Revolut Shops – jak działa cashback 3% w Revolut?

revolut shops

Co to jest cashback? Taka funkcja daje możliwość odzyskania części pieniędzy za zakupy. Trzeba oczywiście wykonać transakcję w odpowiedni sposób. Zwykle cashback dostępny jest przy zakupach produktów i usług u partnera danej platformy. Tak też jest w przypadku Revolut Shops. Jak działa program cashback przy płatnościach Revolutem? Ile można w ten sposób zyskać? Zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu.

Revolut Shops – program cashback dla klientów Revoluta

Revolut udostępnił program dla posiadaczy karty wielowalutowej. To kolejna ciekawa opcja, po płatnościach odroczonych Revolut Pay Later oraz kredycie z Revolut. Revolut Shops działa podobnie do innych programów typu cashback. Przechodzimy do sklepu jednego z partnerów, opłacamy transakcję przy pomocy naszej karty Revolut i możemy liczyć na zwrot części kwoty. W porównaniu do innych platform z cashbackiem, Revolut Shops wraca pieniądze bardzo szybko.

Z biegiem lat brytyjski fintech udostępnia dla klientów z Polski coraz więcej ciekawych i przydatnych funkcjonalności:

 • karta wielowalutowa Revolut
 • Revolut Pay do szybkich płatności bezpośrednio z konta Revolut
 • Revolut <18 – konto i karta płatnicza dla nastolatków, młodzieży i dzieci
 • program cashback Revolut Shops
 • Revolution Staking – opcja pasywnego zarabiania na kryptowalutach
 • płatności odroczone Revolut Pay Later
 • Revolut Stays – wyszukiwarka noclegów (alternatywa dla Booking.com)

Jak działa Revolut Shops?

Aby skorzystać z programu cashback przy płatnościach Revolutem, musimy mieć tam konto. Należy oczywiście mieć też środki na koncie. Ważne jest, aby przejść do sklepu danego sprzedawcy (partnera Revolut) bezpośrednio z poziomu aplikacji. W innym przypadku cashback nie zadziała. Nie wystarczy więc po prostu zapłacić w jednym ze sklepów kartą Revolut. W aplikacji Po otworzeniu aplikacji z dolnego paska menu wybieramy ikonę “Centrum”. Tam przechodzimy niżej, do kategorii “Styl życia”. W tym miejscu wchodzimy do kafelka “Sklepy”, gdzie zobaczymy listę partnerów Revoluta. Zakupy w jednym z nich pozwolą na odebranie zwrotu części wydatków

W funkcji “Sklepy” mamy kilka opcji, przede wszystkim listę sklepów partnerów, u których działa program cashback. Możemy też przenieść skrót do tej funkcji do ekranu głównego (wtedy skrót “Sklepy” znajdziesz w górnym menu, po prawej stronie listy). Po kliknięciu ikony z nazwą sklepu, który Cię interesuje, zobaczymy wysokość zwrotu cashback. Następnie jednym kliknięciem przechodzimy do danego sklepu internetowego. Rozpoczynamy zakupy, a po ich opłaceniu przy pomocy karty Revolut otrzymamy zwrot cashback.

Jak długo trzeba czekać na zwrot cashback?

Jedną z największych zalet programu cashback Revolut Sklepy jest krótki czas oczekiwania na pieniądze. W większości platform z cashbackiem na środki czekamy nawet 30-60 dni. Revolut Sklepy zwraca pieniądze błyskawicznie – od razu po opłaceniu transakcji. Zostaną dodane do naszego konta Revolut i możemy je przeznaczyć na dowolny cel lub wypłacić.

Ważne! Aby otrzymać zwrot części środków, należy przejść cały proces kupna zgodnie z zasadami Revoluta. Do sklepu partnera musimy więc przejść z aplikacji Revolut. Inaczej cashback nie zostanie naliczony.

Cashback do 3% w programie Revolut Shops

Wysokość zwrotu cashback w Revolut Sklepy jest uzależniona od sklepu, w którym robimy zakupy. Maksymalnie zwrot wynosi nawet 3% wartości zakupu. W niektórych sklepach wynosi natomiast nieco mniej. W sklepie Nike cashback wynosi 2%, zakup biżuterii Swarovski to zwrot 3%, tak samo jak w sklepie Decathlon. 2% zwrotu wartości zakupu otrzymasz zamawiając jedzenie w Pyszne.pl, czy  kupując w CCC. Kupno biletów w Quatar Airways to zwrot 1%, gdy użyjemy opcji Revolut Shops.

Program cashback – dlaczego mamy taką możliwość?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego program cashback opłaca się sklepom. Wiele zależy od wzajemnych umów między firmami. Revolut Shops to dodatkowa ścieżka, którą klienci trafiają do danego sprzedawcy – partnera brytyjskiego fintechu. Można więc powiedzieć, że jest to forma promocji danego sklepu. Marki są w stanie zapłacić za to kilka % wartości zamówienia. Revolut dzieli się zyskiem ze swoimi klientami, przez co wszystkie strony transakcji korzystają na programie cashback. Klienci mogą kupić nieco taniej, do sklepu przychodzi więcej zainteresowanych osób, a swoją część zarobi także Revolut.

Revolut Sklepy – w jakich sklepach można zrobić zakupy z cashback do 3%?

Program Revolut Shops jest dostępny w wielu sklepach z różnych branż. Zakupy ze zwrotem do 3% zrobimy m.in. w sklepach:

 • odzieżowych (Answear, Zalando, Half Price, Converse)
 • sportowych (Decathlon, Nike, The North Face)
 • obuwniczych (CCC, New Balance)
 • z elektroniką (Samsung, Logitech, Acer)
 • bilety lotnicze (LOT, Quatar Airways)
 • drogeriach (Sephora, Douglas)
 • i innych

Jak widać lista jest dość długa. Możemy liczyć też na to, że z biegiem lat dostępne będą również produkty kolejnych marek.

Czy Revolut Shops się opłaca?

Podsumowując, jeśli jesteś klientem Revolut, zainteresuj się opisaną dziś opcją. Program cashback Revolut Sklepy działa w Polsce od niedawna, ale już dziś możesz dostać zwrot do 3% wartości zakupów w jednym z wielu sklepów. Warto pamiętać, by przejść całą ścieżkę zakupową, rozpoczynając od aplikacji Revolut. Dużym plusem bez wątpienia jest bardzo krótki czas do uzyskania zwrotu. Środki błyskawicznie wrócą na Twoje konto w Revolut. Możesz użyć ich do opłacenia kolejnych zakupów lub wykorzystać w inny sposób. Naszym zdaniem program Revolut Sklepy naprawdę się opłaca.

Źródło: https://www.revolut.com/pl-PL/legal/shops/

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

Karol82

Wow, to można korzystać z takiej karty i jeszcze na tym zarabiać. Nieźle.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły