Kredyt na oświadczenie

Szukasz wygodnego sposobu na otrzymanie kredytu lub pozyskanie dodatkowych środków finansowych w inny sposób? Kredyt na oświadczenie jest rozwiązaniem, które ma znacznie uproszczoną procedurę w stosunku do zwykłych kredytów gotówkowych. Ograniczenie formalności pozwala nie tylko na zwiększenie komfortu wnioskowania o dodatkowe pieniądze. Jest też sposobem na przyspieszenie całego procesu. Wypłata środków z kredytu na oświadczenie może być tak szybka jak w przypadku pożyczek przez Internet.

Kredyt na oświadczenie – oferty kwiecień 2024

Ostatnia aktualizacja 17.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 36 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
1 - 48 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
20 - 76 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 36 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 60 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 96 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
23 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 36 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
21 - 82 lata
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 36 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
2 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 50 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
23 - 65 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
42 - 48 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 36 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
61 dni - 48 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 15 000 zł
Kwota pożyczki
24 - 30 mies.
Okres spłaty
30 minut
Czas wypłaty
20 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 60 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Wielu Polaków korzysta dziś z kredytów i pożyczek online

Wiele danych wskazuje na to, jak duża część Polaków korzysta dziś z pożyczek i kredytów. Rosnąca popularność kredytów na oświadczenie i wielu innych produktów sprawia, że niemal każdy może wnioskować o dodatkowe środki. W jednym miesiącu banki udzielają nawet ponad 250 tysięcy kredytów gotówkowych. Łączna kwota to kilka milionów złotych, w zależności od badanego miesiąca. Dziś kredyty nie służą tylko osobom, które nie mają wystarczających środków na dokonanie zakupów lub pokrycie innych wydatków. Dla wielu osób to po prostu bardzo wygodny sposób finansowania, a rozłożenie spłaty w czasie pozwala na bardzo dobre dysponowanie swoim budżetem.

Co to jest kredyt na oświadczenie o dochodach?

W przypadku kredytów udzielanych przez banki, instytucje te zawsze dokładnie weryfikują swoich klientów.  Jedną z głównych różnic między kredytem a pożyczką jest właśnie ilość formalności, jaką trzeba spełnić. Wiele firm pożyczkowych pozwala na udzielenie pożyczki lub chwilówki na dowód – w bankach trudno spodziewać się takiej oferty. Podczas weryfikacji klienta bank sprawdza historię kredytową, zdolność kredytową i tożsamość klienta. W tym celu niezbędne jest także poznanie jego źródła dochodu oraz wysokości samych dochodów. Jak bank sprawdza wysokość dochodów klienta i ich źródło? Są dwa sposoby:

 • potwierdzenie dochodów na druku wypełnionym przez pracodawc
 • oświadczenie wnioskodawcy o wysokości dochodów.

Ta druga forma jest oczywiście o wiele bardziej wygodna, stąd tak duża popularność kredytów na oświadczenie o dochodach. Wnioskodawca nie musi prosić pracodawcy o wypełnianie dokumentu, ani nawet informować go o planach na wzięcie kredytu lub pożyczki. Bank otrzymuje natomiast podpisane oświadczenie, które w wielu przypadkach jest wystarczająco wiarygodne. Kredyty bez potwierdzenia dochodów u pracodawcy są natomiast zwykle dostępne dla nieco niższych kwot. W przypadku kredytów na duże kwoty, czy kredytów hipotecznych, bank zawsze będzie wymagał kompletu dokumentacji.

Jakie dane zawiera oświadczenie o zarobkach?

Na oświadczeniu  o wysokości dochodów musimy oddać bankowi komplet informacji, które pozwolą ocenić naszą zdolność kredytową:

 • imię i nazwisko wnioskodawcy, adres, numer PESEL, numer dowodu osobistego
 • data i miejsce stworzenia oświadczenia o wysokości dochodu
 • wysokość dochodów za okres, jakiego wymaga bank (zwykle średnia z trzech miesięcy)
 • własnoręczny podpis

Niektóre banki chcę też, aby w takim oświadczeniu podać dane pracodawcy i rodzaj zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie, itp.). Można samemu napisać takie oświadczenie korzystając z poniższego wzoru. Większość banków udostępnia jednak specjalne formularze na swoich stronach, są też dostępne w oddziałach banku. Korzystając z druku oświadczenia otrzymanego od banku mamy pewność, że będzie prawidłowe.

Odpowiedzialność za poprawność informacji zawartych w oświadczeniu

Niektóre banki mogą dodatkowo wymagać podpisania klauzuli – wnioskodawca potwierdza, że jest świadomy odpowiedzialności karnej za składanie nieprawdziwych oświadczeń.W wielu przypadkach to właśnie taki dopisek jest dla banku poświadczeniem prawdziwości informacji otrzymanych od klienta.

Dzięki zawarciu odpowiedniej klauzuli i własnoręcznemu podpisowi, oświadczenie o wysokości dochodów w kredycie na oświadczenie może zastąpić formularz wypełniony i opieczętowany przez pracodawcę.

Kredyt na oświadczenie – jak działa?

Poza innym, zdecydowanie wygodniejszym, sposobem potwierdzenia wysokości swoich dochodów, kredyt na oświadczenie nie różni się od innych kredytów w bankach. Aby otrzymać zgodę na kredyt wymagana będzie odpowiednia zdolność kredytowa. Niezbędna jest także całkowita zdolność do czynności prawnych. Banki wymagają od swoich klientów stałych dochodów w odpowiedniej wysokości.

Niektóre banki pozwalają wnioskować o kredyt na oświadczenie przez Internet. Wtedy poza wypełnieniem formularza – wnioska o przyznanie kredytu, należy dołączyć oświadczenie o zarobkach. Czasami wystarczy wpisać odpowiednie wartości w polach formularza, niekiedy bank może wymagać dodatkowo przysłania sporządzonego oświadczenia w formie skanu lub wyraźnego zdjęcia i dodania go jako załącznik.

Warto wiedzieć, że kredyt na oświadczenie najczęściej dotyczy nieco mniejszych kwot kredytu, choć nie jest to regułą stosowaną przez wszystkie banki.

Kredyt na oświadczenie – jakie warunki muszę spełnić?

Wybór kredytu na oświadczenie z oferty banku jest sposobem na ograniczenie formalności, jakie trzeba spełnić. Nie oznacza to jednak, że jest ich tak mało, jak w przypadku oferty pożyczek i chwilówek online. Wymagania stawiane przez bank:

Jeśli wniosek o kredyt na oświadczenie jest składany drogą elektroniczną, bank będzie dodatkowo wymagał posiadania numeru telefonu komórkowego u polskiego operatora, dostępu do adresu e-mail oraz konta bankowego – może być potrzebne do potwierdzenia tożsamości. Niektóre banki oferują też możliwość weryfikacji tożsamości poprzez wysłanie swojego zdjęcia selfie lub w trakcie wideorozmowy z konsultantem.

Kredyt na oświadczenie online

Wiele osób zastanawia się, czy można zaciągnąć kredyt gotówkowy na oświadczenie o dochodach przez Internet. Dziś wiele banków oferuje taką możliwość. Wniosek o kredyt złożymy zarówno w oddziale/placówce banki jak i przez stronę internetową. Czasami możliwe jest dokończenie całego procesu przez Internet, niektóre banki wymagają jednak także osobistej wizyty w oddziale banku już po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Wtedy wystarczy tylko w obecności pracownika banku podpisać stosowną umowę. 

Ze względu na coraz bardziej nowoczesne mechanizmy pozwalające weryfikować tożsamość klientów, wiele banków pozwala dziś na przeprowadzenie całego procesu w formie online.  Jak bank weryfikuje tożsamość klienta podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy online? Jednym ze sposobów jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego ze swojego rachunku bankowego. Proces ten mogą pominąć klienci danego banku – w ich przypadku samo zalogowanie się do bankowości elektronicznej jest już wystarczające do weryfikacji tożsamości.

Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Przy składaniu wniosku o kredyt na oświadczenie o dochodach, nie musimy martwić się o zaświadczenie od pracodawcy. Samo oświadczenie można przygotować wcześniej lub wypełnić już w momencie składania wniosku. W celu złożenia wniosku o kredyt gotówkowy trzeba też oczywiście przedstawić aktualny (ważny) dowód osobisty. W przypadku obcokrajowców bank może wymagać innego dokumentu, na przykład paszportu lub karty stałego pobytu.

Kwota kredytu na oświadczenie i okres spłaty zobowiązania

W zależności od wybranego banku, który udziel nam kredytu na oświadczenie, warunki mogą się znacznie różnić. W bankach możemy liczyć na kredyty gotówkowe od kilku tysięcy złotych do nawet ponad 100.000 zł. Dostępne kwoty w poszczególnych bankach możesz sprawdzić, przeglądając nasz ranking kredytów gotówkowych.

Termin spłaty kredytu na oświadczenie także może się znacznie różnić. Zwykle najkrótszy dostępny okres spłaty wynosi 3 lub 6 miesięcy. MAksymalnie możemy liczyć nawet na opcję płacenia kolejnych rat przez 10 lat – przez 120 miesięcy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wraz ze wzrostem długości okresu spłaty wzrosną też łączne koszty kredytu. Pojedyncza rata będzie jednak odpowiednio niższa. Także zdolność kredytowa będzie wyższa, gdy kredyt weźmiemy na wiele lat.

Jak dostać kredyt na oświadczenie o dochodach?

Proces wnioskowania i wypłata środków w przypadku kredytu na oświadczenie wyglądają bardzo podobnie, co w przypadku innych kredytów udzielanych przez banki. Najpierw warto znaleźć najlepszą ofertę kredytu na oświadczenie. Wtedy sprawdzamy, czy bank da możliwość wnioskowania o odpowiednio wysoką kwotę i wypełniamy formularz. Po przesłaniu go do banku zostaniemy poproszeni o weryfikację tożsamości – odbywa się to na jeden z kilku sposobów:

 • przelew weryfikacyjny online ze swojego rachunku bankowego
 • wideochat z konsultantem banku
 • wysłanie zdjęcia selfie, zdjęć dowodu osobistego
 • osobista wizyta w oddziale banku
 • obecni klienci banku mogą zwykle pominąć ten krok

Wtedy czekamy na decyzję o przyznaniu kredytu. Jeśli będzie pozytywna – otrzymasz przelew z wypłatą środków na podane w formularzu konto bankowe.

Kredyt hipoteczny na oświadczenie – czy to możliwe?

Otrzymanie kredytu hipotecznego wymaga spełnienia wielu formalności, a także co najmniej kilku wizyt w placówce banku. Z tego względu kredyt hipoteczny na oświadczenie nie jest dostępny w polskich bankach.

Zwykle w ten – uproszczony – sposób nie otrzymamy też kredytu konsolidacyjnego. Tam także wymagane jest spełnienie wszystkich formalności i osobista wizyta w oddziale banku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone