NetCredit

Nasza ocena: 4.9
Kwota pożyczki: 100 - 10000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy NetCredit

Dane firmy

Fincard sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Grzybowskiej 87, 00-844 Warszawa

Kapitał zakładowy: 14.000.000,00 PLN
KRS: 0000803716
NIP: 527-290-56-34
REGON: 384357760

Pożyczkodawcą oraz wydawcą Wirtualnej Karty Kredytowej Net Credit jest Fincard sp. z o.o. wpisana do Rejestru Usług Płatniczych pod numerem MIP49/2020.

Fincard sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Grzybowskiej 87, 00-844 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000803716, NIP 527-290-56-34, REGON 384357760,  kapitał zakładowy w wysokości 14.000.000,00 zł, który został wpłacony w całości.

Dane kontaktowe

E-mail: kontakt@netcredit.pl
Strona: https://netcredit.pl

NetCredit jest firmą zajmującą się udzielaniem pożyczek internetowych od 2011r. Prężnie rozwija się nie tylko w Polsce, ale w 5 innych krajach, między innymi w Rosji czy w Kazachstanie. NetCredit za pośrednictwem swojej strony internetowej, telefonu lub maila daje możliwość wnioskowania w dowolnym momencie o wybraną pożyczkę w kilku prostych krokach.

NetCredit – zmiany w ofercie

Od pewnego czasu NetCredit nie udziela już zwykłych pożyczek. Firma ta zmieniła swój rodzaj działalności, i teraz oferuje pożyczki w formie tzw. wirtualnej karty kredytowej. Co ta zmiana oznacza dla klienta? Przede wszystkim, całość zbliżona jest do tego, jak działa debet na koncie. Klient musi spłacić jedynie taką kwotę, jaką wykorzystał z karty.

W ramach limitu kredytowego, nowi użytkownicy mogą otrzymać dostęp do kwoty 10 000 złotych. Stali klienci mogą również liczyć na taki sam limit do 10 000 zł. Spłata zobowiązania jest powiększona o stosowne odsetki, jak to bywa w przypadku komercyjnych produktów finansowych. Usługa działa całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Osoby korzystające z usługi po raz pierwszy, mają możliwość skorzystania z wirtualnej karty z minimalną kwotą do zapłaty wynoszącą 0 złotych. Oznacza to, że spłata limitu nie będzie obarczona prowizją, jednak klienta nadal będzie obowiązywać oprocentowanie. W przypadku nowych klientów, RRSO oferty wynosi 191,48 %.

Czym jest wirtualna karta od NetCredit?

Wirtualna karta kredytowa NetCredit powstała przy współpracy z Mastercard, i dostęp do niej jest możliwy zarówno z poziomu komputera osobistego, jak i smartfona. Niestety, NetCredit nie oferuje użytkownikom aplikacji mobilnej, toteż posiadacze smartfonów zmuszeni będą do korzystania z przeglądarkowej wersji serwisu. Dostęp do karty możliwy jest z poziomu Panelu Klienta, dostępnego po zalogowaniu się na konto.

Karta od NetCredit może służyć także jako standardowy instrument płatniczy. Przykładowo, możliwe jest podpięcie karty pod Apple Pay i Google Pay, a także korzystanie z płatności zbliżeniowych za pomocą modułu NFC w smartfonie. Zaletą takiego rozwiązania są bardzo niskie koszty poszczególnych działań.

Za co klient nie musi płacić, używając karty NetCredit?

 • wydanie i obsługę karty
 • wypłatę pieniędzy z bankomatów
 • płatności internetowe przez Apple Pay i Google Pay
 • przelewy z rachunku karty
 • dokonywanie płatności zbliżeniowych
 • aktywację i zastrzeżenie karty

Wnioskowanie o kartę NetCredit

Aby móc cieszyć się kartą, niezbędne jest złożenie wniosku za pośrednictwem strony internetowej NetCredit, lub poprzez infolinię. Proces składania wniosku nie trwa długo, a całość polega jedynie na wypełnieniu formularza bądź podaniu podczas rozmowy odpowiednich danych. Na podstawie otrzymanych informacji, NetCredit podejmie decyzję odnośnie tego, czy spełniamy wymagania do otrzymania karty kredytowej. W celach weryfikacji tożsamości, niezbędne będzie wykonanie przelewu na drobną kwotę. Zależnie od przypadku, jest to jedna złotówka lub jeden grosz.

Uwierzytelnianie podczas składania wniosku może wymagać dodatkowych informacji, dlatego niezbędne jest posiadanie przy sobie:

 • dowodu osobistego
 • telefonu komórkowego
 • dostępu do adresu e-mail
 • informacji i dostępu do konta bankowego

Uwaga: NetCredit nie honoruje przelewów z kont firmowych. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z limitu karty kredytowej, muszą wykonać przelew weryfikacyjny za pomocą prywatnego rachunku bankowego.

Czy karta NetCredit jest bezpieczna?

Użytkownicy często niechętnie podchodzą do pozabankowych rozwiązań, ponieważ obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Sytuacja ta dotyczy także kart płatniczych i kredytowych. Czy w przypadku NetCredit jest się czego obawiać? Okazuje się, że nie, a całość wydaje się być rozsądną i przemyślaną alternatywą dla standardowych kart.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wymóg dwustopniowego uwierzytelniania, jaki stosowany jest podczas logowania na swoje konto NetCredit. Poza podaniem podstawowych informacji, takich jak adres e-mail i hasło do konta, wymagane jest także potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą kodu SMS. W przypadku osób, które nie chcą każdorazowo przepisywać kodu uwierzytelniającego, istnieje opcja oznaczenia danego urządzenia jako zaufane.

Osobną procedurą bezpieczeństwa, dostępną w ramach karty NetCredit, jest chargeback. Jest to proces polegający na zwrocie środków w przypadku niezrealizowanych zakupów kartą. Taka opcja stanowi wsparcie dla osób, które padły ofiara oszustwa, bądź z powodu problemów technicznych nie otrzymały dostępu do zakupionego produktu lub usługi.

Ile kosztuje korzystanie z NetCredit?

Minimalna kwota do zapłaty, będąca w tym przypadku odpowiednikiem prowizji, wynosi 16 % kwoty limitu kredytowego wykorzystanej w danym okresie rozliczeniowym.

Na minimalną kwotę do zapłaty składa się:

 • prowizja i zaległe opłaty z poprzednich okresów rozliczeniowych
 • prowizja i opłaty z bieżącego okresu rozliczeniowego
 • kwota przekroczenia limitu w poprzednich okresach rozliczeniowych
 • kwota przekroczenia limitu w bieżącym okresie rozliczeniowym

Dobrą wiadomością będzie fakt, iż wirtualna karta kredytowa nie generuje dodatkowych kosztów. Opłata za wydanie karty, jak i koszt jej prowadzenia, wynoszą 0 złotych.

Pełną wersję cennika, wraz z zasadami spłaty, znajdziecie na stronie netcredit w Tabeli Opłat.

NetCredit – limit na wirtualnej karcie

Środki na wirtualnej karcie kredytowej NetCredit można wydać na dowolny cel, dlatego też wielu klientów stosuje to rozwiązanie jako alternatywę dla pożyczek i chwilówek. Klient może zdecydować, czy w danym okresie rozliczeniowym spłaca całe zobowiązanie, czy też jedynie minimalną kwotę do zapłaty.

W przypadku spłaty w wysokości większej niż minimalna kwota, nadwyżka zwiększa limit dostępnych środków na karcie w danym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu klient może wybrać, czy spłaca jedynie należną część, czy też dokonuje większej wpłaty, aby cieszyć się dostępem do limitu na karcie kredytowej NetCredit.

Jeżeli dana osoba zdecyduje się, aby nie używać środków z limitu, to kwota należna do zapłaty będzie wynosić 0 złotych. Jak widać, jest to rozwiązanie elastyczne, które wielu klientom przypadnie do gustu. Ci, którzy szukają większych kwot do wykorzystania, powinni zainteresować się ofertą bankową, bądź poszukać długoterminowej pożyczki opiewającej na większą sumę.

Spłata limitu w NetCredit

Rozliczenie się z wierzycielem w terminie to kluczowy obowiązek klienta, który podpisał umowę. W przypadku braku terminowej spłaty, użytkownika mogą spotkać negatywne konsekwencje, które mogą odbić się na jego zdolności kredytowej i budżecie. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jak wygląda proces spłaty jeszcze przed rozpoczęciem korzystania z danej usługi. Jak wygląda spłata limitu na karcie kredytowej NetCredit?

Aby spłacić limit na karcie NetCredit, klient powinien skorzystać z jednej z dwóch dostępnych opcji:

 • Uiszczenie zapłaty z poziomu Panelu Klienta, dostępnego po zalogowaniu się na swoje konto w usłudze. Wówczas użytkownik ma dostęp do wielu rozwiązań płatniczych oferowanych przez banki, np. mTransfer i Pekao24. W obrębie tej opcji dostępne są również płatności mobilne BLIK.
 • Dokonanie przelewu tradycyjnego na numer konta znajdujący się w umowie. Niezbędne szczegóły dostępne są także na stronie NetCredit, a często także pojawiają się w wysyłanych do klienta wiadomościach.

Co, jeżeli nie spłacę limitu na czas?

Brak spłaty limitu w NetCredit oznacza szereg konsekwencji, o których warto wiedzieć. Jedną z bardziej odczuwalnych będzie naliczenie odsetek karnych, określanych także jako odsetki za opóźnienie. Co więcej, osoby migające się od spłaty zobowiązania przez dłuższy czas, mogą zostać wpisane do baz dłużników BIK. To może negatywnie odbić się na zdolności kredytowej klienta, ponieważ przyszli wierzyciele mogą uznać go za mało rzetelnego kredytobiorcę.

W skrajnych przypadkach może dojść do tego, że firma przeniesie sprawę na drogę sądową. Wówczas egzekucją długu zajmuje się komornik, co nigdy nie jest równie komfortowe, co windykacja polubowna. O wiele lepszym rozwiązaniem jest spłata limitu NetCredit w terminie, aby uniknąć odsetek i nieprzyjemnych działań komorniczych.

Jak zastrzec kartę NetCredit?

Może zdarzyć się, że nieodpowiednie osoby mają dostęp do wrażliwych informacji związanych z naszą kartą kredytową NetCredit. Co zrobić w takiej sytuacji? Jednym z rozwiązań jest zmiana numeru PIN, który w dużej części przypadków niezbędny jest do dokonywania transakcji. Nie jest to jednak wystarczające rozwiązanie, ponieważ niepowołana osoba nadal będzie mogła dokonywać mniejszych zakupów za pomocą naszego narzędzia płatniczego.

Najrozsądniejszym wyjściem jest zastrzeżenie karty NetCredit. W tym celu należy zadzwonić na infolinię, i wyjaśnić konsultantowi sytuację. Za pomocą telefonicznego kontaktu można także odblokować kartę i ją zastrzec.

Infolinia NetCredit:

22 598 77 99

Dni robocze: 08:00 – 20:00

Soboty: 08:00 – 17:00

Klienci, którzy chcą zastrzec kartę, mogą skorzystać z całodobowej infolinii dostępnej pod numerem +48 22 209 25 55.

Czy NetCredit sprawdza BIK?

Sprawdzając wymagania jakie NetCredit stawia klientom, znaleźliśmy zapis, że nie należy posiadać opóźnień w spłacie pożyczek. W umówię zawarte są również informacje, że klient nie może mieć negatywnych wpisów w BIK. Tak więc jeśli mamy opoźnienia w spłacie innych pożyczek lub kredytów i nasza ocena punktowa jest niska to mamy małą szansę na otrzymanie pożyczki. Z pomocą przychodzą pożyczki bez BIK, których ranking znajdziesz na naszej stronie głównej.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

3 komentarze

Kacper

UWAGA!!! MINIMALNA KWOTA DO ZAPŁATY NIE SPŁACA POŻYCZKI, TE PIENIĄDZE IDĄ W BŁOTO A LIMIT I TAK MUSICIE SPŁACIĆ CAŁY!

Odpowiedz
Paweł

Odradzam komukolwiek. To jest Lichwa. Podam przykład bierzesz np 5000 nawet jak spłacisz wszystko przed okresem rozliczeniowym to i tak musisz zapłacić 16% Od maksymalnej kwoty czyli 800 zł a jak nic nie spłacisz można wpaść w spirale długu będą ci naliczać co miesiąc 800 zł czyli jak nie dasz rady spłacić 3-2 miesiące to leżysz bo potem będziesz spłacał odsetki

Odpowiedz
Maria

słaba firma, komunikacji zero , wysokie oprocentowanie, długo idzie przelew na konto. nic ciekawego nie proponują klientom… nie polecam

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0