Kredyt dla służb mundurowych

Kredyt dla służb mundurowych

Niekiedy pewne grupy zawodowe mogą liczyć na preferencyjne warunki kredytów i pożyczek, czy innych usług finansowych. Dziś sprawdzimy, czy kredyt dla służb mundurowych to propozycja, którą pracownicy tego sektora powinni rozważyć. Gdzie szukać takich propozycji i czy w ogóle banki mają dziś specjalne oferty dla przedstawicieli “mundurówki”.

Kredyty dla “mundurówki”

Taki produkt nie jest bardzo popularny. Nie w każdym banku znajdziemy kredyt dla służb mundurowych. Propozycji kredytu dla przedstawicieli tego sektora warto szukać w Bankach Spółdzielczych. Przedstawiciele służb mundurowych myśląc o kredycie gotówkowym lub innym rodzaju kredytu mogą natomiast po prostu poinformować o tym pracownika banku. Być może dzięki temu dostaniemy nieco lepsze warunki spłaty. Pracownicy służb mundurowych mają w końcu pracę w całkiem rzetelnej instytucji. Bank może więc uwzględnić to podczas badania zdolności kredytowej, czy analizy wniosku.

Do skorzystania ze specjalnej oferty kredytu dla służb mundurowych mogą być uprawnieni żołnierze lub policjanci. Także Służba Więzienna, Żandarmeria, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straż Graniczna są jednak służbami mundurowymi. Przedstawiciele tych służb również mogą pomyśleć o uzyskaniu kredytu na nieco lepszych warunkach.

Poznaj różne rodzaje kredytów.

Czy banki mają kredyt dla służb mundurowych?

Nie w każdej instytucji finansowej przedstawiciele “mundurówki” mogą liczyć na lepsze warunki. Kilka-kilkanaście lat temu banki wręcz prześcigały się w proponowaniu podobnych ofert. Dziś coraz rzadziej produkty bankowe są kierowane do konkretnych grup zawodowych. Można więc powiedzieć, że pracownicy służb mundurowych mogą poszukać kredytu dla siebie wśród oferty kierowanej do wszystkich klientów.

Co ciekawe, banki które mają specjalną ofertę dla pracowników mundurowych, nie zawsze otwarcie o tym informują. Często takiej promocji nie znajdziemy więc na stronie internetowej. Warto więc dopytać w samym banku lub poszukać bardziej szczegółowych informacji w sieci.

Dla wielu banków pracownik służb mundurowych ma po prostu stabilne zatrudnienie. W związku z tym klienci, którzy pracują w takim miejscu, w rzeczywistości i tak mogą liczyć na pewne ułatwienia. Sam produkt niekoniecznie będzie natomiast nazwany kredytem dla służb mundurowych.

Kto może dostać kredyt dla służb mundurowych?

Warto zastanowić się nad tym, które zawody mogłyby skorzystać z takiej oferty. Jako pracowników służb mundurowych zwykle zaliczamy osoby zatrudnione w:

  • Policji
  • Wojsku Polskim
  • Wojskach Obrony Terytorialnej
  • Straży Granicznej
  • Służbie Więziennej
  • Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  • Straży Marszałkowskiej
  • Służbie Celno-Skarbowej

Na atrakcyjne warunki kredytu w banku mogą też liczyć m.in. pracownicy Straży Pożarnej, ale także innych zawodów. Wystarczy wspomnieć o kredytach dla nauczycieli, czy lekarzy.

Pracownicy mundurowi mogą liczyć na liczne dodatki do pensji

Wynagrodzenie policjantów, czy żołnierzy zawodowych znacznie różni się w zależności od m.in. stopnia. W 2024 roku zaplanowane są 20-procentowe podwyżki wynagrodzenia. Oprócz tego mundurowi mogą liczyć na liczne dodatki, jak na przykład:

  • dodatek stażowy
  • trzynasta pensja
  • dodatek jubileuszowy
  • dodatek za rozłąkę
  • zwrot kosztów dojazdu do rodziny

Wszystko to sprawia, że osoby ze służb mundurowych nierzadko bez trudu spełniają wymagania banku. Kredyt dla policjantów, czy kredyt dla żołnierza wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej. Przy rosnących zarobkach “mundurowi” coraz częściej mogą się pochwalić całkiem dobrymi zarobkami.

Kredyt dla mundurowych – jakie są jego warunki?

W wielu przypadkach kredyt dla służb mundurowych pozwala na obniżenie oprocentowania. W porównaniu z regularną ofertą banku policjanci, czy żołnierze mogą więc liczyć na niższe raty miesięczne. Niekiedy bank obniża też inne opłaty, jak marża za uruchomienie kredytu.

Często warunki kredytu dla mundurowych są ustalane indywidualnie. Taką praktykę spotkamy m.in. w Banku Spółdzielczym. Jak już wspomnieliśmy, kredyt dla służb mundurowych to dość niestandardowa oferta.

Kredyt dla służb mundurowych – wymagane dokumenty

W przypadku przedstawicieli służb mundurowych wymagane są takie same formalności, jak od “zwykłych” klientów. Należy więc posiadać aktualny dokument potwierdzający tożsamość. W celu potwierdzenia swoich dochodów niezbędne będzie natomiast stosowne zaświadczenie od pracodawcy. Aby udokumentować swoje powołanie do służby mundurowej najczęściej wystarczy okazać legitymację.

Pełna lista formalności zależy od wybranego rodzaju kredytu. Najwięcej jest ich zwykle w przypadku kredytu mieszkaniowego. Wtedy oprócz wspomnianych już dokumentów, bank będzie wymagał umowy przedwstępnej, czy innych formalności.

Kredyty hipoteczne dla służb mundurowych

Przedstawiciele służb mundurowych zwykle mogą być dość pewni, jeśli chodzi o zatrudnienie. Bank uznaje miejsce pełnienia służby za stabilne. Może to bardzo korzystnie wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej niezbędnej do otrzymania kredytu hipotecznego. Dla banku ryzyko kredytowe jest mniejsze, może więc  zaproponować nieco lepsze warunki – na przykład niższe oprocentowanie i inne opłaty. Nie jest to jednak regułą i nie każdy bank w ten sposób postrzega pracowników mundurowych.

Oczywiście, wnioskując o kredyt hipoteczny mundurowi muszą spełnić szereg warunków, jak:

  • posiadać odpowiednie zarobki
  • mieć dobrą historię kredytową
  • prawidłowo wypełnić wniosek kredytowy i dołączyć wymagane dokumenty
  • być w odpowiednim wieku (wiele zależy od okresu kredytowania)

Warto dodać, że niektórzy przedstawiciele służb mundurowych mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy w związku z pełnioną służbą. W przypadku policjantów jest to od 7,30 do 14 złotych, w zależności od tego, czy ma rodzinę. Żołnierze mogą natomiast otrzymać nawet półtora tysiąca złotych dodatku na mieszkanie. Kwota zależy jednak od kilku czynników, w tym garnizonu. Największą dotację otrzymują żołnierze zawodowi z garnizonu w Warszawie, w Katowicach lub Kłodzku jest to natomiast poniżej 700 złotych miesięcznie.

Gdzie można otrzymać kredyt dla służb mundurowych?

W naszym serwisie znajdziesz zarówno ranking pożyczek na raty, jak i aktualne zestawienie ofert kredytowych w różnych bankach. Warto więc poszukać najbardziej atrakcyjnej propozycji. Następnie w bankach i firmach pozabankowych z najlepszymi warunkami zapytaj, czy przedstawiciel służb mundurowych może liczyć na dodatkowe bonusy.

Nawet, jeśli znajdziesz propozycję kredytu dla służb mundurowych, porównaj go ze standardową ofertą w innych bankach. Pozwoli to dobrze rozeznać się w aktualnej sytuacji na rynku finansowym. Dzięki temu znajdziesz kredyt lub pożyczkę z najlepszymi warunkami spłaty w danym momencie.

RRSO a oprocentowanie nominalne - różnice.

Podsumowanie artykułu

Kredyt dla służb mundurowych najczęściej jest dostępny w Bankach Spółdzielczych. Niestety, nie jest to bardzo popularne rozwiązanie, nie znajdziemy go więc w każdym banku komercyjnym. W wielu instytucjach mundurowi mogą jednak liczyć na korzyści wynikające z faktu, że ich zatrudnienie jest stabilne.

Najczęściej zadawane pytanie

Czy jest kredyt dla służb mundurowych?

Tylko w niektórych bankach przedstawiciele “mundurówki” mogą liczyć na lepsze, preferencyjne warunki kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Najczęściej takie propozycje znajdziemy w Bankach Spółdzielczych na terenie całej Polski.

Gdzie szukać kredytu dla mundurowych?

Nie wszystkie banki mają w swojej ofercie kredyt dla służb mundurowych. Warto zapytać o to w banku, zwykle informacja taka nie jest bowiem widoczna na stronie banku. Warto sprawdzić ranking kredytów i po wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert sprawdzić, czy służby mundurowe mogą liczyć na jakiś benefit. Ofertę specjalną dla służb mundurowych ma obecnie m.in. PKO Bank Polski.

Źródło:

  1. https://media.pkobp.pl/237127-oferta-specjalna-dla-sluzb-mundurowych-w-pko-banku-polskim
  2. http://www.bskrosno.pl/kredyt-gotowkowy-dla-pracownikow-jst-i-sluzb-mundu
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły