Wakacje kredytowe w Santander Banku, jak złożyć wniosek?

wakacje kredytowe w Santander Banku

Od 29 lipca 2022 roku rozpoczęły się wakacje kredytowe. Co to oznacza dla klientów Santander Banku? Przede wszystkim, jest to możliwość zawieszenia nawet ośmiu rat kredytu w okresie 17 miesięcy. Co więcej, wakacje kredytowe w Santander Banku dotyczą nie tylko kwoty finansowania, ale także części odsetkowej. Sprawdźmy, kto może złożyć wniosek i jak to zrobić. 

Kiedy wnioskować o wakacje kredytowe w Santander Banku?

Aby zawiesić sierpniową ratę zobowiązania, należy wysłać wniosek przed dniem naliczenia raty. W tym miejscu warto polecić wnioskowanie o wakacje kredytowe przez internet, ponieważ jest to znacznie szybsza i wygodniejsza opcja niż kontakt korespondencyjny bądź załatwianie spraw w placówce. Zalecanym czasem na złożenie wniosku jest data poprzedzająca o kilka dni ratę. 

Ponadto, warto wspomnieć w tym miejscu o tym, że niemożliwe jest złożenie wniosku o wakacje kredytowe na kilka miesięcy przez internet. Póki co dostępny jest jedynie wniosek o skorzystanie z zawieszenia spłaty w sierpniu. Wniosek o zawieszenie spłaty we wrześniu będzie możliwy do wysłania na 7 dni przed datą pobrania raty wrześniowej. Oznacza to, że klienci, którzy chcą wnioskować online, muszą pamiętać aby robić to każdego miesiąca, w którym ma być zawieszona rata. 

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w Santanderze?

Santander Bank daje swoim klientom dwie opcje dotyczące tego, w jaki sposób może być przesłany wniosek. Pierwszą, i najbardziej tradycyjną, jest osobiste udanie się do placówki. Takie rozwiązanie posiada swoje zalety, takie jak obecność pracowników na miejscu, dzięki czemu można od razu otrzymać odpowiedzi na ewentualne pytania i rozwiać swoje wątpliwości. 

Coraz więcej klientów rezygnuje jednak z dojazdu do placówek, aby oszczędzić swój czas i pieniądze, które zostałyby przeznaczone na transport. Alternatywą jest złożenie wniosku przez internet, które jest znacznie wygodniejsze i nie wymaga opuszczania swojego mieszkania. Aby pomóc naszym czytelnikom, postanowiliśmy opisać krok po kroku, jak wygląda procedura wnioskowania online.

Wakacje kredytowe w Santander Bank Polska – krok po kroku

Aby móc wnioskować o wakacje kredytowe w Santander Banku, konieczne będzie zalogowanie się do swojej bankowości internetowej. Poniżej przedstawiamy, co należy zrobić, by złożyć wniosek. 

 1. W górnym panelu naszego profilu klikamy na zakładkę Twoje Sprawy, a następnie wybieramy opcję Kredyt Hipoteczny. 

2. Wśród dostępnych opcji należy wybrać Zawieś spłatę kredytu. 

 1. Kolejna podstrona przedstawia użytkownikowi warunki zawieszenia spłaty, a także kryteria, jakie muszą zostać spełnione. Na samym dole znajduje się przycisk oznaczony napisem Formularz, w który należy kliknąć. 
 2. Następna strona pokazuje użytkownikowi jego dane. Warto dokładnie je przejrzeć i upewnić się, że są prawidłowe i zgodne ze stanem faktycznym. Jeżeli tak jest, to można kliknąć w przycisk Wyślij dokumenty. 
 1. Następnym krokiem jest wybór zobowiązania, które ma zostać zawieszone. Z listy rozwijanej wybieramy odpowiedni produkt finansowy, a także wybieramy miesiąc, w którym rata ma zostać wstrzymana. Należy również zaakceptować widniejące oświadczenia. 
 1. Następnym krokiem jest potwierdzenie złożenia wniosku. Weryfikacja odbywa się poprzez wiadomość SMS lub aplikację mobilną Santander Banku. Kiedy to zrobimy, wniosek zostanie wysłany. 

Kto może skorzystać z wakacji kredytowych w Santander Bank?

Skorzystanie z wakacji kredytowych jest możliwe, jeżeli dany użytkownik spełnił wszystkie niezbędne kryteria. Zarówno w regulaminie banku, jak i a stronie internetowej, znajdziemy informacje o wszelkich wymaganiach. Aby oszczędzić naszym czytelnikom czas, postanowiliśmy sporządzić spis warunków, jakie należy spełnić. 

Kiedy można skorzystać z wakacji kredytowych?

 • gdy umowa kredytowa została zawarta przed datą 1.07.2022 r.
 • kiedy okres kredytowania danego zobowiązania kończy się po 31.12.2022 r.
 • kredyt udzielony został w walucie PLN, i nie jest kredytem denominowanym lub indeksowanym do waluty obcej
 • gdy celem umowy o kredyt hipoteczny było zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych

Co ważne, użytkownik może wziąć wakacje kredytowe w Santander Banku dotyczące tylko jednego zobowiązania. Warto dokładnie przeanalizować, które zobowiązanie ma zostać zawieszone, i przedyskutować sytuację ze współkredytobiorcami (jeśli takowi istnieją). 

Wakacje kredytowe w Santander Banku na kilka miesięcy

Wspomnieliśmy powyżej, że na chwilę obecną bankowość internetowa Santander Banku pozwala złożyć wniosek dotyczący tylko jednego miesiąca. Wniosek o wakacje kredytowe na kilka miesięcy można jednak złożyć osobiście, w placówce. 

Istnieje możliwość złożenia wniosku o wakacje kredytowe na kilka miesięcy przez internet. W takim przypadku zamiast bankowości internetowej, klient musi posłużyć się własnoręcznie wypełnionym wnioskiem, który można znaleźć pod tym adresem

Wypełniony wniosek należy wysłać, kontaktując się z poprzez formularz zgłoszeniowy z obsługą klienta Santander Bank. Plik z dokumentem trzeba przesłać jako załącznik, a dla większej pewności treść wniosku można napisać również w samej wiadomości. 

Wakacje kredytowe w Santander Banku – czy warto? 

Wakacje kredytowe w Santander Banku niosą za sobą sporo korzyści, z których zdecydowanie najważniejszą jest zyskanie dodatkowego czasu na zebranie potrzebnych środków. Zobaczmy, jakie są inne plusy tego rozwiązania.

Wakacje kredytowe w Santander Bank – zalety:

 • wydłużenie okresu kredytowania
 • zawieszenie kwoty finansowania i części odsetkowej
 • możliwość wykorzystania oszczędzonych środków w celu nadpłaty kredytu hipotecznego
 • spłata kredytu na lepszych warunkach 
Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły