Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych bez BIK

Bankowa karta kredytowa to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy często korzystają z dodatkowych środków. Jak to jednak bywa z bankowymi produktami finansowymi, nie są one dostępne dla dłużników, ze względu na wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych wydaje się być idealnym rozwiązaniem tego problemu. Sprawdźmy, czym cechuje się taka karta i czy warto z niej skorzystać.

Ranking kart kredytowych z limitem – lipiec 2024

Ostatnia aktualizacja 20.07.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Pożyczka na karcie teraz do 10 000 zł!

100 - 10 000 zł
Kwota pożyczki
1 - 12 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
Tak
Dla Nowych Klientów Pierwsze 30 dni BEZPŁATNIE
Pierwsza pożyczka za darmo
500 - 4 000 zł
Kwota pożyczki
30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
TAK
na 30 dni za darmo
Pierwsza pożyczka za darmo
1 000 - 15 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo
3 000 - 3 000 zł
Kwota pożyczki
30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
3000 zł
Pierwsza pożyczka za darmo

Karta kredytowa z limitem – czym jest?

Na samym początku warto wyjaśnić, co kryje się pod pojęciem karty kredytowej z limitem. Spora część konsumentów myli to rozwiązanie z debetem na koncie bankowym, co prowadzi do nieporozumień i wątpliwości. Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych to instrument płatniczy, który daje użytkownikowi dostęp do dodatkowej określonej sumy. Środki wykorzystane podczas danego okresu rozliczeniowego muszą zostać spłacone w odpowiednim terminie, dlatego też dla sporej części osób karta kredytowa jest substytutem pożyczki. 

Jakie firmy oferują pozabankowe karty kredytowe dla zadłużonych?

Prawdopodobnie nie otrzymasz karty kredytowej z limitem dla w banku, jeśli jesteś zadłużony. Zła historia kredytowa i obecność na listach dłużników najczęściej po prostu powodują, że bank odrzuca wniosek. Na szczęście osoby zadłużone mogą skorzystać z propozycji innych instytucji, niż banki. Dowiedz się więcej o pozabankowych kartach kredytowych.

Pod wskazanym adresem znajdziesz aktualny ranking firm pożyczkowych mających w swojej ofercie karty kredytowe. Często do wyboru klienta pozostaje rodzaj karty – fizyczna lub wirtualna.

Czym karta kredytowa różni się od pożyczki?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych w założeniach jest bardzo podobna do usług pożyczkowych. Efekt końcowy jest z perspektywy klienta niemal identyczny, a jest nim uzyskanie większej ilości pieniędzy do wydania na swoje cele. Warunki korzystania z takiej usługi sprawiają, że karta kredytowa może odpowiadać innemu gronu odbiorców niż standardowa chwilówka online. O jakich różnicach mowa? Przekonajmy się. 

Karta kredytowa z limitem, a pożyczka – główne różnice:

 • Brak konieczności każdorazowego wypełniania wniosku
 • Limit kredytowy odnawia się co miesiąc
 • Klient spłaca taką kwotę limitu, jaką wykorzystał
 • Odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty

Czy dłużnik może skorzystać z bankowej karty kredytowej?

Produkt finansowy, jakim jest karta kredytowa z limitem dla zadłużonych, to domena firm pożyczkowych. W bankach nie znajdziemy takiego rozwiązania, ze względu na fakt, iż te bardzo restrykcyjnie podchodzą do zdolności kredytowej swoich użytkowników. Z tego powodu, osoby zadłużone nie mają szans na skorzystanie z kredytu gotówkowego, karty kredytowej z limitem, a także innych usług oferowanych przez bank. 

Dla wielu osób taka sytuacja może wydawać się rozczarowująca, jednak są także pozytywne aspekty. Firm pożyczkowych jest na rynku o wiele więcej niż banków, toteż także ofert pozabankowych kart kredytowych jest sporo. Zainteresowani z pewnością znajdą propozycję, która odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom. 

Czy mając wpisy do BIK można otrzymać kartę kredytową z limitem?

Karty kredytowe z limitem zostały stworzone również dla osób zadłużonych więc również do takich które mają wpisy do BIK. Jeśli jesteś zadłużony, a chciałbyś otrzymać kartę kredytowa z limitem to spróbuj skorzystać z karty pożyczkowej dostępnej w NetCredit lub AxiCard.

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych – wymagania

Pomimo tego, iż zdolność kredytowa nie jest sprawdzana równie restrykcyjnie przez podmioty pozabankowe, to nadal obowiązują pewne wymagania. Brak spełnienia poszczególnych kryteriów równoznaczny jest z otrzymaniem negatywnej odpowiedzi odnośnie wysłanego wniosku. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zapoznać się z wymaganiami pożyczkodawców. 

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać kartę?

 • Posiadanie polskiego obywatelstwa z adresem zamieszkania na terenie kraju
 • Ukończony 18. rok życia (firmy pożyczkowe preferują jednak klientów powyżej 21. roku życia) i pełna zdolność do czynności prawnych
 • Stały dochód, którego wysokość pozwoli na bezproblemową spłatę zobowiązania 

Karta kredytowa – fizyczna, czy wirtualna?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych nie zawsze przyjmuje taką samą postać. Często możliwe jest wyrobienie sobie fizycznej karty kredytowej z limitem, ale w niektórych przypadkach będzie to jedynie wirtualny instrument płatniczy. Ze względu na fakt, iż coraz więcej firm pożyczkowych przenosi swoją działalność do sieci, rola fizycznej karty zostaje zmarginalizowana do roli opcjonalnego udogodnienia. 

Czy wirtualna karta kredytowa z limitem dla zadłużonych oznacza kompromisy w funkcjonalności? Okazuje się, że nie. Dzięki nowoczesnym technologiom, wszystkie możliwości są dostępne, w tym płatności zbliżeniowe. Co więcej, wirtualna karta kredytowa nie wymaga uiszczenia opłaty za jej wyrobienie, w przeciwieństwie do fizycznego odpowiednika. 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, czym są i jak działają płatności zbliżeniowe, to zachęcamy do lektury naszego wpisu: Jak płacić telefonem lub zegarkiem przez NFC? Płatności zbliżeniowe.

Jak otrzymać kartę kredytową z limitem?

Co zrobić, aby karta kredytowa z limitem dla zadłużonych była w końcu nasza? Konieczne będzie zawnioskowanie o nią. Obecnie możliwe jest złożenie wniosku przez Internet, dzięki czemu klienci unikną stania w kolejkach, ręcznego wypełniania formularzy i zbędnych formalności. Zalety wniosku online odczują szczególnie osoby wybierające wirtualną kartę kredytową z limitem. Jeśli firma zaakceptuje wniosek, kartę dostaniemy już po chwili od wypełnienia wniosku. Od razu możemy z niej korzystać, na przykład do zakupów w Internecie, czy płatności w sklepach tradycyjnych.

Jak uzyskać pozabankową kartę kredytową – krok po kroku:

 1. Wybierz ofertę, która Cię interesuje. W poszukiwaniach pomóc mogą przede wszystkim portale branżowe, które oferują zestawienia najlepszych firm pożyczkowych. 
 2. Przejdź do wypełniania wniosku. Niezbędne będzie podanie podstawowych danych osobowych, a także udzielenie zgody na ich przetwarzanie. Warto uprzednio przygotować dowód osobisty, ponieważ może pojawić się konieczność przepisania informacji, które się na nim znajdują. 
 3. W ramach zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa, często dochodzi do weryfikacji konta bankowego. W tym celu niezbędny będzie przelew na symboliczną kwotę. Zazwyczaj jest to jedna złotówka bądź jeden grosz. 
 4. Po wysłaniu wniosku, będzie on rozpatrywany przez firmę pożyczkową. Kwota limitu na karcie kredytowej będzie zależna w dużej mierze od twoich dochodów oraz miesięcznych wydatków. Ze względu na to, że wnioski są rozpatrywane indywidualnie, nie zawsze istnieje możliwość otrzymania upragnionej kwoty.
 5. Jeżeli wniosek został rozpatrzony pozytywnie, to ostatnim krokiem jest podpisanie umowy. Tą czynność również możesz wykonać zdalnie, np. składając podpis elektroniczny. 

Jak szybko otrzymam kartę kredytową z limitem?

Decyzja o przyznaniu karty jest natychmiast od złożenia wniosku, zwykle w kilkanaście minut. Samą kartę, jeśli jest to karta fizyczna, otrzymasz w ciągu kilku dni na wskazany przez Ciebie w umowie adres. Jeśli jest to karta wirtualna z limitem, to otrzymasz ją od razu po pozytywnej decyzji.

Jak wybrać najlepszą pozabankową kartę z limitem?

Biorąc pod uwagę duży wybór, jaki mają klienci zainteresowani kartami kredytowymi, łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Samodzielne poszukiwania mogą być czasochłonne, a często nawet bezowocne. Z tego powodu postanowiliśmy sporządzić listę cech, którymi powinna wyróżniać się każda warta uwagi karta kredytowa z limitem dla zadłużonych.

Na co zwracać uwagę, wybierając kartę?

 • Wysokość odsetekodsetki, wynikające z oprocentowania, naliczane są po upłynięciu okresu bezodsetkowego. Warto sprawdzić, ile dokładnie wynoszą, aby uniknąć nieporozumień i ewentualnych problemów ze spłatą. 
 • Koszt karty – poszczególne firmy pożyczkowe naliczają dodatkowe opłaty nie tylko za wyrobienie karty, lecz także za jej prowadzenie. Przed podpisaniem umowy, warto upewnić się co do wszelkich opłat. 
 • Minimalna kwota do spłaty – umowa dotycząca karty zawiera także informację o tym, jaka kwota musi być spłacana w danym okresie rozliczeniowym. Brak spłaty kwoty minimalnej może wiązać się nie tylko z naliczaniem zwykłych odsetek, lecz także ustawowych odsetek za opóźnienie
 • Prosty wniosek online – najlepsze są karty, których założenie nie wymaga wielu formalności. Dziś większość firm na szczęście pozwala na wnioskowanie bez wychodzenia z domu – przez Internet.

Jakie firmy oferują pozabankowe karty kredytowe dla zadłużonych?

Dziś pozabankowe karty kredytowe bez BIK są dostępne w kilku firmach. To między innymi AxiCard, ByCard i NetCredit , poniżej znajdziesz opis każdego z tych produktów.

NetCredit

NetCredit ma w swojej ofercie wirtualna kartę kredytową z limitem na start dla nowego klienta do 10.000 zł. Pierwsze 30 dni korzystania z karty jest darmowe. Dostęp do pieniędzy mam przez cały rok o dowolnej porze. Dodatkowo Na profilu dostępne są szybkie przelewy oraz e-portfel z płatnościami wirtualnymi Google Pay i Apple Pay.

Wysokość spłaty minimalnej wynosi obecnie 300 złotych miesięcznie. Do największych zalet karty kredytowej NetCredit należy zaliczyć wygodne wnioskowanie online. Karta nie jest też obciążeniem, jeśli z niej nie korzystasz. Nie używasz karty – nie płacisz zupełnie nic.

ByCard

ByCard jest kolejną firmą, w której możemy założyć kartę kredytową z limitem bez BIK. Składając jeden wniosek otrzymujemy dostęp do gotówki przez cały rok. ByCard jest wirtualną kartą. Zapłacimy nią w sklepach stacjonarnych (dzięki Google Pay, itp.), w sieci, a nawet skorzystamy z bankomatów. Właściciel płaci tylko za wykorzystany limit.

Axi Card

Axi Card ma w swojej ofercie fizyczną kartę kredytową z limitem do 6000 zł. Kartę otrzymasz bez sprawdzania Twojej dotychczasowej historii i zdolności kredytowej tak więc jest to produkt również dla osób zadłużonych czy z wpisami do baz takich jak BIK. Karty możesz używać w dowolny sposób zarówno podczas zakupów w sklepie czy przez Internet. Axi Card nie pobiera opłat za wypłaty gotówki z bankomatów. Po złożeniu wniosku otrzymasz w ciągu kilku dni swoja kartę kredytową na wskazany przez Ciebie adres w Polsce. Ogromną zaletą Axi Card jest intuicyjna aplikacja mobilna.

Dziś limit na karcie Axl to nawet 6000 złotych. Możliwość przelania nawet 60% dostępnego limitu na konto bankowe jest bez wątpienia kolejnym plusem. Korzystanie z dostępnego limitu przez pierwsze dni jest darmowa (RRSO równe 0%). Następnie Axl będzie już naliczać opłaty, warto je dobrze poznać jeszcze przed podpisaniem umowy.

Cardina (aktualnie nie przyjmuje nowych wniosków)

Cardina była kartą kredytową Mastercard z limitem do 3000 zł. Do niedawna działała bez żadnych opłat za wydanie, wystarczyło złożyć wniosek online. Atrakcyjna oferta w ostatnim czasie zniknęła jednak z rynku. Po wejściu na stronę Cardiny dowiadujemy się, że aktualnie nie przyjmuje już nowych wniosków. Warto jednak pamiętać o ich ciekawej propozycji – być może w przyszłości znów będzie dostępna.

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych – czy warto?

Jeżeli często korzystasz z drobnych chwilówek i pożyczek, to karta kredytowa z limitem dla zadłużonych może być dobrym rozwiązaniem. Unikniesz w ten sposób formalności związanych z wnioskowaniem o pożyczkę, a także zapewnisz sobie dostęp do dodatkowych środków w ilości, jaka będzie Ci odpowiadać. Karta kredytowa z limitem to rozwiązanie warte uwagi, które w wielu przypadkach będzie najlepszym wyjściem. 

Jeżeli jednak interesują Cię większe sumy, to warto rozejrzeć się za tzw. długoterminową pożyczką ratalną. Dostępna suma pieniędzy będzie znacznie większa, podobnie jak czas na spłatę należności. Dzięki temu, możliwe jest otrzymanie dużej ilości środków bez obaw o problemy w spłacie zobowiązania. 

FAQ – najcześciej zadawane pytania

Czy istnieje karta bez BIK?

Karta kredytowa pozabankowe to produkt stworzony dla każdego, tak więc również dla osób z problemami finansowymi i wpisami do baz takich jak BIK. Taka karta jest rozwiązaniem dla osób które nie mają zdolności kredytowej aby otrzymać kredyt w banku lub otrzymać normalną kartę kredytową, oraz mają wpisy do baz dłużników.

Czym różni się pozabankowa karta z limitem od karty kredytowej bankowej?

Przede wszystkim łatwością w uzyskaniu takiej karty. Osoby z niska zdolnością kredytową czy zadłużone mające wpisy do baz BIK mogą otrzymać pozabankową kartę kredytową bez większych problemów.

Jak uzyskać kartę kredytową dla zadłużonych?

Najważniejsze to posiadanie konta osobistego w Polskim banku za pomocą którego pożyczkodawca zweryfikuje Twoją tożsamość. Musisz także posiadać telefon komórkowy oraz dowód osobisty.

Jak korzystać z wirtualnej karty kredytowej?

Wirtualne karty pozwalają na wygodne płatności w Internecie i nie tylko. Możesz użyć jej do płatności telefonem (np. korzystając z Google Pay). Plusem tego rozwiązania jest wysoki poziom bezpieczeństwa i wygoda. Może być to też nieco tańsze, niż wyrobienie karty fizycznej.

Jakie są plusy korzystania z karty wirtualnej?

Kartę wirtualną mamy zawsze przy sobie – w swoim smartfonie. Korzystając z płatności zbliżeniowych możemy użyć jej w każdym sklepie, czy do wypłaty z bankomatu.

Na co można przeznaczyć środki z karty kredytowej dla zadłużonych?

Pieniądze można wydać na dowolny cel. W przeciwieństwie do niektórych rodzajów pożyczek i kredytów, właściciel karty ma pełną swobodę.

Źródło:

 1. https://netcredit.pl/?campaignid=19806170820&adgroupid=145607422054&gclid=CjwKCAjwo7iiBhAEEiwAsIxQETEsJy8ecHo2r-EZJNtUy3P1hhZS–hf3oZxnBBk473NAxH3AZNaKBoCFzoQAvD_BwE
 2. https://axi-card.pl/pytania-i-odpowiedzi
 3. https://bycard.pl

3 komentarze

Damian

interesuje mnie karta kredytowa

Odpowiedz
Karolina

Szkoda, że banki nie oferują takich możliwości 🙁 pozostaje udać się do innych firm…

Odpowiedz
Magdalena

Dzień dobry proszę o kątakt.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone