Wakacje kredytowe w Millennium Bank, jak złożyć wniosek?

Wakacje kredytowe w Millennium Bank

Od 29 lipca możliwe jest wnioskowanie o wakacje kredytowe w Millennium Bank. Z tej możliwości powinien skorzystać każdy kredytobiorca, ponieważ w ten sposób można zawiesić zarówno kapitałową, jak i odsetkową część zobowiązania. Co więcej, możliwe jest również zaoszczędzenie dodatkowych środków. Sprawdźmy, jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe i kto może to zrobić. 

Kto może złożyć wniosek o wakacje kredytowe?

Przed złożeniem wniosku o wakacje kredytowe w Millennium Bank, warto sprawdzić, kto może skorzystać z takiej możliwości. Poniższe zestawienie zawiera kryteria, które trzeba w tym celu spełnić. 

Wakacje kredytowe – wymagania:

 • kredyt hipoteczny został udzielony w walucie PLN na indywidualne potrzeby mieszkaniowe
 • umowa została zawarta przed 1 lipca 2022 roku
 • termin zakończenia okresu kredytowania przypada po 1 stycznia 2023 roku
 • klient nie korzysta równolegle z wakacji kredytowych dotyczących innego kredytu

Jak wnioskować o wakacje kredytowe w Millennium Bank?

Złożenie wniosku o wakacje kredytowe w Millennium Bank możliwe jest na dwa sposoby: stacjonarnie i przez internet. Odwiedziny w fizycznej placówce banku dla wielu osób są dogodną metodą, ponieważ na miejscu pracownicy mogą odpowiedzieć na wszelkie ewentualne pytania. 

Z racji tego, że wnioskowanie przez internet jest mniej czasochłonne i znacznie wygodniejsze, klienci coraz częściej rezygnują ze składania papierowego wniosku w oddziale. Aby pomóc naszym klientom prawidłowo złożyć wniosek online, postanowiliśmy opisać całą procedurę krok po kroku. 

Wakacje kredytowe w Millennium Bank przez internet

Przed przystąpieniem do składania wniosku, należy zalogować się na swoje konto w bankowości internetowej Millennium Bank. Takie działanie może wymagać uwierzytelnienia za pomocą wiadomości SMS lub aplikacji mobilnej. Poniżej przedstawiamy, jak wyglądają dalsze kroki składania wniosku o wakacje kredytowe. 

Wakacje kredytowe w Millennium Bank online – krok po kroku:

 1. Przejdź do zakładki “Moje finanse”, widocznej na górze strony. Następnie wybierz kategorię “Kredyty i pożyczki”. 
 1. Po przejściu do wyżej opisanej zakładki, pojawi się spis produktów finansowych. Przy wybranym kredycie hipotecznym należy kliknąć przycisk oznaczony jako “Wniosek o wakacje kredytowe”. 
 1. Dla kredytu hipotecznego dostępne są dwie opcje: umowne i ustawowe wakacje kredytowe. Należy pamiętać o tym, aby zaznaczyć tą drugą opcję, ponieważ jest o wiele bardziej korzystna.
 1. Następnym krokiem jest wybór okresu zawieszenia spłaty. Wnioskowanie przez bankowość internetową Millennium Bank pozwala na zawieszenie rat jedynie w bieżącym kwartale. 
 2. Ostatni krok to akceptacja przedstawionych oświadczeń i wysłanie wniosku. 

Jeżeli wszystkie wyżej opisane kroki zostały wykonane przez użytkownika, to w bankowości internetowej powinno pojawić się potwierdzenie złożenia wniosku. Warto je zachować w formie elektronicznej, a nawet wydrukować. Pomoże to uniknąć ryzyka nieporozumień. 

Kiedy wnioskować o wakacje kredytowe w Millennium Bank?

O wakacje kredytowe w Millennium Bank warto wnioskować jak najszybciej, ponieważ z reguły zawieszone mogą być jedynie te raty, których okres spłaty nie minął. Z tego powodu szczególnie zalecane jest składanie wniosku przez internet, które jest szybkie i pozwala upewnić się, że zawieszenie spłaty obejmie także nadchodzącą część zobowiązania. Jeżeli data przypada tego samego dnia, w którym chcemy ją zawiesić, to należy złożyć wniosek do godziny 19. 

Warto pamiętać o tym, że wniosek złożony przez internet dotyczy tylko bieżącego kwartału, czyli maksymalnie trzech spłat. Aby zawiesić kolejne raty, konieczne będzie ponowne złożenie wniosku. Inaczej jest w przypadku osób, które zdecydowały się na złożenie dokumentu w stacjonarnej placówce. Wówczas możliwe jest uzyskanie wakacji kredytowych na cały okres z pomocą jednego wniosku. 

Wakacje kredytowe w Millennium Bank – czy warto?

Polecamy każdemu kredytobiorcy skorzystanie z ustawowych wakacji kredytowych, ponieważ jest to korzystna opcja, dostępna bezpłatnie. Zarówno część kapitałowa, jak i część odsetkowa zostaną zawieszone. Jedyna opłata jaka może czekać na klienta, to składka ubezpieczeniowa powiązana z kredytem. Wakacje kredytowe nie powodują przerwania dostawy transz kredytu, dzięki czemu użytkownik może nadal cieszyć się środkami. 

Z racji wstrzymania odsetek, klienci mogą zaoszczędzić dodatkowe środki. Warto rozsądnie je ulokować, np. korzystając z konta oszczędnościowego lub dokonując nadpłaty kredytu. Wakacje kredytowe nie anulują rat, ale przesuwają je w czasie, co wydłuża okres kredytowania. Klient nie musi obawiać się więc o pogorszenie warunków spłaty, a całość jest wygodna i bezpieczna. 

Wakacje kredytowe – główne zalety

Skorzystanie z ustawowych wakacji kredytowych to indywidualna decyzja każdej osoby. Warto jednak przyjrzeć się zaletom takiego rozwiązania, aby móc dokonać świadomego wyboru. Poniżej przedstawiamy wszystkie plusy, jakie oferują wakacje kredytowe w Millennium Bank. 

Wakacje kredytowe – plusy:

 • wydłużenie okresu kredytowania o czas zawieszenia spłaty
 • możliwość oszczędzenia dodatkowych środków
 • zawieszenie zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej
 • wakacje kredytowe są bezpłatne
 • brak wpływu na scoring kredytowy
Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły