Instytucje pozabankowe akceptują różne źródła dochodów. Dzięki temu klienci mogą otrzymać pożyczkę bez potrzeby zatrudnienia na umowę o pracę. Przykładami innych dochodów są alimenty lub świadczenie rodzinne 500 plus. Czy w takim wypadku pożyczka na alimenty jest możliwa? Gdzie szukać? Na co uważać? Na te oraz inne pytania odpowiadamy. Sprawdź!
Pożyczka na alimenty – ranking
Świadczenie alimentacyjne to dochód, który jest coraz częściej akceptowany przez parabanki. Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz pożyczkę na alimenty. Jeśli chcesz mieć pewność, że dany pożyczkodawca na pewno zaakceptuje Twoje świadczenie alimentacyjne jako źródło dochodu, sprawdź nasz ranking. Poniżej znajdziesz listę firm, w których otrzymasz pożyczkę na alimenty:
Kto może się starać o pożyczkę na alimenty?
Dla niektórych osób jedynym źródłem dochodu są alimenty. Niestety, w wielu przypadkach takie osoby nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie na pełen etat. Opieka nad dziećmi lub inne bieżące sytuacje uniemożliwiają podjęcie stałej pracy. Brak stałego dochodu nie tylko powoduje niestabilną sytuację finansową, ale także odmowę kredytu w banku. Jedynym rozwiązaniem są pożyczki na alimenty, które oferują firmy pożyczkowe. Tego typu instytucje finansowe mają mniejsze wymagania wobec klientów niż banki.
Pożyczka na alimenty jest dedykowana osobom, których jedynymi dochodami są świadczenia alimentacyjne oraz inne zasiłki. Przykładem innego świadczenia akceptowanego przez firmy pożyczkowe jest 500 plus. Pamiętaj, że każde dodatkowe źródło dochodu zwiększa Twoją szansę na otrzymanie pożyczki. Nieważne, czy są to wspomniane alimenty, czy zasiłki socjalne.
Jakie warunki trzeba spełniać?
Wymogi, jakie stawiają parabanki w przypadku pożyczki na alimenty, są bardzo podobne jak przy standardowych pożyczkach. Najczęściej są to:
- aktualny dowód osobisty,
- stały adres zamieszkania,
- polskie obywatelstwo,
- telefon komórkowy,
- rachunek bankowy.
Jak widać powyżej – formalności są uproszczone do minimum. Warto dodać, że niektórzy pożyczkodawcy wymagają stałego źródła dochodu od swoich klientów. To jednak nie oznacza, że kilka mniejszych źródeł dochodu, jak na przykład praca dorywcza czy właśnie alimenty, nie są akceptowane. Ponadto wielu pożyczkodawców nie wymaga od klienta okazywania świadczeń o dochodach.
Okres spłaty oraz kwota pożyczki
Pożyczki na świadczenie alimentacyjne zazwyczaj można wziąć na miesięczne raty. Niektóre parabanki oferują pożyczki nawet na okres 60 miesięcy. Okres spłaty jest zależny od wysokości pożyczki oraz możliwości finansowych klienta. Pozytywna zdolność kredytowa ma duże znaczenie. Należy pamiętać, że im dłuższy termin spłaty, tym wyższe koszty pożyczki. Dlatego przed zaciągnięciem pożyczki na alimenty, zastanów się, jaka ilość rat będzie dla Ciebie optymalna.
Kwota pożyczki, podobnie jak okres spłaty, jest uzależniona od możliwości finansowych klienta. Nie da się ukryć, że świadczenie alimentacyjne zazwyczaj nie jest wysokim dochodem. Pożyczkodawcy są tego świadomi, dlatego każdy z nich ustala indywidualne kwoty pożyczki. Zwykle kwoty pożyczek na alimenty wahają się w graniach od kilkuset od kilku tysięcy złotych.
Pożyczka na alimenty – czy warto?
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy warto brać pożyczkę na alimenty. Jest to zależne od wielu czynników. Przede wszystkim od sytuacji finansowej klienta, który chce zaciągnąć chwilówkę. Posiadanie już kilku innych zobowiązań, które nie zostały nadal uregulowane, może być nie tylko przeszkodą w otrzymaniu pożyczki, ale także pogłębieniem Twojego problemu finansowego. Z drugiej strony mając konkretny plan, na co zostaną przeznaczone pieniądze, zmienia postać rzeczy. Jeśli pożyczka wpłynie pozytywnie na Twoją sytuację finansową, to warto ją zaciągnąć. W szczególności, gdy niezwłocznie potrzebujesz pieniędzy na konkretny cel, a nie masz możliwości na inne wsparcie finansowe.
Pożyczka na alimenty nie wymaga zbyt wielu formalności oraz zaświadczeń o dochodach. W każdej chwili możesz ją zaciągnąć, nawet nie wychodząc z domu. Większość parabanków udziela pożyczek przez Internet. Znalezienie odpowiedniej oferty również nie powinno stanowić problemu. Wystarczy skorzystać z pomocy wspomnianego już rankingu pożyczek na alimenty.
Każda pożyczka wiąże się z pewnym obowiązkiem. Musisz pamiętać o pilnowaniu terminów spłat, inaczej zostaną naliczone odsetki. Jeśli źle zainwestujesz pieniądze, możesz wpaść w spiralę zadłużenia. Dlatego nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie.