PlayStation na raty

PlayStation na raty

Zastanawiasz się nad zakupem konsoli do gier, na przykład PlayStation? Nowoczesna konsola z pewnością przyniesie masę radości całej rodzinie. Jej możliwości znacznie wykraczają poza uruchamianie gier. Pozwoli oglądać filmy (także w VOD, np. na Netfliksie), czy przeglądać Internet. Największym minusem jest jednak dość wysoka cena, szczególnie jeśli chcemy kupić nowy model. Rozwiązaniem może być jednak kupno PlayStation na raty. Czy warto wybrać ten sposób finansowania zakupu konsoli?

Czy można kupić PlayStation na raty?

Oczywiście, podobnie do innych sprzętów elektronicznych, wiele osób kupuje PlayStation na raty. Aby to zrobić możemy skorzystać z naprawdę wielu możliwości:

 • kupno PlayStation na raty w sklepie elektronicznym
 • pożyczka online na dowolny cel i osobne znalezienie PlayStation
 • raty Allegro
 • skorzystanie z karty kredytowej
 • wykorzystanie limitu odnawialnego w rachunku bieżącym
 • inne rozwiązania

Wszystko co musisz wiedzieć o kredycie odnawialnym (limit odnawialny).

PlayStation raty 0%

Niejednokrotnie sprzedawcy kuszą nas atrakcyjnymi formami finansowania zakupu. PlayStation na raty w wielu sklepach kupimy korzystając z rat zero procent. Raty 0% w elektromarkecie mają sporo zalet, przede wszystkim są wygodne. W jednym miejscu załatwimy zarówno sprawę wyboru sprzętu, jak i jego finansowanie.

Niestety, czasami koszty takiej pożyczki/kredytu są “ukryte” w cenie produktu. Owszem, dostaniemy raty bez oprocentowania, z RRSO równym 0%. Za sam sprzęt niejednokrotnie jednak nieco przepłacamy.

RRSO a oprocentowanie nominalne - czym się różnią?

Z tego względu myśląc o kupnie PlayStation na raty warto rozważyć różne opcje. Poszukaj sklepu, w którym konsola jest aktualnie najtańsza. Być może trafisz na ciekawe promocje – PlayStation i inne konsole nierzadko są oferowane z grami w zestawie, czy z dodatkowym wyposażeniem (np. drugi pad, okablowanie, itp.). Gdy mamy już upatrzony sprzęt w konkretnej cenie, osobno poszukaj sposobu sfinansowania go. Można skorzystać z kredytu gotówkowego, pożyczki ratalnej lub wybrać inną metodę. Dzięki temu możemy nawet kupić używane PlayStation na raty, znaleźć sprzęt na wyprzedaży, czy z ekspozycji. To sposoby na zauważalne obniżenie kosztów, jakie musimy ponieść.

PlayStation na kredyt

Biorąc pod uwagę przeciętny koszt PlayStation, nawet najnowszej wersji, nie powinniśmy mieć problemy ze zgodą na kredyt. Wnioskując o typowy kredyt konsumencki na dowolny cel musimy jednak posiadać niezłą historię kredytową. Liczy się też oczywiście odpowiednia zdolność kredytowa. Banki zwracają na to sporo uwagi. Kupno PlayStation 5 na kredyt będzie osiągalne dla osób dla osób ze stałym, stabilnym źródłem dochodu. Nieduża cena PlayStation powoduje, że nawet przy krótkim okresie spłaty kredytu na PS5 nie zapłacimy wysokich rat.

Jeśli natomiast wymagania niezbędne do kupna PlayStation na kredyt są zbyt wysokie, rozwiązaniem może być pożyczka bez BIK. Pozwoli na zakup PS5 na raty nawet, jeśli masz gorszą historię kredytową w BIK. Być może uda Ci się też trafić na promocję – darmową pożyczkę dla nowych klientów. W niektórych firmach pożyczkowych kwoty dostępne w takiej promocji wystarczą na kupienie wymarzonej konsoli do gier. Okres spłaty pożyczki z RRSO 0% nie jest wysoki, oddamy jednak tylko pożyczoną kwotę.

Darmowe pożyczki i chwilówki - ranking aktualnych ofert.

Ile kosztuje playStation?

Wiemy już, że można kupić PlayStation 5 na raty. Zanim jednak przejdziemy do poznania warunków spłaty takiej pożyczki i jej kosztów, sprawdźmy cenę wymarzonej konsoli. A więc – ile kosztuje PlayStation? Mamy kilka generacji, ale tych już bardzo przestarzałych nie bierzemy pod uwagę. Są dostępne na rynku wtórnym nawet za 200-300 złotych, nierzadko z obszernym zestawem gier i dodatków. Oprócz ceny nowego urządzenia, w poniższej tabeli znajdziesz również szacunkowy koszt zakupu używanego PlayStation. W tym miejscu musimy podkreślić, że ceny są szacunkowe, dotyczą sprzętu w bardzo dobrej kondycji, bez uszkodzeń, czy zniszczeń wizualnych, a najlepiej z wciąż obowiązującą gwarancją producenta. Ceny nowych konsol również mogą się zmieniać z biegiem czasu – bierzemy pod uwagę średnie ceny z pierwszego  kwartału 2024 roku.

Generacja konsoliCena nowej konsoliCena nowej konsoli w zestawie z gramiCena używanej konsoliCena używanej konsoli w zestawie z grami i innymi dodatkami
PlayStation 5 Slim2699 zł3000-3500 zł2000 zł2500 zł
PlayStation 5 Digital (bez napędu)2199 zł2500-3000 zł1300 zł1600-1800 zł
PlayStation 52599 zł2900-3500 zł1500 zł1500-2000 zł
PlayStation 4 Slim 500 GB1200-1300 zł1400-2000 zł600 zł800-1100 zł
PlayStation 4 1 TB1749 zł2000-2500 zł800 zł900 -1200 zł
PlayStation 4 Pro 1 TB1999 zł2500 zł900 zł1000-1300 zł
PlayStation 3200-300 zł300-500 zł
Koszt zakupu różnych wersji PlayStation

Jak widać, za około 2000 złotych możemy kupić najnowszy model PlayStation 5 lub bogaty zestaw z używaną konsolą. Gdy myślimy więc o kupnie PlayStation na raty, prawdopodobnie potrzebujemy kwoty w zakresie 1000-3000 złotych.

Akcesoria, pady

Zwykle w zestawie sprzedażowym otrzymujemy konsolę wraz z padem (kontrolerem do gry), zasilaczem i okablowaniem potrzebnym do połączenia się z ekranem telewizora. Jeżeli jednak chcemy zagrać jednocześnie w więcej osób, konieczne będzie dokupienie pewnych akcesoriów. Więcej padów pozwala na grę w większym gronie. Oryginalny pad do konsoli Sony PlayStation 4 kosztuje od 200 do niecałych 300 złotych. Niefirmowy pad (zamiennik) kupimy natomiast już od 100 złotych.

Nowy pad do PS5 kosztuje natomiast co najmniej 300 złotych. Warto zwrócić na to uwagę, gdy myślisz o zakupie PS na raty. Jeśli chcesz grać w więcej osób, być może warto od razu poszukać lepiej wyposażonego zestawu lub doliczyć koszt dodatkowych akcesoriów.

Zwolennicy wyścigów mogą natomiast zainteresować się dokupieniem kierownicy. Podstawowe modele kupimy już za 200-300 złotych. Lepsza kierownica może kosztować ponad 1000 złotych. Ma wtedy pedały, a nawet skrzynię biegów, co zwiększa realizm. Zwolennicy symulatorów powinni więc rozważyć dokupienie tego sprzętu, a radość z gry będzie jeszcze większa!

Ile kosztują gry na PlayStation? 

W zależności od tytułu, gry na PlayStation 5 kosztują od 100 do nawet ponad 300 złotych. Kilka gier znacznie zwiększa więc koszt związany z kupnem konsoli.

W przypadku konsol PlayStation 4, gry również nie są tanie. Tu spory wybór mamy nawet w cenie 50-100 złotych, a za nowości nie powinniśmy zapłacić więcej, niż 250 złotych. Starsza konsola ma też ten plus, że mamy spore możliwości kupna gry używanej, w cenie nawet dwukrotnie niższej.

Jak widać, dodatkowe pady, kierownica do PS, czy nawet gry są całkiem drogie. Uwzględnij to w budżecie, jeśli myślisz o wzięciu pożyczki na PlayStation. Za około 1000 złotych sprawimy, że zestaw stanie się kompletny.

Czy masz dobry telewizor? Nowe PlayStation pozwoli grać w 4K

Każdą konsolę stacjonarną musimy podłączyć do jakiegoś wyświetlacza. Może być to telewizor, monitor komputerowy, a nawet projektor (rzutnik na ścianę). Oczywiście, im lepszy mamy telewizor, tym wyższej klasy obraz wyświetlimy. Dotyczy to w szczególności najnowszych konsol, jak PlayStation 5. Może ona wyświetlać obraz w jakości 4K, a także z większą, niż standardowa liczbą klatek na sekundę.

Być może kupno konsoli na raty jest dobrym momentem, aby wymienić telewizor na nowy? Opisywaliśmy już możliwości kupienia telewizora na kredyt. Jeśli chcesz kupić więcej urządzeń w jednym czasie, warto pomyśleć po prostu o pożyczeniu nieco większej sumy.

Jak się okazuje, dziś dobry telewizor 4K z funkcjami smart TV wcale nie musi być drogi. Już za 1500-2000 złotych kupisz duży telewizor, z ekranem 50, 55, czy nawet 60 cali. Za 4 tysiące złotych dostaniemy duży TV z wysokiej klasy panelem OLED renomowanej marki. W kwocie nieco ponad 5000 złotych możemy natomiast stać się właścicielem świetnego zestawu, w którego skład wejdą konsola PlayStation 5, dobry telewizor 4K i kilka gier.

Jak sfinansować zakup PlayStation?

Przede wszystkim zastanów się, jak dużej sumy potrzebujesz. Poglądowe informacje o cenach znajdziesz w poprzednim fragmencie naszego poradnika. Za kilkaset złotych możemy kupić używany egzemplarz konsoli poprzedniej generacji. Najnowsza konsola PS5 kosztuje w sklepie nieco ponad 500 złotych, choć warto od razu uwzględnić dodatkowe środki na zakup gier. Aby w pełni cieszyć się z zakupu warto przygotować około 3000 złotych. Za 5000 złotych kupimy zarówno konsolę, jak i nowoczesny telewizor z rozdzielczością 4K.

Warto porównać ze sobą warunki kupna konsoli w sklepie, który zaoferuje nam raty z tym, co proponują dziś firmy pożyczkowe i banki. Zakres kwot, jakich będziesz potrzebować, wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W każdym banku możemy liczyć na kredyt w takiej wysokości. Zakładając, że nie kupujemy telewizora, a rozłożymy spłatę rat na rok, pojedyncza rata powinna wynosić mniej, niż 300 złotych. Możemy oczywiście pomyśleć o kredycie lub pożyczce długoterminowej. Wiele osób woli tę opcję – koszt spłaty jest wtedy mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu.

PlayStation na raty – warunki

Ciężko powiedzieć jednoznacznie, ile kosztuje pożyczka na PlayStation 5. Wszystko zależy od propozycji firmy pożyczkowej lub banku. Warto natomiast poszukać najkorzystniejszej opcji. Wtedy po prostu zapłacimy mniej. Poza kosztami warto jednak zwrócić uwagę również na inne aspekty:

 • dobre opinie o firmie pożyczkowej
 • jakie są wymagania stawiane klientom (jak firma liczy zdolność kredytową)
 • ile czasu musimy czekać na pieniądze
 • jakich dokumentów i zaświadczeń wymaga firma
 • czy możemy starać się o pożyczkę przez Internet, bez wychodzenia z domu

Informacje na temat najlepszych pożyczek online znajdziesz na stronach serwisu super-pozyczka.pl.

Warunki pożyczkodawcy zależą od aktualnej oferty i wybranej firmy. Aby natomiast szybko porównać ze sobą propozycje różnych firm, spójrz na RRSO. Rzeczywista realna stopa oprocentowania podsumowuje wszelkie koszty związane z pożyczką. RRSO pozwala poznać opłacalność pożyczki, zestawiając koszt z pożyczoną sumą, w ujęciu rocznym. Możemy więc porównać pożyczki z różnym okresem spłaty.

Ile kosztuje miesięczna rata za PlayStation?

Najtańsze pożyczki mają RRSO równe 0%. To darmowe pożyczki, które musimy jednak najczęściej spłacić szybko (nawet w ciągu 30 dni). Większość pożyczek ma RRSO na poziomie od 10 do 20%. Oznacza to, że jeśli chcesz spłacać zakup PlayStation 5 na raty przez 12 miesięcy, do ceny konsoli po prostu dolicz wartość RRSO.

Zakładając, że nasza konsola plus kilka gier kosztuje 3000 złotych, a RRSO pożyczki wynosi 15%, łączny koszt powinien wynosić 3450 zł. Zapłacimy więc 12 rat po 287 złotych i 50 groszy.

Jeżeli wybierzesz opcję kupna konsoli starszej generacji lub używanego PS5, koszt powinien wynosić około 1500 złotych. Wtedy przy pożyczce z RRSO 15% na rok zapłacimy w sumie 1725 złotych. Każda rata będzie kosztowała nas nieco ponad 140 złotych miesięcznie.

Gdy zdecydujesz się na kupno zarówno konsoli PlayStation 5, kilku gier, jak i nowego telewizora 4K, zapewne zapłacisz około 5000 złotych. Przy pożyczce z RRSO 15% mamy więc łączny koszt do spłaty równy 5750 złotych. Miesięczna rata wynosi 479 złotych. Możemy zmniejszyć ją, rozkładając spłatę na dłuższy czas. Jeśli zależy Ci natomiast na ograniczeniu kosztów, spłacić zobowiązanie w krótszym terminie.

Kto może kupić PlayStation na raty

Wymagania stawiane kredytobiorcom nie są wygórowane. Mówimy w końcu o pożyczce online na stosunkowo niedużą kwotę, z niezbyt wysoką miesięczną ratą. Wnioskodawca musi spełnić tylko podstawowe warunki:

 • być osobą pełnoletnią
 • zmieścić się w górnym limicie wieku (zwykle 75-80 lat)
 • posiadać aktualny dowód osobisty
 • mieć zdolność kredytową
 • posiadać polskie obywatelstwo

W firmach pożyczkowych szanse na pozytywną decyzję są zwykle większe, niż w banku. Banki zwykle wymagają m.in. stabilnego źródła dochodu, najlepiej w oparciu o umowę o pracę. Tam też niezbędna będzie dość dobra historia kredytowa. Pozabankowi pożyczkodawcy przymykają natomiast oko na nieco gorszą zdolność, a nawet mają w swoim portfolio pożyczki dla zadłużonych.

Jak poprawić zdolność kredytową i kupić PlayStation na raty lub kredyt?

W ocenie zdolności kredytowej kluczowe są:

 • wysokość zarobków
 • źródło zarobków
 • średnie koszty utrzymania
  • koszty mieszkaniowe
  • wyżywienie
  • dzieci na utrzymaniu
  • inne stałe opłaty
 • posiadane zobowiązania

Jak poprawić zdolność kredytową?

Aby poprawić swoją zdolność kredytową, na przykład celem kupienia PS 5 na raty, warto po prostu zadbać o lepsze zarobki i mniejsze wydatki. Pomocna będzie spłata karty kredytowej, czy rezygnacja z limitu odnawialnego w rachunku.

Czy opłaca się kupić PlayStation na raty?

Naszym zdaniem kupno PlayStation na raty do świetny pomysł. Nie poniesiesz dużego, jednorazowego wydatku. Miesięczne raty nie powinny być natomiast dużym obciążeniem dla Twojego budżetu. Finansując w ten sposób zakup nowej konsoli, możesz od razu pomyśleć o dokupieniu ciekawych gier, a nawet wymianie telewizora na nowy. Nowa konsola PlayStation 5 nie jest tania, zapewni jednak rozrywkę całej rodzinie przez kolejne lata!

Wakacje na raty

Warto też wiedzieć, że samodzielne poszukiwanie pożyczki online lub kredytu może okazać się bardziej opłacalne, niż zakup na raty w sklepie. Możemy też wtedy kupić używaną konsolę, co znacznie obniży ponoszone koszty.

Podsumowanie artykułu

Kupno konsoli do gier to sposób na zapewnienie rozrywki całej rodzinie, czy naszym gościom. Najnowsza konsola PlayStation 5 ma doskonałą specyfikację, jej koszt wynosi natomiast nieco ponad 2000 złotych. Jeśli myślisz o dokupieniu gier, a może nawet wymianie telewizora na nowy (przyda się w końcu, jeśli kupisz nowoczesną konsolę), koszty wzrosną. Dobrym wyjściem jest wtedy rozłożenie spłaty PlayStation 5 na raty. Możemy cieszyć się nowym sprzętem bez mocnego obciążania swojego domowego budżetu.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje PlayStation?

Nowy model PlayStation 5 to koszt od nieco ponad 2000 złotych do około 3000 złotych (bogaty zestaw zawierający gry). Jeśli kupisz PS5 na raty, miesięczny koszt nie powinien przekroczyć 300 złotych (przy rozłożeniu spłaty na 1 rok).

Czy można kupić PlayStation na raty?

Tak, mamy wiele możliwości. Sprzedaż ratalną zaproponują sklepy, choć zwykle bardziej opłaca się samemu znaleźć pożyczkę na PlayStation.

PlayStation na kredyt czy się opłaca?

Tak, dziś mamy wiele możliwości rozłożenia spłaty sprzętu elektronicznego na raty. Kredyt w banku lub PS5 na raty to jedne z tych możliwości.

PlayStation na raty czy za gotówkę?

Korzystając z pożyczki lub kredytu możemy uniknąć jednorazowego, sporego wydatku. Wtedy jednak prawdopodobnie zostawimy nieco więcej pieniędzy w sklepie lub firmie pożyczkowej.

Źródło:

 1. https://lp.morele.net/ps5/
 2. https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/analizator-kredytowy
 3. https://www.totalmoney.pl/lp/kredyt-na-telewizor-rtv
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły