Jak zmienić limit w BNP Paribas

zmiana limitu BNP Paribas

Zmiana limitów przelewów i płatności kartą debetową to jedne z możliwości, jakie daje każdy bank. Dziś sprawdzamy, jak zrobić to w przypadku posiadania konta w BNP Paribas. Zmieniając limity można zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy i dopasować bankowość elektroniczną do swoich preferencji. Zmiana limitu BNP Paribas to nic trudnego – jest możliwa na kilka sposobów.

Czym jest limit i czy warto go ustawić?

Dzięki limitom możemy ustrzec się przed zbyt wysokimi wydatkami – przelewami i płatnościami bezgotówkowymi z użyciem karty. Banki ustalają domyślne limity w kontach swoich klientów. Jeśli potrzebujesz większej swobody w dysponowaniu swoimi środkami – możesz zwiększyć limit. Jeżeli natomiast preferujesz niskie wydatki, możesz zmniejszyć limit. Mniejszy limit ogranicza ryzyko utraty środków, na przykład przy kradzieży karty płatniczej.

Jak zmienić dzienny limit przelewów w BNP Paribas?

BNP Paribas daje swoim klientom możliwość zmiany limitu przelewów na trzy sposoby:

  • w serwisie transakcyjnym online (GOonline)
  • dzwoniąc na infolinię
  • osobiście, w oddziale banku

Każdy może więc wybrać najbardziej przystępną i najwygodniejszą dla siebie opcję.

Zmiana limitu BNP Paribas w aplikacji na smartfony

Niestety, w banku BNP Paribas nie ma możliwości zmiany limitu przelewów przez aplikację mobilną. Niezbędne będzie więc korzystanie z bankowości online.

Jak zmienić dzienny limit przelewów w GoOnline w BNP Paribas?

Do zmiany limitu dziennego dla przelewów niezbędne jest skorzystanie z serwisu bankowości internetowej. W GoOnline musimy się zalogować. Następnie przechodzimy do menu Ustawienia – znajdziemy je w prawym, górnym rogu ekranu. Przechodzimy do ustawień Transakcje. Tam możemy zmienić limit przelewów z serwisu transakcyjnego oraz z aplikacji mobilnej – ustawimy je oddzielnie.

Limit płatności kartą – zmiana w aplikacji GoMobile

Aplikacja mobilna GoMobile jest dość funkcjonalna. Choć nie możemy w niej zmienić ustawień limitu przelewów, zmienimy tam limit płatności kartą. W pierwszej kolejności musimy zalogować się do aplikacji, na przykład używając danych biometrycznych. Na dole ekranu znajdziesz menu PRODUKTY.  Następnie przechodzimy do opcji “Karty debetowe”. Na liście zobaczysz wszystkie karty przypisane do Twojego konta w BNP Paribas. Wybieramy odpowiednią kartę i wciskamy przycisk “LIMITY”. Tam znajdziemy ustawienie “ZMIEŃ LIMITY”, gdzie wprowadzimy wybraną przez siebie kwotę. Zatwierdzamy zmiany i od razu możemy cieszyć się zwiększonym limitem na płatności kartą.

Ustawione limity dotyczą nie tylko płatności kartą debetową w sklepach stacjonarnych. Ten sam limit będzie ustawiony dla transakcji internetowych (np. w sklepach online), dla płatności Google Pay i wypłat z bankomatów.

Zmiana limitu płatności kartą w serwisie transakcyjnym

Również w serwisie bankowości internetowej GoOnline możemy ustawić limit płatności kartą. W pierwszej kolejności logujemy się do serwisu i przechodzimy do zakładki “Moje Finanse”. Tam wybieramy opcję “Karty”. Na ekranie swojego komputera zobaczysz wtedy listę kart płatniczych, które są powiązane z Twoim kontem.  Przy karcie, na której chcesz zmienić limit płatności, kliknij przycisk “Szczegóły” – znajdziesz go poniżej nazwy karty. Tam wybieramy sekcję “Limity Transakcyjne”. Wybieramy opcję “Zmień Limity”, wprowadzamy pożądaną kwotę i zatwierdzamy zmiany przyciskiem.

Zapłać bezgotówkowo do 100 złotych bez wpisywania PIN

W październiku 2020 roku kwota płatności zbliżeniowych wzrosła z 50 zł do 100 złotych. Taki sam limit funkcjonuje także w BNP Paribas dla następujących płatności:

Zmiana limitów przez infolinię BNP Paribas i w oddziale banku

Numer telefonu na infolinię BNP Paribas to 500 990 400. Połączenie z infolinią BNP Paribas jest bezpłatne. Możliwe jest też bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Infolinia jest całodobowa.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, warto też skorzystać z czatu online. Można go wywołać również z poziomu aplikacji GoMobie. W ten sposób nie zmienimy jednak żadnych limitów.

Wszystkie limity i inne ustawienia konta możemy też modyfikować podczas osobistej wizyty w oddziale banku. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty do potwierdzenia tożsamości

Ważne informacje dla klientów BNP Paribas

Jesteś klientem BNP Paribas? Sprawdź informację w następujących artykułach i poradnikach:

FAQ- zmiana limitu BNP Paribas

Jak zmienić limit płatności kartą w BNP Paribas?

Limit płatności kartą (w Internecie, sklepach stacjonarnych i dla wypłat z bankomatu) możemy zmienić w aplikacji mobilnej GoMobile, serwisie transakcyjnym GoOnline, telefonicznie lub osobiście w placówce banku.

Czy można ustawić limit płatności kartą w Internecie?

Tak, aby to zrobić należy zmienić limit płatności kartą. Zrobisz to w serwisie transakcyjnym, przez aplikację mobilną, osobiście w oddziale lub dzwoniąc na infolinię.

Czy można zmienić dzienny limit przelewów w GoMobile?

Nie, nie ma możliwości modyfikacji limitu przelewów w aplikacji mobilnej BNP Paribas (GoMobile). W tym celu należy skorzystać z ustawień w serwisie transakcyjnym.

Po co jest limit przelewów w BNP Paribas?

Bank ustawia limit przelewów ze względów bezpieczeństwa. Klienci BNP Paribas mogą go łatwo zmienić, na przykład w ustawieniach konta w serwisie transakcyjnym.

Jaki jest maksymalny limit przelewu online w BNP Paribas?

Klienci mogą zmienić limit przelewów w bankowości internetowej. Maksymalny limit to 200.000 złotych. Wyższe kwoty można przelać w siedzibie banku lub oddziale franczyzowym.

Jak zrobić przelew przekraczający dzienny limit w BNP Paribas?

Aby przelać kwotę bez żadnych limitów należy udać się do placówki stacjonarnej banku. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa.

Źródło: 

  1. https://www.bnpparibas.pl/koronawirus-aktualnosci/pytania-limity
  2. https://www.bnpparibas.pl/blog/jak-i-kiedy-mozna-zmienic-limity-na-karcie-platniczej
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły