Smart Pożyczka

Nasza ocena: 4.2
smart pożyczka logo
Kwota pożyczki: 200 - 15000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Smart Pożyczka

Dane firmy

Dane firmy:Aventus Group sp. o.o.

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B p.III, 15-888 Białystok

Kapitał akcyjny: 1.500.000,00 zł
KRS: 0000355948
NIP:  9662029390

REGON: 200358089

Dane kontaktowe

Numer telefonu: Tel.: 85 871 00 49
Email:info@smartpozyczka.pl
Strona: https://smartpozyczka.pl

Pn.-Pt.: 8:00 – 20:00
Sob.: 8:00 – 18:00
Ndz.: 9:00 – 17:00

Działająca na polskim rynku finansowym od 8 lat, Smart Pożyczka jest częścią łotewskiej spółki holdingowej Aventus Group, w która wchodzi również brand Pożyczka Plus. Dzięki usługom oferowanym w najwyższym standardzie, zyskała wiele nagród i certyfikatów, które potwierdzają wysoką wiarygodność i rzetelność firmy, między innymi: certyfikaty ,,Rzetelna Firma, Firma Wiarygodna Finansowo oraz Instytucja Pożyczkowa Roku 2016’’. Zapewnia o stale rozwijającej się ofercie, nowoczesnych technologiach przyczyniających się do szybkości weryfikacji wniosków oraz jakości obsługi, który zadowoli każdego klienta. Jej głównym hasłem jest nowoczesny wymiar pożyczania, dzięki któremu pożyczkobiorcy poprzez współpracę z Smart Pożyczką zrealizują dowolne cele.

Oferta pożyczkowa smart pożyczka

Firma specjalizuje się w elastycznych kwotach, udzielanych na okres 30 dni. W przypadku pierwszej pożyczki, klient może dostać nawet do 5000 zł! Jeśli zdecyduje się na odrobinę mniejszą pożyczkę, ma szansę na zerowe opłaty. Od 200 do 3000 zł dla nowych klientów RRSO wynosi 0%, dlatego ta firma należy od ranking darmowych pożyczek. Jest to jedna z niewielu ofert pożyczkowych, dostępna na polskim rynku, która udostępnia tak dużą wartość pierwszego zobowiązania. Druga pożyczka opiewa na kwotę od 3000 zł do 15000 zł. Górnym limitem, na jaki można liczyć to 15.000 zł. Widzimy więc prosty schemat, im częściej korzystamy z usług firmy, tym większy limit zostaje nam przyznany( przy założeniu terminowych spłat poprzednich pożyczek).

Wymagania stawiane pożyczkobiorcom

Udzielenie pożyczki jest możliwe po zrealizowanie paru wymogów, które zazwyczaj w firmach pożyczkowych stanowią podstawę do weryfikacji wniosku. Są to:

 • wiek – od 18 do 73 lat
 • obywatelstwo – polskie
 • stały adres lub zameldowanie na terenie Polski
 • ważny dokument tożsamości ( dowód osobisty lub paszport)
 • numer telefonu komórkowego oraz konta bankowego
 • brak aktywnej lub niezapłaconej pożyczki w Smart Pożyczka
 • stały dochód

Pomimo tego, że warunki mogą wydawać się restrykcyjne, firma stawia na elastyczność. Granica wieku określona w polityce firmy daje możliwość wnioskowania osobom bardzo młodym, jak i tym na emeryturze. Jest dozwolonych wiele źródeł dochodu, nie tylko umowa o pracę, lecz także każda inna cywilnoprawna. Nie są wymagane dokumenty poświadczające prawdziwość dochodu, proces odbywa się na oświadczenie. W nielicznych przypadkach wnioskujący może być poproszony o ukazanie zdolności do spłaty.

Warto wspomnieć, że jest to pożyczka bez BIK, ponieważ firma nie weryfikuje klienta w bazach BIK-u. Nie oznacza to jednak, że osoby zadłużone mogą znaleźć wsparcie finansowe w Smart Pożyczka, ponieważ oprócz BIK-u, ma do dyspozycji inne rejestry, takie jak KRD czy ERIF. Jeśli potencjalny klient widnieje jako dłużnik, może być to jeden z czynników, które sprawią, że firma odrzuci jego wniosek. Tym czym kierują się częściowo analitycy, a częściowo automatyczny system rozpatrywania wniosków, przy przyznaniu pozytywnej decyzji – jest realna wiarygodność finansowa i pewność, że jeżeli pożyczka zostaje udzielona, nie będzie problemów z jej zwrotem, a instytucja wzbogaci się o kolejnego, wartościowego klienta. W przypadku odmowy w udzieleniu wsparcia finansowego, klient ma prawo do odwołania się od decyzji i sporządzenia zapytania, na jakiej podstawie odmowa została określona.

Proces pożyczkowy w smart pożyczka

Schemat działania jest bardzo prosty i przejrzysty, a serwis internetowy bardzo intuicyjny. Wystarczy, że założymy konto na stronie smartpozyczka.pl. W formularzu rejestracyjnych podajemy wszystkie dane dotyczące naszej tożsamości, zamieszkania czy kontaktu. Wpisujemy również numer konta bankowego, na który chcemy by trafiły środki. Weryfikujemy go za pomocą systemu Kontomatik, jest to podstawowa procedura, wymagana w większości firm pożyczkowych. Po ustaleniu parametrów pożyczki, o którą się ubiegamy, następuje wysłanie wniosku i jego realizacja. O wyniku możemy dowiedzieć się za pośrednictwem sms-a, mail-a lub naszego konta na portalu. Warto sprawdzić dokładnie jeszcze raz informacje dotyczące pożyczki, może się zdarzyć, że pożyczkodawca zaproponuje wartość mniejszą niż wnioskowana. Będzie ona zależna od oceny zdolności i ryzyka kredytowego. Po potwierdzeniu wszystkich danych, pieniądze zostaną przelane na konto indywidualne klienta, a szybkość ich pojawienia się zależy od godzin pracy banków.

Spłata Smart Pożyczki

Klient ma do dyspozycji dwie metody spłaty pożyczki. Mogą to być szybkie przelewy internetowe lub ich tradycyjna forma. Najprostszym sposobem jest zalogowanie się na swój profil, ponieważ znajdują się tam informacje niezbędne nie tylko do przelewów, ale przede wszystkim dotyczące kwoty, którą mamy uiścić. Wystarczy, że po zalogowaniu klikniemy zakładkę ,,Spłata pożyczki’’. Zaraz po zaksięgowaniu dostaniemy informację, że adresat otrzymał pieniądze na konto.

W przypadku trudności ze spłatą, firma oferuje usługi refinansowania pożyczki. W przypadku postawy biernej i lekceważenia opłat oraz wezwań, firma Smart Pożyczka ma prawo do naliczania dodatkowych kosztów, skierowania sprawy na drogę sądową, egzekucji komorniczej i wpisanie dłużnika do baz.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

5 komentarzy

Ona

Omijać z daleka, to firma która działa mocno na niekorzyść klienta, wysłałam połowę za refinansowanie, następnego dnia sprawa trafiła do windykacji do skończonych buraków bez sumienia, gnębiących ludzi, odradzam, uważajcie, 1 dzień spóźnienia czy niedopłata niewielka i już windykacja, omijać szerokim łukiem!!!

Odpowiedz
Zbigniew

Nie polecam, jeśli ktoś potrzebuje pieniędzy w 15 minut to żądają zapłaty 69zł za tzw. „konto premium”. Śmiech na sali 🙂

Odpowiedz
Grzegorz

Smartpozyczka to naciągacze oszuści za jeden dzień spuznienia naliczyli ponad 400zl chociaż mówiłem im ze bylem w szpitalu na covid to ich nie obchodzi aby kasę zarobić za jeden dzień spuznienia, sprawę zgłoszę do KNF i do Rzecznika Konsumentów za naciaganie klientów

Odpowiedz
Zbychu

Co za bzdury ,w zaletach piszecie że brak weryfikacji w bik a w wadach ze weryfikacja w bik ,po co to pisać takie bzdury i ludzi w błąd wprowadzać ,każda z tych firm sprawdza bazy i na stronie każdej z tych firm jest taka informacja,i tyle

Odpowiedz
  Redakcja super-pozyczka.pl

  Dzień dobry, był błąd. Już go poprawiliśmy. Smart Pożyczka nie sprawdza rejestru BIK. Na stronie pożyczkodawcy można znaleźć informacje: „Nie współpracujemy z Biurem Informacji Kredytowej (BIK).”. Źródło: https://smartpozyczka.pl/pytania-i-odpowiedzi/?tab=search&value=bik Smart pożyczka sprawdza jedynie bazy KRD, CRIF i Kaczmarski Group.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0