Aion Bank

Nasza ocena: 4.1
aion bank logo
Kwota pożyczki: 500 - 90000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Aion Bank

Dane firmy

Nazwa firmy:
Aion Bank S.A. Oddział w Polsce

Adres:
ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa,

KRS: 0000807333
NIP: 1080023480
REGON: 384549659

Dane kontaktowe

kody SWIFT/BIC, IBAN

Kod SWIFT/BIC - AION BANK S.A.: BMPBBEBBVOD

Kod IBAN - AION BANK S.A.: PL + pełny numer rachunku

Pojawienie się nowego banku na rynku zawsze wzbudza wiele emocji – takie wydarzenie można zakwalifikować do rzadkości. Wydawałoby się, że przesycenie rynku rozmaitymi bankami nie zachęci do wejścia, jednak Aion Bank wychodzi z ciekawymi propozycjami. Bezpłatne konto do codziennej bankowości, 30 złotych bonusu na start i oszczędności z oprocentowaniem 1% – to tylko niektóre z zachęt. Zobaczmy, co proponuje Aion Bank, jakie są warunki prowadzenia konta i co sądzą o tym banku inni użytkownicy.

Aion Bank – debiut na polskim rynku

Już u początków 2021 roku świat finansów i bankowości obiegła szokująca informacja – na horyzoncie pojawia się nowy gracz. Choć belgijski Aion Bank istnieje od 1947 roku, to debiut tego podmiotu na rynku polskim odbył się w II kwartale 2021 roku. Posiada on stosowne zgody, w tym licencje Narodowego Banku Belgijskiego, Europejskiego Banku Centralnego i  Komisji Nadzoru Finansowego. Współczesna, polska wersja tego przedsiębiorstwa w niczym nie przypomina bankowości z lat 50-tych ubiegłego wieku. Nie ma oddziałów, doradców czy wysp w galeriach handlowych – Aion Bank stawia na zaawansowanie fintechowe. Co to znaczy, że Aion Bank nie ma placówek i doradców klienta – objaśniamy poniżej.

Pierwszy całkowicie internetowy bank

Przyzwyczajeni jesteśmy do faktu, że każdy bank dysponuje swoimi placówkami lub punktami przedstawicielskimi. Tego jednak nie uświadczymy w Aion Banku, którego cała funkcjonalność bazuje na chmurach informacji w systemie teleinformatycznym. Dostęp do naszego rachunku otrzymujemy poprzez dedykowaną aplikację mobilną Android lub iOS, jak również przez stronę internetową aion.eu/pl-pl. Dla części osób takie rozwiązanie może wydać się uciążliwe – w końcu nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że bezplacówkowa bankowość oznacza mniejsze wydatki na dzierżawę powierzchni czy wynagrodzenia pracownicze. To pozwala przypuszczać, iż w Aion Bank rozwiązania finansowe będą tańsze i korzystniejsze niż u konkurencji.

Abonament bankowy – by w Aion Bank żyło się lepiej

Mówiąc o finansach, należy zwrócić uwagę na prosty i przejrzysty model rozliczeniowy stosowany w Aion Bank. Dwa z trzech programów taryfowych są płatne i działają na zasadzie subskrypcji – udostępniają rozmaite możliwości bankowe bezpłatnie. Płacąc 30 lub 50 złotych (zależnie od planu taryfowego) otrzymujemy szereg udogodnień, bez dodatkowych prowizji czy warunków uczestnictwa. Standardowy rachunek bankowy z kolei wymusza na posiadaczu pewien obrót gotówką, wpływ wynagrodzenia na rachunek czy nakłada inne obwarowania. Co więcej, w zwykłym banku możemy spotkać się z szeregiem opłat i prowizji – od wypłaty w bankomatach obcych przez koszty spreadu przy wymianie waluty. Tego w Aion Bank nie ma – abonament bankowy sprawia, że mamy pełny dostęp do udogodnień.

Trzy plany taryfowe w Aion Bank

Aion Bank nie legitymuje się kontami o zastanawiających nazwach i nie do końca jasnej funkcjonalności. Tutaj mamy dostęp do jednego konta i trzech taryf: bezpłatnej Light, Smart za 30 złotych i All-Inclusive za 50 złotych. Działanie tych planów taryfowych jest podobne jak pakiety subskrypcyjne w bazach VOD. Tym sposobem konto bez opłat będzie cechować się podstawową funkcjonalnością, taką jak darmowe prowadzenie konta czy nieodpłatne przelewy zagraniczne. Pakiet Smart odblokowuje limity wymiany walut, udostępnia platformę inwestycyjną dla wybranych sektorów oraz prowadzi monitoring danych. All-Inclusive z kolei znosi wszelkie limity i opłaty, gwarantuje bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie i oferuje preferencyjne oprocentowanie oszczędnościowe.

Rachunek oszczędnościowy w Aion Bank

Skoro o oszczędnościach mowa, warto wspomnieć o możliwości otwarcia rachunku oszczędnościowego przypisanego do głównego konta Aion Bank. Tu warto zwrócić uwagę na oprocentowanie i przyrównać je ze standardową ofertą bankową. Mając na uwadze pandemię koronawirusa, zdecydowana większość banków proponuje oprocentowanie lokaty na poziomie 0,01% w skali roku. Oznacza to, że wpłacając 10.000 złotych, po roku nasze oszczędności powiększą się o 1 złotówkę brutto. Po odjęciu podatku nasz kapitał powiększył się raptem o 81 groszy, co jest smutną rzeczywistością w dobie zerowych stóp procentowych. Aion Bank oferuje trzy poziomy oprocentowania, a każde z nich brzmi o wiele lepiej niż 0,01%:

  • 1% dla poziomu Light, co daje 81 złotych z każdych 10.000 złotych w skali roku;
  • 1,25% dla poziomu Smart, co daje 101,25 złotych z każdych 10.000 złotych;
  • 1,5% dla poziomu All-Inclusive, co daje 121,50 złotych z każdych 10.000 złotych;

MoneyMax – autorski program Aion Banku

Kolejnym udogodnieniem dla klientów Aion Banku jest program MoneyMax, czyli innowacyjny program korzystnych cen. Załóżmy, że kupujesz telewizor w cenie 3500 złotych i po tygodniu cena dokładnie tego samego modelu wynosi 3290 złotych. Dzięki usłudze MoneyMax Aion Bank zwróci Ci różnicę w cenie, czyli 210 złotych, co nie jest dostępne w standardowych bankach. Warunkiem, by zwrot został uznany jest skorzystanie z wtyczki Aion Zakupy Online, która dostępna jest przy pakiecie All-Inclusive. MoneyMax sprawia, że każdego dnia wiele produktów może poszczycić się miesięczną gwarancją najniższej ceny. To doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które korzystają z zakupów online i nie lubią przepłacać za codzienne produkty.

Pożyczka gotówkowa od Aion Bank

Żaden bank nie mógłby istnieć, gdyby nie oferował produktów kredytowych lub pożyczkowych – na tym w końcu najwięcej zyskuje. Nie inaczej jest w przypadku pożyczki gotówkowej od Aion Bank, która udzielana jest na preferencyjnych warunkach. Co rozumiemy pod tym pojęciem? Przede wszystkim brak prowizji – ta pozycja stała się standardem w bankach, podczas gdy Aion Bank nie pobiera dodatkowych opłat. Aktualne oprocentowanie na poziomie 6,70% sprawia, że pożyczając 10.000 złotych na 24 miesiące, zapłacimy zaledwie 685,59 złotych w odsetkach. Maksymalna kwota wnioskowania wynosi 90.000 złotych, a okres kredytowania – aż 96 miesięcy. Wnioski są błyskawicznie rozpatrywane, a ewentualne dokumenty finansowe można wgrać do systemu bez wychodzenia z domu. 

Szczegóły wnioskowania o kredyt w Aion Bank znajdziecie w innym wpisie na naszej stronie – jak wziąć kredyt w Aion Bank

Akcja „zgarnij bonus 30 złotych”

Warunki oferowane przez Aion Bank są naprawdę godne uwagi – ta dodatkowo pozyskiwana jest ciekawą kampanią marketingową. „Zgarnij bonus 30 złotych” gwarantuje każdej osobie zakładającej rachunek w pakiecie Light bonusowe środki w wysokości 30 złotych. Warunki są proste – po założeniu rachunku dokonujemy minimum jednej płatności za pomocą karty wydanej do rachunku. Pozytywna weryfikacja płatności sprawia, że nasze konto zostanie wzbogacone aż o 30 złotych. Wybierając plany Smart lub All-Inclusive otrzymamy dwumiesięczne zwolnienie z opłaty zamiast fizyczne 30 złotych na konto. To z kolei oznacza oszczędność rzędu 60 złotych (taryfa Smart) lub nawet 100 złotych (taryfa All-Inclusive).

Aion Bank – opinie o banku

Przejrzyste warunki, atrakcyjny produkt i innowacyjny plan – Aion Bank wszedł szturmem na rynek i narobił niemałego szumu. Głosy są dość spolaryzowane – jedni twierdzą, że to rewolucja likwidująca wielostronicowe tabele opłat i prowizji. Tradycjonaliści z kolei twierdzą, że brak oddziałów z doradcami „to dowód na drugi Amber Gold”. Zachowując umiarkowany optymizm i zdroworozsądkowe podejście uważamy, że Aion Bank wnosi cenny powiew świeżości do nieco skostniałego rynku bankowego. Plany taryfowe oraz możliwość dopasowywania usług typu „mix and match” (płacisz tylko za to, z czego faktycznie korzystasz) to wygodny pomysł. Niestety, oferta ta wciąż jest kierowana do niekoniecznie szerokiego grona osób biegłych w technologiach fintechowych, a przynajmniej umiejętnie korzystających z bankowości internetowej. Czy Aion Bank zyska szerokie grono odbiorców w najbliższych latach? Czas pokaże, jednak złożenie ponad 10.000 depozytów na łączną kwotę 500.000.000 złotych tylko w pierwszym miesiącu funkcjonowania to ogromny sukces.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

4 komentarze

Stanisla

Wyszli z Polski – sprzedali biznes

Odpowiedz
Barbara

,, Niestety nie możemy teraz udzielić Ci kredytu.” to jest wizytówka tego banku.
Zero odpowiedzi na emaile. O przyczynę odmowy. Zero odpowiedzi na wezwanie o wycofanie zapytania do BIK w związku z nie udzieleniem kredytu .Czyli nie zawarto umowy. Nic Cisza.
Po 30 dniach na ponowne ponaglenie też cisza. Na połączenie tel. brak cierpliwości. Obecnie szykuję pismo o interwencję w tej sprawie do Prezesa UODO
Odradzam. .Chyba że ktoś lubi ,,rozdawać”swoje dane na lewo i prawo.

Odpowiedz
    Redakcja super-pozyczka.pl

    Bank z początkiem roku 2022 wstrzymał procesowanie nowych wniosków kredytowych i wycofał ofertę udzielania kredytów i pożyczek.

    Odpowiedz
Robert

Niestety ten „bank”to jedno wielkie oszustwo, nie będę już pisał szczegółowo o moich przygodach z tym bankiem ponieważ jestem już zmęczony wystarczy poczytać opinie na temat aplikacji Aion Banku przed jej instalacja….

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0