Wealthon

Nasza ocena: 4.1
wealthon logo
Kwota pożyczki: 10000 - 200000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Wealthon

Dane firmy

Dane firmy: Wealthon Fund S.A.
ul. Mokotowska 1, 00-640, Warszawa

Kapitał zakładowy: 462635 PLN
KRS: 0000755722
NIP: 5252769139
REGON: 366157583

Dane kontaktowe

E-mail: biuro@wealthon.com
Dział sprzedaży: +48 731 199 197

Biuro zarządu: +48 534 761 312
Strona: https://wealthon.com/

Spółka Akcyjna Wealthon Fund jest instytucją finansową, której oferta skierowana jest głównie do małych i średnich firm, a przede wszystkim dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Spółka Wealthon Fund pomaga spłacić zaległości względem Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pożyczkobiorca może wnioskować nawet o 750 tysięcy złotych pożyczki na spłatę zaległości. Na zwrócenie środków zwykle ma natomiast 10 dni roboczych.

Działalność gospodarcza w Polsce – wielu przedsiębiorców ma zaległości w ZUS i US

Wiele osób słyszało o przedsiębiorcach mających problemy z regulowaniem składek na ZUS i podatków. Dlaczego jest ich tak dużo? Wynika to z tego, że w Polsce ponad trzy miliony osób prowadzi swoje firmy. Jeżeli weźmiemy jedną czwartą z nich (bo na to wskazują oficjalne statystyki), okazuje się, że ponad 700 tysięcy osób ma jakieś zobowiązania publicznoprawne, których termin upłynął. Zaległości wobec ZUS i Urzędów Skarbowych oznaczają niemałe kłopoty dla każdego przedsiębiorcy.

Przedsiębiorcy mają wtedy duży problem z uregulowaniem należności korzystając z kredytu bankowego. Każdy bank sprawdza bowiem, czy firma ma zaległości wobec państwowych instytucji. Jeżeli tak, mamy spory problem z otrzymaniem kredytu bankowego. Oferta Wealthon Fund skierowana jest właśnie do takich osób. Przedsiębiorcy, którzy potrzebują pożyczyć pewną sumę na krótki czas i chcą w ten sposób uregulować należności dla ZUS i US są więc całkiem sporą grupą osób w Polsce.

Opinie o Wealthon Fund

Podobnie, jak w przypadku wielu instytucji finansowych, opinie o Wealthon Fund są zarówno pozytywne, jak i negatywne. Przeglądając dostępne w Internecie po wpisaniu “Wealthon Fund opinie” recenzje, zwykle spotkamy się jednak z tymi korzystnymi. Opcja pożyczenia pieniędzy na spłatę zobowiązań, które w przeciwnym wypadku mogłyby się skończyć potężnymi problemami firmy, okazuje się często zbawienna. Co jest obiektem największej liczby pozytywnych komentarzy o Wealthon Fund? Zwykle dotychczasowi klienci doceniają możliwość szybkiego otrzymania niezbędnych do ratowania płynności firmy środków.  Pewne kontrowersje wzbudza natomiast mało czytelny cennik na stronie – konsumenci wyrazili opinię o tym, że trudno jest znaleźć wysokość opłat na stronie firmy.

Misja Wealthon Fund

Za swoją misję ta instytucja finansowa obrała pomoc przedsiębiorcom, którzy mają problem z terminową zapłatą należności wobec US i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Założyciele firmy znaleźli w działaniu polskich organów państwowych i na rynku pewną lukę. Przedsiębiorcy nie mogą bowiem finansować spłaty należności wobec “skarbówki” lub ZUS-u przy wykorzystaniu kredytów pomostowych. Banki nie udzielają ich, gdy przedsiębiorca ma takie zadłużenie. Nawet pożyczka na krótki czas może więc rozwiązać ten problem, stąd pożyczki w Wealthon Fund udzielane są na zaledwie 10 dni. To wystarczający okres, aby spłacić zobowiązanie, a następnie skorzystać z oferty banku.

Firmę tworzy cały szereg specjalistów z różnych dziedzin – prawa, ekonomii, finansów. Dzięki temu oferta Wealthon Fund jest wręcz uszyta na miarę potrzeb wielu polskich przedsiębiorców. Pożyczki pomostowe na spłatę ZUS i dodatkowe środki pozwalające opłacić należności względem Urzędu Skarbowego to dla wielu przedsiębiorstw bardzo prosta droga do wyjścia z finansowych tarapatów. Korzystając z tego, że Wealthon Fund ma duże doświadczenie w zakresie zobowiązań między przedsiębiorcami, a ZUS i Urzędami Skarbowymi, a także ze względu na dużą wiedzę zgromadzoną w firmie, ta zdecydowała się także na świadczenie usług doradczych. Firmy mogą z nich skorzystać, by nie znaleźć się we wcześniej opisanej sytuacji – w problemach finansowych. Gdy się w nich znajduje, pomoc doradców Wealthon Fund także może przynieść pozytywne skutki.

Jak działa pożyczka pomostowa Wealthon Fund?

Choć zagadnienie pożyczki pomostowej może wydawać się dość skomplikowane, w praktyce proces ubiegania się o nią nie jest aż tak złożony. Przebiega w kilku krokach.

 • Wniosek o przyznanie pożyczki pomostowej
 • Dołączenie decyzji kredytowej banku, o tym że udzieli kredytu, jeżeli przedsiębiorca spłaci zobowiązania w ZUS i US (kwota kredytu posłuży następnie do spłacenia pożyczki pomostowej)
 • Sprawdzenie wysokości zadłużenia w ZUS i Urzędzie Skarbowym przez Wealthon Fund (zobacz, jak samemu sprawdzić stan zadłużenia w ZUS)
 • Decyzja kredytowa
 • Podpisanie umowy
 • Sporządzenie i podpisanie aktu notarialnego – przedsiębiorca-pożyczkobiorca decyduje się dobrowolnie poddać egzekucji, zgodnie z art. 777 KPC
 • Wypłata pożyczki

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki w Wealthon Fund?

Pożyczka od Wealthon Fund to wiele korzyści dla przedsiębiorcy.

Zalety pożyczki w Wealthon Fund

 • Możliwość ponownego skorzystania z usług banku – spłaty zobowiązań w ZUS i US i otrzymania kredytu bankowego
 • Proste zasady pożyczki, jasny wniosek
 • Powrót do płynności finansowej
 • Obsługa przez najlepszych specjalistów z różnych branż (finanse, księgowość, prawo)
 • formalności można dopełnić przez Internet
 • Szybka decyzja o przyznaniu kredytu
 • Maksymalna kwota nawet 750.000 złotych
 • Uniknięcie konsekwencji związanych z zaległościami w ZUS i US i nieterminową spłatą (m.in. zajęcie konta bankowego przez Urząd Skarbowy)

Aby mieć pełny obraz oferty Wealthon Fund, warto zdawać sobie sprawę także z pewnych wad oferowanych przez tę firmę rozwiązań.

Wady pożyczki pomostowej w Wealthon Fund

 • Pożyczka jedynie na 10 dni. To okres wystarczający do wyjścia ze spirali zadłużenia, jednak przedsiębiorca musi spieszyć się z dopełnieniem wszelkich formalności.
 • Kwotę pożyczki można wydać tylko na spłatę zaległości w Urzędzie Skarbowym lub Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
 • Wymagane podpisanie aktu notarialnego
 • Wymagane wcześniejsze otrzymanie decyzji kredytowej z banku
 • Wymagane późniejsze zaciągnięcie kredytu bankowego – spłacamy jeden dług kolejnym kredytem
 • Nie każdy może skorzystać z tego rozwiązania – oferta skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw i osób prowadzących JDG
 • Pożyczka tylko dla osób posiadających firmy
 • Wnikliwa weryfikacja wnioskodawcy w bazach dłużników

W jakiej sytuacji warto skorzystać z pożyczki w Wealthon Fund?

Oferta Wealthon Fund jest dość wąska i obejmuje właściwie tylko jedną sytuację. Kiedy przedsiębiorca posiada zadłużenie w Urzędzie Skarbowym lub ZUS i nie może z tego względu otrzymać kredytu bankowego – Wealthon Fund wyciąga pomocną dłoń. Środków nie można więc wydać na inny cel. Warto dobrze obliczyć swoje zadłużenie i możliwości finansowe, aby sprawdzić czy całą operacja będzie korzystna dla przedsiębiorcy. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że otrzymanie pożyczki pomostowej z Wealthon Fund wymaga spełnienia dość sporej liczby formalności.

W wielu sytuacjach taki sposób sfinansowania spłaty zobowiązania okazuje się jednak zbawienny i pozwala przedsiębiorcy wyjść na prostą. Dzięki niej przedsiębiorca nie tylko ureguluje należności wobec instytucji prawno publicznych,  może także znów skorzystać z oferty kredytowej w banku.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0