Oferta kredytów gotówkowych w VeloBank. Jak wziąć pożyczkę gotówkową w VeloBanku?

kredyt w velobank

Jeśli nie kojarzysz marki VeloBank, być może lepiej znasz nazwę Getin Bank. Po zawirowaniach wokół Getin Banku z ostatnich lat, bank zmienił nazwę. Dziś VeloBank ma sporą ofertę – proponuje klientom m.in. konta, instrumenty do oszczędzania, a także różne rodzaje kredytów. Dziś sprawdzimy więc, jak działają kredyty i pożyczki w VeloBanku. Kto może wziąć kredyt w VeloBank i czy warto to zrobić?

Krótka historia VeloBanku

Przede wszystkim odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie co to jest VeloBank. Nie wszyscy Polacy dobrze znają tę markę – bank powstał jednak dopiero nieco ponad  rok temu. Na początku października 2022 VeloBank powstał po przymusowych zmianach w Getin Noble Banku S.A. Restrukturyzacja znacznie bardziej rozpoznawalnego banku miała miejsce w związku z problemami finansowymi. Cały proces przeprowadzono razem z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.

Dziś nie ma już podstaw, aby obawiać się korzystania z usług VeloBank. Oczywiście, część klientów może mieć jednak złe doświadczenia z Getin Bankiem, co jest zrozumiałe. Obecnie działalność VeloBanku jest nadzorowana przez polskie organy, które pilnie jej się przyglądają. Pamiętajmy też, że korzystając z kredytu gotówkowego lub pożyczki w VeloBanku to my otrzymujemy od banku pieniądze. Nie jest to raczej obarczone ryzykiem, które mogłoby się pojawić  (w teorii) choćby podczas korzystania z lokat oszczędnościowych w “niepewnym” banku.

Kredyty i pożyczki w VeloBanku często są korzystne – bank musi walczyć o klientów!

Dość niskie zaufanie, jakim klienci darzą młody bank, jakim bez wątpienia jest VeloBank, ma jednak pewne plusy. Bank musi  zaproponować swoim potencjalnym klientom naprawdę dobra warunki. Tylko w ten sposób może konkurować ze znacznie bardziej rozpoznawalnymi markami, jak PKO BP, Bank Millenium, Alior, mBank i inne. W VeloBank S.A. znajdziemy dziś także darmowe pożyczki lub kredyty z oprocentowaniem 0%!

Taka oferta sprawia, że możemy przymknąć oko na nieco niższą renomę banku. W końcu sporo osób kojarzy tę instytucję z problemami, jakie miał Getin Noble Bank. Kredyty i pożyczki w VeloBank mogą jednak skłonić nas do skorzystania z usług banku, bo są niejednokrotnie naprawdę atrakcyjne! Poznajmy więc bliżej te produkty.

Jakie są różnice między kredytem a pożyczką?

Kredyt w VeloBank – co warto o nim wiedzieć?

Przyjrzyjmy się najpierw ofercie kredytowej w VeloBank. Dostępne są różne rodzaje kredytów. Do najszerszego grona odbiorców trafiają oczywiście tradycyjne kredyty konsumenckie – kredyty gotówkowe. Sporym plusem tego produktu jest spora rozbieżność dostępnych kwot i terminów spłaty.

Minimalna wysokość kredytu gotówkowego w VeloBank to 2000 złotych. Najwięcej możemy natomiast pożyczyć 200.000 złotych. Oczywiście, wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa. Zobowiązanie należy spłacić w okresie od 3 miesięcy do nawet 10 lat. Kredyty długoterminowe sprawdzają się w przypadku sporych kwot. To dobrze, rozkładając spłatę na wiele rat obniżamy wysokość każdej z nich. Pamiętajmy jednak, że wtedy całkowity koszt kredytu może znacznie wzrosnąć. W VeloBanku możemy wybrać jeden z kilku kredytów:

 • dla posiadaczy konta w tym banku
 • EKO kredyt
 • kredyt ze stałymi ratami
 • zwykły kredyt gotówkowy

W zależności od wybranej opcji różnić mogą się warunki udzielenia kredytu. Obecnie wysokość RRSO wynosi od około 13 do nieco ponad 28%. Wszystko zależy jednak od aktualnej oferty, która może się w każdej chwili zmienić. Warto po prostu porównać propozycję VeloBank z innymi znalezionymi na super-pożyczka.pl ofertami banków.

RRSO a oprocentowanie nominalne - wszystko, co warto wiedzieć.

Dlaczego warto rozważyć kredyt w VeloBanku?

Czy jest coś, co wyróżnia kredyt w VeloBank? Plusem z pewnością jest fakt, że bank ten nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. W porównaniu z innymi bankami pozwala to na spore oszczędności. Bank posiada sporą ofertę kredytów różnego typu – to jednak cecha większości polskich banków. W VeloBanku możemy więc bez problemu dobrać kredyt, który spełni nasze oczekiwania – będzie miał odpowiednią wysokość i okres spłaty.

Najlepsza oferta zarezerwowana jest dla obecnych klientów VeloBanku. Mogą liczyć na niższe koszty kredytu. Również procedura ubiegania się o kredyt została dla nich uproszczona. Możemy też wnioskować o kredyt w VeloBank online – w 100% przez Internet, bez wychodzenia z domu. Taka opcja jest bardzo wygodna, to też najszybszy sposób na otrzymanie dodatkowych pieniędzy.

Jakie kredyty proponuje VeloBank?

Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej propozycjom, jakie w swojej ofercie ma VeloBank. Znajdziemy tam kilka podstawowych rodzajów kredytów:

 • standardowy kredyt gotówkowy – do 200.000 złotych kredytu, pieniądze można wydać na dowolny cel, aby otrzymać zgodę na taki kredyt należy wypełnić wniosek i pozytywnie przejść badanie zdolności kredytowej. Niezbędna też jest odpowiednia historia kredytowa – nie powinna być negatywna.
 • kredyt gotówkowy z prowizją 0 zł i ze stałą ratą – w momencie, gdy wiele osób obawia się rosnących stóp procentowych, opcja kredytu ze stałą ratą jest magnesem na wielu klientów! Tu VeloBank wymaga jednak wykupienia ubezpieczenia spłaty kredytu.
 • EKO kredyt w VeloBank – to kredyt na preferencyjnych warunkach, także do 200.000 zł i z możliwością rozbicia spłaty nawet na 10 lat. Cel kredytu jest tu jednak dość precyzyjnie określony – to instalacje i urządzenia służące do pozyskiwania energii odnawialnej (np. montaż paneli słonecznych). W tej sytuacji RRSO jest dość niskie.
 • promocyjny kredyt online – wnioskując o kredyt przez bankowość elektroniczną możemy liczyć na bardzo wygodną procedurę. Tożsamość zostanie sprawdzona poprzez wysłanie zdjęcia selfie, można też użyć aplikacji mObywatel. Tu możemy liczyć na najlepsze warunki i RRSO nawet 0%!

Kredyt w VeloBank – jakie warunki trzeba spełnić?

Oferta kredytów w VeloBank wygląda nieźle. Należy jednak wiedzieć, że bank stawia swoim klientom pewne wymagania, musimy je spełnić. Na szczęście, wymagania do kredytu nie są bardziej skomplikowane, niż w innych bankach w Polsce. VeloBank akceptuje różne źródła dochodu, jak na przykład:

 • dowolna umowa o pracę
 • umowa zlecenie
 • umowa o dzieło
 • własna działalność gospodarcza (powinna być prowadzona przez co najmniej 12 miesięcy)
 • emerytura lub renta
 • kontrakt
 • działalność rolnicza
 • świadczenia socjalne

Niemal każdy może więc starać się o przyznanie kredytu w VeloBanku. Oczywiście, od obliczonej przez bank zdolności kredytowej zależy możliwa do otrzymania kwota kredytu, czy sama decyzja kredytowa. Bank z pewnością sprawdzi też historię kredytową w BIK. Jeśli jest pozytywna, nie będzie stanowić przeszkody.

Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Najprostszą drogę do kredytu w VeloBanku mają obecni klienci banku. Są już zweryfikowani przez bank, nie muszą więc dostarczać dodatkowych dokumentów, a proces można przejść w 100% online. Możliwe jest wnioskowanie przez serwis transakcyjny lub przez aplikację mobilną VeloBank.

Pozostałe osoby powinny dostarczyć dokument tożsamości, na przykład dowód osobisty. W przypadku większości wniosków niezbędne będzie też udokumentowanie źródła i wysokości swoich dochodów. Osoby pracujące w oparciu o umowę będą musiały dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Otrzymasz je jednak bez problemu u swojego pracodawcy. Emeryci powinni natomiast przygotować odcinek emerytury z ostatnich 2 miesięcy lub decyzję w sprawie waloryzacji wysokości świadczenia emerytalnego. Podobne dokumenty powinni dostarczyć renciści. Przydatny może być w tej sytuacji również wyciąg z konta z potwierdzeniem dochodów. Niektóre kredyty gotówkowe w VeloBank są natomiast dostępne “na dowód”. Dotyczy to przede wszystkim zobowiązań na nieco mniejsze kwoty.

Jak wnioskować o kredyt w VeloBank?

Mamy kilka możliwości wnioskowania o pożyczkę lub kredyt w VeloBank. Stali klienci mogą skorzystać z serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej na smartfony. Dotychczasowi klienci banku mogą załatwić wszystkie formalności online. W ten sposób podpiszą też umowę kredytową.

Pozostałe osoby również mogą wnioskować o kredyt online – wypełniając formularz kontaktowy na stronie banku. Można też oczywiście wybrać bardziej tradycyjny sposób – w oddziale banku. Tam od razu podpiszesz umowę kredytową, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.  Decyzja kredytowa zwykle zajmuje od jednego do trzech dni. Wypłata środków możliwa jest na konto bankowe podane we wniosku. Gdy umowa zostanie podpisana, bank wypłaci środki w ciągu pięciu dni, zwykle jednak dzieje się to znacznie wcześniej.

Dla kogo kredyt w VeloBank?

Kto może wziąć kredyt w VeloBank? Oferta kierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Należy mieć ukończone 18 lat i mieszkać w Polsce. Bank wymaga stałego źródła dochodu. Oczywiście, sprawdzi też historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Wymagana jest dobra zdolność kredytowa.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu w VeloBanku?

Tak, wcześniejsza spłata kredytu dostępna jest w każdym polskim banku. Wcześniejsza spłata kredytu  zwykle bardzo się opłaca. Dzięki niej odzyskasz część prowizji. Upewnij się jednak, czy Twój kredyt w VeloBanku nie ma żadnych ograniczeń pod tym względem. Niekiedy banki utrudniają wcześniejszą spłatę, na przykład jest możliwa dopiero po spłacie określonej liczby rat. Warto więc po prostu zajrzeć do umowy kredytowej lub skontaktować się z doradcą klienta VeloBank.

Jak wcześniejsza spłata kredytu wpływa na BIK?

Pożyczki w VeloBank

W obecnej ofercie VeloBank znajdziemy jedynie kredyty gotówkowe i inne. Nie ma w niej dziś pożyczek.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

Czy kredyt w VeloBanku się opłaca? Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Istotna jest także aktualna oferta konkurencji. Warto porównać propozycje różnych banków i sprawdzić, która jest dziś najtańsza i najlepsza. Przy porównaniu warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • dostępność kredytu
 • czas potrzebny do otrzymania pieniędzy
 • minimalna i maksymalna kwota kredytu
 • okres spłaty
 • RRSO i wszelkie opłaty

Warto kierować się parametrem, jakim jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu. Podsumowuje wszelkie opłaty (odsetki, marżę, ubezpieczenie, opłatę za uruchomienie kredytu, itp.) w ujęciu rocznym i w stosunku do pożyczonej kwoty. Zasada jest dość prosta – im niższe RRSO, tym kredyt jest bardziej opłacalny.

Podsumowanie artykułu

Oferta kredytowa w VeloBanku jest dość rozbudowana. Bank chce zbudować dobrą renomę, przez co oferuje klientom całkiem niezłe warunki kredytów. Nic dziwnego, renoma ciągnąca się za Getin Noble Bankiem nie jest zbyt dobra. Klienci VeloBanku mogą dość szybko wnioskować o kredyt, korzystając z aplikacji mobilnej lub e-bankowości. Pozostałe osoby najszybciej zrobią to prawdopodobnie w oddziale banku. Należy liczyć się z koniecznością dostarczenia zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, czego oczekuje jednak także większość innych banków. Na uwagę zasługują kredyty bez prowizji i z odsetkami 0%, dostępne przez Internet. Ciekawie prezentują się również EKO kredyty w tym banku. Mają korzystne oprocentowanie i maksymalną kwotę 200.00 złotych. Celem jest jednak wyłącznie zakup i montaż instalacji i sprzętów do pozyskiwania ekologicznej energii.

Najczęściej zadawane pytania

Czy kredyt w VeloBank się opłaca?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Warto porównać propozycję z ofertami innych banków i wybrać najlepszą z nich.

Czy VeloBank to Getin Noble?

Nie. Getin Noble Bank przeszedł przymusową restrukturyzację, a w jego miejsce powstał VeloBank

Jakie kredyty ma VeloBank?

W VeloBank są różne kredyty – gotówkowe, na cele związane z pozyskiwaniem ekologicznej energii, a także kredyty 0%.

Czy są pożyczki w VeloBank?

Nie, obecnie bank nie proponuje pożyczek.

Źródło:

 1. https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy.html
 2. https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/bfg-rozpoczal-przymusowa-restrukturyzacje-getin-noble-bank-sa-ktorego-dzialalnosc-zostanie-przeniesiona-do-wspolnego-banku-bfg-i-systemu-ochrony-bankow-komercyjnych-utworzonego-przez-osiem-bankow-komercyjnych.html
 3. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rebranding-placowek-Getinu-na-VeloBank-pod-koniec-XI-8424190.html
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły