Jak działa przelew na telefon BLIK? Instrukcja krok po kroku

przelew na telefon

Sprawdź informację jak działa przelew na telefon. Kto może wykonać i kto może odebrać taki przelew. W tekście dowiesz się również co zrobić, aby wykonać błyskawiczny przelew za pomocą usługi BLIK. Jest to najszybszy sposób, aby przesłać do drugiej osoby pieniądze.

Czym jest i jak działa przelew na telefon BLIK?

Przelew na telefon to przede wszystkim ogromne udogodnienie do przesyłania pieniędzy pomiędzy osobami. Nie musisz znać numeru konta odbiorcy, wystarczy, że znasz jego numer telefonu. Ogromną zaletą przelewu na telefon BLIK jes to to, że pieniądze pojawią się niemal natychmiast na jego rachunku. Kolejną zaletą jest to, że nie musisz posiadać konta w tym samym banku co osoba do której robisz przelew, wystarczy, że wasze banki są w systemie BLIK.

Jaki Banki mają dostępne płatności BLIK?

W tym momencie są to wszystkie największe banki w Polsce. Przelew na telefon umożliwiają banki:

 • Bank Millennium,
 • Alior Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • ING Bank Śląski,
 • mBank,
 • PKO Bank Polski,
 • Getin Bank,
 • Credit Agricole
 • Bank BPS
 • BNP Paribas
 • Bank PEKAO
 • Bank Pocztowy
 • BOŚ Bank

Poniżej prezentujemy grafikę z listą banków które wspierają przelewy BLIK:

lista banków z BLIK

Przelew na telefon – krok po kroku

Aby wykonać przelew na telefon BLIK musisz posiadać konto w jednym z tych banków i jego aplikację mobilną.

Jak zarejestrować usługę BLIK na telefonie?

 1. Po pierwsze, aby wykonać przelew na telefon, musimy posiadać aplikacje mobilną banku, oraz zarejestrowany numer telefonu w usłudze która obsługuje przelewy BLIK. Jeśli nie masz aplikacji swojego. banku to pobierz ją na Androidzie z Google Play lub na urządzeniach Apple z App Store.
 2. Uruchom aplikację i wybierz opcję „przelew na telefon BLIK”
 3. Wyraź zgodę na rejestrację swojego numeru telefonu w bazie BLIK i wybierz numer rachunku który chcesz, aby był używany do Twoich transakcji
 4. Wpisz swój kod PIN w aplikacji mobilnej w banku. Od tego momentu możesz przesyłać i odbierać przelewy na telefon BLIK!

Jak wysłać przelew BLIK na telefon?

 1. Wejdź w aplikację i wybierz z kontaktów osobę, do której chcesz przelać pieniądze. Podaj kwotę, zatwierdź swoim PINem i przelew zostanie wysłany!

Jeśli osoba do której wyślesz przelew BLIK nie ma zarejestrowanego swojego numeru telefonu w usłudze BLIK, to otrzyma SMSa z linkiem do strony internetowej, na której poda swój numer konta. Na nie zostaną przelane mu środki wysłane za pomocą BLIKa.

Prośba o przelew na telefon

Jest to usługa szczególnie pomocna w rozliczeniach pomiędzy grupą osób. Na przykład kiedy jedna osoba płaci za inne w restauracji, może w łatwy sposób wysłać do znajomych przypomnienie o kwocie jaką mają Ci zwrócić.

Jak wysłać prośbę o przelew na telefon?

 1. Wybierz w aplikacji kontakt lub wpisz numer telefonu osoby do której chcesz wysłać prośbę o przelew, a następnie podaj kwotę jaką ma Ci przelać.
 2. Zatwierdź operację przyciskiem „Wyślij prośbę”. Na telefonie znajomego od razu pojawi się powiadomienie.
 3. Po kliknięciu w powiadomienie, Twój znajomy zostanie przeniesiony do możliwości przelewu do Ciebie i uregulowania zaległości w kilka sekund. Wszystkie dane odbiorcy przelewu będą juz uzupełnione, wystarczy jedynie potwierdzić operację

Jak długo trzeba czekać na przelew na telefon?

Pieniądze są przekazywane niemal natychmiast po wykonaniu przelewu. Nie ma znaczenia w jakim banku odbiorca ma rachunek. Wystarczy posiadać aplikacje mobilną banku i włączoną funkcję przelewów na telefon.

Przelew na telefon jest realizowany 24/7 to znaczy całodobowy, również w weekendy i święta o dowolnej godzinie!

Ile kosztuje przelew na telefon BLIK?

Przelew na telefon BLIK jest usługą darmową, oferowaną w ramach konta osobistego.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły