Aion Bank – czym będzie bank w subskrypcji jak Netflix czy Spotify?

aion bank

Rewolucja wśród banków?

Aion Bank zapowiada się na propozycję, która może zmienić sposób w jaki podchodzimy do płatności. Stojąc w opozycji do większości obecnych banków, Aion umożliwi klientom dostęp do wszystkich funkcji usługi w modelu subskrypcyjnym. Oznacza to brak ukrytych opłat i prowizji, a także rezygnację z różnych wymogów potrzebnych do utrzymania konta. Na myśl nasuwa się porównanie, że jest to istny Netflix w świecie bankowości, gdzie płacąc miesięcznie jedną kwotę, mamy dostęp do wszystkiego. Poza byciem bankiem w formie subskrypcyjnej, Aion Bank stawia na inne czynniki, które przyciągną klientów do oferty. Zapowiadane są lokaty z atrakcyjnym oprocentowaniem, a także narzędzia do kontroli bezpieczeństwa swojego konta. W dalszej części tekstu przyjrzymy się temu, co zaoferuje Aion Bank, dzięki czemu dowiecie się czy będzie to usługa odpowiednia dla was. 

Start usługi w Polsce

Dla polskich klientów oferta Aion Banku nie jest jeszcze dostępna. Zainteresowani mogą jednak już teraz wstępnie zarejestrować się w usłudze poprzez odpowiedni formularz dostępny na stronie firmy. W tym celu będziemy potrzebować aktywnego numeru telefonicznego oraz adresu mailowego.

aion bank rejestracja

Zapisanie się do listy oczekujących oznacza, że wraz ze startem usługi w Polsce, osoba zarejestrowana otrzyma o tym powiadomienie, wraz ze specjalną promocją na start. Póki co nie wiadomo jednak na czym będzie polegała owa promocja. 

Niewiadomych jest zresztą więcej. Na ten moment data startu usługi jest nieznana, podobnie jak jej miesięczna cena. Apka mobilna, mimo że dostępna jest do pobrania, na nic się polskiemu klientowi nie przyda. Pozostaje więc czekać, ale jest na co, gdyż całość zapowiada się naprawdę ciekawie.  

Bezpieczeństwo

Aion Bank zapewnia o przejrzystości całej usługi, a także zapowiada dostęp do  narzędzi kontroli bezpieczeństwa konta dla klientów. Z tego co można wyczytać na stronie banku i w wywiadach z jego założycielami, Aion Bank priorytetuje przyszłościową wizję płatności, gdzie każdą formalność da się załatwić z poziomu strony lub aplikacji. Taka całkowita cyfryzacja może wzbudzać wątpliwości co do bezpieczeństwa naszych danych osobowych, jednak całość wydaje się być wiarygodna. Bank wspierany jest przez globalny fundusz inwestycyjny Warburg Pincus. Za całą inicjatywą stoją ludzie z doświadczeniem w tej dziedzinie. Założycielem Aion Banku jest Wojciech Sobieraj, odpowiedzialny za Alior Bank. Na czele polskiego oddziału stoi Karol Sadaj, który wcześniej wprowadził i spopularyzował usługę Revolut w Polsce. 

Kogo zainteresuje Aion Bank?

Potencjalnymi odbiorcami rozwiązania oferowanego będą przede wszystkim osoby zmęczone wszelkimi ukrytymi opłatami i niejasnością oferowanych usług. W Aion Bank użytkownicy będą mogli liczyć na wypłaty z bankomatów i przelewy bez dodatkowych kosztów. Aion Bank to podobna usługa do Revoluta i Twisto, które opisaliśmy w innych wpisach na naszej stronie.

Aion Bank celuje także w inwestorów. Planowane jest udostępnienie klientom platformy do globalnych inwestycji, w której odnajdą się nawet osoby nie mające wcześniej z tym styczności. 

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły