Pożyczki na czek GIRO

Obecnie większość parabanków wypłaca pożyczki wyłącznie na konto w banku. Taka metoda jest bardzo popularna. Zdarzają się jednak sytuacje, w których taka opcja jest niedostępna dla niektórych osób. Powodów może być kilka – od braku własnego rachunku bankowego po egzekucję komorniczą. Na szczęście firmy pozabankowe są otwarte na potrzeby swoich klientów i coraz częściej uwzględniają je w swoich ofertach. Taką propozycją są właśnie pożyczki na czek GIRO. To specjalne produkty dla tych osób, które nie chcą korzystać z możliwości wypłaty pożyczki na konto bankowe.

Pożyczki na czek GIRO – Ranking czerwiec 2024

Ostatnia aktualizacja 23.06.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo
1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 36 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo

Pożyczka na karcie teraz do 10 000 zł!

100 - 10 000 zł
Kwota pożyczki
1 - 12 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
Tak
Dla Nowych Klientów Pierwsze 30 dni BEZPŁATNIE
Pierwsza pożyczka za darmo
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo
1 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 36 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo
2 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 50 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
NIE
Pierwsza pożyczka za darmo

Czym jest pożyczka na czek GIRO?

Słowo „giro” pochodzi z języka włoskiego i ma kilka znaczeń. Jednym z nich jest „obrót”, co nawiązując do branży finansowej oznacza po prostu „obrót pieniędzmi”. Czek GIRO jest więc dokumentem, który upoważnia wybraną osobę do wypłacenia wskazanej kwoty pieniężnej w ramach umowy pożyczki. Miejscami, w którym można wypłacić pieniądze, są oddziały Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Choć ta opcja nie jest tak popularna jak pożyczki online, to z pewnością dla wielu osób będzie sporą wygodą. Pożyczki na czek GIRO pozwalają bowiem na wypłatę pieniędzy bez weryfikacji konta bankowego. Wystarczy udać się do najbliższej placówki poczty, okazać dokument tożsamości i odebrać otrzymaną gotówkę. O tym, jak zrealizować czek GIRO, będziemy jeszcze wspominać w dalszej części artykułu.

Dla kogo jest pożyczka na czek GIRO?

Zdarzają się sytuacje, w których pożyczka na czek GIRO może okazać się najlepszym wyborem dla części klientów. Kiedy więc warto zdecydować się na wypłatę gotówki na czek GIRO?

brak konta w banku

Tradycyjna metoda wypłaty środków w formie fizycznej do rąk została praktycznie zastąpiona przelewami bankowymi. Pomimo to nadal są instytucje pożyczkowe, które praktykują tę tradycyjną formę wypłaty pieniędzy. Jeśli nie posiadasz konta w banku, to znalezienie dodatkowego finansowania w postaci pożyczki może być utrudnieniem. Dlatego dobrym wyborem będzie dla Ciebie pożyczka na czek GIRO.

wspólne konto bankowe

Niektóre osoby dzielą rachunek bankowy z drugą osobą, na przykład ze swoim współmałżonkiem. Jest to utrudnienie w przypadku weryfikacji tożsamości klienta przez rachunek bankowy. Firmy pożyczkowe nie zawsze wyrażają zgodę na wykonanie przelewu weryfikacyjnego ze wspólnego konta bankowego. Kolejnym powodem może być chęć ukrycia przed tą drugą osobą faktu zaciągnięcia jakiekolwiek zobowiązania. Aby nie komplikować sobie sytuacji z zakładaniem nowego konta w banku, wystarczy wybrać pożyczkę na czek GIRO.

brak środków na koncie bankowym

Wzięcie pożyczki przez Internet wiąże się z przejściem procesu weryfikacji tożsamości. Parabanki wymagają od klientów przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę lub skorzystania z nowoczesnych aplikacji sprawdzających, np. Kontomatik. Do wykonania przelewu weryfikacyjnego konieczne jest posiadanie środków na koncie. Dlatego chcąc uniknąć takiej weryfikacji online, wybierz czek GIRO jako formę wypłaty pożyczki.

potrzeba zachowania dyskrecji

Kolejna sytuacja, w której warto zdecydować się na wypłatę pieniędzy na poczcie, to chęć zachowania dyskrecji. Część osób po prostu nie chce zostawiać śladów transakcji na swoim koncie bankowym.

rachunek bankowy zajęty przez komornika

Egzekucja komornicza z pewnością nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jest to obciążenie nie tylko dla naszego portfela, ale także dla psychiki. Niektórzy klienci mają nadzieję, że wybierając pożyczkę na czek GIRO, unikną zajęcia komorniczego. Taki wariant pożyczki pozwala na otrzymanie pieniędzy w gotówce. Dlatego komornik nie ma możliwości zajęcia pieniędzy otrzymanych w ramach pożyczki. Czy na pewno tak to działa? Niestety, ale nie do końca. Mianowicie problem tkwi w czymś innym. Klient z egzekucją komorniczą musi liczyć się z odmową pożyczki wynikającą z jego słabej sytuacji finansowej. Choć firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie pożyczki dla zadłużonych, to pieniądze zazwyczaj są wypłacane na konto bankowe.  

Jak zrealizować czek GIRO?

Wystarczy kilka prostych kroków, aby zaciągnąć pożyczkę na czek GIRO:

  1. Wybierz którąś z dostępnych ofert w naszym rankingu pożyczek na czek GIRO.
  2. Wypełnij wniosek.
  3. Przy wyborze metody wypłacenia pieniędzy zaznacz czek GIRO z wypłatą na poczcie.
  4. Po pozytywnej decyzji pożyczkodawcy otrzymasz czek GIRO (najczęściej jest on w formie elektronicznej).
  5. Udaj się z czekiem GIRO do wybranej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Zostaniesz poproszony o dokument tożsamości, dlatego pamiętaj, aby zabrać go ze sobą. Pieniądze zostaną Ci przekazane w gotówce bezpośrednio do ręki.

Za wypłatę czekiem GIRO jest pobierana dodatkowa prowizja. Jest to jednak niewielki koszt, najczęściej w granicach 13-14 złotych.

Czy warto?

Pożyczki na czek GIRO są dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują zastrzyku gotówki w formie fizycznej, bezpośrednio do ręki. Jest to w pełni bezpieczna oraz legalna forma wypłaty pieniędzy. Taka metoda pozwala na zachowanie dyskrecji, ponieważ nie zostawia śladu na rachunku bankowym. Klienci, którzy nie dysponują żadnymi środkami na koncie bankowym, z pewnością powinni wybrać tę opcję finansowania. Pożyczki na GIRO to najczęściej krótkoterminowe zobowiązanie udzielane na 30 dni. Można je przeznaczyć na dowolny cel. Wnioskowanie jest bardzo proste, a formalności ograniczone do minimum. A czy są jakieś wady? Na pewno największym minusem pożyczki na czek GIRO jest wydłużony czas oczekiwania. Wynika to głównie z faktu, że taki czek trzeba osobiście zrealizować w placówce poczty. Pieniądze z pożyczki z przelewem na konto mogą natomiast zostać wypłacone nawet w ciągu kilku minut po otrzymaniu decyzji. Dla niektórych wadą może być również dodatkowa opłata za wystawienie czeku giro. Jednak należy pamiętać, że nie jest to wygórowana kwota.