Pożyczki bez przelewania grosza

Jednym z ważniejszych etapów przy ubieganiu się o pożyczkę jest sprawdzenie oraz potwierdzenie danych klienta. W wielu przypadkach należy wykonać przelew weryfikacyjny w celu potwierdzenia naszej tożsamości. Jest on wykonywany na symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł. Taki przelew może jednak wydłużyć proces wnioskowania o pożyczkę. W związku z tym coraz więcej instytucji pozabankowych odchodzi od wymogu robienia przelewu weryfikacyjnego. Aby zaoszczędzić czas klienta, parabanki korzystają z usług specjalnych systemów weryfikujących tożsamość. Już teraz sprawdź, jak działają pożyczki bez przelewania grosza oraz jakie oferty są aktualnie dostępne na rynku.

Ranking pożyczek bez przelewania 1 grosza – lipiec 2021

Na czym polega przelew weryfikacyjny?

Do niedawna potwierdzenie tożsamości klienta było możliwe wyłącznie poprzez przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę grosza lub złotówki. Przelew weryfikacyjny to po prostu zwykły przelew na konto wybranej instytucji finansowej. Wtedy odbiorca, czyli pożyczkodawca, ma dostęp do podstawowych danych osobowych potencjalnego klienta. W ten sposób firma może sprawdzić, czy dane klienta zgadzają się z danymi podanymi we wniosku. Choć takie rozwiązanie wydaje się proste, to jednak dla niektórych klientów stanowi przeszkodę w ubieganiu się o pożyczkę. Przede wszystkim może być to wywołane brakiem środków na rachunku bankowym, który uniemożliwia wykonanie takiego przelewu. Dodatkowo na decyzję o otrzymaniu pożyczki możemy liczyć dopiero wtedy, gdy przelew zostanie zaksięgowany. Dobrze wiemy, że godziny księgowania przelewów mogą różnić się w poszczególnych bankach. Wraz z rozwojem technologii instytucje finansowe zaczęły szukać nowszych i wygodniejszych rozwiązań, które ułatwiłyby proces wnioskowania o kredyt lub pożyczkę. Dlatego z biegiem czasu banki oraz parabanki zaczęły korzystać z usług aplikacji do weryfikacji tożsamości, takich jak Kontomatik, Instantor czy KontoConnect.

Jak działają pożyczki bez przelewania grosza?

Specjalne mechanizmy weryfikujące tożsamość klienta są odpowiedzią na potrzeby klientów w ułatwieniu procesu wnioskowania o pożyczkę lub kredyt. Oferty pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego znajdziesz w wybranych instytucjach pozabankowych. W taki oto sposób możesz wziąć pożyczkę bez potrzeby przelewania 1 grosza.

Poniżej przedstawimy Ci, jak krok po kroku ubiegać się o pożyczki bez przelewania grosza:

Krok 1

Na stronie wybranej firmy pożyczkowej musisz wybrać kwotę pożyczki, a następnie wypełnić formularz. Wypełnienie wniosku jest na tyle proste, że nie powinieneś mieć żadnych problemów. Wystarczy, że skorzystasz z naszego rankingu i klikniesz „weź pożyczkę”. Wtedy automatycznie zostaniesz przekierowany na stronę parabanku, bez potrzeby samodzielnego szukania.

Krok 2

Po wypełnieniu wniosku następuje weryfikacja tożsamości klienta. W przypadku pożyczek bez przelewania 1 grosza pożyczkodawcy korzystają z alternatywnej metody potwierdzenia tożsamości za pomocą aplikacji weryfikującej. W zależności od dostępnych opcji, musisz wybrać którąś z dostępnych usług, np. Kontomatik. Po wybraniu jednej z dostępnych aplikacji nastąpi przekierowanie na podstronę, na której musisz wybrać swój bank z listy, a potem zalogować się na swoje konto bankowe. Nie ma obawy o bezpieczeństwo Twojego rachunku bankowego, ponieważ połączenie internetowe jest szyfrowane.

Krok 3

Ostatni krok to oczekiwanie na decyzję pożyczkodawcy. Powinno to nastąpić w ciągu kilku minut. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymane środki zostaną przelane na Twój rachunek bankowy. Wówczas możesz przeznaczyć pieniądze, na co tylko pragniesz.

Przegląd aplikacji do weryfikacji klienta 

  • Kontomatik

Jedną z popularniejszych aplikacji do weryfikacji danych klienta jest Kontomatik. Jest on wykorzystywany nie tylko przez firmy pożyczkowe, ale także przez banki. Kontomatik pomaga sprawnie i szybko wziąć pożyczkę lub kredyt bez potrzeby przelewania 1 grosza. Weryfikacja jest całkowicie bezpieczna – połączenie jest szyfrowane, a przekazanie historii rachunku bankowego następuje jednorazowo. Kontomatik to usługa stworzona przez polską firmę, której zaufało już wiele instytucji finansowych.

  • Instantor

To bezpieczne narzędzie, które za pomocą specjalnego algorytmu sprawdza tożsamość klienta wraz z jego zdolnością kredytową. Wystarczy zalogować się na konto bankowego, a Instantor prześwietli historię wpływów i wydatków z ostatnich 12 miesięcy. Instantor, podobnie jak Kontomatik, korzysta z szyfrowanego połączenia, dlatego zapewnia bezpieczeństwo naszych danych.

Instantor został stworzony przez szwedzką firmę, a na polskim rynku pojawił się w 2014 roku. Usługa weryfikująca jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dla klientów, ale również dla pożyczkodawców. Z usług Instantora korzysta większość dużych instytucji finansowych.

  • KontoConnect

Kolejną aplikacją, która pozwala szybko i bezpiecznie wnioskować o pożyczkę, jest KontoConnect. Korzystanie z tej usługi w pełni zastępuje przelew weryfikacyjny na 1 grosz. Tak jak w przypadku wcześniej wymienionych aplikacji do weryfikacji – KontoConnect również sprawdza tożsamość klienta za pośrednictwem zalogowania się do konta bankowego.

  • GroszConnect

GroszConnect działa na podobnych zasadach co KontoConnect. Dzięki tej aplikacji możemy otrzymać chwilówkę bez potrzeby przelewania grosza. Wystarczy zalogować się do swojego konta bankowego, a GroszConnect pobierze z niego dane osobiste. Należy pamiętać, że aplikacja GroszConnect nie dokonuje analizy rachunku bankowego, a po prostu weryfikuje tożsamość klienta.

Kto może starać się o pożyczkę bez przelewania grosza?

Pożyczkodawcy mają mniej wymagań wobec swoich klientów niż choćby instytucje bankowe. Jednak tak jak w przypadku każdego zobowiązania trzeba spełniać pewne warunki.

O pożyczkę bez przelewania 1 grosza mogą starać się osoby:

  • z ważnym dokumentem tożsamości,
  • będące w odpowiednim wieku (pełnoletnie, ale w niektórych przypadkach dolna granica to aż 25 lat),
  • z polskim obywatelstwem,
  • z adresem zamieszkania na terenie Polski,
  • posiadające własne konto bankowe.

Ostatni warunek jest konieczny, aby móc skorzystać z weryfikacji za pomocą specjalnych aplikacji. Warto zaznaczyć, że nie można użyć czyjegoś konta bankowego. Konto musi należeć do Ciebie, bądź współmałżonka, ale pod warunkiem, że konto jest wspólne.

W przypadku chwilówek oraz innych pożyczek pozabankowych stałe dochody nie są tak istotne. Co nie oznacza, że parabanki nie sprawdzają zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Słaba sytuacja finansowa czy wpisy do baz dłużników zawsze stanowią pewną przeszkodę w otrzymaniu kredytu lub pożyczki. Na szczęście firmy pożyczkowe mają w swoich ofertach produkty finansowe prawie dla każdego. W związku z tym nawet osoby z problemami finansowymi mają szansę na wsparcie w postaci pożyczki dla zadłużonych.

Ponadto tak jak wspominaliśmy – niektóre aplikacje weryfikujące nie sprawdzają danych transakcyjnych z rachunku bankowego, a jedynie dane osobiste klienta.

Czy warto korzystać z pożyczek bez przelewania 1 grosza?

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dlatego nawet osoba z pustym kontem bankowym może starać się o pożyczkę bez potrzeby wykonywania przelewu na 1 grosz lub 1 zł. Stan Twojego konta nie ma znaczenia, ponieważ aplikacja weryfikująca wymaga jedynie zalogowania się do bankowości elektronicznej. Dodatkowo tego typu pożyczki nie wymagają zbyt wielu formalności od klienta. Cały proces wnioskowania trwa zaledwie kilkanaście minut, a brak konieczności przelewu weryfikacyjnego przyspiesza decyzję pożyczkodawcy.

Z pewnością największą obawę klientów wywołuje logowanie się do konta bankowego. W końcu polega to na udostępnieniu naszych danych jakieś nieznanej aplikacji. Jednak takie obawy są niepotrzebne. Już wspominaliśmy, że wszystkie legalne usługi weryfikujące tożsamość są całkowicie bezpieczne. To wszystko jest zasługą szyfrowanego połączenia, który zapewnia bezpieczeństwo danych podczas przesyłania.

Podsumowując – pożyczki bez przelewania grosza są dobrym wyjściem dla tych osób, które nie mają środków na koncie, a szybko potrzebują dodatkowej gotówki. Otrzymanie pożyczki jest naprawdę szybkie, a korzystanie z aplikacji weryfikującej bezpieczne oraz proste. To już od Ciebie zależy, jakie masz oczekiwania wobec produktu finansowego. Obecnie na rynku jest dostępnych na tyle różnych ofert pożyczek, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.