Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

jak zamknąć konto w bnp paribas

Bank BNP Paribas jest w Polsce dość popularny. Posiada francuski kapitał, a w naszym kraju ma już około cztery miliony klientów. Co wyróżnia BNP Paribas? Bank reklamuje się jako “bank zmieniającego się świata”. I rzeczywiście – przeglądając ofertę BNP Paribas dojdziemy do wniosku, że pochodzący z Francji bank cechuje dość nowatorskie podejście do kwestii finansów. Choć wiele produktów i usług z portfolio BNP Paribas z pewnością moglibyśmy polecić, dziś zajmiemy się innym zagadnieniem – jak zamknąć konto w BNP Paribas. Zamknięcie konta w banku BNP jest dość proste, zapraszamy zatem do lektury dzisiejszego artykułu.

Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Bank BNP Paribas daje swoim klientom trzy możliwości zamknięcia konta:

 • podczas osobistej wizyty w oddziale banku (tutaj znajdziesz listę oddziałów BNP Paribas)
 • kontaktując się z infolinią BNP Paribas (numer infolinii dla klientów indywidualnych: +48 500 990 500, +48 801 321 123 i +48 22 134 00 00)
 • wysyłając dyspozycję zamknięcia konta do siedziby banku BNP Paribas (drogą poczty tradycyjnej)

W przeszłości bank dawał swoim klientom możliwość zamknięcia konta w serwisie bankowości elektronicznej. Dziś jednak już nie ma możliwości zamknięcia konta w BNP Paribas przez Internet. Do zmiany doszło w marcu 2020 roku. Sprawdźmy więc pozostałe sposoby na to, jak zamknąć konto w BNP Paribas.

Zamknięcie konta bankowego w BNP Paribas przez telefon – infolinia

Naszym zdaniem najszybszym sposobem zamknięcia konta konta w BNP Paribas jest skorzystanie z infolinii. Jest czynna w dni robocze w godzinach 9:00-17:00. BNP PAribas ma dwa numery infolinii dla klientów indywidualnych:

 • +48 500 990 500
 • +48 22 134 00 00
 • +48 800 321 123

Ten prosty sposób na likwidację konta w BNP Paribas pozwala zrobić to bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy zadzwonić pod jeden ze wskazanych powyżej numer infolinii BNP Paribas i skontaktować się w ten sposób z pracownikiem banku. W trakcie rozmowy możemy zostać poproszeni o informacje, które pozwolą zidentyfikować nasze konto bankowe, a także potwierdzą tożsamość. Podczas kontaktu telefonicznego warto więc mieć przy sobie umowę o prowadzenie konta bankowego, a także swój dokument tożsamości.

Zamknięcie konta w BNP Paribas poprzez wysłanie listu

Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz zamknąć konta w BNP Paribas przez telefon, możesz wysłać list. Wystarczy napisać dyspozycję likwidacji rachunku w BNP Paribas, a następnie wysłać listem poleconym.

Polecony list priorytetowy wysyłany z Polski powinien dotrzeć w trakcie maksymalnie dwóch dni. Sprawdź nasz artykuł jak długo idzie list polecony, by poznać więcej szczegółów.Po upływie tego czasu możesz spodziewać się zamknięcia konta, możesz potwierdzić to poprzez kontakt z infolinią lub czekać na listowną odpowiedź. List należy wysłać na adres siedziby banku BNP Paribas:

            BNP PAribas S.A.

            ul. Kasprzaka 10/16

            01-211, Warszawa

Możesz także wyszukać najbliższą placówkę banku BNP Paribas i wysłać list właśnie do niej – efekt będzie taki sam. Może to pozwolić na przyspieszenie doręczenia Twojej dyspozycji likwidacja konta w BNP Paribas. Poniżej znajdziesz informację, jak sporządzić taką dyspozycję.

Jak napisać listowny wniosek o likwidację konta w BNP Paribas

Aby proces likwidacji konta w BNP Paribas przebiegł szybko i sprawnie, warto pochylić się nieco nad sporządzeniem swojego żądania. Warto we wniosku zawrzeć komplet niezbędnych informacji, dzięki czemu nasza dyspozycja będzie skuteczna.

Co powinien zawierać wniosek?

 • wyraźna informacja o tym, że chcemy zamknąć konto (np.. “wnioskuję o likwidację konta bankowego (…)”
 • imię i nazwisko, adres, PESEL, telefon do kontaktu
 • wskazanie konta, które chcemy zamknąć (np. jego numer)
 • podać numer konta, gdzie BNP Paribas przeleje środki zgromadzone na rachunkuu (jeśli takie są) – zwykle konto w innym banku, może należeć do osoby trzeciej
 • prośba o potwierdzenie otrzymania dyspozycji i potwierdzenie skutecznego zamknięcia konta
 • wniosek o usunięcie danych osobowych/zaprzestanie ich przetwarzania w celach marketingowych*

*- po zakończeniu świadczenia przez bank usługi prowadzenia konta bankowego, możesz żądać usunięcia zgromadzonych danych. Bank nie będzie w stanie od razu zlikwidować wszystkich Twoich danych osobowych i finansowych – regulują to przepisy podatkowe i prawo bankowe. Możesz jednak wysłać wniosek, by nie bank nie wysłał Ci już więcej reklam i innych materiałów marketingowych.

Likwidacja konta przez BNP Paribas powinna nastąpić w trakcie 30 dni od otrzymania wniosku.

Zamknięcie konta bankowego w BNP Paribas w oddziale banku

Dla wielu osób, które zastanawiają się jak zamknąć konto w BNP, najprostszym wyjściem będzie osobista wizyta w oddziale banku. Idąc do placówki banku BNP Paribas nie musimy bowiem przygotowywać samodzielnie wniosku, czy nawet sprawdzać danych jak numer konta bankowego w BNP. Wszystkim zajmie się pracownik banku, który w naszym imieniu sporządzi wniosek.

Weryfikacja tożsamości wymaga po prostu pokazania swojego dokumentu tożsamości – zwykle dowodu osobistego. Trzeba go więc zabrać ze sobą, udając się do siedziby banku. Od razu otrzymamy potwierdzenie złożenia dyspozycji, a konto zostanie zlikwidowane w trakcie 30 dni.

Zamknięcie konta BNP Paribas w oddziale to szczególnie dobra opcja dla osób, które w sąsiedztwie mają oddział BNP Paribas. Sama procedura likwidacji konta nie trwa długo, powinna zająć kilka minut.

O czym warto pamiętać podczas zamknięcia konta w BNP Paribas?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że bank nie zamknie konta, na którym mamy debet (zobacz co to jest debet). Warto spłacić go, a nawet pozostawić na rachunku trochę środków. Przygotowując wniosek o usunięcie konta trzeba użyć takiego samego podpisu, jaki kiedyś złożyliśmy podczas zakładania konta. Zamknięcie konta w BNP Paribas z natychmiastowym skutkiem nie jest możliwe – musimy na to poczekać do 30 dni. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy bank zmienia tabelę opłat albo regulamin świadczonej usługi. Nie musimy zgodzić się na takie zmiany, co skutkuje zamknięciem naszego konta.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły