Jak wziąć kredyt w Aion Bank – szczegóły wnioskowania i informacje

aion bank

Firmy działające w sektorze finansowym coraz częściej rozszerzają swoje usługi o kredyty i pożyczki. Dobrym przykładem jest Revolut, który znany jest ze swojej oferty płatności wielowalutowych i międzykrajowych. W dzisiejszym artykule zobaczymy jak wypada kredyt od Aion Bank. Firmie tej przyglądaliśmy się już wcześniej w naszym artykule. Był to czas, kiedy spółka dopiero zapowiadała swoje wejście na polski rynek. Teraz, kiedy firma działa na terenie Polski, możemy dokładnie przeanalizować oferowany produkt finansowy jakim jest kredyt gotówkowy.

Kredyt w Aion Bank – koszty i czas spłaty

Klienci w pierwszej kolejności zwracają uwagę na cenę usługi, oraz na warunki jej spłaty. Są to ważne czynniki, pozwalające zobaczyć jak dana oferta wypada na tle konkurencji. W przypadku kredytu od Aion Bank pożyczkobiorcy mogą liczyć na maksymalnie 90 000 złotych, których spłata może trwać do 96 miesięcy. Warto wiedzieć, że pożyczając do 5500 zł nie musimy przedstawiać zaświadczenia o dochodach,

Oprocentowanie kredytu wynosi 6,7%, a firma chwali się, że nie pobiera prowizji od usługi. Wartość RRSO wynosi 6,91%, co jest wartością niższą niż w przypadku kredytu od Revolut. Jest to więc stosunkowo korzystna oferta, która nie nadwyręży finansów pożyczkobiorców. Oprocentowanie rat kredytu w Aion Bank jest stałe, niezależnie od kwoty i okresu regulacji zobowiązania i wynosi. Klienci mogą mieć pewność, że cena usługi nie zmieni się przez cały okres spłaty, i że nie zostaną obciążeni żadnymi ukrytymi kosztami. 

Aion Bank nie wyklucza także możliwości udzielania kredytu na sumy większe niż 90 000 złotych. Jeżeli klient pragnie otrzymać kredyt większy od standardowego, to ma możliwość skontaktować się ze spółką poprzez formularz kontaktowy. Warto jednak zdać sobie sprawę, że wnioskując o duże sumy, należy posiadać dobrą zdolność kredytową.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki

RRSO wynosi 6,91%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 13000 PLN, całkowita kwota do zapłaty 14155,20 PLN, oprocentowanie stałe 6,7%, całkowity koszt pożyczki 1155,20 PLN, 30 miesięcznych rat równych po 471,84 PLN. Kalkulacja na dzień 23.09.2021

Wnioskowanie o kredyt w Aion Bank, czyli jak wziąc kredyt w Aion Bank

Cały proces uzyskiwania kredytu gotówkowego w Aion Bank odbywa się zdalnie. Klient potrzebuje jedynie urządzenia z dostępem do internetu i dokumentów, które potwierdzają jego tożsamość. O kredyt można wnioskować zarówno na stronie internetowej z poziomu naszego komputera, jak również w aplikacji mobilne Aion Banku

1 . Pierwszym krokiem do otrzymania kredytu jest ustalenie kwoty i okresu spłaty. Wybierz ile chcesz pożyczyć oraz w ilu ratach chcesz spłacić kredyt. Warto wiedzieć, że dla pożyczki do kwoty 5500 zł nie trzeba przedstawiać zaświadczeń o dochodach!

2. W drugim kroku zostaniesz poproszony o podanie podstawowych danych. osobowych jak imiona, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Wpisz poprawne dane, zaznacz wymagane zgody i kliknij „Dalej”

3. Potwierdź numer swojego telefonu poprzez wpisanie kodu SMS, który przyszedł na Twój telefon.

4. W trzecim kroku musisz podać więcej swoich danych osobowych, między innymi takich jak numer dowodu osobistego, numer PESEL oraz adres zamieszkania. Wypełnij dane i kliknij przycisk „Dalej”

5. Teraz musisz podać jeszcze kilka danych na swój temat takich jak Twoja sytuacja mieszkaniowa, status cywilny i informacje o liczbie osób na utrzymaniu oraz miesięcznych wydatkach i innych ratach kredytu

6. Teraz zostaniesz poproszony o informacje o Twoich dochodach i informacje o Twojej pracy

7. W kolejnym kroku zaakceptuj zgody dotyczące przetwarzania Twoich danych przez Aion Bank, oraz upoważniasz Aion Bank do sprawdzenia informacji o Twoich zobowiązaniach i wiarygodności płatniczej w biurach informacji gospodarczej. Zaznacz wszystkie i przejdź dalej.

8. To już prawie koniec. Jeśli wnioskujesz o pożyczkę większą o 5500 zł, musisz jeszcze potwierdzić swoje dochody. Jak to zrobić? Wybierz swój bank z listy, zaloguj się do banku i wyraź zgodę na pobranie historii rachunku, na które wpływa Twoje wynagrodzenie. Jest to także pierwszy etap weryfikacji Twojej tożsamości i zdolności kredytowej

9. W tym momencie, bank zajmie się sprawdzeniem Twojego wniosku i wyda decyzję czy przyznał Ci kredyt. Jeśli decyzja będzie pozytywna, zostaniesz poproszony o dokończenie weryfikacji swojej tożsamości.

10. Ostatni krok to potwierdzenie wypłaty kredytu na Twoje konto bankowe. Zrobisz to za pomocą wysłango kodu SMS na numer telefonu który podałeś podczas rejestracji. Jest to także zamiennik podpisania umowy.

11. Teraz musisz już jedynie czekać na wypłate kredytu na Twoje konto bankowe. Kredyty wypłacane są maksymalnie w 24 godziny, a uzależnione jest to również od sesji elixir banków.

Kredyt w Aion Bank – jakie wymagania trzeba spełnić?

Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej często budzi rozgoryczenie i poczucie zmarnowanego czasu. Warto wcześniej wiedzieć, jakie wymagania należy spełnić, żeby uniknąć takiej sytuacji. Mimo iż do każdego formularza firma Aion Bank podchodzi indywidualnie, to jednak istnieje lista uniwersalnych kryteriów, których spełnienie jest warunkiem niezbędnym do otrzymania kredytu.

Przede wszystkim klient musi być pełnoletni i posiadać polskie obywatelstwo. Niezbędne jest także konto w polskim banku, ponieważ to na nie trafią środki po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Nie trzeba jednak być klientem Aion Bank aby móc otrzymać pożyczkę, co będzie wielką zaletą dla osób, które nie zamierzają korzystać z usług tej spółki.

Równie ważna co wyżej wspomniane czynniki jest sytuacja finansowa klienta. Osoby mające problem z terminową regulacją zobowiązań, a przez to figurujące w bazach takich jak BIK i BIG, mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu. Przedwnioskowaniem o kredyt warto sprawdzić swój BIK za darmo, co opisaliśmy w innym artykule. Dla takich osób powstały specjalne pożyczki bez zdolności kredytowej, które udzielane są na mniejsze kwoty. Osoby niewykazujące wystarczających dochodów także mają niewielkie szanse na otrzymanie kredytu. Dla wielu osób wymagania te jednak nie są problemem, a sam kredyt okazuje się być dobrym wyjściem z finansowych kłopotów.

Spłata kredytu w Aion Bank

Miesięczna rata jest stała przez cały okres kredytowania, co oznacza że klienci mogą spokojnie zaplanować swój budżet na kolejne miesiące. Posiadacze konta w Aion Bank mogą cieszyć się wygodną opcją spłaty, polegającą na automatycznym pobraniu środków z rachunku. Osoby, które nie mają konta Aion Bank zobowiązani są do przelania odpowiedniej kwoty na wskazany w umowie rachunek.

Jednocześnie pożyczkobiorca może mieć tylko jeden kredyt, przez co nie dojdzie do sytuacji, w której w finansach klienta będzie panował chaos. To pozwala na przejrzystą i łatwiejszą spłatę, ale ogranicza możliwości osób, które mają większą zdolność kredytową i poradziłyby sobie z takim zobowiązaniem.

Brak terminowej spłaty może natomiast przynieść negatywne skutki, które odczuwalne będą przez lata. Osoby zalegające ze spłatą pożyczek i kredytów wpisuje się do rejestrów dłużników takich jak BIK, BIG i KRD. W praktyce oznacza to, że uzyskanie kredytu bankowego będzie niemożliwe, a zaciągnięcie pożyczki znacznie utrudnione. Ponadto, pożyczkobiorcy celowo unikający kontaktu z firmą, a przy tym niespłacający rat mogą spodziewać się, że sprawa trafi na drogę sądową. Koszty spłaty zadłużenia w takich sytuacjach znacznie wzrastają, a dodatkowym problemem jest udział komornika w całym procesie.

Pieniądze z kredytu w Aion Bank – na co można je wydać?

Środki otrzymane w ramach kredytu mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, niezależnie od tego czy będzie to zakup urządzeń elektronicznych, czy też modernizacja wyposażenia domu. Klient nie musi z niczego się tłumaczyć ani podawać powodu korzystania z usługi podczas wnioskowania. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które preferują prywatność i dyskrecję.

W celu znalezienia alternatywy dla kredytu w Aion Bank polecamy nasz ranking pożyczek online. Znajdują się w nim rozwiązania rekomendowane przez ekspertów, których rzetelność i wiarygodność potwierdzają liczne pozytywne doświadczenia użytkowników. Wybierając pożyczkę z rankingu można mieć pewność, że wybrane rozwiązanie jest bezpieczne.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły