Super Grosz

Nasza ocena: 4.3
super grosz logo
Kwota pożyczki: 1000 - 15000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Super Grosz

Dane firmy

Nazwa firmy: Aiqlabs Sp. z o.o.
adres: ul. Staniewicka 12, 03-310 Warszawa
KRS: 0000551150
NIP: 5252607460
REGON: 360301004
kapitał zakładowy 300 000 PLN..

Dane kontaktowe

Nr. Telefonu: 22 130 01 11

Godziny pracy: Od poniedziałku do piątku 9-17

E-mail: kontakt@supergrosz.pl
Strona: https://supergrosz.pl

Firma Super Grosz należy do spółki kapitałowej Aiqlabs Sp. z o.o. z 2015 roku, tak więc jest jedną z bardziej doświadczonych instytucji na polskim rynku finansowym, tak jak firmy Provident czy Profi Credit. Co ważne składa się w 100% z polskiego kapitału. Została założona z myślą o klientach indywidualnych, którzy potrzebują większego zastrzyku gotówki. Super Grosz zapewnia o stale rozwijającej się ofercie oraz dostosowaniu potrzeb do możliwości i oczekiwań klientów. Przejrzystość i profesjonalizm to cechy, którymi kieruje się firma podczas świadczenia usług pożyczki ratalnej. Elastyczne warunki oraz wysoka jakość obsługi umożliwiają zawarcie długoterminowej współpracy, owocnej dla obu ze stron.

Oferta pożyczkowa w Super Grosz

Charakterystyką instytucji są długoterminowe pożyczki ratalne. Dla nowych klientów, firma udostępnia pożyczkę ratalną od kwoty 1000 zł. Maksymalna wartość pierwszej pożyczki to nawet 10000 zł. Dla klientów, korzystających wcześniej z usług Super Grosza dostępne jest maksymalnie aż 15.000 zł. Czas spłaty to od 4 do 50 rat. Wszystkie parametry mogą różnić się między sobą, w zależności od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy

Super Grosz – nasza opinia o pożyczce na raty

Już pierwsze spojrzenie na ofertę pożyczki ratalnej w Super Grosz pozwala nam ocenić bardzo pozytywnie tą firmę. RRSO wynosi nawet tylko 55,9%, co jest bardzo korzystnym wynikiem w porównaniu do innych pożyczek ratalnych. W przypadku pierwszej pożyczki, jeśli weźmiemy 12500 zł i rozłożymy ją na 50 rat, rana wyniesie jedynie 560 zł. Jeśli będziemy chcieli pożyczyć kolejny raz, to możemy wnioskować nawet o 15 000 zł co jest już bardzo wysoką kwotą w porównaniu do konkurencyjnych ofert. Oferta pożyczki Super Grosz jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie w niej coś dla siebie, nawet jeśli potrzebuje pożyczyć mniejsza kwotę na krótszy okres czasu.

Warunki względem pożyczkobiorców w Super Grosz

Wymagania jakie muszą zostać spełnione przez osobę ubiegającą się o pożyczkę nie różnią się znacznie od tradycyjnych wymagań innych firm znajdujących się w ofercie pożyczek pozabankowych. Każdy przyszły klient Super Grosza musi posiadać:

 • odpowiedni wiek ( powyżej 21 roku życia- brak górnej granicy wieku)
 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • konto bankowe ( indywidualne)
 • numer telefonu komórkowego

Aby uzyskać pożyczkę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej lub zadzwonić na numer telefonu, podany na supergrosz.pl. Klient w razie pytań lub wątpliwości ma także możliwość do kontaktu poprzez chat. Tak więc, za pomocą 3 dostępnych kanałów, w zależności od preferencji, możemy ubiegać się o pożyczkę ratalną.

W przypadku jeśli klient nie posiada konta bankowego, istnieje inna alternatywa. Poprzez czek GIRO następuje weryfikacja tożsamości oraz wypłata środków. Dlatego Super Grosz zalicza się również do pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego. Wystarczy wraz z ważnym dowodem osobistym udać się do pobliskiego punktu pocztowego. To szybki sposób, dla każdego kto nie posiada rachunku w banku lub nie ma bankowości mobilnej.

Weryfikacja klienta w bazach:

Super Grosz zastrzega sobie prawo do weryfikacji klienta indywidualnego poprzez sprawdzenie historii jego zobowiązań finansowych w :

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej
 • BIG InfoMonitor
 • PWIP – Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowych

Sprawdzenie czy pożyczkobiorca nie posiada negatywnych wpisów oraz jak dotychczas przebiegała jego współpraca z różnymi wierzycielami, daje firmie pełny wgląd w historię materialną zainteresowanego, ale również poświadcza o jego (nie)terminowości. Każda firma chce współpracować z osobami rzetelnymi, które bez problemów spłacą przyszłe zobowiązania.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jeśli chodzi o weryfikację danych osobowych jest ona przeprowadzana za pomocą 2 różnych sposobów:

 1. Konto X (online) – potwierdzenie tożsamości poprzez logowanie się na platformę internetową banku, w którym mamy konto. Narzędzie posiada szyfr SSL, która zapewnia o poufności i bezpieczeństwie każdej z informacji. Co więcej, przyczynia się do szybszego procesu weryfikacyjnego czyli również do szybszej decyzji pożyczkowej.
 2. GIRO (offline) – Okazanie dowodu osobistego oraz kodu sms w dowolnej placówce pocztowej. Ten etap jest etapem ostatnim, odbywa się już po przyznaniu pożyczki i rozpatrzeniu wniosku.

Pakiety dodatkowe:

Firma daje możliwość skorzystania również z Pakietu Medycznego, w skład którego wchodzą na przykład:

 • konsultacje lekarskie przez telefon
 • e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania
 • dostęp do badań laboratoryjnych oraz ich wyników
 • badania przeciwciał Sars-Cov-2
 • dostęp do platformy, która udostępnia wszelkie wnioski, dokumenty lub wyniki

Jeśli klient zdecyduje się na Pakiet Medyczny, firma Super Grosz sfinansuje go, a koszty zostaną w późniejszym czasie rozłożone na raty i doliczone do pożyczki.

Oprócz samych rat kapitałowych, pamiętajmy o dodatkowych opłatach, czyli na przykład wyżej wspomnianej opłacie za Pakiet Medyczny, odsetki, prowizja ( wynosząca aż 10.000). Przed podpisaniem umowy najlepiej jeszcze raz sprawdzić wszystkie parametry, wartość RRSO oraz całkowitą kwotę do spłaty (każdy z parametrów jest dostępny na kalkulatorze na stronie internetowej supergrosz.pl, dzięki temu jeszcze przed rejestracją mamy możliwość wglądu w warunki pożyczki).

Zgodnie z regulaminem każdy kto podpisał umowę z firmą ma nie tylko prawo do rezygnacji w terminie do 14 dni, lecz także możliwość wcześniejszej spłaty. W takiej sytuacji koszty całkowite zostaną zmniejszone odsetki i część prowizji odpowiadającej konkretnemu okresowi.

Przykładowe koszty

Minimalna kwota na jaką może wziąć pożyczkę nowy klient to 1000 zł a masykmalnie 12500 zł. Jeśli to jego kolejna pożyczka to może wnioskować o nawet 15000 zł. Okres pożyczki to od 4 do nawet 50 miesięcy.

Przykładowe koszty wzięcia pożyczki w Super Grosz wyglądają następująco:

2000 zł na 6 miesięcy – 759,27 zł kosztu pożyczki

3000 zł na 10 miesięcy – 1509,88 zł kosztu pożyczki

5000 zł na 12 miesięcy – 2821,32 zł kosztu pożyczki

10000 zł na 24 miesiące – 9255,98 zł kosztu pożyczki

10000 zł na 36 miesięcy – 11667,79 zł kosztu pożyczki

15000 zł na 50 miesięcy – 18472,04 zł kosztu pożyczki

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

13 komentarzy

Protazy

***,złodzieje, krętacze i tak można bez końca. Nie polecam nikomu tej firmy i wszystkiego co jest z nią związane

Odpowiedz
Bogumiła

Nie przypinać pakietu Medycznego
do pożyczki
W Polsce leczenie jest bezpłatne
Po osiągnięciu wieku emerytalnego
firmy ubezpieczeniowe nie ubezpieczają
ze względu na wysokie ryzyko śmierci

Odpowiedz
Sebastian

Firma tragedia. Nie polecam nawet sekundy poświeconej na sprawdzanie tej firmy.

Odpowiedz
Anna

nie polecam tej firmy,bardzo wysokie odsetki przy spłacaniu,tylko spóźnisz się o jeden dzień to dzwonią i grożą firmą zewnętrzna

Odpowiedz
monika

Również nie polecam pożyczki. Parę dni opóźnienia i telefoniada oraz smsy. Po kontakcie telefonicznym groźby, że ostatnia rata będzie wynosić ponad 4 tysiące i przez weekend będzie wydzwaniać firma zewnętrzna. Próbowałam się dogadać o przesunięcie o jeden miesiąc rat ale pani była nie przyjemna i tylko straszyła bik i firmą zewnętrzną!!!

Odpowiedz
Paulina

Nie polecam. Pozyczka nie jasno rozpisana w umówie. Podpięli mi pakiet medyczny skredytowany. Nadpłaty rozliczyli w ratach zamiast skrócić okres kredytowania. Żałuje ze skorzystałam z tej pożyczki. To gorzej niż parabank. Pożyczyłam 2 Tys gotówki do oddania 6900. Żenada

Odpowiedz
Alan

Chcą mnie oszukać na zwrocie prowizji. Podsuwają ugodę w której mam obowiązek zrzec się części należnych mi pieniędzy. Inaczej nie oddadzą kasy. Omijać szerokim łukiem a tak naprawdę zgłaszać do UOKiK i rzecznika finansowego. Wspólnie pokonamy wszelkie patologie na rynku finansowym tym bardziej że spółka była już potężnie ukarana finansowo za szwindle

Odpowiedz
Kamila

przy pożyczce 8000 raty były po 380 zł, a ostatnia rata w wysokości 6590zl. Paranoja

Odpowiedz
  Kama

  O co chodzi z tą ostatnią ratą pożyczki dlaczego ona jest tak duża ?

  Odpowiedz
Piotr

Nie polecam wziąłem 10.000 zł raty miesieczne 532 zł a po podwyższce stóp procentowych rata urosła na 655 zł. I do spłaty ponad 23.000 zł. Horrendalnie wysokie odsetki

Odpowiedz
Dawid

Firma ma postanowienie Sądu i mimo to oddała sprawę do windykacji zewnętrznej widać Prawo Polskie i postanowienie Sądu ich nie obowiązuje

Odpowiedz
Małgorzata

Nie polecam. Podczas brania pożyczki 3050zł wyskakuje przymusowy pakiet medyczny (750zł). Podczas akceptacji wniosku do spłaty jest 3900zł, a po dwóch tygodniach dostaje się maila, że do spłaty jest ponad 8900.

Odpowiedz
  Roman

  czy opłaca się brać pożyczkę w super grosz pierwszy raz biorę tam biorę pożyczkę czy jest sens możesz mi doradzić

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0