Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych 

Bankowa karta kredytowa to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy często korzystają z dodatkowych środków. Jak to jednak bywa z bankowymi produktami finansowymi, nie są one dostępne dla dłużników, ze względu na wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych wydaje się być idealnym rozwiązaniem tego problemu. Sprawdźmy, czym cechuje się taka karta i czy warto z niej skorzystać.

Ranking kart kredytowych z limitem – sierpień 2022

Ostatnia aktualizacja 08.08.2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
500 - 3 500 zł
Kwota pożyczki
30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo

NOWOŚĆ! Twoja pożyczka na karcie!

100 - 1 500 zł
Kwota pożyczki
7 - 30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
Tak
dla nowych klientów do 1500 zł
Pierwsza pożyczka za darmo
600 - 2 000 zł
Kwota pożyczki
do 12 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo

Karta kredytowa z limitem – czym jest?

Na samym początku warto wyjaśnić, co kryje się pod pojęciem karty kredytowej z limitem. Spora część konsumentów myli to rozwiązanie z debetem na koncie bankowym, co prowadzi do nieporozumień i wątpliwości. Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych to instrument płatniczy, który daje użytkownikowi dostęp do dodatkowej określonej sumy. Środki wykorzystane podczas danego okresu rozliczeniowego muszą zostać spłacone w odpowiednim terminie, dlatego też dla sporej części osób karta kredytowa jest substytutem pożyczki. 

Czym karta kredytowa różni się od pożyczki?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych w założeniach jest bardzo podobna do usług pożyczkowych. Efekt końcowy jest z perspektywy klienta niemal identyczny, a jest nim uzyskanie większej ilości pieniędzy do wydania na swoje cele. Warunki korzystania z takiej usługi sprawiają, że karta kredytowa może odpowiadać innemu gronu odbiorców niż standardowa chwilówka online. O jakich różnicach mowa? Przekonajmy się. 

Karta kredytowa z limitem, a pożyczka – główne różnice:

 • Brak konieczności każdorazowego wypełniania wniosku
 • Limit kredytowy odnawia się co miesiąc
 • Klient spłaca taką kwotę limitu, jaką wykorzystał
 • Odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty

Czy dłużnik może skorzystać z bankowej karty kredytowej?

Produkt finansowy, jakim jest karta kredytowa z limitem dla zadłużonych, to domena firm pożyczkowych. W bankach nie znajdziemy takiego rozwiązania, ze względu na fakt, iż te bardzo restrykcyjnie podchodzą do zdolności kredytowej swoich użytkowników. Z tego powodu, osoby zadłużone nie mają szans na skorzystanie z kredytu gotówkowego, karty kredytowej z limitem, a także innych usług oferowanych przez bank. 

Dla wielu osób taka sytuacja może wydawać się rozczarowująca, jednak są także pozytywne aspekty. Firm pożyczkowych jest na rynku o wiele więcej niż banków, toteż wybór jest szeroki. Zainteresowani z pewnością znajdą propozycję, która odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom. 

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych – wymagania

Pomimo tego, iż zdolność kredytowa nie jest sprawdzana równie restrykcyjnie przez podmioty pozabankowe, to nadal obowiązują pewne wymagania. Brak spełnienia poszczególnych kryteriów równoznaczny jest z otrzymaniem negatywnej odpowiedzi odnośnie wysłanego wniosku. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zapoznać się z wymaganiami pożyczkodawców. 

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać kartę?

 • Posiadanie polskiego obywatelstwa z adresem zamieszkania na terenie kraju
 • Ukończony 18. rok życia (firmy pożyczkowe preferują jednak klientów powyżej 21. roku życia) i pełna zdolność do czynności prawnych
 • Stały dochód, którego wysokość pozwoli na bezproblemową spłatę zobowiązania 

Karta kredytowa – fizyczna, czy wirtualna?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych nie zawsze przyjmuje taką samą postać. Często możliwe jest wyrobienie sobie fizycznej karty kredytowej z limitem, ale w niektórych przypadkach będzie to jedynie wirtualny instrument płatniczy. Ze względu na fakt, iż coraz więcej firm pożyczkowych przenosi swoją działalność do sieci, rola fizycznej karty zostaje zmarginalizowana do roli opcjonalnego udogodnienia. 

Czy wirtualna karta kredytowa z limitem dla zadłużonych oznacza kompromisy w funkcjonalności? Okazuje się, że nie. Dzięki nowoczesnym technologiom, wszystkie możliwości są dostępne, w tym płatności zbliżeniowe. Co więcej, wirtualna karta kredytowa nie wymaga uiszczenia opłaty za jej wyrobienie, w przeciwieństwie do fizycznego odpowiednika. 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, czym są i jak działają płatności zbliżeniowe, to zachęcamy do lektury naszego wpisu: Jak płacić telefonem lub zegarkiem przez NFC? Płatności zbliżeniowe.

Jak otrzymać kartę kredytową z limitem?

Co zrobić, aby karta kredytowa z limitem dla zadłużonych była w końcu nasza? Konieczne będzie zawnioskowanie o nią. Obecnie możliwe jest złożenie wniosku przez internet, dzięki czemu klienci unikną stania w kolejkach, ręcznego wypełniania formularzy i zbędnych formalności. 

Jak uzyskać pozabankową kartę kredytową – krok po kroku:

 1. Wybierz ofertę, która Cię interesuje. W poszukiwaniach pomóc mogą przede wszystkim portale branżowe, które oferują zestawienia najlepszych firm pożyczkowych. 
 2. Przejdź do wypełniania wniosku. Niezbędne będzie podanie podstawowych danych osobowych, a także udzielenie zgody na ich przetwarzanie. Warto uprzednio przygotować dowód osobisty, ponieważ może pojawić się konieczność przepisania informacji, które się na nim znajdują. 
 3. W ramach zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa, często dochodzi do weryfikacji konta bankowego. W tym celu niezbędny będzie przelew na symboliczną kwotę. Zazwyczaj jest to jedna złotówka bądź jeden grosz. 
 4. Po wysłaniu wniosku, będzie on rozpatrywany przez firmę pożyczkową. Kwota limitu na karcie kredytowej będzie zależna w dużej mierze od twoich dochodów oraz miesięcznych wydatków. Ze względu na to, że wnioski są rozpatrywane indywidualnie, nie zawsze istnieje możliwość otrzymania upragnionej kwoty.
 5. Jeżeli wniosek został rozpatrzony pozytywnie, to ostatnim krokiem jest podpisanie umowy. Tą czynność również możesz wykonać zdalnie, np. składając podpis elektroniczny. 

Jak wybrać najlepszą pozabankową kartę z limitem?

Biorąc pod uwagę szeroki wybór, jaki mają klienci zainteresowani kartami kredytowymi, łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Samotne poszukiwania mogą być czasochłonne, a często nawet bezowocne. Z tego powodu postanowiliśmy sporządzić listę cech, którymi powinna wyróżniać się każda warta uwagi karta kredytowa z limitem dla zadłużonych.

Na co zwracać uwagę, wybierając kartę?

 • Wysokość odsetekodsetki, wynikające z oprocentowania, naliczane są po upłynięciu okresu bezodsetkowego. Warto sprawdzić, ile dokładnie wynoszą, aby uniknąć nieporozumień i ewentualnych problemów ze spłatą. 
 • Koszt karty – poszczególne firmy pożyczkowe naliczają dodatkowe opłaty nie tylko za wyrobienie karty, lecz także za jej prowadzenie. Przed podpisaniem umowy, warto upewnić się co do wszelkich opłat. 
 • Minimalna kwota do spłaty – umowa dotycząca karty zawiera także informację o tym, jaka kwota musi być spłacana w danym okresie rozliczeniowym. Brak spłaty kwoty minimalnej może wiązać się nie tylko z naliczaniem zwykłych odsetek, lecz także ustawowych odsetek za opóźnienie

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych – czy warto?

Jeżeli często korzystasz z drobnych chwilówek i pożyczek, to karta kredytowa z limitem dla zadłużonych może być dobrym rozwiązaniem. Unikniesz w ten sposób formalności związanych z wnioskowaniem o pożyczkę, a także zapewnisz sobie dostęp do dodatkowych środków w ilości, jaka będzie Ci odpowiadać. Karta kredytowa z limitem to rozwiązanie warte uwagi, które w wielu przypadkach będzie najlepszym wyjściem. 

Jeżeli jednak interesują Cię większe sumy, to warto rozejrzeć się za tzw. długoterminową pożyczką ratalną. Kwota finansowania będzie znacznie większa, podobnie jak czas na spłatę należności. Dzięki temu, możliwe jest otrzymanie dużej ilości środków bez obaw o problemy w spłacie zobowiązania. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone