomóc lub zaszkodzić osobie starającej się o kredyt lub pożyczkę. Coraz więcej firm jednak, również Monedo korzysta z technologii zwanej Big Data. Jest to system, który gromadzi informacje o kliencie z różnych źródeł, po to aby mieć lepszy i aktualniejszy stan jego sytuacji finansowej. Przemawia ku temu chociażby argument, że w rejestrach BIK-u mogą znajdować się dane nieaktualne lub przedawnione, a klient automatycznie jest odrzucany jako potencjalny pożyczkobiorca. Można uznać że Big Data dość znacząco analizuje osobę, która zawnioskowała o pożyczkę w Monedo, jest to jednak procedura coraz powszechniejsza, a firma stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo danych, które nigdy nie są udostępniane osobom trzecim. Najlepszą zaletą pożyczek w Monedo jest dostępność oraz elastyczność. Fakt, że osoba widnieje jako dłużnik w BIK-u , może, ale nie musi odrzucać jego wniosku o pożyczkę, wciąż ma szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy. Weryfikacja pod kątem wypłacalności w przeszłości jest tylko jednym z czynników, które bierze pod uwagę Monedo.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0