Darmowe konta bankowe

Niemal wszyscy z nas korzystają z kont bankowych. Ułatwiają poruszanie się w finansowym świecie, choć często posiadanie konta bankowego wiąże się z pewnymi opłatami. W tym artykule sprawdzimy ofertę darmowych kont bankowych. W ich przypadku korzystanie z konta i wykonywanie wielu podstawowych operacji jest zupełnie bezpłatne. Jakie darmowe konto bankowe wybrać? zapraszamy do lektury dzisiejszego tekstu.

Darmowe konta bankowe – ranking marzec 2024

0/6 zł
0 zł dla osób do 26 roku życia. Dla pozostałych zwolnienie w przypadku zapewnienia 500 zł wpływu i jednej transakcji kartą/Blikiem, w innym wypadku opłata 6 zł.
Konto
0/8 zł
0 zł dla osób do 26 roku zycia zwolnienie z opłaty po jednej transakcji Blik/Kartą. Dla pozostałych osób warunkiem jest wpływ 500 zł i 1 transakcja kartą/Blik. W innym wypadku opłata 8 zł
Karta
0 zł
0 zł wszystkie bankomaty dla osób do 26 roku życia. Dla pozostałych osób 0 zł za bankomaty własne, pozostałe 5 zł. Możliwość wykupienia pakietu darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w cenie 7 zł/m-c.
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0/8 zł
0 zł w przypadku wpływów na konto min. 1000 zł oraz dokonania min. jednej transakcji bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata za konto wynosi 8 zł /mies
Konto
0/7 zł
0 zł w przypadku wpływów na konto min. 1000 zł oraz dokonania min. jednej transakcji bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata za kartę wynosi 7 zł
Karta
0 zł
0 zł bankomaty Millennium 1zł bankomaty BZWBK i Planet Cash 0/ 5 zł pozostałe
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0/6 zł
Karta
0/5 zł
Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard 0 zł – bankomaty własne i Planet Cash 5 zł – pozostałe bankomaty (opłata nie jest pobierana, jeśli użytkownik nie skończył 26. roku życia)Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard oraz Karta Otwarta na Świat Mastercard - 0 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0/7 zł
karta za 0 zł, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe na minimum 350 zł miesięcznie
Karta
0/2,5 zł
0 zł - jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł 2,50 zł - jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 100 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0/3 zł
0 zł (0 zł w przypadku dokonania jednej transakcji bezgotówkowej (brak spełnienia warunku – 3zł/mc)) 0 zł (w przypadku zapewnienia wpływów 500 zł/mc oraz dokonania min jednej transakcji bezgotówkowej (brak spełnienia warunku – 4zł/mc)
Karta
0 zł
0 zł bankomaty Pekao i bankomaty obce – 2 pierwsze wypłaty/m-c, kolejne wypłaty 2.3% min. 5 zł 0 zł wszystkie bankomaty w przypadku spełnienia warunków zwalniających z opłat za prowadzenie konta)
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0/10 zł
Karta za darmo, jeżeli w ciągu miesiąca wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą (w tym: Apple Pay) lub Blikiem, w innym wypadku 10 zł
Karta
0/10 zł
0 zł - bankomaty własne banku 10 zł - pozostałe bankomaty
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
0 zł
Konto
0 zł
Karta
0 zł
0 zł za bankomaty własne (tylko 22 urządzenia w kraju). Dodatkowo pakiet 4 darmowych wypłat/m-c z bankomatów obcych
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online

Jak stworzyliśmy ranking darmowych kont bankowych?

Wiele banków proponuje swoim klientom konta bankowe z ogromną liczbą funkcji. Czy są one naprawdę potrzebne i warto za nie dopłacić? Często są to tylko zbędne fajerwerki, które niepotrzebnie zwiększają koszt prowadzenia konta bankowego. Zdecydowanej większości klientów w zupełności wystarczy podstawowa wersja konta, która pozwoli sporo zaoszczędzić. Darmowe konto bankowe pozwoli na swobodne wykonywanie wpłat i wypłat w bankomatach, wykonywanie przelewów, a czasami nawet daje możliwość mobilnego dostępu na przykład wgląd do swojego konta z poziomu smartfona.

Coraz więcej banków zachęca klientów do wybrania ich oferty proponując im darmowe prowadzenie konta bankowego. Co więcej, coraz częściej takie bezpłatne konta posiadają bardzo rozbudowaną funkcjonalność, dotąd spotykaną tylko w przypadku płatnych kont. Tworząc nasz ranking bezpłatnych kont w banku zwróciliśmy uwagę na to, aby konto posiadało niezłą funkcjonalność, było dostępne dla wielu osób. Przede wszystkim musi też być darmowe. Sprawdziliśmy też opinie klientów o darmowym koncie bankowym w danej instytucji.

Darmowe kont bankowe – co kryje się pod tym pojęciem?

Ile banków, tyle podejść do tematu bezpłatnego konta bankowego. Niektóre instytucje pozwalają na darmowe korzystanie z podstawowej wersji konta, inne natomiast proponują swoim klientom darmowe używanie wszystkich funkcjonalności. Podczas korzystania z darmowego konta bankowego możemy natknąć się także na pewne dodatkowe opłaty. Mogą się wiązać z wydaniem karty płatniczej, korzystaniem z niej lub aktywacją różnych usług. W niektórych bankach nawet korzystanie z podstawowych usług, jak wykonanie przelewu, może być związane z pewną opłatą. Warto zwrócić na to uwagę by nie stracić zbyt wiele na “darmowym” koncie bankowym. Najlepiej sprawdzić nasz ranking darmowych kont w banku i wybrać darmowe konto, które pozwoli na komfortowe i bezpłatne korzystanie.

Limitowane usługi, darmowe bankomaty

Niektóre banki reklamują się też w inny sposób nie do końca oddający prawdziwy obraz sytuacji. W materiałach marketingowych wspominają o darmowym koncie bankowym i wielu bezpłatnych czynnościach, jakie możemy na nim wykonać. Jak się jednak okazuje w praktyce, działania takie mogą być limitowane. W ten sposób otrzymujemy na przykład darmowe przelewy, ale tylko 2-3 dziennie. Podobnie jest w przypadku darmowej wypłaty z bankomatów. Darmowe bankomaty w niektórych bankach są tylko te należące do danej firmy, co mocno ogranicza komfort korzystania z nich.

Które darmowe konto bankowe wybrać w takiej sytuacji? Najlepiej dokładnie zapoznać się z dostępną w tym artykule listą darmowych kont w banku i sprawdzić, co oferują. Warto zastanowić się, na czym nam zależy (np. na darmowej wypłacie w każdym bankomacie, bezpłatnym wykonywaniu wielu przelewów, dostępie z aplikacji mobilnej, obsłudze BLIK-a, itp.). Wtedy można wybrać takie darmowe konto, które nie będzie nas ograniczało.

Aby nie trzeba było sprawdzać wielu stron z ofertą danego banku, czytać regulaminów i zapisów w umowach, przygotowaliśmy nasz ranking. Nasza definicja darmowego konta bankowego opiera się o oczekiwania wielu osób, które zwróciły się do nas z prośbą o przygotowanie takiego rankingu.

Które konto bankowe jest darmowe?

Niemal wszystkie banki mają w swojej ofercie darmowe konta bankowe. Jak się jednak okazuje w praktyce, jedynie część usług jest w nich naprawdę darmowa. Potwierdzają to liczne opinie klientów banków dostępne w sieci. Z tego względu w naszym zestawieniu darmowych kont bankowych znalazły się tylko najlepsze darmowe konta w Polsce. Bezpłatne musi być samo prowadzenie rachunku, jak i inne usługi i czynności:

  • darmowe prowadzenie konta bankowego
  • bezpłatne wydanie karty płatniczej, darmowe korzystanie z karty
  • darmowe wypłaty z każdego bankomatu w Polsce
  • bezpłatne przelewy w bankowości elektronicznej

Opłacalne darmowe konto bankowe będzie spełniało powyższe założenia. Jak się jednak okazuje, czasem w praktyce trudno jest je pogodzić. Wiele banków daje możliwość uniknięcia pewnych opłat w dość prosty sposób. Takie oferty też dodaliśmy do naszego rankingu bezpłatnych rachunków bankowych. Czasem może być więc wymagane zapłacenie kartą płatniczą określoną ilość razy w miesiącu, by była bezpłatna. W innych ofertach darmowe jest konto, na które otrzymujemy stałe wpływy – na przykład przelewane jest tam nasze wynagrodzenie.

Czy są konta bankowe za 0 zł?

Bezwarunkowo darmowe konta są oczywiście osiągalne dla wielu klientów. Wśród całkowicie darmowych kont bankowych znajdziemy kilka ofert, wybór może być jednak dość ograniczony. Warto więc przeglądać także oferty bezpłatnych kont, w przypadku których trzeba spełnić pewne dodatkowe warunki.

Możesz mieć pewność, że żaden bank nie zaproponuje Ci bezwarunkowo darmowego konta bez korzyści dla niego. W przypadku takich kont możemy między innymi liczyć się z tym, że dodatkowe usługi dla klientów banku (lokaty oszczędnościowe dla klientów, kredyty, szybkie pożyczki online) mogą być nieco mniej korzystne, niż w innych bankach.

Konto darmowe pod pewnymi warunkami

Czy warunkowo darmowe konta są opłacalne? Jeśli wymagania banku są łatwe do spełnienia, taka oferta może być dość atrakcyjna. Z pewnością nie warto skreślać takich kont, koncentrując się jedynie na wspomnianych wcześniej kontach bezwarunkowo za 0 zł.

Takie konto może być darmowe pod warunkiem wykonania nawet niewielkiej aktywności. Czasem jest nią kilka przelewów każdego miesiąca, a nawet tylko jedna płatność kartą miesięcznie. Takie wymagania spełni bez probemu z każdy z nas, nawet podczas normalnego korzystania z konta bankowego.

Jeżeli na nasze konto bankowe wpływają regularne przychody, na przykład pensja z miejsca pracy, darmowe prowadzenie konta będzie osiągalne w wielu bankach. Wtedy możemy korzystać z darmowego konta nawet bez myślenia o wykonywaniu jakichkolwiek działań.

Jak zbudowaliśmy ranking darmowych kont?

Wiesz już, że w naszym rankingu darmowych kont znajdują się zarówno te całkowicie darmowe,j kk i te, w których musisz spełnić pewne warunki. Co więc wzięliśmy pod uwagę podczas budowania zestawienia?

Przede wszystkim kluczowa jest możliwość darmowego prowadzenia konta, wyrobienia bezpłatnej karty, darmowe przelewy i darmowe wypłaty z bankomatów.  W rankingu darmowych kont uwzględniamy te, w których nie ma co do tego żadnych warunków lub są minimalne. Oprócz tego zwracamy też uwagę na korzystną ofertę lokat oszczędnościowych i możliwość szybkiego otrzymania dodatkowych środków bezpośrednio z poziomu naszej aplikacji lub serwisu transakcyjnego. Kredyty przez Internet są dziś bardzo popularne, warto mieć możliwość skorzystania z nich.Poza tym zwracamy uwagę na prostotę korzystania z bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej, a także atrakcyjne promocje oferowane w danym banku.

Bankowość elektroniczna w darmowym koncie

Ze względu na to, że coraz więcej osób przekonało się dziś do wykonywania podstawowych operacji (płatności, przelewy, inwestycje) przez Internet, bankowość elektroniczna to podstawa. Jeśli w ofercie danego darmowego konta bankowego jest taka możliwość, jest to dodatkowy plus do naszego rankingu.

Dodatkowym plusem są całkiem przemyślane zabezpieczenia w bankowości elektronicznej. Pozwalają na korzystanie z pełni możliwości, jakie daje bank, bez konieczności wychodzenia z domu. Często jest to możliwe m.in. dzięki wideo rozmowom z przedstawicielami banku i poprzez mobilną autoryzację dostępu. To dobry sposób, by w okresie pandemii móc zostać w domu, zamiast niepotrzebnie tracić czas na podróż do banku, stanie w kolejce, itp.

W niektórych bankach jeśli zdecydujemy się na darmowe konto bankowe online, całość formalności załatwimy podczas jednej wizyty w oddziale banku. Jest także możliwość podpisania umowy o prowadzenie konta u kuriera.

Czy darmowe konto bankowe jest gorsze?

Czy decydując się na wybór darmowego konta bankowego musimy iść na jakieś ustępstwa? Czy darmowe konto bankowe jest gorsze od płatnej odmiany? Niekoniecznie! W przypadku niektórych banków darmowe są konta dla nowych klientów lub dla osób, które zdecydują się na dokonywanie przelewów wynagrodzenia właśnie na takie konto. Czasem wymagane może być spełnienie dość prostych warunków, a konto staje się zupełnie bezpłatne. Oznacza to, że możemy bezpłatnie korzystać z takiego samego konta, jakie mają płacący klienci banku.

Darmowe konto bankowe wcale nie musi oznaczać żadnych kompromisów lub rezygnacji z różnych opcji. Utworzenie bezpłatnego konta bankowego może być natomiast początkiem korzystania z pozostałej części oferty banku.

Oszczędności i lokaty bankowe

Nawet z bezpłatnego rachunku bankowego możesz mieć dostęp do wielu usług pozwalających na oszczędzanie. Lokaty oszczędnościowe w darmowych kontach bankowych są sposobem  na rozpoczęcie oszczędzania. Nawet przelewanie niewielkich kwot może przynieść świetne efekty, jeśli będziesz to robić regularnie. Trzymając swoje pieniądze na lokacie możesz też przeciwstawić się inflacji.

Jeśli nie chcesz konta bankowego, a planujesz utworzenie lokaty, często pogodzenie tego nie będzie możliwe. Wtedy warto skorzystać właśnie z możliwości wyboru bezpłatnego konta w banku.

Dodatkowe usługi w darmowych kontach

Na jakie dodatkowe usługi możemy liczyć korzystając z darmowego konta w banku? Jedną z ciekawszych opcji jest tzw. cashback. Płacąc z naszego konta lub wykonując operacje przypisaną do niego kartą płatniczą możemy otrzymywać zwrot części poniesionego kosztu. Dotyczy to oczywiście wybranych miejsc, które są partnerami naszego banku. Często na liście takich miejsc są popularne sklepy, sieciowe stacje benzynowe, czy biura podróży.

Inną korzystną usługą do bezpłatnego konta jest limit odnawialny w rachunku. Pozwala na korzystanie z dodatkowych środków na wybrany cel w każdym momencie. Często bezpośrednio z darmowego konta w banku można wykupić ubezpieczenie. To bardzo wygodne rozwiązanie.

W większości bezpłatnych kont bankowych możesz także uruchomić płatności telefonem. To bardzo wygodne, a jednocześnie bezpieczne rozwiązanie

Darmowe konto bankowe przez Internet – nie musisz nawet wychodzić z domu!

Czy w celu założenia darmowego konta bankowego online musisz iść do banku? W wielu bankach nie ma takiej konieczności. Wszystkie dokumenty otrzymasz od kuriera, który sprawdzi Twój dokument potwierdzający tożsamość. Podpisujesz umowę bezpośrednio przy kurierze i gotowe – wkrótce możesz się cieszyć swoim internetowym darmowym kontem.

Konta bankowe za darmo – to możliwe!

Jak widać, wystarczy kilka chwil aby wybrać najlepsze konto w banku. Często jest nim właśnie darmowy rachunek bankowy, który umożliwi dostęp do wszystkich podstawowych funkcji. W większości przypadków nie ma więc powodów, by przepłacać!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone