Aplikacja mobilna Alior Mobile – opis dostępnych funkcji, recenzja i opinie

alior mobile

Aktualnie na rynku większość banków posiada już aplikacje mobilne. Dzięki nim korzystanie z usług bankowych jest jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Mając swój bank pod ręką, możesz wykonać każdą operację bez konieczności wizyty w placówce bankowej lub kontaktu z infolinią. Alior Bank również udostępnia swoim klientom nowoczesną aplikację Alior Mobile. Sama oferta banku jest bardzo rozbudowana i skierowana do szerokiego grona odbiorców. Dzięki aplikacji mobilnej użytkowanie produktów i usług staje się prostsze. Dziś postaramy się przekonać, czy korzystając z usług Alior Banku możemy zarządzać nimi ze smartfona. Jak działa aplikacja mobilna Alior Mobile? Czy korzystanie z niej jest wygodne? Skąd pobrać aplikację i jak ją aktywować? Zapraszamy do kompleksowej recenzji aplikacji.

Aplikacja Alior Bank – Alior Mobile

Aplikacja tego banku nazywa się Alior Mobile. To funkcjonalny program, który zainstalujemy na niemal każdym smartfonie i tablecie. Z pewnością ułatwi zarządzanie domowym lub firmowym budżetem. Aplikacja pozwala obsługiwać konta, karty płatnicze i inne produkty banku Alior. Dzięki aplikacji zapomnisz o konieczności odwiedzania stacjonarnych placówek banku, możesz też przestać korzystać z serwisu transakcyjnego na stronie www. Zdecydowaną większość czynności wykonamy bezpośrednio w aplikacji.

Aby móc cieszyć się wygodną i sprawdzoną aplikacją, konieczne jest posiadanie produktu bankowego w Alior Bank. Najczęściej wybór klientów pada na rachunek osobisty. Najciekawsza oferta dotyczy rachunków, które aktualnie objęte są promocjami. Często są darmowe. . Konto osobiste prowadzone jest darmowo, tak samo jak bezpłatne mogą być wypłaty z bankomatów i płatności kartą. Aplikacja mobilna Alior oczywiście też jest zupełnie bezpłatna. Decydując się na konto osobiste w Alior Banku otrzymasz też dane dostępowe do aplikacji mobilnej. Wystarczy pobrać program i aktywować produkt.

Pobranie instalacji i instalacja jej

Aplikację Alior Mobile  możemy bezpiecznie pobrać dla systemu Android z Google Play oraz dla iOS ze sklepu App Store. Instalacja przebiega łatwo, a pierwsze logowanie odbywa się za pośrednictwem identyfikatora i hasła, które otrzymasz w banku. Autoryzacja nastąpi dodatkowo za pośrednictwem kodu SMS. Na końcu zostaniesz poproszony o nadanie sześciocyfrowego PINu, którym od tego momentu będziesz mógł logować się do aplikacji.

Dostępne wersje aplikacji Alior Mobile:

Aktywacja Alior Mobile

Aktywacja aplikacji mobilnej Alior Banku jest dość prosta. Przede wszystkim należy pobrać aplikację i zainstalować ją na smartfonie lub tablecie. W kolejnym kroku uruchamiamy ją i na ekranie zobaczymy opcję aktywacji aplikacji. Podajemy swój numer PESEL lub identyfikator klienta Alior Banku. W aplikacji mobilnej pojawi się kilka pytań kontrolnych, odpowiedzi na nie są znane tylko właścicielowi konta. Gdy odpowiemy na nie pomyślnie, otrzymamy wiadomość SMS z kodem. Wiadomość wysłana jest na numer telefonu powiązany z kontem bankowym Alior. Przepisujemy kod SMS w aplikacji, a następnie Alior wykona automatyczne połączenie telefoniczne – na ten sam numer telefonu. Należy odsłuchać podany w formie komunikatu numer i wpisać go na ekranie smartfona. Pomyślne przejście aktywacji kończy się nadaniem kodu PIN – będzie nam służył do logowania do aplikacji. Już po przejściu do aplikacji możemy ustawić też logowanie przy pomocy biometrii – odcisku palca lub Face ID.

W jaki sposób wygląda logowanie do aplikacji Alior Mobile?

Aby zalogować się do swojego konta w aplikacji Alior, mamy dwie możliwości. Możemy to zrobić za pośrednictwem PINu lub odcisku palca. Kod PIN akceptowany przez aplikację musi zawierać sześć znaków. Logowanie za pomocą odcisku palca jest dodatkową i nieszablonową formą dostępu do konta. Zaznaczyć jednak trzeba, że metoda jest dostępna jedynie dla posiadaczy telefonów wyposażonych w czytnik linii papilarnych. W tej chwili w coraz większej ilości smartfonów ta usługa jest dostępna. Bardzo wygodną opcją jest możliwość podglądu stanu rachunku przed zalogowaniem.

Można samemu zdecydować czy chcemy widzieć pełną kwotę, czy tylko wartość procentową. Dodatkową, bardzo atrakcyjną i wygodną usługą jest możliwość wykonywania przelewów do zdefiniowanych odbiorców przed logowaniem. Pozwala to na ustalenie skrótów, umożliwiających szybki dostęp do odbiorców, do których wykonujemy najczęściej płatności. W najnowszej wersji aplikacji dostępna jest również możliwość realizowania płatności BLIK. Przed zalogowaniem zobaczymy przycisk BLIK, możemy wyświetlić kod BLIK do płatności (np. do wypłaty z bankomatu przy pomocy kodu BLIK). Tam też mamy dostęp do przelewu BLIK na telefon.

Aplikacja Alior Mobile – dostępne funkcjonalności

Po zalogowaniu uzyskujemy dostęp do wszystkich usług, które oferuje bank. Najbardziej podstawowa to usługa transakcyjna, czyli wykonywanie przelewów i płatności. Do dyspozycji mamy wszystkie typy przelewów takie jak: zwykły, przelew natychmiastowy oraz przelewy walutowy. Możemy realizować również przelewy na telefon za pośrednictwem BLIK. Aplikacja pozwala nam również na doładowanie telefonu, tworzenie zleceń stałych oraz zarządzanie kartą kredytową i płatniczą do konta. Doładowanie telefonu może być zrealizowane poprzez zeskanowanie kodów QR, co poprawia wygodę.  Jeżeli chodzi o kartę debetową, która jest przypisana do rachunku, możemy w zakładce Ustawienia konta ustalić limity transakcji, zmienić jej PIN lub w razie potrzeby zastrzec. Aplikacja Alior  oferuje również możliwość czasowej blokady karty. Jest to niestandardowa funkcja, ale bywa bardzo użyteczna. W przypadku gdy nasza karta zaginie np. w domu i wiemy, że tylko kwestią czasu jest jej odnalezienie, dobrze jest ją zablokować. Operacja jest odwracalna dzięki temu, gdy tylko się znajdzie, bez problemu możemy z niej korzystać. 

Dzięki aplikacji Alior Mobile możemy kupić bilety komunikacji miejskiej lub opłacić miejsce parkingowe. Z usług tych możesz skorzystać bez konieczności logowania do aplikacji. Są to funkcje dodatkowe, nieczęsto spotykane w aplikacjach innych banków. Dodatkowo aplikacja może być personalizowana, samemu zdecydujesz czy chcesz korzystać z wersji jasnej, czy ciemnej. Alior Bank udostępnia swoim klientom możliwość przystąpienia do programu mamBonus. Dzięki temu, wśród oferty ponad 40 partnerów, można zrealizować zakupy i usługi, a suma rabatów sięga całkiem sporych sum. . Alior Bank udostępnia swoją aplikację (Alior Mobile) w języku ukraińskim angielskim i rosyjskim.

Jakie są plusy i minusy  aplikacji Alior Bank?

Z głównych zalet aplikacji Alior Bank jest możliwość wykonywania przelewów do zdefiniowanych odbiorców bez konieczności logowania. Alior Bank udostępnia też, swoim klientom specjalny program atrakcyjnych rabatów w programie mamBonus. Dzięki temu mogą oni zaoszczędzić spore kwoty lub wybrać specjalne oferty z szerokiej gamy produktów partnerów. Do zalet należy zaliczyć sporo możliwości wymiany walut i korzystania z kart walutowych.

Na plus często wskazywany jest niemożliwy do dostosowania do swoich preferencji wygląd. Cześć opinii o Alior Mobile wspomina też o dość często pojawiających się problemach technicznych. Czasem skutkują spowolnieniem pracy Alior, czasem na ekranie pojawia się błąd. Zwykle ponowne uruchomienie rozwiązuje problem.

Opinie o aplikacji Alior Mobile

Sprawdzając w sieci opinie o Alior Mobile, napotykamy na sporo pozytywnych komentarzy. Użytkownicy doceniają, że mimo ogromnej palety usług Alior Banku, aplikacja pozwala dość łatwo nimi zarządzać. Mamy w niej dostęp do wszystkich kluczowych produktów: kont osobistych, kart płatniczych, kredytów, czy lokat oszczędnościowych. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła “Alior Mobile opinie” widzimy, że użytkownicy chwalą sobie wygodę użytkowania produktu. Dzięki aplikacji nie trzeba korzystać z infolinii, czy odwiedzać placówek stacjonarnych banku. Pierwsza aktywacja sprawia, że użytkownik jest już dla banku wiarygodny.

Jedyne zastrzeżenia co do Alior Mobile dotyczą sporadycznych problemów ze stabilnością i powtarzających się błędów. Ciężko jednak powiedzieć, czy dotyczy to wszystkich użytkowników, czy tylko niektórych urządzeń.

Alior Mobile – podsumowanie recenzji

Przez pojawiające się w aplikacji mobilnej błędy i spowolnienia, nie może ona stanąć w jednym szeregu z Peopay, czy aplikacją mBank. Poza tym klienci Alior Banku powinni być jednak zadowoleni z dostarczonego im oprogramowania. Aplikacja radzi sobie ze sporą liczbą produktów i usług w portfolio tego sporego banku komercyjnego.Bank kieduje swoje usługi do szerokiego grona odbiorców, Alior Mobile jest więc aplikacją prostą w obsłudze. Może nie zbierze najwyższych not, pod wieloma względami jest jednak bardzo dobra.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, nie musimy więc obawiać się utraty danych do konta lub przejęcia go przez niepowołane osoby. Z czystym sumieniem możemy polecić Alior Mobile.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły