mBank sesje przychodzące i wychodzące

mbank sesje

Każdy z nas – niezależnie, czy otrzymuje, czy zleca przelew – chce, by cały proces trwał możliwie jak najkrócej. Sesja przelewu mBank pozwala zorientować się, kiedy otrzymasz przelew na rachunek. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy przelew mBank dotrze do odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

Sesje przychodzące i wychodzące – mBank

Rozliczenia bezgotówkowe stały się powszechnością zarówno wśród osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Zdecydowana większość Polaków korzysta aktywnie ze swoich rachunków poprzez płatności mobilne, internetowe czy kartą. Równie często dokonujemy przelewów lub zlecamy je w oddziale właściwym dla naszego banku. Rozliczamy w ten sposób wiele wydatków: rachunki za Internet, faktury za leasing samochodu czy przesyłamy kieszonkowe dzieciom. 

Jeżeli posiadamy rachunek w mBanku tak jak nasz odbiorca, to środki pojawiają się w ciągu kilku sekund. Niezależnie od tego, czy przelew zrealizujemy w godzinach nocnych czy w dniach ustawowo wolnych od pracy – transfery wewnątrzbankowe realizowane są natychmiast. Aby jednak zorientować się, ile trwa przelew z mBanku, potrzebna będzie znajomość sesji wychodzących. Sesje przychodzące z kolei to informacja, kiedy dostanę środki na rachunek w mBanku. Tabela sesji przychodzących i wychodzących w mBanku wygląda następująco:

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w mBanku

Sesje wychodzące

05:55
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 05:55

9:55
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 9:55

13:25
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 13:25

Sesje przychodzące

11:15
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:15

15:00
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

18:15
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 18:15

Jak otrzymać przelew natychmiastowy w mBank?

Wielu z nas chciałoby, aby wysłane pieniądze były widoczne natychmiast na koncie naszego odbiorcy. Możliwe jest to w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest wykonanie przelewu wewnątrzbankowego. Oznacza to sytuację, w której zarówno nadawca, jak i odbiorca środków prowadzą rachunek w mBanku. To działa tak, jak gdybyśmy chcieli przełożyć pieniądze z jednej kieszeni spodni do drugiej. Nic więc dziwnego, że takie przelewy realizowane są natychmiast: w nocy, weekendy czy święta.

Drugą metodą jest skorzystanie z opcji przelewu natychmiastowego, jednak tu pojawia się pewien haczyk. Przelewy natychmiastowe niejako „omijają” sesje wychodzące i przychodzące, docierając natychmiast za pomocą odrębnego kanału. Oznacza to, że zarówno bank odbiorcy, jak i nadawcy musi posiadać opcję specjalnego przelewu natychmiastowego. Co więcej, niektóre rodzaje kont w mBanku wymagają opłaty za taki przelew, inne z kolei posiadają pakiet 5 przelewów natychmiastowych za darmo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły