Pożyczka gotówkowa w Raiffeisen. Jak wziąć kredyt online w aplikacji Raiffeisen Digital Bank?

pożyczki w reiffeisen

Raiffeisen Bank cieszył się w Polsce całkiem dużą rozpoznawalnością. Wynikała nie tylko z rozbudowanej oferty różnych produktów i usług bankowych, ale też ze sporej kampanii reklamowej. Później bank zniknął z naszego rynku. Po pewnym czasie wrócił – tym razem jako Raiffeisen Digital Bank. Firma zmieniła nieco profil działalności. Dziś pożyczki w Raiffeisen są głównym składnikiem portfolio firmy, która działa jako bank cyfrowy. Sprawdzamy dziś, jak działają takie pożyczki i czy warto zaufać marce, która swoje usługi świadczy przy pomocy całkiem niezłej aplikacji mobilnej.

To nowy rozdział w historii Raiffeisen

Raiffeisen Centrobank AG to duży bank komercyjny, który jeszcze kilka lat temu cieszył się całkiem dużym uznaniem polskich klientów. Najpierw działał w naszym kraju jako Raiffeisen Bank Polska, potem jako Raiffeisen Polbank, a następnie… zniknął z rynku. Polska gałąź działalności austriackiego banku stała się częścią BNP Paribas. Miało to miejsce w latach 2018-2021, a następnie Polacy znów zobaczyli reklamy ze znanym logo. Od tego momentu zmienił się profil działalności banku – teraz działa w sferze cyfrowej. Raiffeisen Digital Bank ma tego samego właściciela, co wcześniej znany u nas bank, występujący pod nieco inną nazwą.

Teraz Raiffeisen Digital Bank jest fintechem, a nie tradycyjnym bankiem. Obsługa produktów banku odbywa się poprzez nowoczesną aplikację na smartfon. Najpierw pojawiła się zresztą na urządzenia z logo Apple. Dziś możemy też pobrać aplikację na Androida. W ofercie Raiffeisen Digital Banku nie znajdziemy już typowych produktów kojarzonych z bankiem. Mamy natomiast kredyty i pożyczki w Raiffeisen.

Jakie produkty ma Raiffeisen Digital Bank?

Sprawdźmy więc, na co możemy liczyć w tym banku cyfrowym. Dziś nie ma on stacjonarnych placówek. Wszystkie usługi świadczy zatem w 100% przez Internet, co w sumie jest całkiem wygodne. Jednocześnie warto odnotować, że nasz kraj jest pierwszym rynkiem, na którym austriacki gigant z branży finansowej zdecydował się uruchomić taką usługę. Naszym zdaniem bardzo dobrze świadczy to o zaawansowaniu technologicznym – zarówno polskiego rynku, jak i samych klientów. Wystarczy zresztą wspomnieć o popularności płatności zbliżeniowych telefonem, czy usługi BLIK. Związek Banków Polskich informuje zresztą, że z bankowości elektronicznej korzysta dziś znacznie ponad połowa Polaków (około 22 mln osób!).

Działalność Raiffeisen Digital Bank moglibyśmy uznać za połączenie pożyczek online i banku. Firma cieszy się znacznie większą rozpoznawalnością, niż wielu pożyczkodawców. Działa przy tym o wiele sprawniej i szybciej od typowych banków. Póki co w portfolio znajdziemy pożyczki w Raiffeisen. Możemy wydać przy tym środki na dowolny cel.

Najważniejsze informacje na temat płatności BLIK

Pożyczki w Raiffeisen Digital Bank

W ofercie tego cyfrowego banku znajdziemy kredyt gotówkowy, który został nazwany pożyczką gotówkową. Jak się jednak okazuje, pożyczki w Raiffeisen Digital Banku to jedyny produkt, który jest tam dziś dostępny. Oferta nie jest więc zbyt rozbudowana, co nie jest jednak problemem dla osób, które szukają po prostu pożyczek online.

Pożyczki w Raiffeisen są dostępne z poziomu wspomnianej już aplikacji mobilnej. Bank chciałby w przyszłości zaproponować klientom także inne usługi. Liczymy na to, że w przyszłości pojawią się takie opcje, jak prowadzenie konta osobistego z kartą płatniczą, czy inne produkty finansowe. Może pojawią się też inne rodzaje kredytów i pożyczek. Być może Raiffeisen Direct Bank doda też jakieś opcje dla firm 

Jakie są różnice między kredytem a pożyczką?

Skąd pobrać aplikację mobilną Raiffeisen Digital Bank?

Aby skorzystać z oferty pożyczek w Raiffeisen Digital Bank, musimy wcześniej zainstalować aplikację mobilną. Pobierzemy ją na niemal każde urządzenie mobilne z systemem iOS lub Android:

Instalacja aplikacji mobilnej i korzystanie z niej są zupełnie darmowe. W każdej chwili możemy też z niej bez problemu zrezygnować i odinstalować program.

Po pobraniu i instalacji aplikacji tworzymy w niej profil użytkownika. Podajemy swoje dane osobowe i ustawiamy kod PIN do zabezpieczenia logowania (PIN składa się z sześciu cyfr). Do dalszego korzystania z aplikacji niezbędne jest też poprawne wpisanie swojego numeru telefonu, a także adresu e-mail. Weryfikacja tożsamości odbywa się natomiast podczas krótkiego wideoczatu. Niezbędne jest też zaakceptowanie regulaminu i wymaganych zgód, a Raiffeisen Digital Bank zweryfikuje nas w bazach dłużników.

Warunki pożyczki w Raiffeisen

Raiffeisen Digital Bank to ciekawa opcja, choć przeznaczona wyłącznie dla klientów indywidualnych – osób fizycznych.  Warunki otrzymania zgody na pożyczkę nie są przesadnie skomplikowane. Produkt ten skierowany jest najwyraźniej dla dość szerokiego grona odbiorców. Kto może skorzystać z pożyczki w Raiffeisen:

  • osoby pełnoletnie
  • posiadacze stałych, regularnych dochodów (firma akceptuje różne źródła)
  • należy posiadać konto osobiste – tam trafią pieniądze z pożyczki
  • trzeba mieć aktualny dowód osobisty
  • należy pobrać aplikację mobilną banku

Akceptowane źródła dochodu to wszystkie rodzaje umowy (o pracę, zlecenie, o dzieło), własna działalność, emerytura, czy renta.

Parametry pożyczki w Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Digital Bank posiada sporo możliwości dostosowania warunków pożyczki online do swoich potrzeb. Zakres dostępnych kwot  to od 5000 do nawet 150000 złotych. Możemy skorzystać z zobowiązania ze spłatą w ciągu maksymalnie 10 lat. Tak długi okres spłaty przyda się oczywiście w szczególności przy większych kwotach. Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy czas, wysokość pojedynczej raty spada.

Bank regularnie oferuje też różnego rodzaju promocje. Czasem jest to obniżona wysokość pierwszej raty, innym razem – bardziej atrakcyjne RRSO. Warto na bieżąco śledzić ofertę, a także porównać ją z tym, co proponują inne banki. Warto kierować się niskim RRSO i dobrymi opiniami dotychczasowych klientów firmy pożyczkowej.

Sam proces wnioskowania o pożyczkę w Raiffeisen Digital Bank nie przypomina działania standardowych banków. Jest znacznie prostszy i wygodniejszy, całość odbywa się też w 100% przez Internet. Nie musimy też dostarczać zaświadczenia o dochodach. Co więcej, decyzję kredytową uzyskujemy zwykle już w czasie 15-20 minut. Jeśli jest pozytywna, od razu się o tym dowiesz, a środki wkrótce trafią na Twoje konto.

Czy warto skorzystać z pożyczki w Raiffeisen?

Oferta produktów Raiffeisen Digital Bank jest dość skromna. Znajdziemy tam jedynie pożyczkę gotówkową online. Ta propozycja ma jednak sporo zalet, zarówno w stosunku do innych pożyczek online, jak i tradycyjnych banków. O ile aktualne warunki pożyczki w Raiffeisen są korzystne – śmiało, korzystaj z tej opcji! Proces wnioskowania jest bardzo prosty i szybki. Nie musimy też dostarczać zbędnych dokumentów. Plusem jest możliwość dostania przelewu z pieniędzmi w dość szybkim czasie i bez wychodzenia z domu. Maksymalna kwota jest bardzo wysoka, jak na pożyczki internetowe. Nie płacimy też prowizji za wzięcie pożyczki, a RRSO jest dość atrakcyjne. Szybka decyzja kredytowa pozwoli  błyskawicznie dowiedzieć się, czy możemy skorzystać z wybranej opcji.

Z drugiej strony są w sieci firmy oferujące darmowe pożyczki i chwilówki. Niestety, tylko na dość niskie kwoty i z szybkim terminem spłaty – nie są więc konkurencją dla pożyczek Raiffeisen Digital Bank. Pewną niedogodnością może być natomiast konieczność pobrania aplikacji mobilnej. Jest jednak dość prosta w użyciu i intuicyjna. Niestety, ten pożyczkodawca nie akceptuje wszystkich źródeł dochodu, co ma miejsce w przypadku niektórych propozycji pożyczek w 15 minut online.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak porównać pożyczkę w Raiffeisen z innymi propozycjami. Listę zawsze aktualnych ofert pożyczek i kredytów znajdziesz w naszym serwisie.

Podsumowanie artykułu

Pożyczki w Raiffeisen Digital Bank to całkiem ciekawa propozycja. Mogą z niej skorzystać niemal wszyscy, o ile mają odpowiednie, stałe źródło dochodu. Firma nie ma zbyt rozbudowanej oferty i koncentruje się wyłącznie na kredycie gotówkowym, w rzeczywistości będącym pożyczką. Na tle innych pozabankowych firm pożyczkowych Raiffeisen Digital Bank wyróżnia się sporym zaufaniem klientów. Firma zbiera też dobre opinie. Ma nowoczesną aplikację mobilną, która służy do obsługi pożyczek i wnioskowania o nie. W niedalekiej przyszłości firma powinna udostępnić też konta osobiste i inne rodzaje pożyczek. Wtedy tym bardziej będzie godna uwagi!

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Raiffeisen Digital Bank?

Dziś Raiffeisen Digital Bank działa jako bank cyfrowy (fintech). Należy do austriackiej grupy, do której kilka lat temu należał też Raiffeisen Bank Polska.

Czy warto wziąć pożyczkę gotówkową w Raiffeisen Digital Bank?

Tak, warunki pożyczki w Raiffeisen są całkiem atrakcyjne. To rzetelna firma, za którą stoi duży, austriacki bank.

Ile kosztuje pożyczka w Raiffeisen Digital Banku?

Obecnie (koniec 2023 roku) RRSO wynosi 11,99%.

Źródło:

  1. https://www.raiffeisendigital.com/pl/pl/pozyczki/pozyczka-gotowkowa.html
  2. https://www.totalmoney.pl/artykuly/pozyczka-w-raiffeisen-digital-bank
  3. https://www.bik.pl/poradnik-bik/wniosek-kredytowy-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły