PeoPay – aplikacja Pekao SA – opinie i recenzja usługi

aplikacja Pekao

Każdy bank, a także inne firmy oferujące różne usługi na rynku finansowym dostrzegają, jak wiele osób korzysta z urządzeń mobilnych. Z tego względu aplikacja na smartfony i tablety jest dziś obowiązkowym produktem, którego oczekują klienci. Aplikacja Pekao SA nazywa się PeoPay, a my dziś postaramy się przyjrzeć jej nieco bliżej. Nasza recenzja aplikacji Pekao oparta jest także o porównanie z innymi aplikacjami mobilnymi banków, które są dostępne na rynku. Sprawdzimy funkcjonalność, dostęp do najważniejszych usług bankowych i to, na jakich urządzeniach działa PeoPay. Czy aplikacja Pekao pozwoli na wygodne płatności mobilne? Zapraszamy do lektury.

Aplikacja Pekao SA – PeoPay

Przede wszystkim już na starcie musimy podkreślić – PeoPay to naprawdę dobra aplikacja mobilna, którą cechuje bogata funkcjonalność. Jest czytelna i łatwa w obsłudze. Nawet osoby mniej obeznane z technologiami bez problemów poradzą sobie z wykonaniem podstawowych i tych bardziej skomplikowanych operacji. Bankowość mobilna Pekao SA to pewnego rodzaju wzorzec, który powinien być standardem w każdym banku. Niestety tak nie jest – niektóre aplikacje banków są mało przyjazne w obsłudze, a czasem nie posiadają dostępu do podstawowych funkcjonalności.

Wracając do aplikacji PeoPay – ten program możemy zainstalować na naszym smartfonie lub tablecie. Pozwala na dużo łatwiejszą i wygodniejszą obsługę swoich produktów w Pekao SA w porównaniu z korzystaniem ze strony www. Tam najlepiej wchodzić po prostu z poziomu swojego komputera lub laptopa. W naszej recenzji aplikacji Pekao PeoPay skupiamy się na najczęstszych zadaniach, jakie wykonują właściciele kont osobistych. Mowa między innymi o płatnościach mobilnych, wglądzie do historii swojego rachunku, czy możliwości zarządzania swoimi finansami, kartą płatniczą, itp.

Podstawowe informacje o PeoPay – aplikacja Pekao SA

W przypadku kont bankowych, dostęp przy pomocy aplikacji mobilnej jest dziś czymś normalnym. W pierwszej kolejności warto jednak zwrócić uwagę na sposób zabezpieczenia swoich pieniędzy i danych w koncie. Aplikacja mobilna Pekao proponuje ochronę logowania na kilka sposobów. Podstawowym sposobem jest konieczność wpisania kodu PIN. Warto jednak włączyć logowanie przy pomocy biometrii – odcisku palca lub Face ID. To bardzo bezpieczne metody, które musimy jednak wcześniej skonfigurować w swoim smartfonie. Jeszcze przed zalogowaniem do PeoPay możemy podejrzeć swój stan konta – to bardzo wygodne. Jeszcze przed zalogowaniem możemy także wywołać szybki kontakt z bankiem (wybrać numer na infolinię Pekao), czy zobaczyć powiadomienie od banku – na przykład o trwających pracach serwisowych, czy przerwie technicznej. Zanim się zalogujemy do aplikacji Pekao możemy też wyświetlić kod BLIK, czy zeskanować kod QR z płatnością. Oczywiście do zakończenia płatności będzie konieczność zalogowania się do aplikacji.

Aplikacja PeoPay daje możliwość wykonania mobilnych transakcji z autoryzacją bezpośrednio z poziomu naszego urządzenia. Mowa o przelewach (zwykłe, błyskawiczne, w walucie obcej, przelewy zagranicznepłatności do Urzędu Skarbowego), czy płatnościach na telefon BLIK. Autoryzacja płatności odbywa się przy pomocy naszych danych biometrycznych lub kodu PIN.

Aplikacja Pekao SA pozwoli nam na dostęp do danych karty płatniczej i kredytowej, a także posiadanych produktów banku – lokat, kredytów, czy innych. W aplikacji możemy wygodnie opłacić rachunki. W przypadku odbiorców posiadających także aplikację PeoPay (często to członkowie rodziny, np. dzieci) możemy liczyć na natychmiastowe przelewy.

Dostęp do ustawień konta i karty z poziomu aplikacji PeoPay

Nasza aplikacja Pekao SA pozwoli na wygodne zarządzanie swoim kontem osobistym i przynależnymi do niego kartami. Mamy tam opcję zmiany limitów płatności kartą. Możemy też ustawić nowy kod PIN karty, jak również zastrzec kartę w razie kradzieży lub zgubienia jej. Nie ma natomiast możliwości czasowego zablokowania karty, co spotykamy w niektórych konkurencyjnych aplikacjach innych banków. Szkoda, to dość wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli nie jesteś pewien, czy zgubiłeś kartę, czy zostawiłeś ją w domu lub samochodzie. Z tą aplikacją nie możemy też zastrzec dowodu osobistego i innych dokumentów.

Jeśli masz uruchomioną opcję wymiany walut, można to wykonać bezpośrednio z aplikacji Pekao PeoPay. Aplikacja jest też wygodnym sposobem na złożenie wniosku o nowe produkty – na przykład o kredyt gotówkowy.

Jakie dodatkowe funkcje ma aplikacja PeoPay?

Aplikacja Pekao PeoPay ma kilka ciekawych funkcji,które z pewnością nie są standardem w innych bankach. Jedną z nich jest możliwość podejrzenia stanu swojego konta także w innym banku. Możemy też zlecić przelew z innego konta bezpośrednio z naszej aplikacji Pekao. Jeśli chcesz założyć nowe konto w Pekao, możesz zrobić to bez wychodzenia z domu. Pekao potwierdzi Twoją tożsamość używając aplikacji mObywatel lub gdy wyślesz im swoje zdjęcie selfie. Z poziomu PeoPay możesz kupić bilet na przejazd komunikacją miejską, czy opłacić przejazd autostradą(Autopay).

Jeśli z produktów Pekao korzystają rodzice i dzieci, opiekun może podejrzeć poczynania swoich pociech dzięki panelowi rodzica. Gdy odwiedzisz stacjonarną placówkę Pekao możesz potwierdzić swoją tożsamość pokazując aplikację.

Aplikacja Pekao przyjazna dla osób z Ukrainy

Aplikacja Pekao posiada ukraińską wersję językową. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ Pekao posiada też ciekawą ofertę, jaką jest konto dla Ukraińców. Dzięki dostępności aplikacji mobilnej PeoPay w rodzimym języku, Ukraińcy z dużą łatwością mogą korzystać ze wszystkich usług i produktów banku.

Wygodna i funkcjonalna aplikacja Pekao

Bez dwóch zdań możemy uznać aplikację Pekao za wygodną. Korzystanie z niej jest jak najbardziej intuicyjne. Logowanie odbywa się w prosty sposób przy pomocy biometrii lub kodu PIN, a po wyjściu z aplikacji następuje automatyczne wylogowanie – nie ma więc ryzyka utraty swoich danych, czy – co gorsze – pieniędzy.

Jeżeli potrzebujesz przekazać komuś swój numer konta, bez trudu skopiujesz go do schowka. Możesz też wysłać dane swojego konta (dane do przelewu, numer konta, itp.) SMS-em lub mailem bezpośrednio z poziomu aplikacji. Gdy potrzebujesz udać się do stacjonarnego oddziału banku Pekao lub skorzystać z bankomatu, listę tych miejsc znajdziesz w aplikacji wraz z czytelną mapką.

W razie problemów możesz skontaktować się z obsługą Pekao telefonicznie. Aplikacja PeoPay posiada też wbudowany czat, co jest bardzo wygodną formą kontaktu.

Wykonywanie przelewów i płatności w PeoPay

Aplikacja Pekao SA (PeoPay) daje możliwość wykonania przelewu z autoryzacją mobilną. Całość odbywa się przy pomocy Twojego smartfona lub tabletu, na którym masz aplikację. Po poprawnym zalogowaniu do aplikacji PeoPay możesz wykonać przelewy kilku typów – zwykłe, szybkie, czy zagraniczne, a nawet do Urzędu Skarbowego. Wystarczy wybrać odbiorcę z listy lub wpisać jego dane. Całość zatwierdzamy danymi do logowania (odcisk palca, FaceID lub kod PIN). Wykonany przelew znajdziesz w historii transakcji swojego konta. Możesz tam podejrzeć jego dane lub ponowić przelew do tego samego odbiorcy.

Wśród możliwości płatności nie brakuje opcji BLIK. Możesz między innymi przelać pieniądze na numer telefonu odbiorcy. Aplikacja PeoPay pozwala też na doładowanie konta – swojego, dziecka lub innej osoby. Z poziomu aplikacji bez trudu zapłacisz wszystkie rachunki. Jeśli na rachunku mamy kod QR, wystarczy go zeskanować, aby skopiować dane do PeoPay.

Ciągła poprawa funkcjonalności PeoPay

W przeszłości PeoPay było autorskim systemem płatności dostarczanym przez  Pekao SA swoim klientom. Dziś jest to natomiast pełnoprawna aplikacja mobilna, której trudno zarzucić brak jakiejś funkcjonalności. Jest natomiast kilka unikalnych cech, które wyróżniają aplikację Pekao na tle konkurencji.

Tym, co warto docenić w produkcie banku jest uzupełnianie aplikacji mobilnej o dodatkowe funkcje. Nie oznacza to jednak, że któregoś dnia aplikacja stanie się trudna w obsłudze dla jej użytkownika. Wręcz przeciwnie. Całość wygląda schludnie, a poszczególne funkcje możemy bez trudu odnaleźć i przejść do nich kilkoma kliknięciami.

Czy korzystanie z aplikacji PeoPay jest bezpieczne?

Dostęp do danych zgromadzonych w aplikacji Pekao jest chroniony zabezpieczeniami biometrycznymi (czytnik linii papilarnych i FaceID w telefonie) lub kodem PIN. Każdą transakcję musimy potwierdzić dodatkowym kodem ePIN. Bez kodu możemy natomiast skorzystać z szybkich płatności zbliżeniowych. Właściciel aplikacji może w ten sposób zapłacić 4 razy, a maksymalna wartość transakcji to 50 złotych. Wtedy wystarczy odblokować ekran smartfona i przyłożyć urządzenie z włączonym NFC do terminala. Stopień bezpieczeństwa PeoPay stoi więc na najwyższym poziomie.

Kto może korzystać z PeoPay?

Aplikacja mobilna PeoPay jest oczywiście przypisana do konta bankowego w banku Pekao S.A. Warunkiem jest więc posiadanie rachunku w tym banku, choć są pewne wyjątki – między innymi EuroKonto OK, Konto Uczeń i Junior. Nasze konto osobiste musi mieć włączone opcje dostępu do bankowości elektronicznej – Pekao24. Można je uruchomić kontaktując się z przedstawicielem banku.

Aplikacja PeoPay znajduje się w zasobach Sklepu Google Play oraz AppStore. Możemy więc zainstalować ją na urządzeniach z obydwoma najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Smartfon z Androidem musi mieć system w wersji Android 4.4 lub nowszy. Sprzęt Apple musi natomiast posiadać system iOS 11.0 lub nowszy. Płatności zbliżeniowe są możliwe na urządzeniach posiadających moduł łączności zbliżeniowej NFC. Aplikacja działa tylko wtedy, kiedy ma dostęp do Internetu (Wi-Fi lub przez sieć komórkową).

Aplikacja Pekao PeoPay – podsumowanie i nasza recenzja

Jeśli planujesz wybierać konto osobiste patrząc w dużej mierze na aplikację mobilną, zdecydowanie warto rozważyć ofertę Pekao SA. Aplikacja mobilna PeoPay ma wszystkie funkcje, jakich oczekujemy po nowoczesnej bankowości mobilnej. Znajdziemy tam również kilka usług, których nie ma w aplikacjach konkurencji. Nasza recenzja jest więc jednoznacznie pozytywna! Potwierdzają to zresztą opinie o PeoPay dostępne w Internecie.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

Piotr

Ja nie wiem co tu zachwalać… chyba ktoś dostał za reklamę niezłą kasę . mi aplikacja przestała działać dobre dwa tygodnie temu po aktualizacji i nie mogę się doprosić aby znów zaczęła działać,napisałem w kilka miejsc rozmawiałem z czterema konsultantami i nikt nie chce mi pomóc.. panel wiadomości na stronie klienta jest jakby martwy od półtora tygodnia nikt nie przeczytał dwóch wiadomości ale wiadomości typu bierz pożyczkę przychodzą regularnie… Ja wiem że jestem za malutki żeby ktoś się mną przejął ale w razie jakiejkolwiek reklamacji jest jak zwykle zwykłe spychajewo jak się dopatrzą swojego błędu to dokładają opłat których zapomnieli pobierać rok lub półtora ale w czasie zakładania konta opłaty miały być przez rok lub dwa darmowe..Nie mam kasy ani siły aby się z molochem szarpać z każdym którym rozmawiam to mówi że to najgorszy bank a ja w nim mam konto od 94roku Mimo że na konto przychodzą skromne co miesięczne wypłaty robię sporo przelewów i zakupów w internecie A bo z potwierdzenia w aplikacji jest to niemożliwe Ciekawe czy Bank za swój błąd będzie chciał mi zapłacić odsetki za nie umożliwienie mi dokonywania co mniejsze licznych opłat.. i zadośćuczynienie za moje nerwy zaangażowanie i stres z kontaktem z tym bankiem..

Odpowiedz
Natalia

Po likwidacji aplikacje pekao 24 makler, w aplikacji peopay w panelu inwestycyjnym przy notowaniach giełdowych brak wykresów. W aplikacji pekao 24 makler wykresy były. Dlatego za brak tych wykresów oceniam negatywnie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły