Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym

wakacje kredytowe w banku pocztowym

Raty kredytów w ostatnim roku bardzo zdrożały. Wielu klientów boryka się z problemami finansowymi. Część banków postanowiła wyjść naprzeciw swoim klientom i zaoferowała wakacje kredytowe. Bank Pocztowy podobnie jak inne banki działające na rynku zaproponował swoim klientom czasowe zawieszenie raty kredytu. Klienci Banku Pocztowego mogą skorzystać nie tylko z 3, ale nawet z 6 miesięcy przerwy. Propozycja ta jest niespotykana wśród oferty konkurencji. Tematem dzisiejszego artykułu są wakacje kredytowe w Banku Pocztowym.Zapraszamy do lektury. Nasz poradnik powinien być szczególnie przydatny dla klientów Banku Pocztowego, którzy posiadają tam kredyt na mieszkanie.

Zawieszenie spłaty rat kredytu gotówkowego i hipotecznego w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy zaproponował swoim klientom możliwość zawieszenia rat kredytu zarówno hipotecznego, jak i gotówkowego. Skorzystanie z tej oferty pozwala na zawieszenie spłaty części kapitałowej raty na okres do 6 miesięcy. Skorzystanie z wakacji kredytowych w Banku Pocztowym nie wpływa na wydłużenie okresu spłaty dla klienta. Po zakończeniu prolongaty zostanie dokonana rekalkulacja wysokości raty kapitałowo odsetkowej. Na tej podstawie zmieni się wysokość kolejnych spłacanych przez klienta rat jego kredytu. W wyniku takiej operacji kwota zawieszonej raty będzie wyższa niż poprzednio wyliczona, jednak klient nie odczuje tego w okresie kredytowania. Oferta nawet 6 miesięcy obniżenia raty może konkurować jedynie z ofertą wakacji kredytowych w ramach rządowego programu. 

Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym – jakie kredyty można odroczyć w Banku Pocztowym?

Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym można uruchomić w przypadku kredytów hipotecznych, pożyczek gotówkowych oraz kredytów gotówkowych. Niekiedy decyzja o odroczeniu spłaty i skorzystaniu z propozycji banku może być jedynym sposobem na odzyskanie płynności finansowej. Dzięki tej możliwości nie popadniemy w kolejne długi, jeżeli chwilowo mamy problem z regulowaniem swoich zobowiązań.

W jaki sposób złożyć wniosek o wakacje kredytowe w Banku Pocztowym?

Wszyscy klienci korzystający z oferty Banku Pocztowego mają możliwość wnioskowania o zawieszenie spłaty rat kapitałowych w swoich zobowiązaniach. Pierwszym krokiem, który należy podjąć, aby starać się o zawieszenie spłaty kredytów w Banku Pocztowym to wypełnienie wniosku o wakacje kredytowe w Banku Pocztowym. Wystarczy, że na stronie internetowej banku pocztowego wybierzesz opcję „Wypełnij wniosek”, po zalogowaniu do swojej bankowości elektronicznej Pocztowy24.

Jakie dane powinny się znaleźć we wniosku o wakacje kredytowe w Banku Pocztowym:

  • dane osobowe i kontaktowe kredytobiorcy
  • adres do korespondencji
  • okres, na jaki ubiegasz się o zawieszenie rat: od 1 do 6 miesięcy
  • numer umowy kredytowej, której dotyczy twój wniosek

Po wypełnieniu formularza sprawdź dokładnie, czy wszystkie informacje zostały podane poprawnie. System poprosi cię o zaznaczenie odpowiednich pól niezbędnych do dalszego procedowania wniosku w banku. Po wyrażeniu zgody na wszystkie oświadczenia i przetwarzanie danych osobowych naciśnij przycisk „wyślij”. Twój wniosek został przekazany do rozpatrzenia przez Bank Pocztowy. Możesz go znaleźć w bankowości Pocztowy 24 w zakładce oferta. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz złożyć wniosku w formie elektronicznej, możesz tego dokonać stacjonarnie w dowolnej placówce banku. Wnioskować o zawieszenie rat kredytu gotówkowego i hipotecznego można również za pośrednictwem infolinii bankowej.  Wzór wniosku o wakacje kredytowe można pobrać ze strony Banku Pocztowego lub z naszego serwisu.

Kiedy trzeba złożyć wniosek o odroczenie spłaty kredytu?

Aby wniosek miał szansę być prawidłowo rozpatrzony i wakacje kredytowe w Banku Pocztowym  mogły zadziałać, należy złożyć swoją dyspozycję na 5 dni przed terminem zapadalności raty. Jeżeli przekroczymy ten termin i złożymy wniosek po tej dacie, wakacje kredytowe będą obowiązywać dopiero od następnej raty kredytu. Oznacza to, że w danym miesiącu klient będzie spłacał pełną ratę kapitałowo odsetkową w dotychczasowym terminie określonym w umowie kredytowej.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby skorzystać z wakacji kredytowych w Banku Pocztowym?

W Banku Pocztowym, aby móc skorzystać z zawieszenia rat kredytów i pożyczek wystarczy złożenie samego wniosku o wakacje kredytowe w Banku Pocztowym. Nie jest wymagane dostarczanie żadnych dodatkowych dokumentów. Z informacji na stronie internetowej Banku Pocztowego wynika, że wniosek klienta jest rozpatrywany niezwłocznie. Instytucja zaznacza jednak aby przestrzegać prawidłowych terminów składania dyspozycji, czyli na 5 dni przed planowaną datą zapadalności raty. Można z tego wnioskować, że bank w przeciągu 5 dni od daty złożenia wniosku do daty o płatności raty podejmie decyzję o możliwości skorzystania z wakacji kredytowych przez klienta. 

Jak odroczenie rat wpłynie na harmonogram spłaty kredytu?

Korzystanie z możliwości zawieszenia spłaty rat kredytu czy to gotówkowego, czy hipotecznego w Banku Pocztowym wpłynie na harmonogram spłaty zobowiązań. Po przyznaniu wakacji kredytowych i zakończeniu korzystania z tej oferty, Bank wykona rekalkulację kredytu. Ponowne przeliczenie kredytu zmienia wysokość rat w określonych okresach. Dlatego również klient otrzyma nowy harmonogram. Kredytobiorca musi pamiętać, że zakończenie wakacji kredytowych oferowanych przez bank wpłynie na podwyższenie raty kredytu. Banki zobowiązują się do przekazania nowego harmonogramu klientowi zaraz po rozpatrzeniu wniosku. Kwota, którą pozyskujemy z zawieszonej raty kapitałowej, będzie doliczona i powiększy sumę pozostałą do spłaty, natomiast sam okres kredytowania nie ulegnie zmianie. 

Jakie są opłaty za uruchomienie wakacji kredytowych w Banku Pocztowym?

Każdy klient Banku Pocztowego może całkowicie bezpłatnie skorzystać z wakacji kredytowych w zakresie rozpatrzenia wniosku i przeprowadzenia operacji.  Nie oznacza to, jednak że bank całkowicie zrezygnował z kosztów. W zależności od wyboru klienta bank nie pobiera przez okres trwania oferty części kapitałowej raty. Kwota ta będzie konieczna do uregulowania w terminie późniejszym i zostanie doliczona do kolejnych rat po okresie prolongaty. 

Skorzystanie z wakacji kredytowych wpływa na historię w BIK?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Bank Pocztowy możliwość skorzystania z propozycji w postaci wakacji kredytowych nie powinna wpływać na naszą historię kredytowania. Informacja o przerwie w spłacie może być przekazana przez bank do Biura Informacji Kredytowej, jednak nie będzie to wiązało się wpływem na zdolność kredytową klienta. Tym samym BIK informuje, że klienci, którzy skorzystają z komercyjnych wakacji kredytowych oferowanych przez banki, nie będą mieli w przyszłości problemu z otrzymaniem pozytywnych decyzji kredytowych.

Zobacz też: wakacje kredytowe  w innych bankach:

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły