Revolut to internetowa usługa, która łączy w sobie najlepsze cechy elektronicznych finansów, próbując trafić do licznych grup docelowych. Brytyjski serwis oferuje korzystną wymianę walut, wirtualną i fizyczną kartę płatniczą, a nawet możliwość zakupu kryptowaluty. Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego w dzisiejszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się, czym jeszcze Revolut może przyciągnąć klientów.
Revolut – skąd pobrać aplikację mobilną?
W celu utworzenia konta na platformie Revolut niezbędne jest pobranie aplikacji mobilnej, dostępnej na smartfony z systemem Android i iOS. Można to zrobić na dwa sposoby: pobrać aplikację bezpośrednio ze sklepu swojego systemu (Google Play lub App Store) bądź też poprzez odnośnik na stronie internetowej.
Ci, którzy nie mają pod ręką smartfona a chcą zacząć swoją przygodę z Revolutem mogą poczuć się rozczarowani. Na chwilę obecną nie ma możliwości utworzenia konta z poziomu przeglądarki. Fakt ten dziwi tym bardziej, że przez przeglądarkę internetową można zalogować się na utworzone konto i nim zarządzać.
Co jest potrzebne do założenia konta Revolut?
Revolut wymaga od klientów weryfikacji swojej tożsamości. Proces ten odbywa się poprzez dowód osobisty, zdjęcie twarzy klienta, potwierdzenie numeru telefonu przez SMS a także przelew na kwotę dwudziestu złotych, które po ukończeniu rejestracji zostaną zwrócone. Do założenia konta niezbędne będzie podanie swojego miejsca zamieszkania i adresu e-mail. Mimo iż całość wydaje się być nieco skomplikowana, to sam proces trwa stosunkowo krótko. Dzięki tym metodom weryfikacji usługa jest bezpieczna, a po rejestracji od razu można cieszyć się dostępem do serwisu.
Podobnie jak założenie konta, zamknięcie go nie trwa długo. Można to zrobić w każdej chwili z poziomu aplikacji na swoim smartfonie. Zamknięcie konta jest darmowe.
Plany subskrypcyjne Revolut – różnice i korzyści
Klienci, którzy korzystają z darmowej wersji usługi, mogą spotkać się z pewnymi ograniczeniami. Przykładowo, plan Standard pozwala jedynie na pięć bezpłatnych wypłat z bankomatu w ciągu miesiąca. Limity i ograniczenia dotyczą również wymiany walut, ochrony zakupów i ekskluzywnych funkcji.
Klienci mają do wyboru cztery plany:
- Standard – 0,00 zł/ miesiąc
- Plus – 14,99 zł/ miesiąc
- Premium – 29,99 zł/ miesiąc
- Metal – 49,99 zł/ miesiąc
Ceny usługi nie są wygórowane, a płatne plany mogą stanowić dobre rozwiązanie dla osób, które zostaną z usługą Revolut na dłużej. Pełną listę różnic w płatnościach i limitach wraz z cennikiem znaleźć można na stronie firmy.
Karty Revolut – wszystko, co należy o nich wiedzieć
Podstawowym czynnikiem, na który klienci zwracają uwagę przy wyborze pozabankowych rozwiązań są karty płatnicze. Revolut oferuje konsumentom liczne możliwości i udogodnienia w tym zakresie.
Użytkownicy darmowego planu Revolut mogą skorzystać z wygodnej, wirtualnej karty, z której można korzystać również w sklepach stacjonarnych. Wymaga to połączenia jej z usługami Google Pay lub Apple Pay, ale za to klienci mogą zarządzać instrumentem płatniczym z poziomu swojego telefonu. Zgubioną kartę można zablokować jednym kliknięciem, a także z poziomu smartfona zmienić miesięczny limit wydatków.
O bezpieczeństwo wirtualnej karty nie należy się obawiać. Wszelka podejrzana aktywność jest automatycznie zgłaszana użytkownikowi. Dla pełni bezpieczeństwa istnieje także opcja skorzystania z jednorazowej karty, której dane generowane są przed dokonaniem transakcji, i nie są później zdatne do użytku. To rozwiązanie na pewno pomoże wszystkim osobom mającym zamiar kupować w sklepach internetowych, a obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych i finansów.
Otrzymanie fizycznej karty Revolut będzie wymagało drobnego wkładu finansowego ze strony klienta. Taka opcja będzie kosztowała użytkownika 24,99 zł, ale jest całkowicie opcjonalna. Jeżeli klient ma zamiar korzystać jedynie z wirtualnej karty w bezpłatnym planie, to nie będzie musiał wydać ani złotówki.
Korzystne przewalutowania – główna zaleta Revolut
Najgłośniej reklamowaną funkcją usługi Revolut są jej korzystne przewalutowania, dzięki którym klienci mogą korzystać z ponad 150 walut. Kartę płatniczą można wykorzystać nie tylko w Polsce, lecz także za granicą, wypłacając pieniądze z bankomatów i płacąc przez terminale. Dzięki tym funkcjom Revolut jest idealnym rozwiązaniem dla osób podróżujących po świecie, i dokonujących zagranicznych transakcji. Warto jednak pamiętać, że limit przewalutowań różni się w zależności od planu. Plan Standard i Plus objęte są limitem pozwalającym na wymianę maksymalnie 5 tys. zł. bez dodatkowych kosztów. Droższe plany, czyli Premium i Metal, takiego ograniczenia nie posiadają.
Spostrzeżenia i opinie o Revolut – na co zwracać uwagę?
Revolut został założony w 2015 roku, i od tego czasu zdążył zbudować sobie renomę i bazę stałych klientów. Zestawienia ocen użytkowników pokazują, iż mało kto ma jakiekolwiek zażalenia do serwisu. Czasem jednak pojawiają się drobne wzmianki o pewnych problemach, jakie można napotkać. Na co więc zwracać szczególną uwagę podczas korzystania z tej usługi?
- Przewalutowania dokonane poza dniami roboczymi objęte są dodatkową marżą w wysokości jednego procenta. Mimo iż jest to mały ułamek całej kwoty, to warto o tym pamiętać jeżeli zależy nam na jak najkorzystniejszej wymianie walut.
- Obsługa klienta odbywa się jedynie poprzez czat. Dodatkowym frustrującym czynnikiem może być fakt, iż klienci bezpłatnego planu nie są traktowani priorytetowo, co może wydłużyć czas oczekiwania na wsparcie.
- Wyżej wspomniany czat obsługiwany jest przez bota, który nie zawsze będzie w stanie pomóc użytkownikowi. W takich sytuacjach należy poprosić bota o dostęp do rozmowy z pracownikiem firmy.
Mimo tych drobnych wad, Revolut jest ceniony przez osoby podróżujące i korzystające z zagranicznych serwisów. Często będzie to jedyne rozsądne wyjście dla osób, które planują zakup danego produktu za granicami naszego kraju, a obawiają się niekorzystnych przewalutowań.