Ile kosztuje Netflix? Sprawdź cennik miesięczny i roczny 2024

Netflix

Netflix jest obecnie  najczęściej wybieraną platformą z filmami i serialami na żądanie. Jest na niej zalogowanych ponad milion użytkowników, co tylko potwierdza, jego potęgę. Sprawdzamy ile kosztuje Netflix miesięcznie i rocznie, oraz jakie pakiety oferuje i co w nich otrzymujemy.

Ile kosztuje Netflix, sprawdź dostępne pakiety

Koszt korzystania z serwisu Netflix zależy przede wszystkim od tego na jaki pakiet się zdecydujemy. Opłata ta pobierana jest raz w miesiącu w zależności od wybranego pakietu.  Obecnie platforma ta oferuje 3 pakiety czyli Podstawowy, Standard i Premium, a ich ceny to 29, 43 lub 60 zł miesięcznie.

Najczęściej wybieranym pakietem w Polsce jest pakiet premium który daje dostęp do wszystkich filmów i seriali w wersji HD. Dodatkowo dla nowych użytkowników Netflix przewidział kilka promocji na start. Oto trzy najważniejsze z których warto skorzystać.

 • Pierwszy miesiąc za darmo
 • 50% zniżki na dwa pierwsze miesiące
 • bezpłatny drugi miesiąc( cena pierwszego nie ulega zmianie)

Koszt miesięczny korzystania z Netflix

Netflix swoim użytkownikom proponuje 3 pakiety możliwości, które różnią się nie tylko ceną ale także ilością dostępnych filmów i seriali oraz ich jakością.

Pakiet Podstawowy29 zł miesięcznie / 348 zł roczniewideo w jakości SD (480p) na 1 ekranie równocześnie
Pakiet Standard43 zł miesięcznie / 516 zł roczniewideo w jakości FHD (1080p) na 2 ekranach równocześnie
Pakiet Premium60 zł miesięcznie / 720 zł roczniewideo w jakości HDR/4K (2160p) na 4 ekranach równocześnie

Za miesiąc korzystania z Netflix zapłacimy odpowiednio:

 • pakiet podstawowy dla 1 osoby – 29 zł miesięcznie, wideo w jakości SD (480p) na 1 ekranie równocześnie
 • pakiet standard dla 2 osób – 43 zł miesięcznie, wideo w jakości FHD (1080p) na 2 ekranach równocześnie
 • pakiet premium da 4 osób – 60 zł miesięcznie, wideo w jakości HDR/4K (2160p) na 4 ekranach równocześnie

Cennik Netflixa w skali rocznej wynosi:

 • pakiet podstawowy- 348 zł rocznie (12 x 29 zł)
 • pakiet standard -516 zł rocznie (12 x 43 zł)
 • pakiet premium – 720 zł rocznie (12 x 60 zł)

Informacja o cenach i pakietach

Ceny są nieco zróżnicowane bowiem pakiet podstawowy i standard obejmuje filmy i seriale w jakości HD, co obecnie dla wielu użytkowników jest niewystarczające, natomiast pakiet premium to filmy i seriale w jakości Ultra HD, który daje możliwość oglądania ulubionych seriali i filmów w jakości Ultra HD. Różnica polega również na tym, że w pakiecie podstawowym i standard dostępem do konta można podzielić się z 1 osobą poza nami, natomiast w przypadku konta premium z jednego konta korzystać może maksymalnie 4 osoby.

Jeżeli mamy dużą rodzinę albo zaufanych znajomych warto zastanowić się nad zakupem konta premium za 60 zł miesięcznie co w odniesieniu do 4 osób daje kwotę 15 zł miesięcznie dla każdego korzystającego. Jest to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim możliwość oglądania filmów i seriali w super jakości za przystępną cenę.

Pierwszy miesiąc za darmo w Netflix

Obecnie serwis, nie oferuje nowym użytkownikom bezpłatnego pierwszego miesiąca, co długi czas było praktykowane w celu powiększenia grona użytkowników. Wcześniej, aby otrzymać darmowy miesiąc należało podać swój adres mailowy, co było równoznaczne z założeniem konta, oraz wpisać numer  karty płatniczej, co pozwalało na na otrzymanie możliwości korzystania z serwisu całkowicie za darmo przez jeden miesiąc.

Ile zapłacimy za Netflix w 2024 roku?

Jak podają najnowsze dane dostęp do serwisu Netflix w roku 2024 będzie w tej samej cenie co w 2023 roku. Abonamenci będą płacić taka samą kwotę jak rok wcześniej. Jest to przychylny krok Netflixa w kierunku klientów pomimo światowej inflacji.

Ceny Netflix w 2024 roku – czy będą podwyżki?

Netfllix w ostatnim czasie zyskał na popularności, więc nie dziwi fakt, że głośno jest o podwyżkach subskrypcji miesięcznej tej platformy. Wieści o podwyżkach docierają głównie z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, gdzie użytkownicy musieli zapłacić nieco więcej za możliwość korzystania z serwisu w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest rozwój serwisu Netflix o własne produkcje filmowe, co z pewnością generuje spore koszty. Z drugiej zaś strony, podczas pandemii grono użytkowników tej popularnej platformy sporo się powiększyło, więc była to dodatkowa okazja aby podnieść koszt subskrypcji. W związku z większą ilością czasu użytkowników, serwis musiał skupić się na tym, aby z dnia na dzień wprowadzać nowe pozycje filmowe, tak aby zatrzymać użytkowników.

Podwyżki dotyczą Wielkiej Brytanii i USA. To właśnie tam wszelkie produkcje będą realizowane. Może to generować spore koszty, ale jednocześnie to mieszkańcy tych krajów będą mieli możliwość zobaczenia tych produkcji jako pierwsi. Szacuje się, że produkcje w Netflix pochłoną ponad miliard dolarów, co prawdopodobnie związane jest bezpośrednio z podwyżkami poszczególnych pakietów.

Podwyżki w USA i Wielkiej Brytanii zwiastują również podwyżki w Polsce, bowiem w ostatnim czasie na platformie pojawiło się kilka produkcji Netflix Orginals, co zwiastuje, że będzie ich z miesiąca na miesiąc przybywać.

Aktualizacja – opłaty za Netflix. Sprawdź

Serwis Netflix, obecnie nie podniósł cen korzystanie z platformy, co więcej obniżył ceny poszczególnych pakietów, co bardzo zachęciło użytkowników, zwłaszcza pakietu podstawowego, aby przejść na pakiet Standard lub Premium. Zabieg taki spowodował, że nie tylko przybyło nowych użytkowników, ale zwiększyła się liczba korzystających z pakietu Premium.

Pewną nowością mogą być też nowe zasady współdzielenia konta Netflix. Mowa właściwie o tym, że… nie będzie to możliwe. Pakiet pozwalający na odtwarzanie treści na kilku ekranach kierowany jest dla rodziny. Powinniśmy więc odtwarzać treści w jednym gospodarstwie domowym. Czy oznacza to koniec współdzielenia konta Netflix ze znajomymi? Wygląda na to, że tak. Netflix nie znalazł jednak jeszcze dobrej metody na weryfikację takiego działania. Dziś co pewien czas wymagane jest po prostu przepisanie kodu, który otrzymuje założyciel konta. Nie wydaje się to być przesadnym utrudnieniem.

Tańszy Netflix z reklamami, ale jeszcze nie w Polsce

Na początku listopada 2022 roku Netflix wprowadził tańszy pakiet z reklamami. Za niecałe 7 dolarów w USA (lub 5-6 euro w wybranych krajach w UE) możemy cieszyć się dostępem do bazy filmów i seriali. Oczywiście, jest to okupione koniecznością oglądania reklam. Jeżeli zależy Ci jednak na niskiej cenie – opcja może okazać się bardzo korzystna. Dziś nie znamy jeszcze daty wprowadzenia tej usługi na polski rynek. Najwięcej internetowych doniesień wskazuje tu na koniec roku.

Korzyści wynikające z subskrypcji Netfliks. Sprawdź koniecznie

Choć pakiety w Netflix nie należą do najtańszych, każdy kto choć raz skorzystał pozostaje wierny temu serwisowi. Mimo dość wysokich opłat i braku miesiąca gratis, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z Netflixa.

Zasoby filmów i seriali na platformie Netflix są nie tylko imponujące ale również bardzo ciekawe. Najlepsze produkcje firmowe dostępne na wyciągniecie ręki kuszą niemal każdego. Serwis spodoba się przede wszystkim wszystkim miłośnikom seriali. Oferta Netflixa jest jedną z najlepszych dostępnych na rynku, bardzo konkurencyjna do oferty HBO GO. Dodatkowym atutem jest fakt, że decydując się na subskrypcję można zrezygnować w dowolnym momencie, nawet po pierwszym opłaconym miesiącu. Wówczas o upływie miesiąca od płatności usługa zostanie po prostu wyłączona.

Źródło:

 1. https://www.netflix.com/pl/
 2. https://geekweek.interia.pl/streaming/news-ile-kosztuje-netflix-cennik-2023-wspoldzielenie-konta-zmiany,nId,6488859
 3. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-pakiet-reklamy-jak-pobrac-cena-oferta-w-polsce
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

8 komentarzy

Piotr

Zastanawia mnie dziwna jakość w zależności od ilości odbiorników. Mnie interesuje 1 lub dwa odbiorniki w najlepszej jakości a tego niestety Netflix nie daje. Najlepsza jakość tylko przy czterech odbiornikach. Dlaczego i po co?

Odpowiedz
Ela

Zastanawiałam się właśnie, czy by nie wykupić subskrypcji, ale po przeczytaniu informacji, jakoś mi przeszło. Rany, jak można tak chusteczkowo pisać, a mówiąc wprost – motać! :/ :p

Odpowiedz
Grazyna Trześniowska

Wykupiłam pakiet i pobrało mi 3 razy po 13.99 funtów jak moge odzyskac te kwoty

Odpowiedz
  Darek

  Raczej mało realne żeby odzyskać. Ja miałem subskrypcję i ktoś svhakował mi konto zmienił hasło i email i nie było możliwości odzyskania konta zero pomocy ze strony netfliksa. Moim zdaniem poprostu złodzieje.

  Odpowiedz
   Rafał

   W moim przypadku też shakowali i napisałem na czacie do netflixa, zweryfikowali wszystkie informacje i robiłem wszystko co kazali krok po kroku i odzyskałem dane i kasę.

   Odpowiedz
    Tomasz

    Jak można shakować konto na Netflix musieliście podać komuś dane do logowania.
    Po kilku próbach wpisania błednego hasła Netflix blokuje
    możliwość dalszego logowania się na danego maila.

    Odpowiedz
  Agnieszka

  Miałam podobna sytuację i zadzwoniłam do nich zwrócili mi pieniądze na konto .Po prostu ktoś na mego meila otworzył se konto ale po mimo to zwrócili mi kasę za 4 miesiące

  Odpowiedz
  Kasia

  skontaktuj się z wystawcą karty podpiętej do konta ( czyli bank) i powiedz że chcesz zrobić chargeback,bez problemu oddadzą kasę

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły