AXI Card

Nasza ocena: 4.1
axi card logo
Kwota pożyczki: 500 - 3500zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy AXI Card

Dane firmy

Easy Payment Services OOD Sp. z o. o.
ul. Żurawia 22/502, 00-515 Warszawa
KRS: 0000720382
NIP: 1070040459
REGON: 369578776

Dane kontaktowe

Godziny pracy:PN – PT: 09.00 – 19.00
Nr. tel.:222 70 70 30
E-mail: help@axi-card.pl

Strona: https://www.axi-card.pl/

AXI Card to bułgarska firma, działająca w polskim sektorze finansowym od 2018 roku. Spółka proponuje swoim klientom pozabankowe karty kredytowe. Rozwiązanie to reklamowane jest jako wygodne, a przy tym przystępne i przejrzyste. W dzisiejszym artykule zobaczymy, jakie korzyści karta AXI niesie użytkownikom i co sądzą o niej internauci.

Czym jest, i czym wyróżnia się karta AXI?

Karty kredytowe kojarzą się z usługami bankowymi, jednak ta sytuacja powoli się zmienia. Coraz więcej firm oferuje pozabankowe karty, które łączą tradycyjne metody płatności z nowoczesnymi rozwiązaniami. AXI Card, jako iż jest rozwiązaniem pozabankowym, oferuje użytkownikom szersze możliwości w stosunku do bankowych usług i produktów. Klienci mogą dokonywać transakcji kartą zarówno poprzez płatności internetowe, jak i również zbliżeniowo bądź poprzez terminal. Okres ważności karty wynosi 3 lata, jednak umowa podpisywana jest na 5 lat. Dla klienta oznacza to, że po wygaśnięciu pierwszej karty kredytowej AXI może on bezproblemowo otrzymać kolejną.

AXI Card jest kartą Mastercard Standard, którą można płacić także poza terenem Polski. Maksymalny limit na karcie AXI wynosi 6000 złotych, jednak wszystko zależy od oceny firmy odnośnie zdolności kredytowej klienta. Dużym udogodnieniem dla posiadaczy karty jest możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Każdy zakup kartą na kwotę mniejszą niż 50 złotych nie wymaga podania kodu PIN.

AXI Card – jak o nią wnioskować?

Aby otrzymać kartę kredytową AXI trzeba złożyć wniosek, który dostępny jest na stronie internetowej spółki. Firma weryfikuje zdolność kredytową klienta i na jej podstawie ustala limit karty. Wypełnienie wniosku odbywa się zdalnie, a jedyne co będzie potrzebne klientowi to urządzenie z dostępem do internetu. Warto mieć przy sobie dokumenty zawierające nasze dane osobowe, ponieważ końcowy etap rejestracji wymaga przesłania skanu dowodu osobistego w celach potwierdzenia swojej tożsamości. Korzystanie z usługi wymaga zaakceptowania jej warunków i podpisania umowy.

Wiele firm wymaga od klientów weryfikacji różnymi metodami. Najczęściej jest to przelew jednej złotówki z konta bankowego bądź rozmowa telefoniczna z przedstawicielem firmy. W celu potwierdzenia swojej tożsamości przyszli posiadacze kart kredytowych AXI muszą skorzystać z serwisu uwierzytelniającego Instantor. Proces uwierzytelniania nie trwa długo i nie powinien sprawić problemu osobom wnioskującym. Osobom, które mają problemy z weryfikacją polecamy wybór pożyczki bez weryfikacji konta. Jest to równie dobry i bezpieczny sposób na otrzymanie upragnionych środków.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby uzyskać AXI Card?

Klienci, którzy składają wniosek o kartę kredytową AXI powinni mieć na uwadze, że firma ma możliwości weryfikowania zdolności kredytowej klientów na różne sposoby. Osoby z negatywną historią kredytową i figurujące w bazach dłużników powinny mieć na uwadze, że istnieje duże prawdopodobieństwo negatywnej decyzji odnośnie wydania karty.

Jeżeli jednak decyzja jest pozytywna, to karta zostanie wysłana klientowi i dostarczona kurierem. Dostarczanie karty najczęściej odbywa się już w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Otrzymana karta będzie początkowo nieaktywna, a dopiero po skontaktowaniu się z infolinią będzie gotowa do użycia. Krok ten został podjęty przez firmę AXI z uwagi na bezpieczeństwo swoich klientów.

AXI Card możliwa jest do uzyskania dla osób, których miesięczne dochody wynoszą przynajmniej 1200 złotych miesięcznie, a opóźnienia w spłacie zaległości nie mogą być większe niż 30 dni. Dla wielu dłużników wymagania te przekreślają ich szanse na otrzymanie gotówki. Rozsądnym rozwiązaniem jest w takich sytuacjach szukanie pożyczki bez zdolności kredytowej

Spłata limitu kart kredytowej i jej koszty

W celu uregulowania wydatków i zobowiązań klient musi dokonać przelewu na wskazane przez spółkę konto. Czas na spłatę zależny jest od terminu dokonanej płatności, jednak musi to być okres między pierwszym a piątym dniem następnego miesiąca. Aby w całości pozbyć się zobowiązania, spłata powinna składać się z pożyczonej kwoty powiększonej o odsetki i prowizję.

Oprocentowanie karty kredytowej AXI wynosi 0,57% miesięcznie, i dotyczy tylko wykorzystanej kwoty. Dla osób, które chcą porównać tą ofertę z innymi usługami, informujemy że wartość RRSO wynosi 83,54%. Warto mieć w pamięci fakt, że każdy kolejny dzień, w którym zwleka się ze spłatą karty kredytowej powoduje naliczenie odsetek dziennych w wysokości 0,033%.

Niespłacona karta kredytowa może skutkować wpisem do baz dłużników: BIG InfoMonitor, BIK i ERIF. To utrudni klientowi uzyskanie kredytu bankowego i pożyczek w następnych latach, dopóki wpis nie zostanie usunięty, i negatywnie odbije się na jego historii kredytowej. W skrajnych przypadkach sprawa może trafić na drogę sądową, jeżeli klient unika kontaktu z firmą, będąc jej dłużnikiem.

Aplikacja mobilna AXI – do czego służy?

Na smartfony z systemem Android i iOS dostępna jest bezpłatna aplikacja mobilna AXI. Jest ona opcjonalna, a jej głównym zadaniem jest uproszczenie procesu potwierdzania wszelkich płatności internetowych. Wystarczy, że użyjemy odcisku palca albo wpiszemy otrzymany kod, aby zweryfikować transakcję. Ponadto aplikacji można użyć do monitorowania dokonanych płatności i zarządzania kontem AXI Card.

Co użytkownicy sądzą o AXI Card?

Oceny internautów są równie ważne co opinie recenzentów, ponieważ często można znaleźć w nich istotne i przydatne szczegóły, które bywają pomijane przez profesjonalne serwisy. Przyjrzyjmy się więc, za co użytkownicy chwalą, a za co krytykują kartę kredytową AXI.

Za co klienci chwalą AXI Card?

  • szybki proces wnioskowania i weryfikacji
  • bezprowizyjna wypłata gotówki z bankomatów
  • brak zbędnych formalności zarówno przy wnioskowaniu o kartę, jak i przy kontakcie z firmą
  • możliwość uzyskania karty zdalnie

Za co klienci krytykują AXI Card?

  • długi czas oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty
  • stosunkowo wysokie wymagania dotyczące zdolności kredytowej
  • pojedyncze skargi na obsługę
  • całościowe koszty usługi

AXI Card – co o niej sądzimy?

Uważamy, że AXI Card jest rozwiązaniem ciekawym, w ramach którego klienci otrzymują wygodne narzędzie płatnicze, jednak nie będzie to usługa idealna dla każdego. Mimo iż wszystko jest przedstawione jasno i klarownie to klienci działający pod presją czasu mogą zostać zaskoczeni kosztami, na które nie byli gotowi. Polecamy więc naszym czytelnikom aby dokonywali rozsądnych i przemyślanych decyzji – jest to klucz do tego, aby obie strony były zadowolone z zawarcia umowy.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

6 komentarzy

Kasia

jaki kurier dostarcza karte do domu??

Odpowiedz
Mariola9

skorzystałam z karty axi podczas gdy szukałam dodatkowej gotówki na zakup wycieczki na Majorke ze swoiją córka. Fajne wspomnienia, bez karty nie mogłam pozwolić sobie na taki wyjazd. Polecam.

Odpowiedz
Olaf

bez zastrzeżeń. skusiły mnie darmowe wypłaty gotówki z bankomatów za granica. dużo podróżuję, więc na plus.

Odpowiedz
Malwina55

A ja jestem bardzo zadowolony z produktu. Karta nie generuje żadnych kosztów w momencie gdy się jej nie używa. Fajna, atrakcyjna – można płacić nią w sklepach stacjonarnych i online. POLECAM

Odpowiedz
Kaizer

Ludzie ta firma to patologia.Spalacajac karte i robiac to nawet przelewem expresowym to ksieguja kase na koncie 2 dni ,a jak sie spoznisz jeden dzien ze splata karty to juz wydzwaniaja 100 razy dziennie i upierdliwa windykacja hahaha. Ja juz rezygnuje z tego badziewia.

Odpowiedz
Krystyna

Jest ok.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0