Jak sprawdzić czy jestem wpisany do KRD za darmo? Raport KRD

Jeśli zostałeś wpisany do Krajowego Rejestru Długów (KRD) to możesz mieć problemy z otrzymaniem kredytu, pożyczki, wzięciem leasingu czy nawet podpisaniem umowy na telefon czy internet. W poniższym wpisie znajdziesz informacje jak sprawdzić czy jestem wpisany do KRD za darmo. Sprawdź krok po kroku jak wygląda Twoja historia w KRD.

KRD – co to jest?

KRD czyli Krajowy Rejestr Długów jest największą w Polsce platformą do miany informacji gospodarczej. Zajmuje się udostępnianiem informacji o sytuacji finansowej klientów prywatnych, fizycznych oraz firm. W rejestrze znajdują się dane osób które zalegają z płatnościami kredytów, pożyczek, opłat administracyjnych, czy tez rachunków za prąd, wodę i gaz. Tak więc w KRD znajdują się nie tylko dane z branży finansowej, ale również informacje z sektora usługowego, administracyjnego, handlu i przemysłu.

Wiele banków i firm pożyczkowych sprawdza klienta w KRD, aby dowiedzieć się jaka jest sytuacja osoby starającej się o finansowanie. Z tego powodu wiele osób może mieć problem z zaciągnięciem kredytu lub pożyczki. Z pomocą przychodzą pożyczki i kredyty bez sprawdzania BIK.

Jak trafić do KRD?

Do rejestru KRD może trafić każdy kto przez określony czas zalega ze spłatą swoich zobowiązań. W zależności od tego jaką masz osobowość prawną wygląda to tak:

 • osoba fizyczna – minimalna kwota długo powinna wynosić 200 zł, a czas zaleganie ze spłata to 60 dni
 • firma – dług powinien wynosić conajmniej 500 zł, a okres zadłużenia większy niż 60 dni

UWAGA! Pobieranie raportu KRD za darmo jest znowu możliwe! Sprawdź poniżej opisany nowy sposób na pobranie raport KRD za darmo

Jak sprawdzić czy jestem w KRD za darmo?

Każdy może sprawdzić czy jest w KRD w kilka minut przez Internet. Sprawdzenie jest darmowe jeśli prześlemy skan naszego dowodu osobistego i wyślemy wypełniony formularz. Poniżej opisujemy sposób jak krok po kroku pobrać raport KRD za darmo.

Jak pobrać raport KRD za darmo (AKTUALNE)

 1. Wejdź na https://konsument.krd.pl/regulaminy i pobierz dokument: https://konsument.krd.pl/dokumenty/wniosek-dla-konsumenta-o-sprawdzenie-siebie-droga-korespondencyjna-(od-13-04-2021)
 2. Wypełnij pobrany dokument
 3. Przygotuj skan dowodu (kopię dokumentu tożsamości z widocznym imieniem i nazwiskiem, numerem PESEL lub innym numerem potwierdzającym tożsamość, oraz datą ważności. Pozostałe dane na kopii dokumentu, należy zanonimizować – zamazać)
 4. Skany dokumentów wysyłamy mailowo na sprawdzenie@krd.pl
 5. Raport zostanie wysłany na maila w kilka godzin

Czy muszę wnieść opłatę za pobranie raportu KRD?

 1. Jeśli wnioskodawca nie składał do Biura wniosku o udzielenie informacji gospodarczych w ciągu ostatnich 6 miesięcy – wnioskodawca nie jest zobowiązany do uiszczenia opłaty;
 2. Jeśli wnioskodawca składał do Biura wniosek w ciągu ostatnich 6 miesięcy – wnioskodawca uiszcza opłatę w wysokości 14 zł brutto za raport i dołącza dowód opłaty do wniosku

Instrukcja pobierania raportu KRD krok po kroku (NIEAKTUALNE)

Aby sprawdzić, czy nasze dane figurują w Krajowym Rejestrze Długów zastosuj się do instrukcji która prezentujemy Ci poniżej:

 1. Wejdź na stronę Krajowego Rejestru Długów – krd.pl i kliknij „Panel Klient” w prawym górnym rogu

2. Zjedź na dół strony i kliknij w „Oferta dla konsumentów Zabezpiecz się przed wyłudzeniem danych” lub „Sprawdź”

3. Na kolejnej stronie klikam w przycisk „Załóż konto”

4. Scrollujemy stronę na sam dół i klikamy w tekst”serwisie transakcyjnym” (widoczne na screenie poniżej)

5. Wypełniamy formularz podając swoje dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, kod pocztowy) oraz podajemy numer PESEL (login) i hasło do konta.

6. Zaznaczamy, że nie jesteśmy robotem i klikamy „zaznacz wszystkie zgody”, następnie klikamy przycisk „dalej”

7. Sprawdzamy i potwierdzamy poprawność wprowadzonych danych i klikamy przycisk „TAK”

8. Podajemy nasze dane adresowe i klikamy przycisk „Dalej”

9. W kolejnym kroku jesteśmy poproszeni o dodanie zdjęcia lub skanu naszego dowodu osobistego. Musimy w tym celu odpowiedni przygotować plik. Na skanie lub zdjęciu mogą być widoczne tylko taki dane jak: imię, nazwisko, pesel i data ważności dowodu osobistego. Wszystkie pozostałe informacje musimy zamazać lub zasłonić za pomocą np. małych karteczek. Odpowiedni przygotowane pliki dodajemy w formacje JPEG lub PNG. Awers dowodu to jego przód (strona ze zdjęciem), a rewers to tylna strona na której jest numer PESEL. Przesłane piłki moga mieć maksymalnie 1 MB.

Następnie zaznaczamy, że nie jesteśmy robotem i klikamy przycisk „Załóż konto”.

10. Na ekranie pojawią się gratulacje za założenie konta.

11. Na wskazany przez nas w formularz adres e-mail otrzymamy wiadomość od KRD o powitaniu w gronie klientów.

12. Teraz czas się zalogować do naszego konta i sprawdzić czy jesteśmy wpisanie do KRD. Jeśli nie zamknęliśmy okna z podziękowaniem to przechodzimy odrazu do kroku 14. W przeciwnym razie wchodzimy ponownie na krd.pl i klikamy w prawym górnym rogu na ikonkę „Panel Klienta”

13. Na kolejnym ekranie klikamy na „Dla konsumentów” lub przycisk „Zaloguj”

14. Jesteśmy na stronie logowania. Podajemy nasz login – numer PESEL i wcześniej ustanowione hasło.

15. Przechodzimy do menu. Klikamy w rozwijanym menu „Sprawdzenie” i wybieramy „Sprawdź czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”

16. Zostajemy przekierowanie na stronę „Sprawdź czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”, zjeżdżamy na dół i zapewne zobaczymy informacje na różowym tle, że proces potwierdzania tożsamości jest w trakcie realizacji. Musimy poczekać do 72h (dni roboczych) na weryfikacje. Otrzymamy na adres e-mail podany przy rejestracji informacje o zweryfikowaniu naszej tożsamości, wtedy możemy wrócić na stronę krd.pl i przejść do kroku 17.

17. Otrzymujemy e-mail informujący, że nasza tożsamość została potwierdzona. Przechodzimy do logowania.

18. Klikamy „zaloguj się” w wiadomości e-mail lub wchodzimy na stronę: https://konto.chronpesel.pl/Account/Login/ i logujemy się do naszego konta za pomocą numeru PESEL i hasła.

19. Klikamy w rozwijanym menu „Sprawdzenie” a następnie wybieramy „Sprawdź czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”

20. Klikamy w pomarańczowe pole po prawej stronie: „Sprawdź czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”.

21. W oknie które się pojawi klikamy „TAK” w celu potwierdzenia chęci sprawdzenia czy jesteśmy wpisanie do KRD.

22. Czekamy na otrzymanie raportu. Zazwyczaj trwa to do 1-2 minut.

23. Klikamy w przycisk „Pobierz raport na swój temat”

24. Klikamy potwierdź poprzez kliknięcie przycisku „OK”

25. Wyświetli nam się nasz raport informacji gospodarczych. Możemy go zapisać lub wydrukować w zależności od potrzeby.

UWAGA! Jeśli nie posiadamy żadnych zadłużeń w KRD, w raporcie pojawi się: “Sprawdzany podmiot nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej S.A., określonych w Ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. Nr 81, poz. 530).”

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

11 komentarzy

Agnieszka

jak sprawdziic za darmo KRD i BIK

Odpowiedz
Michał mazur

witam poproszę instrukcje jak pobrać za darmo raport KRD dziękuję

Odpowiedz
Małgosia

aktualnie z powodu prac serwisowych (?) nie można założyć konta. sprawdzenie za darmo można zrobić jeśli miało się już konto w serwisie. istnieje jednak sprytnie zakamuflowany sposób na pozyskanie darmowego raportu bez wcześniejszego posiadania konta – wchodzimy na stronę https://konsument.krd.pl/regulaminy – pobieramy https://konsument.krd.pl/dokumenty/wniosek-dla-konsumenta-o-sprawdzenie-siebie-droga-korespondencyjna-(od-13-04-2021) – wypełniamy, dołączamy skan dowodu (z zamazanymi danymi wg instrukcji krd) – skany wysyłamy mailowo na sprawdzenie@krd.pl lub pocztą tradycyjną. Raport na maila przychodzi w kilka godzin. Sposób przetestowany i działa 🙂

Odpowiedz
  Redakcja super-pozyczka.pl

  Bardzo dziękujemy! Uzupełniliśmy wpis o informację podane przez Panią. Sposób rzeczywiście działa!

  Odpowiedz
  Ewa

  Dzień dobry piszę odnośnie mojej weryfikacji o zadluzeniu

  Odpowiedz
Janusz

Czy to jest jeszcze aktualne? Nie ma tam takich możliwości a jak do nich dzwonię to doradzają że mam kupić pakiet za 260zl

Odpowiedz
Kinga Nowak

Proszę o sprawdzenie BIK i KRD i odesłanie mi na meilla

Odpowiedz
Asia

Dość długi proces, żeby pobrać raport KRD za darmo, ale się udało 🙂 dziekuje

Odpowiedz
  Patrycja

  Witam. Poproszę instrukcję jak pobrać za darmo raport KRD. POZDRAWIAM

  Odpowiedz
Tomek

Sprawdziłem dzięki wam KRD za darmo, dziekuje

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły