Allegro Cash

Allegro Cash

Zakupy przez Internet od lat cieszą się sporą popularnością. A jak sklepy internetowe – to też Allegro! Platforma zakupowa jest w Polsce popularna od kilkunastu lat i to tam niejeden z nas robił pierwsze internetowe zakupy. Serwis stale wprowadza do swojej oferty nowe funkcje. Najnowszą jest Allegro Cash. Jak działa i czy warto skorzystać z tej opcji?

Program cashback Allegro Cash

Allegro Cash to najnowszy program, który działa podobnie do typowych akcji cashback. Robimy zakupy w i tak w końcu bardzo popularnym serwisie (prawie 15 milionów użytkowników w każdym miesiącu), w zamian możemy otrzymać zwrot części nakładów. Allegro porozumiało się w tym celu z Aion Bankiem i Vodeno. Wspólnie stworzyli oni nowy produkt o nazwie Cash.

Allegro Cash jest rodzajem dodatkowego konta internetowego. Wpłyną tam środki z programu cashback. Możemy też sami dokonać wpłaty, aby później korzystać z pieniędzy w wygodny sposób – na przykład na zakupy w Allegro. Jednocześnie Cash to produkt dostępny dla posiadaczy Allegro Smart.

Mastercard Bezcenne Chwile - program cashback

Jaka wysokość cashback przy zakupach w Allegro?

Posiadacze Allegro Smart mogą skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnego i prostego w użyciu programu cashback. Ważne jest jednak, aby wydawać środki u jednego sprzedawcy. Jeżeli  wydamy co najmniej 100 złotych – odzyskamy 1% kwoty w formie cashback. Przy łącznym zamówieniu (może to być jeden lub wiele produktów) za ponad 200 złotych – wysokość cashback to 2%.

Maksymalnie możemy jednak uzyskać z jednej transakcji zwrot w wysokości do 20 złotych. Gromadzone w ten sposób środki to maksymalnie 50 złotych miesięcznie.

Revolut Shops - jak działa cashback w Revolut?

Aktywacja Allegro Cash

Aktywacja Allegro Cash wymaga wypełnienia wniosku. Usługa jest dostępna dla posiadaczy subskrypcji Allego Smart. Zyski otrzymywane w ramach programu cashback mogą zresztą pokryć koszt abonamentu smart. Dzięki niemu otrzymamy z kolei m.in. dostęp do specjalnych ofert, czy darmową wysyłkę.

Aby uruchomić Allegro Cash zostaniemy też poproszeni o przelew weryfikacyjny. Można go wykonać przy pomocy wygodnej płatności BLIK.

Cashback na Allegro – nie tylko program Cash

Na początku 20-24 roku Allegro testuje program Allegro Cash. Powinien być on wkrótce dostępny dla wszystkich użytkowników. Nawet bez niego możemy jednak liczyć na zwrot części środków za zakupy. Istnieje wiele programów cashback, które działają podczas zakupów na popularnym serwisie aukcyjnym. Wystarczy wymienić cashback w przeglądarce Opera lub usługę LetyShops. Odpowiednie promocje tego typu mogą mieć również poszczególne banki, czy dostawcy kart płatniczych, jak Mastercard, Visa, Revolut.

Podsumowanie artykułu

Zwolennicy zniżek i zakupów przez Internet mogą teraz skorzystać z kolejnej opcji. Allegro cashbackz pewnością trafia w gusta osób, które i tak kupowały w tym serwisie. Być może zachęci też do odwiedzenia strony Allegro osoby, które dotąd wybierały inne sklepy internetowe. Uruchomienie produktu jest niezwykle proste. Zakładamy dodatkowe konto internetowe Cash, do czego niezbędne będzie wypełnienie wniosku. Należy też wykonać przelew weryfikacyjny.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Allegro Cash?

To internetowe konto, które możemy założyć za darmo. Allegro Cash jest też programem cashback. Robiąc zakupy w popularnym serwisie możemy odzyskać część środków. Środki w Allegro Cash to zarówno te z cashbacku, jak i wpłacone samodzielnie.

Jaka jest wysokość cashback na Allegro Cash?

Allegro Cash pozwala uzyskać zwrot 1% wartości transakcji (przy zakupach za ponad 100 zł u jednego sprzedawcy) lub 2% wartości (zakupy za ponad 200 złotych u jednego sprzedającego). Maksymalnie możemy za jednym razem dostać zwrot 20 złotych. W jednym miesiącu możemy liczyć na maksymalnie 50 złotych zwrotu.

Kto może korzystać z Allegro cashback?

Usługa przeznaczona jest dla posiadaczy konta w Allegro Smart. Należy założyć dodatkowe konto internetowe w usłudze Cash.

Ile dostanę z Allegro Cash?

Maksymalnie możemy liczyć na zwrot 50 złotych miesięcznie. W ramach jednej transakcji jest to natomiast do 2% wartości transakcji, limit przy jednym zakupie (produktu lub wielu produktów u tego samego sprzedawcy) wynosi 20 złotych cashback.

Źródło:

  1. https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-cash/allegro-cash-najczesciej-zadawane-pytania-ZMlKm8ExgIw
  2. https://android.com.pl/finanse/688127-allegro-cash-nowy-program/
  3. https://www.cashless.pl/14895-allegro-cash-konta-na-allegro-moneyback-cashback
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły