Jak sprawdzić czy jestem wpisany do KRD za darmo? Raport KRD

Jeśli zostałeś wpisany do Krajowego Rejestru Długów (KRD) to możesz mieć problemy z otrzymaniem kredytu, pożyczki, wzięciem leasingu czy nawet podpisaniem umowy na telefon czy internet. W poniższym wpisie znajdziesz informacje jak sprawdzić czy jestem wpisany do KRD za darmo. Sprawdź krok po kroku jak wygląda Twoja historia w KRD.

KRD – co to jest?

KRD czyli Krajowy Rejestr Długów jest największą w Polsce platformą do miany informacji gospodarczej. Zajmuje się udostępnianiem informacji o sytuacji finansowej klientów prywatnych, fizycznych oraz firm. W rejestrze znajdują się dane osób które zalegają z płatnościami kredytów, pożyczek, opłat administracyjnych, czy tez rachunków za prąd, wodę i gaz. Tak więc w KRD znajdują się nie tylko dane z branży finansowej, ale również informacje z sektora usługowego, administracyjnego, handlu i przemysłu.

Wiele banków i firm pożyczkowych sprawdza klienta w KRD, aby dowiedzieć się jaka jest sytuacja osoby starającej się o finansowanie. Z tego powodu wiele osób może mieć problem z zaciągnięciem kredytu lub pożyczki. Z pomocą przychodzą pożyczki i kredyty bez sprawdzania BIK.

Jak trafić do KRD?

Do rejestru KRD może trafić każdy kto przez określony czas zalega ze spłatą swoich zobowiązań. W zależności od tego jaką masz osobowość prawną wygląda to tak:

  • osoba fizyczna – minimalna kwota długo powinna wynosić 200 zł, a czas zaleganie ze spłata to 60 dni
  • firma – dług powinien wynosić conajmniej 500 zł, a okres zadłużenia większy niż 60 dni

Jak sprawdzić czy jestem w KRD za darmo?

Każdy może sprawdzić czy jest w KRD w kilka minut przez Internet. Sprawdzenie jest darmowe jeśli prześlemy skan naszego dowodu osobistego. Poniżej opisujemy sposób jak krok po kroku pobrać raport KRD za darmo.

UWAGA! niestety pobieranie raportu KRD za darmo jest na ten moment niemożliwe. Opisany poniżej sposób jest nieaktualny. Jeśli ponownie pojawi się sposób na sprawdzenie KRD za darmo to dla Państwa opiszemy go na super-pozyczka.pl

Instrukcja pobierania raportu KRD krok po kroku

Aby sprawdzić, czy nasze dane figurują w Krajowym Rejestrze Długów zastosuj się do instrukcji która prezentujemy Ci poniżej:

  1. Wejdź na stronę Krajowego Rejestru Długów – krd.pl i kliknij „Panel Klient” w prawym górnym rogu

2. Zjedź na dół strony i kliknij w „Oferta dla konsumentów Zabezpiecz się przed wyłudzeniem danych” lub „Sprawdź”

3. Na kolejnej stronie klikam w przycisk „Załóż konto”

4. Scrollujemy stronę na sam dół i klikamy w tekst”serwisie transakcyjnym” (widoczne na screenie poniżej)

5. Wypełniamy formularz podając swoje dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, kod pocztowy) oraz podajemy numer PESEL (login) i hasło do konta.

6. Zaznaczamy, że nie jesteśmy robotem i klikamy „zaznacz wszystkie zgody”, następnie klikamy przycisk „dalej”

7. Sprawdzamy i potwierdzamy poprawność wprowadzonych danych i klikamy przycisk „TAK”

8. Podajemy nasze dane adresowe i klikamy przycisk „Dalej”

9. W kolejnym kroku jesteśmy poproszeni o dodanie zdjęcia lub skanu naszego dowodu osobistego. Musimy w tym celu odpowiedni przygotować plik. Na skanie lub zdjęciu mogą być widoczne tylko taki dane jak: imię, nazwisko, pesel i data ważności dowodu osobistego. Wszystkie pozostałe informacje musimy zamazać lub zasłonić za pomocą np. małych karteczek. Odpowiedni przygotowane pliki dodajemy w formacje JPEG lub PNG. Awers dowodu to jego przód (strona ze zdjęciem), a rewers to tylna strona na której jest numer PESEL. Przesłane piłki moga mieć maksymalnie 1 MB.

Następnie zaznaczamy, że nie jesteśmy robotem i klikamy przycisk „Załóż konto”.

10. Na ekranie pojawią się gratulacje za założenie konta.

11. Na wskazany przez nas w formularz adres e-mail otrzymamy wiadomość od KRD o powitaniu w gronie klientów.

12. Teraz czas się zalogować do naszego konta i sprawdzić czy jesteśmy wpisanie do KRD. Jeśli nie zamknęliśmy okna z podziękowaniem to przechodzimy odrazu do kroku 14. W przeciwnym razie wchodzimy ponownie na krd.pl i klikamy w prawym górnym rogu na ikonkę „Panel Klienta”

13. Na kolejnym ekranie klikamy na „Dla konsumentów” lub przycisk „Zaloguj”

14. Jesteśmy na stronie logowania. Podajemy nasz login – numer PESEL i wcześniej ustanowione hasło.

15. Przechodzimy do menu. Klikamy w rozwijanym menu „Sprawdzenie” i wybieramy „Sprawdź czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”

16. Zostajemy przekierowanie na stronę „Sprawdź czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”, zjeżdżamy na dół i zapewne zobaczymy informacje na różowym tle, że proces potwierdzania tożsamości jest w trakcie realizacji. Musimy poczekać do 72h (dni roboczych) na weryfikacje. Otrzymamy na adres e-mail podany przy rejestracji informacje o zweryfikowaniu naszej tożsamości, wtedy możemy wrócić na stronę krd.pl i przejść do kroku 17.

17. Otrzymujemy e-mail informujący, że nasza tożsamość została potwierdzona. Przechodzimy do logowania.

18. Klikamy „zaloguj się” w wiadomości e-mail lub wchodzimy na stronę: https://konto.chronpesel.pl/Account/Login/ i logujemy się do naszego konta za pomocą numeru PESEL i hasła.

19. Klikamy w rozwijanym menu „Sprawdzenie” a następnie wybieramy „Sprawdź czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”

20. Klikamy w pomarańczowe pole po prawej stronie: „Sprawdź czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”.

21. W oknie które się pojawi klikamy „TAK” w celu potwierdzenia chęci sprawdzenia czy jesteśmy wpisanie do KRD.

22. Czekamy na otrzymanie raportu. Zazwyczaj trwa to do 1-2 minut.

23. Klikamy w przycisk „Pobierz raport na swój temat”

24. Klikamy potwierdź poprzez kliknięcie przycisku „OK”

25. Wyświetli nam się nasz raport informacji gospodarczych. Możemy go zapisać lub wydrukować w zależności od potrzeby.

UWAGA! Jeśli nie posiadamy żadnych zadłużeń w KRD, w raporcie pojawi się: “Sprawdzany podmiot nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej S.A., określonych w Ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz. 530).”

5 komentarzy

Janusz

Czy to jest jeszcze aktualne? Nie ma tam takich możliwości a jak do nich dzwonię to doradzają że mam kupić pakiet za 260zl

Odpowiedz
Kinga Nowak

Proszę o sprawdzenie BIK i KRD i odesłanie mi na meilla

Odpowiedz
Asia

Dość długi proces, żeby pobrać raport KRD za darmo, ale się udało 🙂 dziekuje

Odpowiedz
Tomek

Sprawdziłem dzięki wam KRD za darmo, dziekuje

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły