Wakacje kredytowe w BNP Paribas, jak złożyć wniosek?

wakacje kredytowe w BNP Paribas

Od dnia 29 lipca 2022 roku bank BNP Paribas pozwala wnioskować o wakacje kredytowe, czyli zawieszenie rat danego zobowiązania. Dla klientów oznacza to poprawienie warunków spłaty kredytu, dodatkowy czas na zebranie środków na spłatę, a nawet oszczędności. Możliwe jest zawieszenie nawet 8 rat, w tym zarówno ich części kapitałowej, jak i odsetkowej. Zobaczmy, jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w BNP Paribas. 

Kiedy można złożyć wniosek o wakacje kredytowe?

Wniosek o wakacje kredytowe w BNP Paribas warto złożyć jak najszybciej, ponieważ zawieszeniu mogą ulec jedynie te raty, których termin jeszcze nie nastąpił. Szybkie działanie może pozwolić nawet na zawieszenie raty sierpniowej. Najlepiej będzie zawnioskować na kilka dni przed pobraniem raty, jednak nie zawsze jest to możliwe. 

W sytuacji, w której spłata została zaplanowana na ten sam dzień, najrozsądniej jest złożyć wniosek przez internet. Jest to zdecydowanie najszybszy, a także najwygodniejszy sposób na to, aby zawiesić raty kredytu. 

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w BNP Paribas?

BNP Paribas pozwala złożyć wniosek zarówno w placówce, jak i przez internet. Coraz więcej użytkowników rezygnuje jednak z odwiedzania stacjonarnych siedzib banku, na rzecz wygodniejszego wnioskowania online. Brak kolejek i kosztów dojazdu, a także spora oszczędność cennego czasu, sprawiają że internetowe rozwiązania cieszą się dużą popularnością. 

Zaletą wnioskowania w stacjonarnej placówce jest to, że na miejscu czekają pracownicy banku, którzy w razie potrzeby mogą pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Coraz częściej rolę tą przejmują jednak internetowe poradniki, dostępne na portalach branżowych. Wnioskowanie przez internet dla wielu osób jest czymś nowym, dlatego aby rozwiać wątpliwości, postanowiliśmy opisać procedurę krok po kroku. 

Wniosek o wakacje kredytowe w BNP Paribas – krok po kroku 

Poniżej przedstawiamy poradnik, który pozwoli wam bezproblemowo złożyć wniosek o wakacje kredytowe w BNP Paribas. Potrzebne będzie jedynie kilka minut wolnego czasu i urządzenie z dostępem do internetu.

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe online?

 1. Zaloguj się na swoje konto w bankowości internetowej BNP Paribas. Wybierz zakładkę Moje Finanse, widoczną na górze strony, a następnie przejdź do kategorii Kredyty. Po wykonaniu tej czynności, na stronie pojawi się lista zobowiązań użytkownika. 
 1. Widoczne będą informacje i opcje dotyczące danego zobowiązania. Należy kliknąć w przycisk Złóż wniosek, przy opcji Wniosek o wakacje kredytowe. 
 1. Po kliknięciu przycisku, będziemy mogli uzupełnić wniosek odpowiednimi informacjami i cieszyć się z wakacji kredytowych. Warto pamiętać o tym, aby wszelkie informacje zostały wprowadzone poprawnie i były zgodne ze stanem faktycznym.

Wniosek o wakacje kredytowe – o czym warto pamiętać?

Wakacje kredytowe w BNP Paribas można uzyskać nawet na okres ośmiu miesięcy. Warto jednak mieć na uwadze, iż wnioskując przez internet istnieje możliwość zawieszenia spłaty jedynie na dany kwartał. Obecnie możliwe jest zawieszenie rat z sierpnia i września. Aby skorzystać z wakacji kredytowych na kolejne kwartały, konieczne będzie ponowne zawnioskowanie. 

Możliwe jest złożenie wniosku o wakacje kredytowe na dłuższy termin, ale w tym przypadku bankowość internetowa nie będzie pomocna. Istnieją dwa sposoby na to, aby jednorazowo zawnioskować o wakacje kredytowe na pełen okres:

 • złożenie wniosku w oddziale – przekazanie dokumentu w stacjonarnej siedzibie pozwoli uniknąć konieczności przygotowania kolejnych wniosków. 
 • przygotowanie indywidualnego wniosku – istnieje możliwość sporządzenia własnego wniosku, z prośbą o udzielenie wakacji kredytowych na 8 miesięcy. Taki dokument należy przesłać do centrum obsługi klienta za pomocą formularza zgłoszeniowego. 

Wakacje kredytowe w BNP Paribas – co dalej?

Po złożeniu internetowego wniosku o wakacje kredytowe w BNP Paribas, użytkownik otrzyma wiadomość z potwierdzeniem. Wiadomość nie przychodzi na adres e-mail danej osoby, lecz jest dostępna w bankowości internetowej w zakładce Historia wniosków. Aby uchronić się przed potencjalnymi problemami i nieporozumieniami, warto wydrukować kopię takiego dokumentu i ją przechować. 

Po złożeniu wniosku i otrzymaniu potwierdzenia, rata automatycznie zostanie zawieszona. Nie trzeba obawiać się o dodatkowe formalności i procedury, ponieważ takowych nie ma. Ze względu na to, że zawieszenie spłaty w BNP Paribas jest korzystne, a złożenie wniosku jest proste, polecamy taką opcję każdemu kredytobiorcy.

Dla kogo przeznaczone są wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe w BNP Paribas przeznaczone są dla klientów, którzy spełniają odpowiednie kryteria. Aby rozwiać wątpliwości naszych czytelników, postanowiliśmy sprawdzić wymagania banku do otrzymania wakacji kredytowych. 

Jakie wymagania należy spełnić?

 • ostatnia rata zobowiązania następuje po 1 stycznia 2023 roku
 • umowa kredytowa została zawarta do dnia 30 czerwca 2022 roku
 • umowa kredytu hipotecznego została zawarta na zaspokojenie Twoich potrzeb mieszkaniowych
 • kredyt zaciągnięty został w walucie PLN
 • klient nie korzysta równolegle z wakacji kredytowych dotyczących innego zobowiązania

Wakacje kredytowe w BNP Paribas – główne korzyści

Skorzystanie z wakacji kredytowych jest niezwykle korzystne dla kredytobiorców, ze względu na możliwość przesunięcia spłaty danej części zobowiązania. Nie jest to jednak jedyna zaleta, a rozwiązanie to niesie za sobą także inne plusy. Zobaczmy, z jakich powodów warto skorzystać z opcji, jaką jest przerwa w spłacie zobowiązania. 

Wakacje kredytowe – dlaczego warto skorzystać?

 • zawieszenie zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej
 • wydłużenie okresu kredytowania o okres zawieszenia spłaty
 • szybkie i proste wnioskowanie
 • możliwość oszczędzenia dodatkowych środków
 • pobierane są jedynie składki na ubezpieczenie, jeśli takowe są wymagane do umowy kredytowej
Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły