Ekassa

Nasza ocena: 4.8
ekassa logo
Kwota pożyczki: 1000 - 30000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Ekassa

Dane firmy

Dane firmy: Colorfull Management Ltd
z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych pod adresem Quijano Chambers,

P.O. Box 3159, Road Town, Tortola, VG1110, British Virgin Islands,

wpisaną do Rejestru Spółek pod numerem 1881841

Dane kontaktowe

Email: info@ekassa.pl
Strona: www.ekassa.pl

Doradcy są dostępni:
pn. – pt. 9:00 – 18:00
sob. 9:00 – 17:00

Pozabankowe pożyczki to produkt, którego nie brakuje na rynku. Coraz więcej podmiotów oferuje swoim klientom taką usługę, jednak każda oferta różni się. Swoje rozwiązanie prezentuje również firma Ekassa, która oferuje pożyczki przez internet. Czy jest to rozwiązanie warte uwagi? Nasza recenzja pomoże wam się o tym przekonać, dlatego zapraszamy do dalszej lektury. 

Czym jest Ekassa?

Ekassa to internetowa platforma, służąca do wygodnego wnioskowania o pożyczkę. Klienci wypełniają wniosek, wysyłają go, a całość jest przekazywana przez firmę do wielu pożyczkodawców. W ten sposób użytkownicy mają duże szanse na otrzymanie takiego wsparcia finansowego, jakie uznają za korzystne, a wszystko to przy stosunkowo niskich wymaganiach. Jest to jeden z najszybszych sposobów składania wniosku o pożyczkę, a pieniądze można otrzymać w tym samym dniu, w którym został wysłany formularz. 

Warto pamiętać o tym, że Ekassa jest jedynie pośrednikiem, który reprezentuje wierzycieli na swojej stronie internetowej. Z tego powodu podczas zaciągania pożyczek i chwilówek, wymagane mogą być dodatkowe procedury. Przykładowo, wybrana firma pożyczkowa może oczekiwać od nas zaświadczenia o dochodach, weryfikacji swojej tożsamości, a także przelewu na drobną kwotę w celu potwierdzenia swojego konta bankowego

Oferta Ekassa – co się w niej znajduje?

Co znajdziemy w ofercie firmy Ekassa? Otóż firma ta specjalizuje się w tzw. szybkich pożyczkach, więc znajdziemy tutaj oferty na kwotę od 400 do 4000 złotych. Czas na spłatę takiego zobowiązania wynosi maksymalnie 8 tygodni. Szybka pożyczka od Ekassa zawiera wszystkie zalety chwilówek, ponieważ jest wygodna i szybka, a jednocześnie pozwala na uzyskanie kilku tysięcy złotych wsparcia finansowego. Istnieją także większe pożyczki, na kwotę nawet do 9000 złotych, których czas na spłatę jest odpowiednio większy, i wynosi maksymalnie 12 tygodni. 

Ekassa oferuje także pożyczkę konsolidacyjną, dzięki której można połączyć wiele zobowiązań w jedną ratę, prostszą do spłaty. Będzie to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować porządek w swoich finansach, a także dla tych, których przytłaczają miesięczne raty idące na poczet wielu wierzycieli. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o konsolidacji, to zapraszamy do naszego wpisu: Czym jest i co daje klientowi konsolidacja kredytów i pożyczek?.

Usługi Ekassa – dla kogo?

W przeciwieństwie do banków, które sprawdzają liczne bazy dłużników, Ekassa analizuje jedynie zawartość rejestru BIK (Biura Informacji Kredytowej). Oznacza to, że klienci posiadający niespłacone zobowiązania mogą mieć problem z otrzymaniem pożyczki, ale nie jest to regułą. Wszystko zależy od indywidualnej zdolności kredytowej danej osoby. Największe szanse na skorzystanie z atrakcyjnych ofert mają Ci klienci, których dochody są wysokie, a miesięczne wydatki są z kolei niskie. 

Nie można zapomnieć także o uniwersalnych wymaganiach, które obowiązują w przypadku większości pożyczek. Mowa o konieczności posiadania polskiego obywatelstwa z adresem zamieszkania na terenie kraju, ukończonym 18. roku życia, a także koncie w polskim banku. Bez spełnienia któregokolwiek z tych warunków, wnioskowanie o pożyczkę jest bezcelowe, ponieważ spotka się z negatywną decyzją.  

Weryfikacja klientów w Ekassa

Wiele pośredników wymaga od swoich klientów przelewu na drobną kwotę, która zostanie później zwrócona. Takie działanie pozwala wierzycielowi potwierdzić, że wybrane konto bankowe należy do klienta, przez co nie dojdzie do nieporozumień i wyłudzeń. W przypadku usług Ekassa jest jednak inaczej, ponieważ przelew weryfikacyjny nie jest wymagany. W jaki sposób odbywa się weryfikacja w tej firmie?

Ekassa pobiera informacje o kliencie i jego koncie bankowym bezpośrednio z systemu bankowości elektronicznej. Dla użytkownika jest to wyjątkowo dogodny sposób uwierzytelniania, ponieważ nie wymaga dodatkowych formalności i przelewów, a także odbywa się automatycznie. Firma zapewnia, że całość jest bezpieczna, a komunikacja między serwerami jest szyfrowana. 

Ekassa jako pośrednik nie będzie wymagać od klienta przelewu weryfikacyjnego, ale może zrobić to współpracująca z nią firma pożyczkowa. Z tego powodu warto przygotować się na ewentualność przelania drobnej kwoty. 

Wnioskowanie w Ekassa krok po kroku 

Proces wnioskowania o pożyczki zazwyczaj nie jest skomplikowany, ale mimo tego pewna część klientów nadal może mieć wątpliwości. Taka sytuacja występuje najczęściej podczas korzystania z chwilówek i pożyczek online po raz pierwszy. Aby rozwiać wątpliwości naszych czytelników, przedstawiamy proces zaciągania pożyczki w Ekassa krok po kroku. 

  1. Wybierz usługę, która jest dopasowana do twoich oczekiwań i potrzeb. Może to być szybka pożyczka, zwykła pożyczka ratalna, a także pożyczka konsolidacyjna. 
  2. Określ kwotę, jaka Cię interesuje, oraz preferowany czas spłaty zobowiązania. Warto wcześniej przeanalizować swoje możliwości finansowe, aby lepiej dopasować czas na rozliczenie się z wierzycielem. 
  3. Przejdź do wypełniania wniosku. W formularzu należy podać swoje dane osobowe i kontaktowe, a także informacje takie jak numer PESEL. Niezbędne będą szczegóły dotyczące zdolności kredytowej, np. wysokość uzyskiwanych dochodów, liczba osób na utrzymaniu, miesięczne wydatki i informacje o zatrudnieniu. 
  4. Następnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Proces ten nie zajmuje długo, jednakże może wymagać okazania dodatkowych dokumentów. Warto przygotować się wcześniej na taką ewentualność, aby w razie takiej konieczności przepisać informacje z dowodu osobistego lub dokonać przelewu. 
  5. Kiedy wniosek został wysłany, a tożsamość klienta została potwierdzona, to należy czekać na decyzję odnośnie przyznania pożyczki. Informację o tym, czy decyzja jest pozytywna, czy też negatywna, klient otrzyma za pomocą wiadomości SMS
  6. Jeżeli decyzja pożyczkodawcy jest pozytywna, to finalnym krokiem będzie podpisanie umowy i odebranie pieniędzy z pożyczki. W większość przypadków środki trafią na konto klienta w ciągu kwadransa. 

Jak wygląda spłata pożyczki w Ekassa?

Czy spłata pożyczki zaciągniętej za pomocą pośrednika wygląda inaczej, niż standardowe rozliczanie się z wierzycielem? Okazuje się, że nie. Wystarczy zwykła wpłata na konto bankowe danego pożyczkodawcy, którego numer znajduje się w treści umowy. Ważne, aby pilnować harmonogramu spłat, ponieważ przekroczenie wcześniej ustalonego terminu może skutkować tym, że naliczone będą odsetki za opóźnienie

Księgowanie spłaty dokonanej standardowy przelewem trwa 1 – 3 dni. Wpłat można dokonywać także poprzez platformę Ekassa, korzystając ze swojego konta. Takie rozwiązanie jest bezpłatne, i z jego pomocą można ograniczyć czas księgowania do 15 minut. 

Ekassa – opinie klientów 

Przed skorzystaniem z danej usługi finansowej wiele osób przegląda opinie innych klientów. Trudno dziwić się takiemu postępowaniu, mając na uwadze fakt, że recenzje pisane przez innych internautów często zawierają detale istotne z punktu widzenia użytkownika. Czy Ekassa cieszy się dobrą sławą wśród klientów? Okazuje się, że opinie są mieszane i mimo tego, że spora część z nich jest pozytywna, to zdarzają się także głosy niezadowolenia. 

Na co najczęściej zwracają uwagę klienci, wypowiadający się o usłudze w krytycznym tonie? Przede wszystkim, często spotykaną uwagą kierowaną w kierunku usługi Ekassa jest trudność w komunikacji z tym pośrednikiem. Negatywne opinie zazwyczaj dotyczą nierozwiązanych nieporozumień bądź problemów ze sprawami formalnymi. Z drugiej strony zaś, mamy równie dużą rzeszę klientów, w przypadku których całość była bezproblemowa i stanowiła pozytywne doświadczenie. Można wysnuć z tego wniosek, iż wiele zależy od indywidualnej sytuacji i wybranej oferty. Warto mieć także na uwadze fakt, że sporo opinii pisanych jest pod wpływem negatywnych emocji, toteż polecamy podchodzić do nich z dystansem. 

Co myślimy o Ekassa? 

Usługa oferowana przez Ekassa sprawia pozytywne wrażenie, ponieważ całość jest przejrzysta i intuicyjna. Oferowane rozwiązanie w postaci jednego wniosku do wielu pożyczkodawców na pewno oszczędzi wielu osobom cenny czas, i pomoże znaleźć dobrą pożyczkę. Jednocześnie, trudno nie zauważyć faktu, iż jest to usługa przeznaczona dla mniej wymagających użytkowników, którzy nie oczekują wysokich kwot finansowania. Osoby, których potrzeby finansowe są większe, powinni rozejrzeć się za kredytem gotówkowym, lub długoterminową pożyczką ratalną. 

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

2 komentarze

Jan

Po co iść do banku kiedy jest ekassa wszystko jest tak samo ale tutaj wszystko jest online

Odpowiedz
Maria

otrzymałam odmowę w banku, po przeczytaniu opinii że Ekassa ma funkcje podwyższenia limitu kredytu, zdecydowałam wnioskować o pożyczkę. i to jest zgodnie z prawdą, drugą pożyczkę otrzymałam na dużo większą kwotę! polecam wszystkim komu było odmówiono w kredycie w banku!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0